Előzmények

griffshozzászólásai | válasz erre | 2018.11.24 17:45:43 (4136)
Jó ötletnek tartom.
Volt viszont egy javaslatom régebben a gyalogos és kerékpáros kategória mellett egy hegyi kategória bevezetésére. Ott egyformán indulhatnának kerékpáros és gyalogos játékosok, hiszen e hegyen elég kiegyenlítettek az esélyek.
Leprogramozni talán nem nehéz, hogy csak az x (pl. 250) méter feletti találatokat számolja a program. Most ne azon rágódjunk, hogy van városi láda 250 felett és hegyi, erdei 250 alatt, ez részletkérdés.
Nézzük a kerékpáros kategória élmezőnyéből távozó játékosokat, a teljesség igénye nélkül, fejből. Enazati, bati.hu, Scele, Mikulás, mazsola, kicsiogre, Nargoth. Persze ott az időhiány, meg a Strava, de szinte mind montis, aki nem fogja a bringázásra szánt idejét városi ládapontok megközelítésére szánni. Gondolom a gyalogosban is akadnak ilyen emberek.
Körlevélben ki lehetne puhatolni visszatérnének-e a kupába az új kategória miatt.
Persze egy szavazás talán még jobb lenne, mindkét verzióra (havi, hegyi).
[előzmény: (4135) Attibati, 2018.11.24 15:45:42]

Attibatihozzászólásai | válasz erre | 2018.11.24 15:45:42 (4135)
Sikerélményt jelentene egy-egy játékosnak, ha legalább egy hónapban ő tudná a legtöbb pontot összegyüjteni. Sokan vannak, akik nem tudják az egész éves terhelést vállalni de egy-egy hónapban oda tudnák tenni magukat. Biztos vagyok benne, hogy nem az abszolut győztes nyerné az összes havi versenyt. A hónap elején minden játékos nulláról indulna a havi versenyben, de természetesen az összesített pontok is gyűlnének.
[előzmény: (4134) Kokó, 2018.11.24 15:29:24]

Kokóhozzászólásai | válasz erre | 2018.11.24 15:29:24 (4134)
... legyenek havi versenyek is ...
Akinek a győzelem a célja annak egész évben hajtania kell. Akkor nyerhessen 13-szor egy évben? Ahogy a verseny esetében, úgy itt sem kellene bonyolítani a dolgot.
[előzmény: (4131) Attibati, 2018.11.23 22:58:57]

Attibatihozzászólásai | válasz erre | 2018.11.23 22:58:57 (4131)
Ma befejeztem az idei gckupa szezont. Mintegy 2100 kupapont és 18000 kilométer jött össze. Az idei célom a tavalyi 15000 kilométer elérése volt, egy kicsit túlteljesítettem. :-) Az eredeti cél a 2000 kupapont volt, de mire ezt elértem, a budapesti pontok nagy része még megvolt. így folytattam, hogy nagyjábó kerek szám legyen a vége.
Azért a jövő héten jó lesz már a megszokott útvonalon a munkába járni és nem kupapontok után kujtorogni a városban, különösen nem sötétben. Jövőre jóval kisebb intenzítással tervezem a részvételt, inkább csak a még meg nem talált ládákra fogok hajtani.
Azt mindenesetre így a saját bőrömön is érzem, hogy nagyon nagy megterhelés úgy részt venni a kupában, hogy az ember valami eredményt is elérjen. Én azt javasolnám, hogy a részvételi kedv növelése érdekében legyenek havi versenyek is. Ehhez persze a gckupa oldalon is fejlesztés szükséges, ha az ötletet az elnökség jóváhagyja.

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]