Előzmények
gyoeria | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.02 18:55:04 (2107) |
Közben irkáltam mindenfélét.
Örülök, hogy már dolgoztok a megoldáson. Ha tudok, segítek a felhasználói oldalról. És, ha néha "karcosan" fogalmazok, ne vegyétek komolyan., nem személynek szól.[ előzmény: (2104) Old Eye, 2019.01.02 18:37:14] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.02 18:37:14 (2104) |
Köszönöm!
Igazad van. Kinek a pap, kinek a papné :-)
Amikor olvastam első hozzászólásodat, mivel nem játékos, hanem a térképszerkesztők egyike vagyok, egyből csak a turistautak.hu térképeit ellenőriztem (ez a fórum a turistautak.hu-n is elérhető, nem jött át, hogy a geocaching.hu térképeivel van problémád). A tuhus térképek csak mutatják a geoládákat és útvonaltervezéssel segítik megtalálásaikat, szűrni, válogatni köztük nem feladatuk.
Mint halászkirály is említette, ki kellett váltanunk a Google térképeket. A geocaching.hu új térképe, a GeoMap még fejlesztés alatt áll, türelmedet kérjük, nem kis munka. A jelenleg még éló Google térképekre mutató URL-ek át lesznek írva.
Megjegyzem, a geoládák profillapjain a ládaismertetés elején található 'Térképen:' felsorolásban a 'GMap' opció Google-ra visz, az megmarad.[ előzmény: (2103) gyoeria, 2019.01.02 15:14:37] |
|
gyoeria | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.02 15:14:37 (2103) |
Én speciell nem használok menüből területi szűrést a térképre.
Ha segít, én mint átlagos felhasználó, így használom:
Belépek a geocaching.hu-n keresztül. (Ha ez "őskövületre" mutat, akkor más miként használja?)
Ha valahova egyébként is megyek, belépek a térképbe, rázoomolok az adott pozícióra. A képet leszűröm a Geopontok fajtája szerint (apropó, a GEOMAP nekem nem hozza a megtalált pontjaimat, hiába kapcsolom be az "F" funkciót). Aztán nézegetem egyesével a pontokat, melyik mit tartalmaz.
Az egyes megyéket vagy szelekciókat letöltöm GPX-formátumban majd a GARMIN-ba. Szeretem letölteni a legutolsó pár hozzászólást is, sok hasznos infó van benne.
Nekem ez jött be a GOOGLE-szerinti térképben.
A grafikai formátumban a turistaterkep.hu formátum nekem OK lenne, de a funkcionalitása a google-ön alapuló oldalank nem volt rossz, még ha a beállítások 80%-át nem is használtam.
Persze kinek a pap, kinek a papné...
[ előzmény: (2100) Old Eye, 2019.01.02 12:14:03] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.02 12:14:03 (2100) |
Betellett egy kis időbe, mire rájöttem, nem a turistautak.hu lapjainak fejrészében megjelenő 'térképek' URL-jével van gondotok, hanem a geocaching.hu-nál.
Ez egy ősi kövület. Rég köszönőviszonyban sincs az MGKE térképadatbázisával.
Felveszem a kapcsolatot az Elnökséggel, a gc-n csak hozzájárulásukkal dolgozom.
Addig is, akit érdekel, lépjen át a turistautak.hu-ra (u.a. uid/pswd) és nézze meg, a fejlécben az első 'térképek' legördülő menü szolgáltatása megfelel-e nektek. Azt simán át tudom tenni.
[ előzmény: (2099) halaszkiraly, 2019.01.02 11:31:11] |
|
emiGrant | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.02 11:09:05 (2098) |
Jé, én olyan régen nem használom már azt a 'térképek' gombot, hogy nem vettem észre, hogy ott még mindig van Google. Nem kellene azt onnan kivenni?[ előzmény: (2097) halaszkiraly, 2019.01.02 10:48:31] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.02 10:48:31 (2097) |
Szia,
A google sajnos fizetőssé tett korábban ingyen igénybevehető szolgáltatásokat. Lehet, hogy kénytelen leszel valamelyik másikat megszokni :)[ előzmény: (2096) gyoeria, 2019.01.02 10:24:59] |
|
gyoeria | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.02 10:24:59 (2096) |
Szia
Főoldal, balra fent "térképek" menü ("fórumok"-tól balra)
Ha azt lenyitom van google/geomap/Magyarország...
Itt Google, mert azt szoktam meg.
Egyből hibaüzenetet ad (Ez az oldal nem tudja megfelelően betölteni a Google Térképet.)
[ előzmény: (2093) Old Eye, 2019.01.02 06:36:54] |
|
gyoeria | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.02 06:14:36 (2092) |
Sziasztok
A térképekben a Google térkép kiválasztás után nekem még mindg a fekete háttér, "for development purposes only" jelenik meg. Ha jól értettem a korábbi (1795) bejegyzést, ennek már régen javulnia kellett volna. Cache-t töröltem a Safariban.
Kell még valamit tennem, vagy ez alapvető hiba mindenkinél?[ előzmény: (1795) eFeS, 2018.09.12 13:12:36] |
|
eFeS | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.12 13:12:36 (1795) |
Valamit félrenyomtak a szinesbetűs cégnél a felhőkonfigban...most már mindenhol rendben van...igy marad az eredeti probléma: több geomap embed egy oldalon, különböző zoom szinttel...[ előzmény: (1793) Ákibard, 2018.09.12 11:22:45] |
|
Ákibard | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.12 11:22:45 (1793) |
Én is látom. Nem a geomap lett fizetős, hanem a Google Map, azért jelenik meg. Az utóbbi napokban 10-ből 8 magyar weboldalon láttam így... [ előzmény: (1792) eFeS, 2018.09.12 11:17:32] |
|
eFeS | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.12 11:17:32 (1792) |
Értem.
De úgy látom, a geomap-pel most éppen más gond is van. Fizetős lett, vagy mi van? Elfeketedik, watermark lesz rajta (for development purposes only), és API kulcsot hiányol...jajj...vagy ezt csak én látom? :)[ előzmény: (1791) Old Eye, 2018.09.11 22:17:33] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.11 22:17:33 (1791) |
Pongyolán fogalmaztam.
A geomap-et, mint programot ki lehetne egészíteni a 'zoom' paraméter befogadásával.
Ez azonban részletkérdés. Egy lapon több iframe u.a. processzel az izgalmas.
A raszteres is beágyazható iframe-ként 'lat', 'lon', 'zoom' paraméterekkel. Nem is tudom, hogy működik, ha egy lapon többször szerepel. Holnap megnézem.[ előzmény: (1789) eFeS, 2018.09.11 20:38:01] |
|
eFeS | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.11 20:38:01 (1789) |
Próbáltam a 'zoom' paramétert megadni, de ezt nem veszi figyelembe a rendszer.
[ előzmény: (1787) Old Eye, 2018.09.11 13:31:54] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.11 13:31:54 (1787) |
Az élet nem ilyen egyszerű.
Valszeg a geomap processze 'reentrant' jellegű (nagygépes frázis, itt nem tudom, hogy nevezik), egy példányban csücsül a memóriában, ha hívást kap, a feladat elvégzéséhez szükséges adatokat külön-külön munkaterületen tárolja, ezeket azonban valahogy azonosítani kell, erre a hívó id-je megfelel. Esetedben két hívás érkezett u.a. hívótól.
Csinálj ellenpróbát!
Fordítsd meg a két iframe blokkot a processzedben, előbb a zemplénit aztán az odautat írasd ki!
Ha az utóbbi zoom-ja a zempléniével megegyezik, akkor meglátásod igaz.
Egy egyszerű megoldás - a geomap/index.php 'id', 'lat', 'lon' stb megadható paramétereit kiegészíteni 'zoom'-mal; ha meg van adva, a processz használja azt, ne számolja ki.[ előzmény: (1785) eFeS, 2018.09.11 08:31:11] |
|
eFeS | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.11 08:31:11 (1785) |
Megnéztem, és valóban igy van, ahogy írtad. DE! :)
A probléma akkor jelentkezik, ha egy oldalon több iframe-ben is szeretnék beágyazva szerepeltetni geomap megjelenítést ládákkal. Ilyenkor - ahogy látom - az első kirakáskor kiokoskodott zoom szintet veszi alapul, és ezt alkalmazza a többi elemre is.
Ez akkor problémás :), ha mondjuk az első beágyazáson egy magyarországi nyugat-keleti út ládái vannak (ez alacsony zoom, mivel kvázi egész Magyarország benne van), a másodikon meg mondjuk csak zempléniek lennének :) (ide magas zoom szint kéne, de az elsőt veszi alapul, és emiatt egymás tetején jelennek csak meg a ládák).
Példák:
1. Magában rakom ki a zempléni kör ládáit - minden OK
https://cloud.drupler.hu/index.php/s/RJQyAjwBBAMBBD8
2. Egy oldal, több geomap
a. Az odaút ládái - minden OK, nagy térkép
https://cloud.drupler.hu/index.php/s/577xqW7ZY2Jt9Gj
b. UGYANERRE az oldalra kirakom a korábbi iframe-et - már NEM JÓ a zoom szint!
https://cloud.drupler.hu/index.php/s/NJdTATZ6BYJk65z
Tehát: egy oldalon belül ha több geomap elemet rakok ki, akkor tudom-e egyedileg variálni a zoom szintjüket?
[ előzmény: (1784) gusty, 2018.09.10 16:22:13] |
|
eFeS | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.10 14:03:11 (1783) |
Sziasztok,
Hogy lehet a geomaphoz indulo zoom értéket megadni? Embedelni szeretném a térképet, minden OK, csak feleslegesen tág teret fog be 3 láda miatt....ezen szeretnék szűkíteni, de sehol sem találok zoom paramétert az API-ban, a TUHU-s zoom=x nem működik. Mit tegyek? :) |
|
|
|