Előzmények
Hajo | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.20 14:57:59 (849) |
Old Eye tudja, hogy mi a probléma. A megoldást keresi már. Ezzel kapcsolatban talált még egy (kisebb) problémát (megszűnt ládák stb). Erre kért és én írtam példákat.
Üdv[ előzmény: (848) Kokó, 2017.07.20 14:05:22] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.20 14:05:22 (848) |
Szerintem nem erre gondolt.
Úgy tűnik megoldódott, mert GC412-nél már nem látom. Illetve néhány perce nem láttam, de most megint ott van. Szóval mégsem. :([ előzmény: (847) Hajo, 2017.07.20 12:07:06] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.19 19:23:20 (845) |
Több éves a szitu.
Csak annyit tudtam megállapítani, Kolesár épp a geoládák változásaira nem rakott automatikus térképfrissítést, mindig manuálisan indította.
Még nem jöttem rá, miért.
Még valami.
Megtaláltam azt a rutint, amely a csempegyártó részére leszedi a geoládák nickneveit és pozíciót.
A legnagyobb megrökönyödésemre az összes ládát legyűjti, tehát pl a terv és megszűnt állapotúakat is, mozgó típusúakat is.
Kolesár anno kísérleti célra hozta létre az új raszterest, léte nem volt publikus. Feltehető, hogy nem tartotta fontosnak a további szűrést.
Örülnék, ha ki-ki, akinek van rá ideje, keresse meg saját terv és megszűnt állapotú és/vagy mozgó ládáit a térképen és szól nekem, ha talált.
Köszönöm.
[ előzmény: (844) Kokó, 2017.07.19 19:13:53] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.19 19:13:53 (844) |
A probléma nem most jelentkezett. Több mint egy hónap elteltével sem javult a helyzet. Ha a régi ikon eltűnne már az segítene a dolgon![ előzmény: (843) Hajo, 2017.07.19 18:19:35] |
|
Hajo | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.19 18:19:35 (843) |
Sziasztok,
Korábban Old Eye jelezte már, hogy a terkep.turistautak.hu alapú térképeken a geoláda ikonok régi státuszúak. Ha változott a helyzetük, akkor valami régi állapotot mutatnak. Ez ismert jelenség, csak még nem került javításra. Ha hazaér, valahova biztos be tudja priózni a megoldását.
Lásd itt:
http://turistautak.hu/forum.php?action=thread&id=szoftver&message_id=476587
Lehet, hogy ezt látjátok ti is? "...létezik egy ikon a régi doboz helyén is! Ezt kellene eltüntetni!"[ előzmény: (842) Kokó, 2017.07.19 16:19:58] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.19 16:19:58 (842) |
A koordináták jók! Ami letöltődik, az pedig a megfelelőhelyre mutat.
Azonban létezik egy ikon a régi doboz helyén is! Ezt kellene eltüntetni![ előzmény: (840) bigmick, 2017.07.18 16:36:50] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.18 16:36:50 (840) |
A g:hu a gusty féle Geocache API--n keresztül kapja meg a láda koordinátáját.
Ha ez eltér attól, mint ahol a láda van, (és ami a láda web-lapján is szerepel), akkor az adatbázisban van valami gebasz.
Egyébként meg passz.[ előzmény: (838) Norbee97, 2017.07.18 09:10:08] |
|
Norbee97 | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.18 09:10:08 (838) |
Én arra tudok még gondolni, hogy maga a g:hu szerzi meg rosszul az adatokat, emiatt aki azzal megy, az pokrócot talál, míg aki GPS-sel, az bepötyögi a neten látható koordinátát, és a ládához jut.[ előzmény: (820) Kokó, 2017.07.11 17:12:34] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2017.07.11 17:12:34 (820) |
Az utóbbi időben rendszeresen a pokrócra mennek a kesserek. Ez azért érdekes, mert a letöltött koordináta az új helyre mutat. Mintegy 50 méter az eltérés! Még azt tudom elképzelni, hogy a korábbi helyen látható doboz ikon zavarja meg őket, pedig két éve nincs ott doboz.
Más, áthelyezett doboznál is tapasztalható a ládaoldali TuHu térkép hibája. Érdekes módon GCDuha esetében nem tűnik zavarónak a régi ikon.[ előzmény: (793) Norbee97, 2017.06.16 11:16:45] |
|
Norbee97 | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.16 11:16:45 (793) |
Ez amúgy azért is különös, mert ugye emiatt nem találtam meg a ládát, mert a g:hu is a régi helyre mutat, a térképen is a (-C)-s van a láda aktuális helyén szerintem, bár ezzel Kokóval nem értettünk egyet, pedig nekem az van "balrább", az általa elmondott leírás is annak a környékén van.[ előzmény: (784) Old Eye, 2017.06.14 22:47:41] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.14 22:47:41 (784) |
Értem. A raszteres a PMR 4/12 (GC412) geoláda egy régebbi állapotát mutatja.
Utánanézek. Most veszem észre, nem jelennek meg az új ládák, pl GCMszv
Lehet hogy a geoládák mint POI-k frissítését kézzel kell indítani vagy automatikus frissítésük elakadt.[ előzmény: (782) Kokó, 2017.06.14 21:09:49] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.14 21:09:49 (782) |
Hogy érthető legyen a probléma:
A ládaoldali térképen buborékban "H" jelöli a láda valós helyét. Azonban a térképen a régi helyen, a régi nevével jelenik meg a PMR 4/12 (-C) láda ikonja ami viszont már nem létezik! A kérdés az, hogy ezt az adatot honnan szerzi? A ládaoldalon nem találok semmi okot.[ előzmény: (778) Hajo, 2017.06.14 20:14:11] |
|
Hajo | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.14 20:14:11 (778) |
Lehet, hogy Kokó másra gondolt?
Nekem az a bajom, hogy szinte soha nem jelenik meg a térképen a láda ikonja (és a segédpontok sem). Ilyenkor a térkép alatt a geoláda ikonok tooltip-ű gombon NaN felirat jelenik meg. (Google Chrome 58.0.3029 pl GCBuBe).
Ugyanannál GCBuBe-nél IE-ben megjelennek az ikonok, de csak a térkép felső sávja...
Szóval lehet, hogy Kokó azt szeretné tudni, hogyan jelenhetnének meg az ikonok? :-)[ előzmény: (775) Old Eye, 2017.06.14 19:24:25] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.14 19:24:25 (775) |
A raszteres a 15. szinttől minden geoládát megnevezésével kirak.
A GC412-t a Garmin kimenetekben POI-ként is megtalálod.
Ez az info, hogy itt egy láda van, nyilván édeskevés a raszterest böngésző felhasználónak, a terepen bóklászó túrázónak, meg kell néznie a ládaoldalt, ha meg akarja keresni.[ előzmény: (774) Kokó, 2017.06.14 18:12:32] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.14 18:12:32 (774) |
Úgy tűnik lecsillapodott a fórum ezért megismétlem a kérdésem:
Valaki meg tudja mondani, hogy GC412 ládám oldalán hogyan kerül a TuHu térképre a PMR 4/12 (-C) ládaikon?
[ előzmény: (711) Kokó, 2017.06.08 15:08:02] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2017.06.08 15:08:02 (711) |
Valaki meg tudja mondani, hogy GC412 ládám oldalán hogyan kerül a TuHu térképre a PMR 4/12 (-C) ládaikon? |
|
|
|