Előzmények
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.22 09:59:31 (76204) |
...ha a GPSbabel valamilyen típusú adatot nem ért, akkor azt átlépi...
Biztos így van.
Van néhány GPX előállító processzem. Ha valamelyik GPX egységet hibásan generáltattam meg, a GpsBabel outputjában nem jelentek meg.
Köszönöm válaszod.[ előzmény: (76203) jekaeff, 2017.05.22 09:33:35] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.22 09:33:35 (76203) |
Attól függ, hogy mit értesz "nem megy" alatt. :o)
- Ha már a GPSbabel is meghasal egy fájlon, akkor kézzel kell kibogarászni mi a hiba.
- Ha viszont a GPSbabel azt mondja, hogy sikerült a konverzió, akkor igen valószínű, hogy meg tudod nyitni Mapsource-ban, mivel a GPSbabel elég szép szabványos "alap" GPX fájlformátumot állít elő amiben nincsenek olyan egzotikumok, mint pl az előbbi példában a http://gpstracker.android.sogeti.n1/GPX/1/0 -ből vett kiterjesztések (edzésadatok a GPX fájlon belül). Szerintem ha a GPSbabel valamilyen típusú adatot nem ért, akkor azt átlépi és egyszerűen nem teszi be az eredményfájlba.
[ előzmény: (76202) Old Eye, 2017.05.22 09:19:24] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.22 09:19:24 (76202) |
jekaeff! egy láma kérdés...
Nekem is többször előfordult, MapSource-szal nem tudtam megnyitni a GPX file-t, ilyenkor a GpsBabel-lel átkonvertáltattam szintén GPX típusúra, amivel sikerült. Van néha, hogy ez sem megy? [ előzmény: (76201) jekaeff, 2017.05.22 09:12:52] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.22 09:12:52 (76201) |
Szívesen.
Működnie kell, mert én kipróbáltam és nálam ezektől a változtatásoktól jó lett.[ előzmény: (76200) LionDaddy, 2017.05.22 09:10:43] |
|
LionDaddy | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.21 11:33:06 (76196) |
Adott egy Samsung Galaxy S6 Edge teló, benne SHealth nevű program, ami az aktivitásról (túra, bringa, stb.) képes egy gpx fájlt létrehozni. A fájlt kimentve sem MS-ban, sem BC-ben nem sikerül megnyitni, mert a programok "...nem importálható" üzenettel leállnak.
Valószínűleg a gpx belsejéban lehet a bibi, de ez nekem magas, mint ama farzseb a malacnak. :)
Egy gpx guru ránézne a fájlra, hogy mi lehet a gond?
Előre is köszi! :) |
|
|
|