Összesen: 55 db hozzászólás
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.22 18:11:30 (70227) |
Köszi! A Navigate is volt olyan figyelmes és küldött mailt a frissítésről. Meg is tettem. Ma teszteltem egy értelmesebb túra alkalmával. Azt a furcsaságot vettem észre, hogy egy 30km-es nyomvonalat a Basecamp 571km-nek mutat. Endomondo-ra feltöltve stimmel a 30km. Ha a 650-es nyomvonalkezelőjében nézem, akkor a térképnézeten szépen írja a 30km-t, az információs fülön viszont a nyomvonaltávot már rosszul írja 571km-t mutatva.
Nálatok is így van?
[ előzmény: (70209) CacheFinder, 2013.12.18 18:25:05] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.17 21:41:30 (69995) |
Nem hinném, hogy miattam lenne leterhelve a rendszer. Szép lassan apró darabokban töltöttem le. Természetesen nincs szükségem ennyi képre az Oregonon. De nagyon kíváncsi voltam, mit tud az agyonreklámozott korlátlan ládakezelés. Amit szépen le is kezel, csak a képeket nem szereti annyira... Nem fogok sírni miatta... ennyi.[ előzmény: (69994) Old Fairy, 2013.11.17 18:20:35] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.17 08:41:56 (69990) |
Csak egy érdekes teszt:
Próbáltam az Oregon 650-re rátölteni fényképes ggpx-et. Az ország összes ládájának fényképmennyisége 2,6 GB. Nem ette meg, túllépte a max megengedett fényképek számát. Ez érthető is. Aztán szűkítettem a kört 3 megye kb. 200 ládájára, ami 245 MB-nyi adatot jelent. Ezt sem ette meg. Aztán kipróbáltam a belső memóriára tölteni, és láss csodát megette... 2300 fotóról van szó
Érdekes, hogy az SD kártyára fotózás korlátozva van...
A próbált kártya egy 16 GB-os Sandisk Ultra volt. |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.16 20:31:34 (69985) |
Gondoltam kipróbálom a magyarországi összes láda rátöltését a készülékre, ráadásul képekkel együtt. A ládákkal semmi gondja nem akadt, viszont a képeket már nem ette meg mindet. Valami olyan hibaüzenetet írt a köv bekapcsoláskor, hogy a megengedett maximális fényképek számát túllépte... :) Vajon mennyi lehet a maximum? |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.16 20:27:05 (69984) |
Nagyon király ez a wikispaces oldal :)
Már szét is pattintottam próbaképpen. Legközelebb már az eneloop töltövel fogom tölteni. Nem hiszem, hogy baja lenne tőle...[ előzmény: (69983) jekaeff, 2013.11.16 14:56:06] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.16 14:23:25 (69980) |
Azt nem értem még, hogy ha benne van az Oregon 650-ben a gyári NiMH akkupakk, és töltőre rakom, akkor hogyan mondja meg nekem, hogy feltöltődött? Már 9 órája van töltőn, és semmi jelzés... töltésre rakás elején jelezte a kijelzőn egy kis animáció hogy töltődik, de egy idő múlva már nem jelez a kijelzőn semmit. Ha leveszem a töltést és bekapcsolom, még csak 3 egységnyi töltöttséget mutat... szűz állapotában 2 egységet mutatott...ilyen lassan töltené? |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.15 15:35:48 (69973) |
A NiMH akkukkal az még a bajom (persze a negatív tulajdonságai ellenére is ez az elsődleges áramforrása hordozható készülékeimnek), hogy a hosszú tétlen tárolást sem bírják. Szétszórtságomból adódóan pót áramforrásokat kell tároljak több helyen is. A hátizsákomban, övtáskában, kerékpáron... Ami nem azt jelenti, hogy azokat fél éven belül használni is fogom, mert csak tartalék áramforrásnak vannak eltéve. Egy NiMH akku fél év alatt jelentősen veszít töltöttségéből, így nem ad megbízható tartalékenergiát. Gondolom a Li elemek nem veszítik el töltöttségüket évek alatt sem... és mivel még könnyűek is, a sima elemeknél is jobban tetszenek.
Rendeltem is 4db-ot, 2-nél kipróbálom mihez képest 11x-es az a teljesítmény, 2-t meg belerakok a bringámba, tartaléknak.[ előzmény: (69972) Nargoth, 2013.11.15 14:49:12] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.15 11:03:19 (69969) |
Tisztában vagyok vele. Áfa nélkül jutok hozzá, sőt még postaköltséget sem kell fizetnem. Így nekem már megér egy próbát, még akkor is, ha nem tölthető.
Elég sajnálatos ez a félreinformálás a manualban...[ előzmény: (69968) Yoss, 2013.11.14 22:20:38] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.14 19:13:51 (69953) |
Azért egy picit még aggódom, mert a Li-ion akkuk üzemi feszültsége kb 4,2V-2,8V... és a 4,2 is jóval több, mint 2x1,5... :) A legjobb ha a Garminnál rákérdezek... :s[ előzmény: (69952) Kakukkos és Hajszál, 2013.11.14 19:08:16] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.14 18:34:44 (69948) |
Én is évek óta használom a Ni/MH akkukat... sőt egy jó ideje már a "híres" Eneloop-okat használom, de ezeknek sem tesz jót, ha mondjuk egyszer egy szép napon teljesen feltöltött akkukkal elindulunk a sűrű sötét erdőbe.... de csak 1-2 órát használódnak el, mit ad isten még a kijelzőhasználat is energiatakarékos módban volt állítva, így a kapacitása max 20%-a használódott el. Úgy adódik, hogy 1 hónapig nem veszem elő a kütyüt, és teljesen elfelejtem, hogy most a benne lévő akkukra rátölthetek-e vagy nem. tudom balgaság még használható Ni/MH akkura rátölteni, de azért néha a szükség nagy erő... így ezek a "néhák" nagyon tudják rombolni az akku teljesítményét...
pont ezért tetszene ez a hülyebiztos Litimos megoldás... :)[ előzmény: (69945) Yoss, 2013.11.14 18:20:10] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.14 18:28:32 (69946) |
Szerintem meg pont hogy akkuról ír:
Második linkelt kép (manual 4. oldal teteje): A hatékony működéshez használjunk lítium vagy Ni/MH akkumulátorokat.
És mertem feltételezni, hogy ha szépen lekezeli menüből választva a 1,2 és az 1,5V közti különbséget, akkor talán a 3,7V-ot is lekezeli.... És akkor talán az általam belinkelt litium/ion AA-es akku 800mAh-s teljesítménye is ekkora feszültségen hasonlóan nézhet ki, mint 1,5V-on a 2000mAh... ez csak feltételezés...[ előzmény: (69944) Nargoth, 2013.11.14 18:11:04] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.14 17:04:27 (69936) |
Akkor milyen Litium elemet lehet beletenni a készülékbe? A menüben választhatók között ott van az Alkáli elem: 1,5V
Ni/MH akku: 1,2V
És a Litium is... itt mire gondol a Garmin?
Amit hozzá adtak akkupakkot az Ni/MH csak egybe van gyárilag szerelve a 2 darab.[ előzmény: (69935) Yoss, 2013.11.14 16:50:02] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.01 08:55:36 (69225) |
Egy kérdés már rég furdalja az oldalamat. :)
Ha átmásolom a Dakota20 GPX mappájába az innen letöltött Groundspeak GPX-et, és Basecamppal ránézek az eszközre, akkor a ládáknak nem a kódja, hanem a teljes neve szerepel a pontok mellett a térképen.
Meg lehet valahogy csinálni, hogy a kódokat írja minden pont mellé? |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2012.12.14 22:32:25 (65982) |
Hát feltölteni a trackeket, gyüjtögetni a bejárt útvonalakat, adatokat... :)
De sehogy se tudok túljutni az első lépésen, mikor regisztrációt követően ki kellene választanom a dakota 20-ast, de csak az álltalam felsoroltak közül enged választani..., így ezen a lépésen nem tudok továbbjutni...[ előzmény: (65981) zakany, 2012.12.14 22:15:33] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2012.12.14 22:09:01 (65979) |
A Dakota 20-ast rá lehet valahogy bírni hogy Garmin Connect kompatibilis legyen?
Vagy erre csak a forerunner, edge, swimm, fenix készülékek képesek? |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.28 09:07:49 (65348) |
Használ valaki Dakota 20-as készülékkel szívritmus jeladót és kerékpár pedálfordulatszám érzékelőt?
Mennyire használható ehhez a készülékhez?
A Garmin Connecthez tudomásom szerint nem lehet feltölteni az adatokat erről a készülékről.
Van valamilyen módszer az így kapott adatok gyűjtésére, tárolására, feltöltésére?
Érdemesebb ehhez a feladathoz egy "karórát" beszerezni? |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2012.08.05 11:23:59 (64103) |
Közben észrevettem, hogy ha jármű profiban fedélzeti comp. nézetben vagyunk, akkor fenn a km óra mellett jelzi a következő letérőt/fordulót/kereszteződést ahol fordulni kell. :)[ előzmény: (64102) kovaripeti, 2012.08.05 10:54:58] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2012.08.04 22:55:09 (64094) |
Köszi a választ.
Olyan, hogy köv. forduló olyan nincs. Viszont van olyan hogy "forduló" Ha erre állítom, akkor ebben az adatmezőben ír három jegyű számot meg egy °-kal jelzett karatert. Nem tudom mit jelenthet.
Tudje ezt egyáltalán a készülék?
Arra sem tudom egyenlőre rávenni, hogy a fordulóknál csipogjon... :([ előzmény: (64085) Old Fairy, 2012.08.04 18:29:57] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2012.08.04 16:00:47 (64084) |
nem egyedi problémáról van szó.
Minden tervezett útvonalnál, a következő "letérés" épp aktuális távolságát szeretném megjeleníteni, látni a térképen.[ előzmény: (64083) yoggi, 2012.08.04 15:54:42] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2012.08.04 15:50:28 (64082) |
Már évek óta szemezek a túra GPS-ekkel. Most végre beszereztem egy Dakota 20-as készüléket. Egyenlőre a kijelző olvashatóságával van némi gondom, de ez megszokható lesz majd.
Eddig a Mobil XT progit használtam teljes megelégedésemre... csak a hardver volt már gyengécske...
Kérdésem, hogy ha a térképen meg szeretném jeleníteni az adatmezők egyikében, hogy a következő kereszteződés mekkora távolságra van, akkor melyiket kell kiválasztani a sok lehetőség közül? Valahogy nekem a "letérés" nevezetű adat felelne meg a név alapján az elvárásnak, de az sehogy sem akar úgy működni. Ha kb 500m múlva lesz az a kereszteződés ahol le kell fordulni, akkor is 10-20-30m-eket ír, teljesen rapszodikusan, logikátlanul... Nem értem...
Gyalogos, és kerékpáros használatkor /külön-külön/ ti melyik adatokat szoktátok megjeleníteni még az adatmezőkben? Megköszönnék pár tippet. :) |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.29 09:17:28 (57631) |
Szia!
Én Nokia N95-t használok, Garmin Mobile XT programmal és tuhu térképpel.
Ha van elég türelmed, akkor egy kis utánaolvasással telepíteni tudod a telefonodra mindkettőt, és akkor nagyon jó kis társad lesz a terepen is. Autós utazásokhoz is ezt használom, csak telepítettem rá autós térképet is. Nagyon egyszerűen lehet váltani a két térkép között. Ha egész napos kirándulásokra mész, érdemes vinni egy hordozható töltőt, vagy pót akkut. Nekem 2 akku pont elég szokott lenni egy reggeltől estig tartó túránál. Ahhoz hogy könnyedén tudd használni, be kell szerezned a Mapsource PC-s programot is.[ előzmény: (57629) Pisti87, 2011.06.29 08:34:26] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.15 19:43:03 (49851) |
Sziasztok!
Van lehetőség Garmin Mobile XT-nél egy meghatározott útvonalnál a megtett szintkülönbség kijelzésére? Akár Mapsource megoldás is érdekelne. |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.03 17:43:41 (44842) |
Sziasztok!
Tud valaki ajánlást mondani hol-hogyan-mivel lehet N95-re telepített Mobile Xt-vel ausztria topo térképet használni?
Ha nincs más a sima eu-s térkép is jó lenne, de sajna azt se tudom működésre bírni... :( |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.11 19:36:47 (42605) |
Lehet valahogy útvonal mentés keresni ládákat?
mondjuk a megadott útvonalhoz x km-en belüli ládákat jelenítse meg a progi.
Akár netes akár gps-es akár pc-s megoldás érdekelne... |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2009.07.20 19:08:06 (41981) |
Köszönöm a sok segítséget.
Akkor is rátölthetek több térképet a mapszósszal egy fájlba, ha fedik egymást a térképek?
Ha N95-tel kiválasztom a kívánt térképet akkor nem fog megkavarodni a tervezéskor?[ előzmény: (41906) Sucuka, 2009.07.18 10:33:29] |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2009.07.18 08:31:43 (41904) |
Kérnék egy kis segítséget.
Van egy Nokia N95 meg egy mobileXT meg tuhu +naviguide+topoguide.
Térképfájlátnevezésekkel váltogatok a térképek között.
Namost Mapsource-ba beállított útvonalpontokat és utvonalakat áttöltöttem a készülékre, de nem találom sehol sem a mobilxt-ben.
Ezt a funkciót nem tudja a készülék, így hiába keresem? |
|
Kakukkos és Hajszál | hozzászólásai | válasz erre | 2009.07.16 16:28:42 (41867) |
köszi a választ.
Az egyik messzividéken élő jóbarátomat vettem rá a ládikázásra, és ő szeretne IGO-t használni, merthogy akkor már autós gps-t vesznek.
Nálam sose volt és sose használtam igo-t, viszont az egyik eladó mondta, hogy igo-n vannak túristautak.
Ha vannak túristautak, akkor már azért majdnem jó ládázáshoz is, ha ki tudja írni az aktuális poziciót koordinátákkal. Gondolnám, ha biztos lennék ezekben az infókban.
Mivel zakany rögtön mondta is, hogy nincs rajta túristautvonal ez a része kilőve.
Azt még nem tudom mindig, hogy a poziciót ki tudja mutatni koordinátákkal?
Meg ha van rá mondjuk 50e pénz, akkor tudnátok-e javasolni valami használható nem bonyolult állandóan áttöltős ketyerét.[ előzmény: (41834) diego, 2009.07.15 19:30:57] |
|
|
|