Összesen: 23 db hozzászólás
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.05.25 13:39:03 (63001) |
Megvolt a hiba! :) Köszönöm segítséget, nem egyesével kellett volna kijelölni, hanem a térképen kívülről indítva az összes szelvényt! Köszönöm!![ előzmény: (63000) olcsiii, 2012.05.25 13:28:15] |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.05.25 09:40:27 (62995) |
Szia! Igen, újraindítottam...a probléma így is fennáll! A térképek között kipipálva mutatja a térkészrészleteket... nem tudom, mi lehet a probléma. :([ előzmény: (62994) halaszkiraly, 2012.05.25 09:19:39] |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.05.25 08:47:16 (62993) |
Sziasztok!
Térképet szerettem volna frissíteni egy etrex vista hcx-re, le is töltöttem a tuhuról a megfelelőt (turistautak+felületek+szintvonalak), betöltöttem mapsource-ban, ott kijelöltem az összes térképszelvényt, majd programon belül küldtem gps-re. Feltöltés után szinte egy üres térkép volt fent a gps-en, alapvető térképpontokkal, viszont pl utak nem látszódnak, városok sem, semmi. Mit ronthattam el? Nem frissítem túl gyakran a térképet, elképzelhető, hogy valami amatőr hibát követtem el...
Köszönöm a segítséget előre is!! |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.01.20 16:25:13 (61019) |
Így-így! Ez nagyon jónak tűnik... ebbe valamilyen módon lehet tracket tenni? És mi a teendő a html-be történő beágyazással? Köszi![ előzmény: (61012) KiVi, 2012.01.20 11:46:09] |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.01.20 11:41:19 (61011) |
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy weblapba beágyazható google maps-ra rá lehet-e húzni valamiféle tuhu-s felületet, hogy a turistautak, stb látszódjanak...kb mint a google earth-be. Vagy hogyan lehetne valami hasonlót megoldani? Köszönöm előre is! |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2012.01.03 11:38:49 (60826) |
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy mapsource-ban hogyan tudok útvonalpontonként szűrni úgy, hogy egy bizonyos típusú útvonalpont jelenjen meg? Pl. emlékmű, stb... Köszönöm előre is! |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2011.12.15 14:55:11 (60631) |
Sziasztok! azt szeretnem megkerdezni, hogy mapsource-ban hasznalt tuhut meg lehet-e ugy jeleniteni, mint ahogyan en azt egy garminon latom? Nekem kicsit idegen ez a megjelenes, nem tudom, hogy egyaltalan megjelenhet-e maskepp...remelem nem kerdeztem hülyeseget! :) |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.04.21 17:49:53 (48506) |
Segítséget szeretnék kérni: még mindig a ládákat akarom felvarázsolni igo alá. A pontok már fent vannak, viszont sajnos nem a geocaching ikonokkal jelennek meg, hanem egy sárga földgömb jelzi az adott helyet. Ezzel a módszerrel csináltam: http://geo2kml.atw.hu/
Tudna valaki segíteni abban, hogyan működne ez a dolog végre?
Nem vagyok telhetetlen, de esetleg azt is meg lehetne csinálni esetleg, hogy az ikonok alatt megjelenjenek a ládák rövidített nevei is? :)
Köszönöm előre is a segítséget!
Ja...igo 8-ról van szó, ha jól rémlik 8.3.2-es verzió! |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.04.09 21:26:31 (48131) |
Na...már van geocaching kategória, azon belül pedig alkategóriák, viszont valamiért ha belemegyek ezekbe a kategóriákba, akkor azt írja, hogy nincsen bejegyzés... Ez mitől lehet? Ettől függetlenül egyébkénta térképen látszódnak a pontok.
Viszont ez sem teljesen százas...vlahogyan meg lehet oldani, hogy kiírja nekem a láda rövidített nevét? Vagy ilyet már ne várjak? :) Ja...meg, hogyan lehet a térképen egyszerűen rábökni, majd kijelölni célként? [ előzmény: (48130) olcsiii, 2010.04.09 21:14:14] |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.04.09 18:30:26 (48121) |
Most a 8.3.2-es verzióju igo-val próbálkoztam,viszont nem jelenik meg valamiért a geocaching kategória,pedig a kml-t beletettem az userdata/poi mappába...[ előzmény: (48117) diego, 2010.04.09 11:01:20] |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.04.09 10:47:59 (48114) |
Nekem alapból nem úgy van, hogy kezelés/poi, hanem saját adatok/poi. Azon belül vannak a kategóriák, és a legvégén van egy furcsa nevű poi-kategóriának tűnő valami... Arra gyanakszom, hogy az lehet az.
Amikor úgy csinálom, hogy keresés/poi/célpont körül, akkor felsorolja nekem szépen, bár nem vagyok benne biztos, hogy mindegyik fent van. Ráadásul az lenne a legfontosabb, hogy amikor megyünk, akkor lássam, hogy most pl az út jobb oldalán van egy láda, vagy legalábbis egy pontja... [ előzmény: (48109) diego, 2010.04.09 09:18:30] |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.04.09 08:13:36 (48102) |
Én is ez alapján csináltam, igazából az utolsó, tehát a 9-es pont nem egyértelmű számomra... Hol van poi/gps device nevű mappa?[ előzmény: (48094) widi, 2010.04.08 21:29:58] |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.04.08 14:54:27 (48081) |
Igo 8-ban melyik kategóriában lehet megtalálni a gc poi-kat? A sylverrat faq-ban leírtak szerint megcsináltam, viszont egyszerűen nem találom őket sehol, így szerkeszteni sem tudom őket, hogy láthatóvá tegyem a térképen... Köszönöm a választ előre is! |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.03.09 16:27:54 (47258) |
Tudom, hogy mire jó a track, ezért szeretném letölteni, hogy a gc teljesítménytúrán tudjak a track alapján menni... [ előzmény: (47257) mike andros, 2010.03.09 16:25:04] |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.03.09 16:13:29 (47255) |
Ez a 20méterenkénti pont még nem teljesen tiszta, de este, munka után ránézek.
És mi van, ha pont abban a 20méterben van egy ládapont?Vagy ezt nem így kell érteni?[ előzmény: (47254) olahtamas, 2010.03.09 16:06:38] |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.03.09 15:58:49 (47251) |
Mit takar ez a szűrés? (Bocs a hülye kérdésekért, de még nem használtuk túl sokszor a vista-t, sokáig pda-russa kombóval kesseltünk és közeleg a geocaching teljesítménytúra, és fel szeretnék rá készülni :) )[ előzmény: (47248) olahtamas, 2010.03.09 15:56:41] |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.03.09 15:57:07 (47249) |
A tracket fel szeretném tölteni a gps-re, hogy az alapján tudjak tájékozódni a túra során. Vagy ilyet nem is lehet? [ előzmény: (47247) mike andros, 2010.03.09 15:51:06] |
|
olcsiii | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.03.09 15:43:40 (47246) |
Sziasztok! A tuhu-ról letöltött track-et hogyan tudom "üzembe helyezni" egy garmin etrex vistán? Milyen formátumban töltsem le és mik a további lépések?
Köszi előre is! |
|
|
|