Előzmények
ernoe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.07.27 15:24:21 (42136) |
A bármilyen kombinácó közé gondoltam azt is, amikor csak a TopoGuide van bekapcsolva.. konzekvensen tervez autópályára fel, le, erdőbe be, műútra, stb. Ezért vannak kétségeim.[ előzmény: (42129) Mikulás trágársága elüldözött, 2009.07.27 13:44:04] |
|
Mikulás trágársága elüldözött | hozzászólásai | válasz erre | 2009.07.27 13:44:04 (42129) |
Soha ne kapcsolj be egyszerre két (vagy több...) utvonaltervezésre alkalmas térképet, mert beleőrülsz... (vagy a gép...:) ). Ugyanis tervezuéskor a kütyü mindkét réteget figyelembe veszi, a (véletlenül) fedésbe került pontokon "átugrik" a másik térképre, ott folytatja a tervezést, míg... valami történik.
Önmagában nem rossz térkép a Topoguide... ha nem is a legfrissebb.
(Akinek van turistautak térképe, annak nem sok szüksége van a Topoguide-ra. Egyetlen verhetetlen előnye szerintem az, hogy hihetetlenül sok tereptárgy /magányos fa, áteresz, etető, itató, vezetékek.../ van benne jelölve, segítve a tájékozódást a terepen.)[ előzmény: (42128) ernoe, 2009.07.27 13:38:21] |
|
ernoe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.07.27 13:38:21 (42128) |
Kérem, valaki igazolja, hogy nem bennem van a hiba..
Elérkezett az ideje, hogy itthon is aktívan használjam az oregánóm. Viszont gondom van a TopoGuide-al (vásárlás előtti próbaverzió, mert korábban már dobtam ki 70 eurót potyára belga térképért, többet nem akarnék). Szóval a Tuhu, vagy az OMP térképen szépen elnavigál a kütyü a túristautakon, de ha a TG is be van kapcsolva (szinte bármilyen kombinációjával az előző kettőnek) akkor akkora baromságokat tervez, hogy csak lesek (6 km-es útból lesz 16 km, autópályával, cikcakkal... gyalogos módnál geocaching profilban). A TG-re valahol azt írják, hogy nem alkalmas útvonaltervezésre, máshol meg épp az ellenkezőjét olvasom. Valóban szép a kinézete, de ha csak szép, de nem használható, akkor inkább nem köll. Vagy valamit elrontok?
Mapget, potenciális vevő lennék... :-)) |
|
|
|