Wap: A láda 10x3cm cső, egy fa odvában lapul, kb. 180 cm magasan. Segítség van a láda kivételéhez! Tollat vigyél magaddal!
A láda védelmében a nagy gyalogos és autós forgalomra való tekintettel, kérlek használd inkább az
alternatív jelszót ami megtalálható a szoborhoz legközelebbi fa délkeleti oldalán dombornyomott fémlapon!
N 47° 57,983' E 21° 42,638' 110 m [GCSZFL+Pótjelszó.]

A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Ládatörténet:
2013.12.30. A láda eltűnt, szőrén szálán, drótostól! Pótolva ugyanott ugyanazon segítségi feltételek mellett!
2014.02.20. a ládát ismét az odúból ellopták, pótolva de egy közeli fa másik odvában kapott helyet az új láda.
Nyíregyháza megközelítése
Budapestről a távolság: 240 km. M3 autópálya lehajtás Nyíregyházánál,
N 47° 52,985' E 21° 42,623' 120 m [GCSZFL+Letérő] majd a 4-es számú főúton érkezünk be a városba.
Az autót itt érdemes hagyni
N 47° 58,004' E 21° 42,606' 110 m [GCSZFL+parkolo]
Szent Flórián tradicionális ábrázolása
Szent Flórián (240. körül - 304. május 4.) a római légióban századosként szolgált. Több róla készült képen láthatunk mellette, égő házat, melynek eloltásán fáradozik éppen. Ő Szent Flórián, a tűzoltók védőszentje.
Az egyik legfélelmetesebb elemi erőtől, a tűztől való rettegés keltette életre Flóriánnak, az "Isten tűzoltójának alakját". A tűzoltók számára Flórián a tűzoltó munka lényegét testesíti meg. Az állhatatosságot, becsületet, embertársaik megsegítését.
Története
Cesiaban (a mai Felső-Ausztria területén) született a III. század második felében
Diocletianus császár uralkodása idején lépett be
légiósként a római hadseregbe, ahol tehetsége, bátorsága révén gyorsan haladt előre a katonai pályán, rövidesen a Caecia erőd parancsnoka lett. A legenda szerint az erődben hatalmas tűzvész pusztított, amit Flórián szinte kilátástalan helyzetből megfékezett. Katonái, kiket a legszörnyűbb tűzhaláltól mentett meg, Flórián emberfeletti, isteni erejének tulajdonították. A tűzvész elmúltát s hírét szájról szájra adva, megszületett a Flórián-legenda.
A keresztényüldözés idején Flórián igazságérzete, emberségessége fellázadt az Aquiliniusz prefektura kegyetlenkedései ellen. Börtönben sínylődő 40 társa mellé állt, magát ő is kereszténynek vallva. Amikor megtagadta az áldozat bemutatását a római isteneknek, kegyetlenül megkorbácsolták, majd a császár parancsára 304. május 4-én kővel a nyakában az
Enns folyóba vetették.
A ránk maradt írásos emlékek szerint holtteste fennakadt egy sziklán, sas vigyázott rá, mígnem egy Valéria nevezetű keresztény asszony rátalált, kocsijába rejtve elvitte Lorchba és tisztességgel eltemette.
A lorchi Szent Flórián sír felett ma az Ágoston rendi szerzetesek kolostora emelkedik.
Kultusza elsősorban Felső-Ausztriában, Tirolban, Bajorországban terjedt el, de nagy tiszteletnek örvend Lengyelországban főként Krakkóban és hazánkban is.
A tűzvészek ellen védő Szent Flórián alakja a XV. század végén vált közismertté. Magyarországi ábrázolásainak kezdete is erre az időszakra tehető, főként a német ajkú területeken. A XVII. században a nagyszámú osztrák és német bevándorlás hatására hazánkban csaknem mindenütt megelevenedett a Flórián-kultusz.
Flórián napját május 4-ét a tűzoltók ma is a személye előtti főhajtással tartják nyilván, hiszen az elkötelezett hivatástudat alapja a vállalt munkába vetett hit és a hagyományokhoz való ragaszkodás.
Jelképei: dézsa, melyből egy égő házra vizet önt, ritkán malomkő, égő ház, lándzsa, sas, zászló.
Kiknek a védőszentje még: pékek, serfőzők, kéményseprők, fazekasok, kovácsok.
Még több érdekesség
Szent Flóriánról
Kívánok mindenkinek kellemes időtöltést, és láda vadászatot!
Attila