Előzmények
scele | hozzászólásai | válasz erre | 2008.02.18 21:38:08 (26145) |
És méterre pontosan kell neked a szintkülönbség.
Én egy végtelenül egyszerű módszert használok.
Útvonal összekattint profilba pedig megszámolom a váltakozó színű sávokat a léptékkel beszorzom.
Valószínüleg nem a legpontosabb, de nekem ez bőven elég.[ előzmény: (26144) jekaeff, 2008.02.18 21:31:06] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2008.02.18 21:31:06 (26144) |
Felmerült egy olyan kérdés az ismeretségemben, hogyan lehetne Mapsource-ban megtervezett útvonalnál össz-szintemelkedést számolni. Van erre valakinek ötlete? A Mapsource ugyan készít egy szintmetszetet, de sajnos nem számolja ki belőle az összegzett szintemelkedést, pedig ez hasznos információ lenne pl. egy kerékpártúra megtervezésénél.
Az elmentett route-ot hiába konvertálom át track-ké a WinGDB-vel, mivel az elmentett route nem tartalmaz magasság-adatokat, így az sem lehetséges, hogy az így elkészített track-ből később pl. TrackAn-nal szintemelkedést számoljak. A track-et pontonként összekattintgatva már lenne magasságadat az elmentett track-ben, de ez meg nagyon macerás, így végigkattintgatni minden kis kanyart...
Eddig még csak ilyen fapados megoldást találtam ki:
1.) Útvonaltervezés Mapsource-ban
2.) Mentés GDB2-ként
3.) WINGDB-vel track-ké konvertálás
4.) GPSbabel-lel KML formátumra konvetrálás
5.) Magasságadatok legenerálása a KML Altitude Filler-rel
6.) Az eredményfájl PLT formátumra konvertálása
7.) TrackAn-nal össz-szintemelkedés kiszámítása
...ezekből a legmacerásabb a KML Altitude Filler beiktatása, mivel max. 100pontból álló track-re számol és kb. 2 másodpercenként számol egy magasságadatot egy bizonyos koordinátához, szóval nagggggyon lassú.
Szóval valami olyasmi megoldás kellene, mint amit a TuHu-s rasztertérkép útvonaltervező funkciója is megvalósít, csak az se valami nagyon gyors és bonyolultabb útvonalakat se nagyon szeretnék azzal összeállítani.
Persze legegyszerűbb lenne, ha maga a Mapsource számolná ki a szintemelkedést az adott térkép DEM adatai alapján, de arra szerintem várhatok. :o)
Próbálkoztam a TopoFusion-nal is, de az elég vad szintemelkedéseket számolt azon a példán, amin kipróbáltam (másfél-kétszeres szintemelkedéseket a valósághoz képest). |
|
|
|