WAP:
A láda: Hat vastag törzsű fa ölelésében.
Pót jelszó: A vörös "ojjektum" fehérrel kiemelt feliratának második sora.

A ládába TravelBug
nem helyezhető.
2018.06.24-én a kastélypark bejárata előtt az alábbi szöveg volt olvasható:
"A kastély a felújítás alatt zárva tart.
A park belépőjegy ellenében látogatható.
6 éven felülieknek egységesen
400 Ft/fő.
A park hétfő kivételével minden nap 10:00-től látogatható.
Pénztárzárás: 17:30-kor, kapuzárás 18:00-kor.
Fizetés csak készpénzzel."
A fentiek miatt a láda kikerült a park területéről és született egy pót jelszó is.
Tekintettel a sorozatos ládaeltűnésekre és ládarongálásokra és persze a nézetelferdülések elkerülése véget itt jegyezném meg, hogy ha ez a láda is eltűnik, megrongálódik, akkor ez a célpont is csak virtuális célpontként fog továbbüzemelni.
Kiindulópontként használd az
N 46° 52,564' E 18° 26,004' 124 m [GCDeFe+Parkolo] pontban levő parkolót. Ez még a kerítésen kívül van. Belül csak akkor parkolj, ha meg is akarod tekinteni a kastélyparkot.
A rejtekhely talajszinten van, hat, vastag törzsű fa ölelésében. Ne toronyiránt, árkon-bokron át közelítsd meg. Kellemesebb lesz előbb átgondolni. A geoláda egyébként egy kb. 5 cm átmérőjű és 8 cm magas műanyag doboz. Írószer nincs benne!
Aki viszont nem szeretne a borostyánosban keresgélni, az használja inkább a pót jelszót, ami egy vörös "ojjektum" fehérrel kiemelt szövegének a második sora.
Az "ojjektum" az
N 46° 52,569' E 18° 26,019' 124 m [GCDeFe+Ojjektum] pontban van.
A Balaton felé húzódó dúsan termő vidéken építette Pollack Mihály a magyar klasszicizmus egyik legkorábbi (1815-1819), legszebb kastélyát a Festetics kastélyt. Itt találkozik az Etelka-víz a Bozót-patakkal, itt, az ún. Dégi süllyedékben, a Mezőföldön. A kastély kitűnő tájba helyezése az építész-kertépítész érdeme. Dég zsáktelepülés, ahova az Enyig és Simontornya közötti 64-es főútról tudunk eljutni.
A kastélyból és Angol parkjából látszik a Vértes hegyvonulata. A kertben a kastély közelében szép sziklakert épült. A kastélyhoz érkezve, évszázados tölgyek között a portikusz díszlik kocsifelhajtójával. Ma is szép részlete a kertnek a süllyesztett teraszos rozárium. Kővázákkal díszített lépcső vezet le kettős dór oszlopsorához, az azon túli teniszpályához. Mellette öreg japánakác árnyékában antikizáló, mesterséges sziklabarlang forrás van. A dór oszlopok között oroszlánfej köpte a vizet. A kastély déli oldalán, az oszlopcsarnokból kitekintve tárul fel a park teljes pompájában. Az előtérben, idős faóriások között, hatalmas, gyepes tisztás terül el, mely enyhén lejt a völgyben lévő csodálatos tó felé. Partján fehér-, fekete nyár és hársmatuzsálemek, jegenyenyár, tölgyek és erdei fenyők csoportja. A tó szigetén "hollandi" kerti lak áll. Régen csak csónakkal lehetett megközelíteni, ma kis híd vezet a szigetre, ahol a Hollandházban múzeumot rendeztek be, melyet viszont, sajnos mindig zárva találunk. A néhol 4-5m mély tavon tavirózsák és a tömegesen nyíló sárga vízitökök látványa jelent élményt. A tó partján piknikezni lehet, de amint elnéztük a horgászok is szívesen markolásszák botjaikat. A tavon túli erdős dombon (Magyar-domb) egykoron vadaskert volt karámba zárt szarvasokkal, fácántenyészettel.
A csodálatos tópart felfedezéséért mindenképpen érdemes körüljárni a tavat. Nem fogjátok megbánni! A látvány garantált!
Kellemes sétát és sikeres geoláda-vadászatot kívánunk,
Miklós és Anikó