WAP
4 pontos multi, első pontja: N 46° 54,638' E 17° 51,153' 221 m [GCSAJK-1], pet előforma a szikla pereme alatt. VESZÉLYES HELY!
2. pont: pet előforma egy fa tövében az úttól 2m-re
3. pont: pet előforma a pihenő mögött, 2 m magasan
4. pont: láda egy rönk alatt
/WAP
Egy sajkodi kirándulásra invitálunk Benneteket, a Tihanyi-félsziget nyugati oldalán elhelyezkedő vulkáni eredetű hegyekre. A 4 pontos multi végigvezet a Nyereg-hegyen, a Csúcs-hegyen, és a Szarkádi-erdőben ér véget. Tihanyban talán ez a leginkább érintetlen, erdővel borított hegyoldal. Útközben Tihany legmagasabb pontján egy római kori őrtorony maradványaira bukkanhatunk (a rómaiak egyébként Tihanyt egy csatornával szigetté alakították, a létesítménynek azonban már hírmondója sincs).
Megközelítés: a 71-es útról a N 46° 55,251' E 17° 51,159' 112 m [GCSAJK+elagazas] pontban fordulj be Sajkod felé, az autót célszerű a N 46° 54,903' E 17° 50,913' 118 m [GCSAJK+parkolo] pont környékén letenni, később már csak egy nagy fizető parkolót találsz. Innen indulj el az első utcán balra (Romkápolna utca), majd a következőn jobbra (Mályva utca). Sétálj fel végig az utcán, ez a vége felé jobbra kanyarodik, majd nemsokára egy erdei ösvényben folytatódik. Ezután pár perc sétával eléred a zöld T jelzésű turistautat, innen már majdnem végig ezen haladj!
A láda:
Az első pontja egy palack egy szikla pereme alatt, benne a következő pont koordinátái. Óvatosan keresgéljetek, a palack közel van a sziklafal széléhez!
A második pont egy palack egy fa tövében, az úttól nem egészen 2 m-re (felfelé is), következő pont koordinátáival.
A harmadik pont egy palack a pihenő mögött a láda koordinátáival.
A negyedik ponton találod a ládát (kb. 20x20x10 cm) egy farönk alatt.
Az út a javasolt parkolótól a ládáig úgy 4 km, útközben vízvételi lehetőség nincs! Visszafelé már könnyíthetsz: indulj el a sárga jelzésen vissza, és a ládától kb. 600m-re keresztezni fogsz egy aszfaltozott utat; ha ezen lesétálsz a partra, onnan egy kellemes levezető sétával visszajutsz az ajánlott parkolóhoz, végig a nádas mellett. Ez sem sokkal rövidebb, de vízszintes... :)
Ha viszont tovább sétálsz a sárga jelzésen, egy szép túra keretében bejárhatod az egész félszigetet (Gejzírmező, Aranyház, Belső-tó...).
Ha több ládát is útba akarsz ejteni, az útvonalhoz segítség az utolsó képen.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.7]
A mai napra ennek a ládának a felgöngyölítése volt a fő cél.
Az Ultrabalaton teljesítése után, egy kis levezetésnek jó volt. Kivételesen, a kerékpár pihent, gyalog teljesítettem.
Sajkod felől nem lehet felmenni a torony felé, csak az Apáti parkolón keresztül a sárga jelzésen és a lila kilátó jelzést követve!
Még szerencse, mert több helyen esélytelen lett volna kerékpárral tovább haladni.
Már az első pontnál elakadtam, rejtő segítségét kértem.
Kiderült, hogy a felső úton kellett volna menni, nem az alsón.
Sajnos, a perem alatt csak a koordinátát tartalmazó papírt találtam, a pet előforma már nem volt meg. Ha valaki arra jár, vigyen egy kis dobozkát neki.
A többi pontot már könnyebben megtaláltam.
Izgalmas, néhol nehéz volt az út, de minden percét élveztem. Hétköznap révén a turista úton nem sok emberrel találkoztam, de a kilátó környékén már volt forgalom. Ketten e-bike segítségével jutottak fel, vagyis odáig van valahol alternatív útvonal.
Az erdei iskola környékén egy diák csoporttal kerültem szembe a keskeny ösvényen. Még szerencse, hogy van 1-2 félre állási lehetőség. Láda megtalálása után, visszafelé a javasolt aszfaltos úton (erdei iskolától) jutottam vissza a parkolóba.
Érdekes, hogy ezen az aszfalt úton, illetve az UB teljesítése közben is, rengeteg elgázolt / taposott siklót (?) láttam.
10,4 km lett a vége, mert az út elején a kilátóba is felmentem...
Összességében ez is egy remek nap volt. Szép lassan fogynak a dobozok a Balaton vonzáskörzetében. :)
Az Apát hegyi kilátótól jöttünk át.
Az első pontnál jót bohóckodtunk a sziklával :). A második ponton 500 méterrel mentünk túl mert belemerültünk egyéb látnivalóba és 3 gyönyörű kutyába. A többi pont gyorsan meglett, de sajnos a találat után vissza kellett indulni a kocsihoz, mert nem akartunk sötétben bóklászni az erdőben.
Jó túra volt. Köszi