Összesen: 32 db hozzászólás
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.17 14:14:03 (56816) |
A GPS60 1MB-os térkép memóriájába töltött térképről csak a pontokat jeleníti meg. Arra jó lehet, hogy pl. csak geoládákat tartalmazó "térképet" rátölts.
[ előzmény: (56795) soky, 2011.05.16 19:16:34] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.28 09:13:42 (56496) |
a GPS rendszert a katonai eszközökkel használva sem lehetett elérni 3-5m pontosságnál jobbat
Ez biztos? :-)
Mennyi is Magyarország területén a kőzetlemezek vándorlási sebessége? Amit szintén (mármint az adott mérőpont pozícióját) navstar GPS-szel mérnek...
1 - 1,2 mm/év ?
[ előzmény: (56491) Yoss, 2011.04.28 08:03:38] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2011.02.16 09:49:37 (55150) |
Ha netán valaki használat után kidobálná a Lítium "elemeit"
Senki sem dobja ki. Mindenki az erre rendszeresített gyűjtő ládákba helyezi el...
[ előzmény: (55146) Fil, 2011.02.16 01:25:56] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.20 09:48:21 (54596) |
Bejelentkezésed megmarad?
cookie-k törlődnek vagy le vannak tiltva.
Jogosultság beállítás
Biztonsági beállítás
vagy biztonsági kiegészítők (adblock,noscript) beállításainak eredménye.
[ előzmény: (54592) Yoss, 2011.01.20 07:54:55] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.30 09:48:38 (52054) |
speciális formázással lehet sima SD-ből is 4GB-os, de alapból tényleg 2GB-ig van SD, aztán 32GB-ig SDHC, onnan SDXC.
A 4GB-os SD-t viszont nem eszi meg bármilyn SD olvasó.
[ előzmény: (52047) diego, 2010.09.29 11:37:19] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2010.04.19 21:09:47 (48435) |
A műszer másodpercnként frissíti a pozíciót és a többi adatot.
Amikor letöltöd a track-et és abból számoltatod a távolságot, akkor csak a track-be rögzített pontokból tud számolni, ami nyilván jóval ritkább a másodpercesnél. Ebből így "hiányoznak" az ide-oda kóvájgások. Ettől (is) lehet rövidebb a táv.[ előzmény: (48410) sara, 2010.04.19 08:47:29] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.11 15:23:09 (45694) |
Csak 1-2 órát próbálkoztam a dologgal, így a tutit én sem tudom megmondani.
A pw-t nem kell újra fordítani, ha ugyan akkora területekre használod az img-ket. Én így próbáltam.
A választott img megnyit mapeditben.
A fejléc és a háttér polygon kivételével minden kukába
Saját objektumok berajzol
cgpsmapper mp->img
openmaps könyvtárba bemásol
mapsource-ban megnéz
A TYP-ot szerkesztgettem az online webes editorral, de egy egymás-fölöttiséget nem sikerült befolyásolnom... :-(
|
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.08 11:36:16 (45656) |
Mi ebben a gond? Módosítod az Areas réteg IMG file-jait és kész.
Én a két bringás rétegeket módosítottam, de sehogy sem sikerült olyan TYP-olt vonalat szerkeszteni, ami minden fölött látszik. A többi vonal (pl. utak) mindig eltakarták... :-(
|
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.11 15:26:27 (43139) |
Létezik SD kártya foglalathoz xD adapter. Egyetlen hibája, hogy csak az erre előkészített, speciális SD kártyfoglalathoz használható. Vagyis csak látszatra adapter. Valójában egy SD-nek látszó, de egybekombinált SD+xD foglalatba való, ami egyes Olympus fényképezőgépekben van.
[ előzmény: (43124) Old Eye, 2009.09.11 11:58:01] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.06 19:22:51 (42460) |
A firmware-ből nehéz lenne kibányászni az ikonokat? A CSIXLOGO után...
Sok trackkelő álma lehet egy TUHU trackkelő ikonkészlet a műszerben.
Az is homály, hogy a CSIXLOGO-t hogyan sikerült kiokoskodni?
[ előzmény: (42459) jekaeff, 2009.08.06 16:33:23] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.05 12:50:16 (42428) |
Ráadásul a régiben a kicsi és a nagy ikonok kinézete is eltérő, nem csak a mérete!
[ előzmény: (42427) jekaeff, 2009.08.05 12:44:41] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.27 10:12:31 (37584) |
[i]Excelben lévő koordinátákat szeretnék Garmin Mapsourceban nézegetn[/i]
sikerült már megoldani?
Az excelben vagy notepadban is csinálhatsz GPX-et (ez sime text file), amit megesz a MS.
Ha sok a pont vagy sehogy sem megy, írj mailt (ponthuelőtteturabaziselőttekukacelőtteinfo) !
[ előzmény: (37432) petergabor, 2009.01.22 12:35:11] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.28 18:53:33 (35106) |
host fs3.freestart.hu[212.108.197.173] said:
553 sorry, that domain isn't in my list of allowed rcpthosts
[ előzmény: (35099) jekaeff, 2008.10.28 18:10:19] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.28 17:16:13 (35095) |
A ludas:
01
false
2008-10-27T20:32:07Z
Templom
Templom
Templom
Waypoint
64202699c60503007f001200000000000000
[ előzmény: (35093) jekaeff, 2008.10.28 16:53:05] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.28 17:12:45 (35094) |
Megvan a bibi. A 9 route-ból az egyik 2 pontos volt. Az záró waypontot nem tettem bele a gpx file-ba, csak a kezdő route pontot. Ez akasztotta ki.
Egy apró javaslat: az még jó lenne, ha feldolgozás után látszódna valahol a gpx file neve és a route neve is.
[ előzmény: (35093) jekaeff, 2008.10.28 16:53:05] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.28 16:28:43 (35091) |
Nálam az egy route-ot tartalmazó GPX-ekkel működik az új verzió, de a több route-ossal nem. Bármelyik route-ot választom ki a listából, access violation-nel elszáll. :-o[ előzmény: (35073) jekaeff, 2008.10.27 23:30:00] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.22 09:55:00 (34887) |
Hali!
Azt nagyon gázos lenne megvalósítani, hogy a betöltött GPX tartalmát ne egy útként kezelje, hanem egy combobox-ból lehessen választani az utak közül és legyen egy "összes" is? Már feltéve, hogy a GPX-ben több út van...
[ előzmény: (34866) jekaeff, 2008.10.21 21:31:17] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2007.04.05 22:56:17 (16012) |
Szerintem ennél a "gépnél"
1. a pontosság javítása,
2. a minél több trackpont
és csak a legutolsó a felülírás, ha egyátalán érdemes ez utóbbival foglalkozni. Használja valaki?
Mi értelme, hogy felülíródik a trk eleje és így elveszíti azt az ember?
Sőt, az útvonal/útpont memóriaterület sem kell, felhasználható trackpontoknak, ha lehet.
A track mentést sem használjuk (különben nem kéne a pontosítás és a sok trk pont), az a hely is szabad.
[ előzmény: (15994) Kolesár, 2007.04.05 08:48:24] |
|
felazso | hozzászólásai | válasz erre | 2007.04.02 12:39:47 (15895) |
Ismert valaki olyan üzletet/kereskedőt, ahol Garmin GPS vásárlásáról egészségpénztár-kompatibilis számlát tudnak adni?
|
|
|
|