Előzmények
hubidubi | hozzászólásai | válasz erre | 2020.02.25 10:53:04 (78029) |
Elsőre nekem elég macerásnak tűnik BaseCampben kézzel tisztítani a tracket. Találtam egy GpsPrune nevű programot, amit ráengedtem az említett trackre és egész szépen megszűrte.
A trackelés beállítása a gpsen Record Method: auto, Interval: normal volt. A gps odometer 14,51km-t mutatott. Így készült track hossza basecamp szerint 16,7km lett. A track 12787 pontot tartalmazott.
Erre a trackre ráengedtem tisztítást, aminek köszönhetően 558 pontra leszűrte a tracket és az így mért táv 13,4km lett.
[ előzmény: (78027) Old Eye, 2020.02.24 15:11:32] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2020.02.24 15:11:32 (78027) |
A letöltött és letisztázott (MapSource/BaseCamp pgmmal felesleges kitérőket kivágni, a lerakott pontokat 4 m távolságra szűrni) GPX adatai a valósabbak.
Szem előtt kell tartani, csak a több millió Ft-os GPS készülékek adatai tekinthetők elfogadható pontosságúknak, (pár deciméter a szórásuk), a túra GPS-eknél azonban a legjobb vételi körülmények között is 2-5 m pontatlansággal kell számolni.[ előzmény: (78025) hubidubi, 2020.02.24 13:24:45] |
|
VP | hozzászólásai | válasz erre | 2020.02.24 13:06:58 (78024) |
Igen, ez gyakori.
Főleg, ha van megállás, pihenés, ládakeresés (és főleg, ha bemegy az ember pl. egy th.-ba, ott ugrál a jel).[ előzmény: (78023) hubidubi, 2020.02.24 12:57:55] |
|
hubidubi | hozzászólásai | válasz erre | 2020.02.24 12:57:55 (78023) |
Van egy Garmin 60CSX-em. Az utóbbi időben tűnt fel, hogy egy ~20km-es túra esetén kb ~2km eltérés van az odometer mezőben mutatott szám és a letöltött gpx-ből számolt távolság között.
Másnál is vannak ilyen eltérések? |
|
|
|