Előzmények
norbinator | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.18 11:12:40 (58540) |
igen majd ilyesmi megoldás lesz, amint rájövök, miért tették ki a debian testing repo-ból a wine-t :) De ez már másik fórum témája lesz.
[ előzmény: (58539) Old Fairy, 2011.08.18 11:03:49] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.18 11:03:49 (58539) |
Némi kerülővel ugyan, de ki tudod bontani: wine alatt simán mennie kell mindenféle zip kicsomagoló programoknak. Pl. ez nekem bevált.[ előzmény: (58538) norbinator, 2011.08.18 10:57:54] |
|
norbinator | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.18 10:57:54 (58538) |
értem amit írsz, de sajnos linux alatt nem tudom kibontani ezeket az exe file-okat. Amúgy lehet, hogy tévedek és sosem látszottak ezek a jelek csak szerettem volna, de tényleg így emlékeztem :) Látszik, hogy nem használom túl gyakran.[ előzmény: (58537) Old Fairy, 2011.08.18 10:49:45] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.18 10:49:45 (58537) |
Az exe csomag tartalma gyakorlatilag megegyezik a zip csomaggal. Csak annyi a különbség, hogy a kitömörítés és a helyére pakolás az előbbinél automatikus. (Pl. windows-os gépen a frissítéshez is bőven elég a zippelt: a régi helyére elég bemásolni az új fájlokat.)
A fenti banner nem Garmin készülékkel készült, hanem minden valószínűség szerint MapEdittel - így a turistajeleket illetően nem igazán mérvadó. :-))[ előzmény: (58535) norbinator, 2011.08.18 10:44:34] |
|
norbinator | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.18 10:44:34 (58535) |
Én úgy emlékszem régebben látszottak ezek (mondjuk régebben az gmapsup.img-t töltöttem le és azt tettem fel a kütyüre, míg most már a zippelt verziót használom, ami darabolt image-eket tartalmaz. (éppen azért , mert más ország térképét is fel kell töltenem egyidejűleg, az meg másként nem megy). Amúgy itt az oldalon ha megnézed a fenti bannert ott is látszanak az túristajelek az utakon.
[ előzmény: (58533) jekaeff, 2011.08.18 10:27:15] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.18 10:27:15 (58533) |
Az első kérdésre: tudtommal a TuHu-n sosem volt olyan verzió, ahol ikonként is látszottak a turistajelzések (hacsak nem "megbütykölt" verzióként).
Openmaps-ból viszont létezik "fóliás változat", ahol látszanak a jelzések: http://openmaps.eu/layer_hu[ előzmény: (58531) norbinator, 2011.08.18 09:26:57] |
|
norbinator | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.18 09:26:57 (58531) |
Sziasztok!
Két kérdésem lenne, amiben szeretném a segítségeteket kérni:
Régebben a tuhus térképen nem csak a szöveges útjelzést lehetett látni, hanem az ikonokat is (pl: sárga + jel ilyesmik) Ez nagyon praktikus volt, mert nem kellett annyira zoomolni, hogy látni lehessen az utat amin haladok (dög lassan rajzol ez a garmin kütyü zoomolás után) Van valami mód arra, hogy ezeket a jelzéseket újra láthatóvá tegyem a gépen, vagy ezek a jelek már nincsenek meg a térképen?
A másik dolog: Horvátországba szeretnék menni. Nézegettem a térképeket, van amiben az openstreetmas jobb, van amiben az openmaps.eu-s térkép. Feltöltöttem mindkettőt a kérdésem az, hogy ilyen átfedéssel tud működni? Én azt látom most, hogy pl a szintvonalak hol megjelennek, hol eltűnnek (pl zoomoláskor)
Van valakinek erre jó módszere?
Amúgy az openmbt-s térkép van fent az openmaps.eu-val együtt, mert nekem úgy tűnt, hogy az openmbt az openstreetmap-on alapul, csak plusz túristautak is vannak rajta, de javítson ki valaki ha hülyeséget írok.
Előre is köszi
|
|
|
|