Előzmények
cseremoha | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.16 21:26:58 (5150) |
Romániában a km-kövek mindkét irányban mutatnak távolságadatokat, és akár irányonként többet is. Ezenkívül az adott út számozását is jelzik.[ előzmény: (5148) Old Eye, 2012.11.16 20:45:16] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.16 20:45:16 (5148) |
Van egy emlékképem, 12-13 éves koromban jártam Erdélyben/Romániában. A falvak, városok közti országutakon a kilométerkövekre fel volt festve az elhagyott településtôl megtett és a következô településig megteendô táv kilométerben. Érdekesnek és praktikusnak is találtam. Mi a helyzet most?[ előzmény: (5147) cseremoha, 2012.11.16 20:34:45] |
|
cseremoha | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.16 20:22:46 (5142) |
Sokan élnek abban a tévhitben, hogy az útszéli tábláról leolvasott km érték azt jelenti, hogy ennyi km-re van az adott út vége. (Ez sok esetben így van, de a közutak szelvényezési a rendszere már nem erre épül.)[ előzmény: (5139) cseremoha, 2012.11.16 20:15:19] |
|
Ákibard | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.16 19:59:19 (5135) |
Szelvényszámozás.
A 375+200 jelű objektum az a 375. km kő után 200 méterrel található.[ előzmény: (5134) Old Eye, 2012.11.16 19:55:38] |
|
cseremoha | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.16 19:30:48 (5133) |
Mi a véleményetek a "103 +1000 km" típusú feliratokról néhány km-tábla esetében?
Magán a km-táblán nincs jelölve a dimenzió. A klasszikus térképeken sincs jelölve a dimenzió, de a Tuhu-ra feltöltött POI-k esetében a dimenzió használata vált elfogadottá.
Tehát, ha helyesen szeretnénk használni ezt a típusú jelölést, akkor ezt a formát kellene használni: "103 km +1000 m" vagy ezt: "103 +1 km".
|
|
|
|