Előzmények
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.20 09:38:01 (76741) |
Én etrex-szel jártam úgy, hogy egyszer csak elfelejtette a rátöltött komplett omp-s térképet. Kint terepen, mikor egy ládától visszafelé menet idejére kikapcsolt állapot után újra bekapcsoltam, hogy lássuk a következő célpontot.
Aztán 20 perc múlva, sokadik ki-/bekapcsolás után megjavult.
Egyszeri eset volt, se előtte, se azóta nem csinált ilyet.[ előzmény: (76740) Yoss, 2018.03.20 09:07:25] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.20 09:07:25 (76740) |
Lehet. Nem tudom. De ez milyen hiba lenne, amikor semmi más probléma nincs vele?[ előzmény: (76739) Lipták Roland, 2018.03.20 09:02:11] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.20 09:02:11 (76739) |
Az OMP és a TuHu teljesen függetlenül generálódik, külön adatbázisból. És senki másnál nem volt ilyen hiba.
Én az Oregonra gyanakodnék.[ előzmény: (76738) Yoss, 2018.03.19 14:52:39] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.19 14:52:39 (76738) |
Nem, de először letöltöttem a kész img filet, abban is voltak fekete felületek, utána letöltöttem a mapszószos verziót, felnyomtam vele a kütyüre, de ugyanez lett a végeredmény. Aztán openmaps.eu, szintén ugyanez. Ki-be kapcsolás nem segített, viszont két nap múlva magától megjavult, most is értetlenül állok előtte, mivel a feltöltés után már egyszer sem volt gépre dugva, így csak a saját 'erőforrásaira' támaszkodhatott az oregon, de láthatólag megoldotta :)[ előzmény: (76732) Lipták Roland, 2018.03.19 09:17:30] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.19 09:17:30 (76732) |
A MS cache-et törölted? Mert, ha nem, akkor lehet, hogy csak onnan veszi a régebbi adatokat, azért nem látni a hibát.[ előzmény: (76730) Yoss, 2018.03.17 10:04:25] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.17 09:51:16 (76728) |
Biztosra veszem, hogy nem hibáztál.
Pár hónapja volt hasonló probléma az OpenMaps.eu-n.
Most nem vagyok gépnél, amint tudok, megnézem magam is a jelenséget, de nem tudok rajta segíteni.
Már írtam a szolgáltatónak.[ előzmény: (76727) Yoss, 2018.03.17 00:07:32] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.17 00:07:32 (76727) |
Nem kerülték el, csak nem értettem. Közben letöltöttem az OMP Hiking térképeket is, rátoltam az Oregonra és az eredmény ugyanaz. Olyan, mintha egyfajta felület hiányozna a kütyüről, a térkép meg feltételezné, hogy ott van a kütyün. Mindenesetre, tuhu, openmaps, ugyanaz az eredmény. Mit érdemes ilyenkor tenni? Én rontottam el valamit?[ előzmény: (76726) Old Eye, 2018.03.16 23:32:55] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.16 23:32:55 (76726) |
Elkerülték figyelmedet a bevezetőben írtak:
A felsorolásokban fekete színnel jelölt anyagok szerverünkön saját térképadatbázisunk alapján készültek, bejelentkezve letölthetők,
a sötétkék színnel kiemeltek pedig külső szerveren, de ugyanazokból a térképadatokból.
Nyilván a saját térképünket ellenőriztem.
Írok a kérdéses térkép előállítójának.[ előzmény: (76725) Yoss, 2018.03.16 23:22:06] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.16 23:22:06 (76725) |
A 171Mb-os verziót töltöttem le az előbb. Akárhogy nézem, akárhogy zoomolok egy csomó fekete felület van a térképen. O650. [ előzmény: (76724) Old Eye, 2018.03.16 23:03:27] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.16 23:03:27 (76724) |
Hibátlan. Tartalmazza az általam ismert legfrissebb rajzolásokat.
Dakota 10-esen és MapEdittel néztem (az utóbbi értelmezi és megjelenítteti a gmapsupp.img-et).[ előzmény: (76723) Old Eye, 2018.03.16 22:41:44] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.16 21:40:33 (76722) |
Letöltöttem a tuhu térképet garminra. Tele van fekete felülettel. Mit csináltam rosszul? |
|
|
|