Előzmények
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.20 17:15:10 (5701) |
A klasszikus értelemben vett POI adatbázist nem ad ki, de a buszok útvonalát és a megállók helyeit már egy ideje megmutatja a térképen![ előzmény: (5700) Old Eye, 2013.08.20 16:37:22] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.20 16:37:22 (5700) |
...a volán nem ad ki POI adatbázist - talán nincs is.
Az ilyen adatbázisokkal óvatosan kell bánnunk. Részben kérdéses, használhatjuk-e ezeket egyáltalán, részben, mert régebben keserű tapasztalataink voltak üzemanyagtöltő állomásokról, ATM-ekről kiadott 'hivatalos' POI listák adataival - pontatlanok voltak, számunkra egyértelmű volt, hogy csak térképre bökve állították be őket, nem bemérve. [ előzmény: (5699) vegatti, 2013.08.20 16:21:38] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.20 16:21:38 (5699) |
Igen, 2 különböző megálló.
A gondom az volt vele, hogy a volán menetrend szerinti busz az Italbolt elől indul, a malom megállót nem is érinti. Sajnos a volán nem ad ki POI adatbázist, de még térképüket sem találtam sehol. Az segített, hogy tavaly itt fejeztük be a kéket.
Akkor most megyek jelenteni Arti linkjére.
Köszönöm.[ előzmény: (5697) Arti (junior), 2013.08.20 15:15:29] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.20 15:02:17 (5696) |
Nem tudom, konkrétan mi a probléma, de megjegyzem, nemcsak az olyan esetekben, amikor az út átellenes két oldalán van a buszmegálló, hanem egymástól elcsúsztatva, de egymást jól láthatón, azt is egy buszmegállóként rögzítjük. [ előzmény: (5695) Arti (junior), 2013.08.20 14:28:39] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.20 14:20:27 (5694) |
Az eredeti link: http://www.turistautak.hu/poi.php?id=4659
A neve jó, és van hozzá téglából épült beálló is. Vagyis: Szápár, italbolt
A koordináták pedig: N 47° 19.040'
E 018° 02.083'
A POI eredeti koordinátáján is van egy buszmegálló, de annak a nevét sajnos nem tudom. De maradhat az eredeti is.[ előzmény: (5693) Arti (junior), 2013.08.20 12:01:17] |
|
Arti (junior) | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.20 12:01:17 (5693) |
Kellene az eredeti POI linkje. Így tudni fogjuk, hogy melyiket kell módosítani.
Kellene a pontos koordináta, és a név. Ha azt is tudod, hogy van ott beálló vagy nincs, az is jöhet.[ előzmény: (5692) vegatti, 2013.08.20 11:43:06] |
|
vegatti | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.20 11:43:06 (5692) |
Sziasztok.
Van egy buszmegálló Szápár községben, ami nyomozásaim alapján nem ott van, ahol a POI-k között. A helyes pozíciót bemértem. A kérdésem az lenne, mit kell ilyenkor tenni? Töltsem fel POI-ként, esetleg megjegyzéssel? |
|
|
|