Előzmények
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.30 15:10:10 (70301) |
Igazából én a trekk alapján georeferálom a képeimet - pont a GeoSetterrel -, de nem nyomkodok közben útpontokat. Valamiért nem volt kedvem manuálisan megkeresni a trekkben a megfelelő időadatokat. :)
Viszont most kipróbáltam: a GPSBabel a képekből közvetlenül is elkészíti a szükséges .gdb fájlt (nekem az is jó), nincs szükség előtte a GeoSetter kmz-exportjára. (Amit mellékesen még úgy is alig találtam meg, hogy már tudtam, hisz írtad, hogy benne van.)
jekaeff: neked is köszönöm![ előzmény: (70300) Old Fairy, 2013.12.30 14:58:26] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.30 14:58:26 (70300) |
Csak mellékesen - bár Neked talán nem mellékes :-) - jegyzem meg, hogy így dolgozom térképszerkesztés során: a képekből készített GPX-et importálom a MapEditbe a tájegység fölé.[ előzmény: (70299) -bj-, 2013.12.30 14:54:21] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.30 14:40:31 (70297) |
Igen. Bár nem egy program, hanem kettő: GeoSetter (KMZ export), majd GPSBabel (KML->GPX konverzió).
Bizonyára van más megoldás is - én ezt használom.[ előzmény: (70295) -bj-, 2013.12.30 13:56:34] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.30 13:56:34 (70295) |
Ismertek olyan programot, ami a saját számítógépen futva képes arra, hogy egy adott mappában lévő képekből kinyerve a készítés helyét megadó koordinátákat egy olyan .gpx fájlt ad eredményül, mely a nevezett koordinátákat tartalmazza útpontokként? |
|
|
|