Előzmények
Travis | hozzászólásai | válasz erre | 2016.02.01 08:22:12 (74595) |
Jekaeff válasza tényleg jobb megoldás a kérdésedre, ha az értékek eltolódása volt a probléma.
Ez mellett a mért magassági hiba kb 3x nagyobb az vízszintesnél.
3, > A nmea-ból vett magasság a ténylegesen mért gps adat, "korrekció nélkül".
Én oruxot használok ott van lehetőség "adatbázis" (dem file) használatára. Egy jó kövéret használva tapasztalatom szerint max 3m körüli az eltérés. (előnye még, hogy a térkép húzgálásakor is látom az adott pont magasságát, akár szintvonal nélkül is)[ előzmény: (74590) Marton Zoli, 2016.02.01 06:51:34] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2016.02.01 06:51:34 (74590) |
Végignéztem a Locus beállításait és három féle korrekció közül lehet választani.
1, kézi -itt meg lehet adni egy értéket amivel korrigál a szoftver- ezt úgy gondolom értem
2, automatikus - globális Geoid modell alapján- ennek lehet az alapja egy olyan térkép amit a válaszodban csatoltál?
3,NMEA adatok alapján - ha elérhető- gondolom ez egy online adatbázis
Melyiket érdemes használni?
[ előzmény: (74589) jekaeff, 2016.02.01 00:03:33] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2016.02.01 00:03:33 (74589) |
Plusz még az is lehet, hogy a mobil GPS-e nem a geoid fölötti magasságot rögzíti, hanem a WGS84-ben használt ellipszoid fölötti magasságot (nem használ korrekciós adatbázist ennek kiküszöbölésére). Így Magyarországon rendre +43 méter körül téved, ill. ezen az ábrán pontosabban is látszik, hogy mennyit:
[ előzmény: (74587) Travis, 2016.01.31 19:59:13] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2016.01.31 13:52:14 (74583) |
Egy Locus-sal rögzített track magasságprofiljának értelmezésével kapcsolatban lenne kérdésem.
Van egy kb 120 km-es útvonal. A tudomány mai állása szerint a terep nagy része 95 méterrel van tengerszint felett +- 10 méter. Nyilván vannak ebből a sávból kieső terepszakaszok is de az útvonal nagy része benne van a sávban.
Ha azt vesszük, hogy a vétel pontossága az útvonal során 5-10 méter között mozog (és ez az érték a magasságadatokra is vonatkozik) akkor az értékek nagy részének kb 75-115 méter között illene lennie.
Ezzel szemben a track magasságprofljában az értékek 115-150 méter között szóródnak.
Értem én, hogy egy mobiltelefonban lévő GPS vevőnek megvannak a maga korlátai de az, hogy gyakorlatilag egy adat sincsen az elvárt sávban az nekem már a "köszönőviszonyban sincsen" kategória.
Esetleg kalibrálnom kellene a vevőt, vagy valamilyen korrekciós tényezővel kell számolni? |
|
|
|