Előzmények
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.29 14:40:50 (76225) |
Ha jól értem, alnibell azt szeretné, ha az OMP az OSM forrásból készített térkép mellett elkészítené a magyarországi térképet a Tuhu adatbázisából is (ahogy azt az átállás előtt csinálták). Ez, minthogy a kétféle forrás más-más feldolgozást kíván, dupla munka.[ előzmény: (76217) Yoss, 2017.05.29 11:12:28] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.29 11:12:28 (76217) |
Miért kéne dupla munkát végezni? Miért nem volt jó a régebbi változat? Sokkal informatívabb, nem is értem mi szólhatott a mostani verzió mellett?[ előzmény: (76216) R.Guszty, 2017.05.29 11:00:42] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.29 11:00:42 (76216) |
Gondolom, amennyiben valaki biztosítja az anyagi és emberi erőforrást, szívesen végeznek dupla munkát. Bár így belegondolva, lehet, hogy akkor sem.
[ előzmény: (76215) alnibell, 2017.05.29 09:23:27] |
|
alnibell | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.29 09:23:27 (76215) |
Nem is panaszként írtam az alábbiakat. Már csak azért se, mert pl. épp szombaton kérték tőlem a gyerekek, hogy olyan úton menjünk, ami nem jelzett, mert ők szeretnének úgymond elveszni. (Persze ez nem sikerült.)
De ...
De ha már külsősök elkészítik, napi frissítéssel, az androidos és annak a Garmin kütyükre tölthető változatát, akkor miért ne állhatna vissza a korábbi állapot, ha nem is napi, de legalább heti frissítéssel? Akár a külső bedolgozó által.
Az ő érdeke semmit nem sérülne. Egymás mellett tudna szolgáltatni azonos vagy csaknem azonos megjelenésű, de eltérő forrású vektoros térképet. Ezzel kapnának igazi választási lehetőséget a felhasználók, és rögtön kiderülhetne, hogy Magyarország vonatkozásában melyikre van jobban igény.[ előzmény: (76214) Yoss, 2017.05.29 09:09:28] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.29 09:09:28 (76214) |
Ez mondjuk engem is zavar, de nem túrázom mostanában annyit, hogy panaszkodjak miatta.[ előzmény: (76213) alnibell, 2017.05.29 08:07:36] |
|
alnibell | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.29 08:07:36 (76213) |
Nagy valószínűséggel az OMP TuHu alapú korábbi vektoros térképét használta a levélíró.
Ilyen most nincs. De pont arra bizonyíték a levél, hogy igény van az egységes piros kiemeléssel, a jelet és a jelalakot csak karakterekkel megjelenítő kimenet helyett egy olyan letölthető kimenetre, mint amilyent az OMP készített még 2014-ben.
[ előzmény: (76211) Old Eye, 2017.05.29 06:48:02] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.05.29 06:48:02 (76211) |
Kaptunk egy levelet az info@turistautak.hu-ra:
Tisztelt Turistautak!
Régebben a letöltött térképen megjelent konkrétan a turista jelzés. Most frissíteni kellett a készüléken a térképet, és a gyalog-, illetve turista utak mindegyike sem látszik, a turista jelzés helyett, csak egy kezdőbetűt látok. Mit kell tennem, hogy a régi megszokott módon láthassam a térképet a készülékemen? Melyik térképváltozatot töltsem le?
Válaszukat köszönve
Üdvözlettel:
O. Ágnes
Megkértem a levélírót, esetleges válaszért látogasson el erre az oldalra. |
|
|
|