Előzmények
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.30 18:52:19 (70308) |
Igen, a wp neve a fájl nevével egyezik meg, szóval kellemesen kényelmes. Én pedig fizikai rendszerként az energiaminimumra törekszem, vagyis inkább kattintgatok, mint parancssorokat írogatok. :D
Amúgy a fájl működésének megértése valóban nem nagy kihívás, na de előállítani... :) Mindenesetre köszönöm.[ előzmény: (70306) jekaeff, 2013.12.30 18:39:07] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.30 18:39:07 (70306) |
...de ha a GPSbabel közvetlenül is képes geotaggelt képekből GDB-t gyártani, akkor persze ez az EXIFtool-os megoldás feleslegesen bonyolult. Bár nem tudom, hogy a GPSbabe is beleteszi-e a képfájlok neveit a Waypoint-ok nevébe és ha nem teszi bele, az egyáltalán baj-e, vagy teljesen mindegy a név.[ előzmény: (70305) jekaeff, 2013.12.30 18:35:11] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.30 18:35:11 (70305) |
Pedig nem olyan bonyolult, aurt is sikerült ilyen gyorsan átalakítanom az eredeti formátumfájlt. :o)
1.) Le kell tölteni és ki kell csomagolni az ExifTool-t: http://www.sno.phy.queensu.ca/~phil/exiftool/exiftool-9.45.zip
2.) A kicsomagolt EXE-t érdemes átnevezni "exiftool(-k).exe"-ről "exiftool.exe"-re
3.) Az (70302)-ben láthatóakat be kell Copy+Paste-elni egy "gpx.fmt" nevű fájlba, az "exiftool.exe"-vel azonos könyvtárba
4.) Az ExifTool könyvtárában állva a következő paranccsal készít GPX fájlt a "C:\Kepek"-ben található képekből GPS EXIF adataiból: exiftool -p gpx.fmt -d %Y-%m-%dT%H:%M:%SZ C:\Kepek > out.gpx
Az elkészült fájlban a Waypoint-ok neve az eredeti képfájlok nevével lesz azonos (pl.: "IMG00123.JPG").
Fontos még, hogy ha akár egyetlen képfájlnál is hiányzanak a GPS EXIF adatok, az elkészült GPX fájlt nem fogják szeretni a programok, pl a Mapsource, mivel az abból a képből készült Waypoint Lat és Lon mezői üresek lesznek. De ezt ki lehet védeni esetleg egy -if "$gpslatitude" paraméterrel az exiftool indításakor (az inverz geotagging-ről szóló oldalon -if "$gpsdatetime", de a latitude fontosabb szerintem, mint az időkód megléte - időkód nélküli Waypoint még lehet értelmes). :o)[ előzmény: (70304) -bj-, 2013.12.30 17:42:09] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.30 15:11:45 (70302) |
Illetve megy ez egy lépésben Notepad-es trükközés nélkül is és még a képek neve is megmarad!
Csak ügyesen kell megcsinálni a GPX.FMT fájlt, ne olyan legyen mint a példában, hanem:
#[HEAD]<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
#[HEAD]<gpx version="1.0"
#[HEAD] creator="ExifTool $ExifToolVersion"
#[HEAD] xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"
#[HEAD] xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/0"
#[HEAD] xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/0 http://www.topografix.com/GPX/1/0/gpx.xsd">
#[BODY]<wpt lat="$gpslatitude#" lon="$gpslongitude#">
#[BODY] <ele>$gpsaltitude#</ele>
#[BODY] <time>$gpsdatetime</time>
#[BODY] <name>$filename</name>
#[BODY]</wpt>
#[TAIL]</gpx>[ előzmény: (70298) jekaeff, 2013.12.30 14:53:29] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.30 14:53:29 (70298) |
Vagy az EXIFtool "Inverse Geotagging" megoldása.
A lap közepe után valamivel: http://www.sno.phy.queensu.ca/~phil/exiftool/geotag.html
Szépséghibája, hogy track-et csinál belőle és nem waypoint-okat.
De egy perc bűvészkedéssel akár Notepad-ben is Waypoint-osítható az így kapott track (bár ezt valószínűleg gpsbabel-lel is meg lehet oldani).
Szépséghibája, hogy az így kapott trackpontoknak nem lesz neve (pl. nem az lesz a neve, hogy IMG00012), maximum ilyen "001", "002" ... ha beolvasod Mapsource-ba.[ előzmény: (70297) Old Fairy, 2013.12.30 14:40:31] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.30 14:40:31 (70297) |
Igen. Bár nem egy program, hanem kettő: GeoSetter (KMZ export), majd GPSBabel (KML->GPX konverzió).
Bizonyára van más megoldás is - én ezt használom.[ előzmény: (70295) -bj-, 2013.12.30 13:56:34] |
|
-bj- | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.30 13:56:34 (70295) |
Ismertek olyan programot, ami a saját számítógépen futva képes arra, hogy egy adott mappában lévő képekből kinyerve a készítés helyét megadó koordinátákat egy olyan .gpx fájlt ad eredményül, mely a nevezett koordinátákat tartalmazza útpontokként? |
|
|
|