Előzmények
z_mitya | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.23 23:10:56 (75011) |
Hm..
Folytassuk maganban pls.. Irj egy mailt legyszi, en nem latom a cimedet, de voltak itt, akik valahogy megtalaltak itt az enyemet..[ előzmény: (75010) BáthoryPéter, 2016.05.23 22:50:24] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.23 22:50:24 (75010) |
Kivel leveleztél? A TÉKA a Corvinus Egyetem projektje, amiben egy rakat minisztérium és hivatal volt partner. Az egyik ilyen partner a Fömi, tőlük van a topográfiai térkép és az ortofotó. A TÉKA saját adata kizárólag a tájérték réteg, semmi másnak a szerzői jogáról nem rendelkezhetnek, így a topo térképről sem.[ előzmény: (75009) z_mitya, 2016.05.23 21:02:49] |
|
z_mitya | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.23 21:02:49 (75009) |
Visszairtak a TEKA-tol, azt mondtak, hogy:
"Tisztelt ....!
Nyugodtan töltse fel saját használatra. A kereskedelmi jellegű sokszorosítást próbáltuk az említett mondatokkal elkerülni.
Üdvözlettel
...."
[ előzmény: (75004) BáthoryPéter, 2016.05.23 15:46:35] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.23 15:46:35 (75004) |
A tízezres topográfiai térkép a Fömi terméke, megvehető a geoshop.hu oldalukon. Megadtam nagyjából az általad említett Budapest - Hortobágy - Aggtelek területet, a rendszer szerint a 674 darab EOTR szelvény összesen 3 817 536 forintba kerülne. Magán használatra.
Ha szeretnél egy jó térképet legálisan, ingyen, tudom ajánlani a turistautak.hu és az OpenStreetMap térképeit.[ előzmény: (75001) z_mitya, 2016.05.23 14:26:52] |
|
z_mitya | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.23 14:26:52 (75001) |
Igen, azt lattam az URL-ben, de nekem ezek sajna nem mondanak semmit, mint ahogy a BBOX es a WGS84 sem :(
Koszonom az infot, megnezem, hogy hogy lehet esetleg ezen 2 formatum kozott konvertalni (ha lehet)..
Illegalitas:
Mar korabban elolvastam a szerzoi jogvedelmes nyilatkozatukat, nem gondoltam, h magat a terkepet sem hasznalhatom. Ugy ertelmeztem ugyanis, h ebben a projektben a terkepen levo informaciok az ertekesek, nem pedig a hatterben levo terkep maga. Ezt az is megerositette bennem, h maga a terkep regi, elavult, ettol fuggetlenul a fobb foldutak elfogadhato szamban megvannak rajta, nekem meg az a lenyeg...
Mivel nem vagyok jogasz, lehet, h teljesen rosszul ertelmezem es majd jol megbuntetnek.
Amit tudok, hogy nem kivanom terjeszteni, sajat hasznalatra keszitem, uzletet pedig vegkepp nem csinalok belole.
Megegyszer koszonom a segitseget.[ előzmény: (74999) BáthoryPéter, 2016.05.23 13:32:09] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.23 13:32:09 (74999) |
Szerencséd van, ezek már Web Mercatorba transzformált csempék, ha megnézed inspectorral, mindegyik kép urlben ott van az SRS=EPSG:900913 paraméter. És ha már url, BBOX néven benne van a kép két sarkának koordinátája is, tehát még georeferálnod sem kéne, csak a Mercator koordinátákat átszámoltatni WGS84-be.
Viszont mielőtt nagyon nekiesnél, azt ugye tudod, hogy amit csinálsz, az maximálisan illegális?[ előzmény: (74998) z_mitya, 2016.05.23 11:20:28] |
|
z_mitya | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.23 11:20:28 (74998) |
Szia Peter!
Kosz a tippet, megnezem ezt a "montage" cuccot...
A tobbi kerdesedben levo kifejezesek sajnos nekem nem mondanak semmit, nem tudok rajuk valaszolni :)
A kovetkezot tettem:
Irtam egy kis progit, ami letoltogette a Budapest - Hortobagy - Aggtelek teruletet innen:
http://tajertektar.hu/hu/
Szoval van ~300 db terkepszelvenyem (PNG-ben, 8Gbyte), ezeket kell osszeilleszteni. Ugy gondoltam, h ezt a teruletet kb 5-6 db nagyobbacska teruletre osszeteszem (vagy megtobbre ?? meg nemtudom, meglatjuk).
Aztan azt, h a kep melyik pontja melyik GPS koordinatara essen, azt pedig google-earth-szel gondoltam megoldani.
(Ez a georeferalas ? :) Nagyon laikus vagyok a temaban... )
[ előzmény: (74996) BáthoryPéter, 2016.05.23 08:31:18] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.23 08:31:18 (74996) |
Ha jól vannak elevezve a képek, akkor a montage paranccsal nagyon egyszerű: http://www.imagemagick.org/Usage/montage/
Egyébként ez a topo térkép véletlenül nem EOV vetületű? Mert akkor deformálás nélkül nem fogod tudni georeferálni, illetve csak nagyon pontatlanul.
Apropó, a Garmin milyen vetületben jelenít meg, Web Mercator?[ előzmény: (74994) z_mitya, 2016.05.23 01:49:19] |
|
z_mitya | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.23 01:49:19 (74994) |
hat pedig ugyanugy csinaltam mindent :(
(lehet, h mar keso van ..)
mind1, mert ez a G-Raster progi nagyonjo, ennek betolhatok nagy kepeket is, ha fel kellene darabolnom kis kepekre meg is orulnek, nomeg a Monterra-ba csak 100 kep mehet egy KMZ-be ahogy irtak, igy nagyonsok KMZ is kellene ...
apropo nagy kepek:
van-e olyan program, amivel a sok-sok terkepszelvenyemet tudom egymas melle tenni es osszefuzni egy naggya ?[ előzmény: (74993) BáthoryPéter, 2016.05.23 00:29:00] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.23 00:29:00 (74993) |
RGB JPEG mind, írja a Gimp is, vagy sokkal részletesebben az ImageMagick, vagy terminálból az „exiftool -a god.jpg”. Más lehetett a gond.[ előzmény: (74990) z_mitya, 2016.05.22 22:53:16] |
|
martin | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.22 22:27:51 (74989) |
Szerintem nem RGB a jpeg amit használsz, ezért nem tudja kezelni a Garmin a kmz-t.[ előzmény: (74988) z_mitya, 2016.05.22 22:12:24] |
|
|
|