Előzmények
aulus | hozzászólásai | válasz erre | 2006.02.28 07:30:46 (6216) |
Nem hittem volna, hogy így 169 megtalálás után ajd komoly gondot fog jelenteni nekem egy ilyen megkeresés, aztán csak elbizonytalanodtam magamban. Köszönöm a segítséget, most már értem is amit kérni fogok.
[ előzmény: (6215) kulisz, 2006.02.27 21:07:45] |
|
sprok | hozzászólásai | válasz erre | 2006.02.27 20:55:09 (6214) |
Ez igy teljesen jonak tunik. Az igy megadott koordinatakkal nem lesz felreertes, barmilyen modszerrel is adja meg.[ előzmény: (6210) aulus, 2006.02.27 18:30:51] |
|
aulus | hozzászólásai | válasz erre | 2006.02.27 18:30:51 (6210) |
Köszönöm szépen!
Tehát ha az adatszolgáltatót kötelezni szeretném arra, hogy adja meg, hogy hol van mondjuk egy torony, akkor helyesen azt kell mondanom:
Az adott tornyok földrajzi elhelyezkedését jelölje meg a wgs84-es ellipszoidra vonatkoztatott koordináták alpján, vagy EOV koordináták alapján. Amennyiben az adatokat a fentiektől eltérő vetület szerint tudja csak megküldeni, úgy tüntesse fel a használt vetületi rendszert.
Ez így jól hangzik, vagy nagyon bele lehet kötni, esetleg félreérthető?[ előzmény: (6206) sprok, 2006.02.27 15:43:11] |
|
sprok | hozzászólásai | válasz erre | 2006.02.27 15:43:11 (6206) |
Az oldalon megjeleno koordinatak nincsenek semmilyen vetuletben. Ezek siman a WGS84-es ellipszoidra vonatkoztatott foldrajzi szelessegi (fi) es hosszusagi (la) koordinatak.
Az UTM (Univers Transvers Mercator) mar egy vetuleti rendszer, ami a foldrajzi koordinatakat sikba kepezi le. Raadasul enneka vetuletnek meg nagy elonye, hogy mindezt szogtartoan teszi. ( mellesleg minden topografia terkepmu vetulete szogtarto) Tehat ebben a vetuletben mar nem foldrajzi koordinatakban szamolnak, hanem meteralapu koordinatakat adnak meg, plusz (miutan az egesz Foldet osszefogoan felszelvenyetek UTM-ben) az egyes gombketszogek es azon belul a az egyes foktrapezoknak betukkel/szamokkal adnak nevet. Tehat pl egy UTM beli koordinata igy nez ki, ha peldankban a Nulla kilometerko ladat vesszuk: 49 29,875' 19 19 02,412' foldrajzi koordinatabol a 34 U 358094 5484655 -os UTM sikkordinatat kapjuk.
Az EOV vetuleti rendszer pedig egy masik, csak Magyarorszagon hasznalatos rendszer. (Egyseges Orszagos Vetulet) Ez hivatalosan nem WGS84-es ellipszoidon fekszik, hanem IUGG67-esen. Viszont itt is meterben ertelmezett sikkordinatak jelentkeznek, abbol lehet visszaszamolni az alapfeluletre (ellipszoidra) vonatkoztatott foldrajzi koorditanat.[ előzmény: (6202) aulus, 2006.02.27 12:40:38] |
|
aulus | hozzászólásai | válasz erre | 2006.02.27 12:40:38 (6202) |
Fontos kédésem lenne. Ha pontosan akarok fogalmazni, akkor az oldalon a koordináták wgs84 alapfelületen utm vetületi rendszerben jelennek meg? Ha nem UTM, kkor misoda, amit használunk, és és a formátumnak, mint fok perc st. mi a pontos neve? Ha valamit EOV vetületi rendszerben kapok meg, akkor az is szintén wgs84 alapfelület, vagy attól teljesen eltérő?
Bírósági megkeresést kell írnom, és szeretnék nagyon pontosan fogalmazni, hogy a szakértő ne kapjon feldolgozhatatlan adatokat. |
|
|
|