Összesen: 216 db hozzászólás
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2017.04.26 08:06:39 (76174) |
Nekem Dakota20 van, nagyon szeretem, jól működik. Egy pár Durecell elemmel elmegy 15-20 órát is, jó a pontossága, van benne elektronikus iránytű es paperless geocaching (ez utóbbi kettőért választottam anno). Egyetlen gyengéje, hogy vigyázni kell az eszközre, napon ne maradjon, eső sokat ne verje, mert a gumiborítás hajlamos elporladni.
Oregon 400-at nem használtam. [ előzmény: (76172) Sziszkó78, 2017.04.25 09:25:01] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2017.03.20 09:24:21 (76072) |
En probaltam, csak a szivas van vele. Ha eleg az, hogy kezzel beviszed a pontot es megkeresed (terkep nelkul toronyirant), akkor ok, de mostmar azert sokkal nagyobb az elvaras.[ előzmény: (76069) Kerékgyártócsalád, 2017.03.19 12:41:41] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2017.01.21 17:16:38 (75953) |
A Ro.A.D. terkepek eleg jol megrajzoltak, folyamatosan fejlesztik, van egy csomo szep 3d-s epulet is benne, de ha negyede ennyi lenne sem vasarolnam meg. En az Open Street Map alapu terkepeket hasznalom, keves helyen volt gondom vele.[ előzmény: (75950) oxyura, 2017.01.21 15:23:00] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2017.01.06 08:53:33 (75914) |
Én Hev-el értek egyet, nem láttam eddig ezen a szálon leírva, de az akuidő a külön GPS mellett szól. Tudom, hogy PowerBank-el lehet hosszabbítani az akuidőt, de egy nagyobb aku nehéz is. Egy túrán a telefont védeni kell, mert lehet ha megmenti az életed, ne azért kelljen valahol erdőben éjszakáznod mert nyomvonalrögzítésre kinyírtad a telefon akuját. A Dakota 20-asom egy pár elemmel bírja kb 14-18 óráig. Egy pár cserével kihúzza három napi túrat is. Ugyanez telefonnal mekkora és mennyi powerbankot igényel?[ előzmény: (75913) Hev, 2017.01.05 18:22:31] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.10.13 17:49:33 (75648) |
Egy ismerosom GPS-evel ugyanez volt a helyzet, nekem is csak a hard reset segitett. A tulajdonosa szerint valamit letorolt a belso memoriabol. Egy masik tunet az volt, hogy eltunt a szovegek nagy resze, pl a szintvonalakrol a magassagi ertek.[ előzmény: (75647) kugyu21, 2016.10.13 14:38:33] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.10.13 09:39:23 (75630) |
Dakota 20-asom 2012 ota van meg. Eleg sokat hasznalom, de nagyon vigyazok ra. Vizbe nem esett, esoben elteszem, muszerfalon autoban sosem felejtettem es sehol sincs gond a gumiboritassal. Neha mososzeres vizzel letorolgetem, hihetetlen mi jon le olyankor. Az izzadtsag beleivodik a gumiba.[ előzmény: (75629) Yoss, 2016.10.13 09:17:17] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.09.12 15:07:47 (75545) |
Aki felejtette napon legalabb egy-ket orat mar az eszkozet, annal szinte biztosan jelentkezni fog a hiba.[ előzmény: (75544) vrobert82, 2016.09.12 12:48:13] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.08.31 17:09:59 (75509) |
A 4 meterenkenti mintavetelezes azert (is) fontos, es nem azonos a masodpercenkentivel, mert ha megall az ember, ne keletkezzen osszevissza-csillag rendszer a track-ben.[ előzmény: (75501) gusty, 2016.08.31 11:25:28] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.08.23 12:37:05 (75440) |
Egy turazos napon belul valtoztatsz profilt? Mert az lehet ludas. En Sajat profilt keszitettem, mindennel ami kell, igy nem kell valtoztatni.[ előzmény: (75439) anettx, 2016.08.23 11:09:24] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.08.23 10:03:27 (75437) |
Mar tobben jeleztek, hogy Dakota-knal neha magatol atallitodik Igen-re. Nekem is Dakota 20-asom van, de sosem tapasztaltam meg.[ előzmény: (75435) foxfoxfox, 2016.08.23 08:25:53] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.08.16 20:12:29 (75407) |
Egy baratom Oregon 450-eset kaptam kezhez, hogy ugymond megjavitsam. A terkepek, akarhogy is allitom a detail levelt nem tartalmaznak szoveget es a varosban csak a nagyobb utakat, a tobbi lathatatlan meg kis lepteken is. A szintvonalak se latszanak. Reseteltem a beallitasokbol, kiszedtem az sd kartyat, toltottem ra uj terkepet, ami szamitogepen tartalmaz mindent (OpenMTBMap), de ugysem javult meg. Valoszinuleg a fileok kozott lehet valami ludas, vagy van valami ami befolyasolja a kinezetet, vagy hianyzik valami.
Valakinek otlete, hogy mit lehetne megprobalni?
Lehet talalni valahol alap konyvtarstrukturat, amivel kicserelhessem a meglevot?
|
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.08.04 08:22:28 (75360) |
Terkepet probaltal cserelni? Ugy hangzik, mintha nem "routable" terkep lenne rajta. Probald meg azt is, hogy a szamitogepen megtervezett utat alakitsd at track-re es ugy toltsd fel, es akkor terkepfuggetlen lessz. [ előzmény: (75359) nippur, 2016.08.04 08:18:32] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.31 15:54:29 (75350) |
Csak egy otlet. A MapSource tulajdonsagainal pipaljatok be a rendszergazda modot, hatha az a gondja, hogy nincs joga mas alkalmazasokat elinditani.[ előzmény: (75344) Janó, 2016.07.29 22:13:38] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.26 08:36:05 (75330) |
Wifi-s vezeteknelkulire gondolsz? A legtobb gps-en nem ezt jelenti a vezeteknelkuli kapcsolat, hanem hogy ket egymasmelletti gps kozott lehet kapcsolatot teremteni, hogyha kozel tartjuk oket.[ előzmény: (75329) Frentzen, 2016.07.25 20:48:44] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.15 10:40:18 (75293) |
Letolteskor hasznalja a .gpx Groundspeak formatumot (nem az uj-at) es probalja meg ugyis, hogy sd kartyara es ugyis, hogy sajat memoriaba.
[ előzmény: (75292) halaszkiraly, 2016.07.15 10:24:31] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.23 14:01:19 (75000) |
Csak érdekességként, azoknak akik nem tudják:
900913=google
betűk, alak szerint konvertálva számmá.[ előzmény: (74999) BáthoryPéter, 2016.05.23 13:32:09] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.06 10:23:06 (74873) |
Akkor meghagyni a DHCP-t, de pl 16-ra helyezni az elso kiosztott cimet, a kabeleseket es a laptopot meg statikusra (2,3,4)[ előzmény: (74872) Mr Zerge, 2016.05.06 10:09:54] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.05.06 08:38:19 (74870) |
DHCP-t kikapcsolni (ha mobillal nem kell kapcsolodni ra) es statikus ip-t allitani a szamitogepen.[ előzmény: (74869) Mr Zerge, 2016.05.06 07:29:00] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.03.23 06:55:35 (74708) |
Egyszerre, egyidoben max 10 GPS hold lathato, 4 untig eleg 3D kordinatat szamitani, a tobbi csak pontosit egy kicsit. Sokkal fontosabb, hogy a 4-bol a beerkezo jel tiszta, visszaverodesmentes legyen, mint a hetedik vagy a nyolcadik hold.[ előzmény: (74705) vrobert82, 2016.03.22 20:30:55] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.03.22 19:37:34 (74704) |
Mekkora a rea szant osszeg? En Dakota 20-at vettem az elektromos iranytuert es a barometrikus magassagmeroert.[ előzmény: (74699) Réka26, 2016.03.22 15:56:24] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.03.22 19:36:34 (74703) |
Szerintem a GLONASS-tol nem lessz egy csoppet sem pontosabb, inkabb a WAAS es EGNOS-tol. GLONASS-os kutyu azert jobb, mert ahol keves a GPS-es hold ott az oroszok segitenek, hogy egyaltalan legyen elegendo adat a kordinataszamolashoz.[ előzmény: (74702) vrobert82, 2016.03.22 17:21:20] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2016.02.25 05:45:03 (74666) |
A helyes kereses igy van: custom android rom samsung xcover s5690. Talal nehanyat a G is es a Y is. :)[ előzmény: (74662) Paramedic, 2016.02.24 18:44:48] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2015.07.28 09:45:18 (73954) |
Azert iktattam be a kartyaolvasot, mert biztosabb, hogy nincs kompatibilitasi problema, es azt latom, ami a kartyan van, nem azt amit a garmin atenged es a tablet enged megjelenni.[ előzmény: (73953) olahtamas, 2015.07.28 07:20:02] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2015.07.28 06:16:13 (73952) |
Elnezest, a lassu netkapcsolat megviccelt. Kerem egy admin torolje ezt es az elotte valo bejegyzest. [OK, Old Eye][ előzmény: (73951) perRetZ, 2015.07.28 05:53:23] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2015.07.28 05:47:16 (73950) |
Programnak a Locust valasztanam. Elmentenem a letrehozott adatokat gpx-be vagy kml-be (Ha a gpx megfelelo helyre beteve mukodik, akkor az, ha nem, akkor kml es GPS Visualizer-el atkonvertalva gpx-be, es ezt mar eszi a Garmin is).
OTG kabel (persze a tabletnek is ismernie kell), kartyaolvaso, bemasolni mindent a megfelelo helyre (GPX mappa).
Nem probaltam, de szerintem mukodne.[ előzmény: (73937) kissjani85, 2015.07.27 16:42:50] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2015.07.23 06:02:27 (73924) |
Kivetted vagy elromlott az sd kartya? Gondolom azt megnezted, hogy be van-e kapcsolva (felteve persze, hogy a listaban van).[ előzmény: (73923) balzsam1, 2015.07.22 21:45:34] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2015.07.21 10:50:03 (73913) |
Nekem Dakota 20 van, megpedig azert, mert erintokepernyos es van benne elektronikus iranytu. Ez utobbi az Etrex 30-ban van csak, de az dragabb, nekem nem erte meg azt az arkulombseget.[ előzmény: (73912) anettx, 2015.07.21 09:07:15] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.27 20:00:42 (73571) |
Igen, pontosan ezert valasztottam enis a Dakota 20-at. De a kerdes a Dakota 10-re vonatkozott. Nekem oriasi lepes volt a 20-as egy Etrex Legend HCx-el szemben, nagyon szeretem az elektronikus iranytut.[ előzmény: (73567) halaszkiraly, 2015.04.27 16:46:18] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.27 15:15:04 (73557) |
Nekem dakota 20-am van, de ha a lenti kettobol kell valasszak, akkor egyertelmuen a 60CSx.
Ha maser nem is, de az utobbiban van eletromos iranytu is, amellett meg egy legenda :)[ előzmény: (73554) kewa911, 2015.04.27 14:48:43] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.24 20:22:33 (73538) |
Az elso firmware-ben nem volt kepnezes, utolag kerult bele. Csak frissiteni kell es maris el a kepnezes opcio.[ előzmény: (73536) mervi, 2015.04.24 16:27:57] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.20 12:26:10 (73506) |
GPX-et be fel lehet tolteni Garmin kutyukre, ott a nyomvonalakat, pontokat megjeleniteni. A GDB-t szerintem csak a pc-k eszik meg, a KML-t be lehet importalni a pc-s progikba illetve exportalni is lehet. Tehat ha behuzol valamit earth-on, azt atviheted a Garmin szoftverekbe, abbol meg a Garmin GPS-be es visszafele is. Ha csak annyi az igenyed, hogy lasd a GPX-et tura kozben azis eleg, ha letoltessz okostelora egy programot, ami kepes kezelni a GPX-et. En pl. Androidra a Locus nevu programot hasznalom, lehet vetolteni offline terkepet is es a GPX-eket is felismeri, megjeliti.[ előzmény: (73496) Andris1089, 2015.04.19 20:28:05] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2015.04.19 11:12:22 (73490) |
Mindket filet meg lehet nyitni PC-n a BaseCamp illetve a MapSource programokkal. Innen lehet exportalni KML-t.
Masik modszer, hogy a GPSBabel programmal megprobalod atalakitani olyan formatumra, amit ismersz, vagy amihez kutyud van.[ előzmény: (73485) Andris1089, 2015.04.18 23:13:32] |
|
perRetZ | hozzászólásai | válasz erre | 2015.03.12 15:48:13 (73154) |
Arrol nem is beszelve, hogy a tyukpiszoknyi kartyakat egy feltegla feluletu telefonba kell beletenni :)[ előzmény: (73153) jekaeff, 2015.03.12 15:21:56] |
|
|
|