Előzmények
LaySoft | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.01 20:39:23 (2854) |
Az eltérés abból adódik, hogy a pontos Vincenty formulát a track teljes hosszának kiszámításához használom. A ládáknak a track pontjaihoz viszonyított távolságát sql-el számolom, ezért egy lényegesen egyszerűbb és nem olyan pontos képletet használok erre a célra:
(((acos(sin(<lat1>*PI()/180)*sin(<lat2>*PI()/180)+cos(<lat1>*PI()/180)*cos(<lat2>*PI()/180)*cos(<lon1>*PI()/180-<lon2>*PI()/180)))*180*60/PI())*1.85)
Nem állt szándékomban a Vincenty formula sql-ben történő megvalósításával szenvedni.
Az eltérés így most:
20.080707244277 - 19.9867983700548 = 0.0939088742222 = kb. 9.4 cm.
Úgy gondolom belefér. Ha valakit zavar, akkor az adminnál reklamálhat, ő mindenható, akár 0 hosszú track-et 0 ponttal is elfogadhat, ill. le is húzhat bármit.
Egyébként először a track teljes hosszának számításához is a fenti képletet használtam, de mivel komoly eltérések jöttek ki egyéb programok által számolt távolságokhoz képest (összeadódtak a hibák), ezért néztem utána egy pontos képletnek, és így leltem a Vincenty formulára.[ előzmény: (2853) gusty, 2014.04.01 14:02:43] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.01 14:02:43 (2853) |
Valami nekem továbbra sem stimmel.
Van a hétvégi trackemben egy pont (GCGULT-2), amit a kupa szoftvere elfogad, 0.0199867983700548 értékkel, de nekem az általad linkelt képlettel is 20 feletti érték jön ki.
Nem a pontos érték izgat, hanem jó lenne, ha reprodukálni tudnám a kupa program által számított értékeket.
Én ezekkel számoltam:
Legközelebbi trackpont:
$lat1=47.42929489351809;
$lon1=19.09259894862771;
GCGULT-2:
$lat2=47.42928333;
$lon2=19.09233333;
Eredmény: 20.080707244277
[ előzmény: (2840) LaySoft, 2014.03.31 17:01:11] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.31 16:29:51 (2839) |
Egyébként lehetne a távolságszámítási algoritmust pontosítani? Nekem kicsit más számok jönnek ki, de ez származhat a képletből, R-ből is.[ előzmény: (2838) gusty, 2014.03.31 12:38:15] |
|
LaySoft | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.31 10:44:00 (2837) |
Nem értem a kérdésed.
A program kiszámolja a legkisebb téglalapot, amibe belefér a track. Ezt a téglalapot megnöveli 30-30 méterrel mind a négy irányba és ebbe a téglalapba eső ládákat vizsgálja, hogy 20 méteren belül vannak-e a track nyomvonalához viszonyítva.[ előzmény: (2836) Gábor75, 2014.03.30 20:11:16] |
|
Gábor75 | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.30 20:11:16 (2836) |
Ami pont 20 méteren kívül esik, annak mi a másik határa? Mennyire kell megközelíteni ahhoz hogy az "elutasított" cimkét megkapja? Szerintem 100 méteren túl nem lenne értelme jelölni ezeket a pontokat. [ előzmény: (2835) LaySoft, 2014.03.30 19:45:35] |
|
LaySoft | hozzászólásai | válasz erre | 2014.03.30 19:45:35 (2835) |
Most futtattam le az elfogadhatóság ellenőrzését az összes track-en. 13-at elutasított, megnéztem, jogos mindegyik, de azért ellenőrizze mindenki a sajátját! |
|
|
|