Összesen: 388 db hozzászólás
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.04 13:47:40 (43047) |
Nekem sincs problémám vele... Azért gyorsan lekopogom!
Mondjuk sok fejlesztésre már nem is számolhatunk. Azóta jópár kütyüt piacra dobtak, inkább azzal foglalkoznak.[ előzmény: (43038) lelcache, 2009.09.04 03:11:40] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.10 10:14:41 (42576) |
Én úgy csinálnám meg (ha tudnék annyira programozni, mint te :-) ), hogy a log szerinti magasság-grafikonnál állíthatóvá tenném a két pontot.
Az adatok között mindig megjelenne, hogy A és B között mennyi volt a magasságváltozás, ha viszont a két pont között volt helyi maximum vagy minimum, azt felkiáltó jelek között jelezném.
A dinamikus megjelenítéshez pedig csak EGY pöttyöt kellene huzigálni a grafikonon. Az a pont pedig azt mondaná meg, az előző trackpoint-hoz képest milyen irányú és nagyságú volt az elmozdulás. Az idővel kombinálva pedig a sebesség is számolható.[ előzmény: (42572) jekaeff, 2009.08.10 09:43:11] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.10 08:27:01 (42567) |
Mostantól talán megint több időm lesz foglalkozni a GPS-szel, meg az ő programjaival, így SRTM-progid is több figyelmet kap majd tőlem.
Lehet, ebbe a bétába már nem fér bele, de nekem egy olyan funkcióra lenne szükségem, hogy az aktuális függőleges irányú sebességeket kapjam meg a tracklogból. Tehát két trackpo(i)nt közötti függőleges sebesség (m/s-ban). Vagy ezt is tudja a progi, csak nem találtam meg benne?
Tudom, hogy sokkal pontatlanabb lenne az adat, mert azért a barommérő használatával is lehet mindenféle ingadozás a magasságban, de mégis jó lenne látni két pont közötti emelkedés/süllyedés nagyságát.
A fentit továbbfejlesztve kiírhatná a maximális emelkedés/süllyedés nagyságát, pozícióját, idejét.
Mégtovább fejlesztve ( :-) ) két tetszőleges pont (vagy időpont) között is megadhatná a fenti adatokat.[ előzmény: (42554) jekaeff, 2009.08.09 17:56:29] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.10 08:19:55 (42566) |
Nekem jól működött a hétvégén a 4.00. Igaz, EGNOS nélkül, de így is nagyon szép lett a csiganyála.
Ja, és én sem használom a geocache menüt.
A térképet szépen rajzolgatta.
[ előzmény: (42542) Saughassy, 2009.08.09 08:36:04] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2009.06.25 08:27:34 (41290) |
Bots! Nem tudtam, hogy ilyen hatást vált ki a képem.
Még néhány hozzászólás és lecsúszik a kép a másik oldalra. Utána (gondolom/remélem) visszaáll a régi látvány.[ előzmény: (41286) zakany, 2009.06.24 23:42:34] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2009.06.24 15:13:57 (41263) |
Arra nem volt szükség. De a kütyüt gyakorlatilag végig az ablakban tartottam (ezúttal nem vittem külső antennát hozzá).
A fordulókat azért még a SiRF III sem szereti. Odafelé menet landolás előtt a final előtti forduló után volt egy 1perc47-es filmszakadás...[ előzmény: (41262) jekaeff, 2009.06.24 14:37:39] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2009.06.24 11:05:27 (41251) |
Annyit tennék még hozzá jekaeff-hez, hogy a tracklog rögzítését állítsd finomabbra. Én az időalapút javaslom, 1-2 másodpercet. A repcsi ugyanis kb. 250 métert tesz meg másodpercenként.
Ha időalapú a log, azt is láthatod a pontok kirajzolásakor, mikor haladt gyorsabban (távolodnak a pontok), illetve lassabban (közelednek a pontok).
Egyébként a beállításokat valóban úgy kell elvégezni, ahogyan jekaeff írta![ előzmény: (41250) jekaeff, 2009.06.24 10:23:51] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2009.06.22 09:46:30 (41132) |
Köszi az ajánlást.
Csixem van, abban egész jól működik a SiRF III, de az MTK-ban meg most azt látom, hogy 20-40 órákat bírnak.
A másik vonzó tényező az iszonyúan kicsi (kulcstartónyi) méret.[ előzmény: (41078) Mengyán, 2009.06.19 14:15:45] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2008.05.11 23:05:48 (29584) |
Ha csak a NaviGuide szelvényeit jelölöd ki, akkor egyszerűen felülírja.
Ha mindkét térkép szelvényeit kijelölöd, mindkettőt feltölti.
A töltést a kütyü törléssel kezdi, tehát az addig feltöltött szelvényeket törli a memóriából.[ előzmény: (29582) repulos, 2008.05.11 18:55:21] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2008.04.03 11:19:26 (28031) |
Bots! Csak most olvastalak!
Otthonról dobom a mélt. De miről is?
Na, majd megbeszéljük...[ előzmény: (27483) piret, 2008.03.21 12:37:37] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.18 14:37:51 (27355) |
Egy hónapos DELL laptopon olahtamas-éhoz hasonló a helyzet.
A gépen nem sok állítási lehetőségem van, lévén az IT 2008-at a biztonság évének tűzte ki -> bekapcsolni még engedik a laptopot... :-([ előzmény: (27337) Kolesár, 2008.03.18 13:10:34] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.14 22:53:37 (27227) |
Hű, micsoda hullámot indítottsm el! :-)
Megnéztem a színkódot, de ez csak akkor derülne ki igazán, ha a fórum szineiben látnánk.
Nekem egyébként az itthoni LCD-n kivehető a különbség. Nálam csak a laptop gázos...[ előzmény: (27217) olahtamas, 2008.03.14 17:23:49] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.14 16:49:03 (27214) |
Akkor ez laptop-probléma... Eddig nem jött össze. :-(
Talán az oldal fejlesztőjét kellene felkérni egy kis színesítésre. Remélem néha olvassa ezt a fórumot is. ;-)[ előzmény: (27205) olahtamas, 2008.03.14 14:52:53] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.14 13:45:43 (27195) |
OFF
Hogyan lehet a hozzászólások fejléceinek színét megváltoztatni? Az otthoni gépemen teljesen jól látható, melyik hozzászólást olvastam már és melyik az új.
A céges gépemen egy olyan hülye barna színben jelenik meg, hogy abszolúte nem üt el a világosszürkétől.
ON |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.07 21:31:13 (26966) |
OFF
Azt a sok képből egy képet milyen módszerrel lehet összehozni? Nagyon tutin néz ki!
ON[ előzmény: (26956) kocsi, 2008.03.07 19:15:19] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.07 21:29:46 (26964) |
Újpest Központnál a Match közért hátamögött van egy kulcsmásoló-família.
A fiú szerintem nem százas, az apával könnyebb szót érteni. Viszont mindkettő érti a szakmáját. Ők esetleg segíthetnek a problémádon.[ előzmény: (26959) SagiK, 2008.03.07 19:57:37] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2008.03.05 20:39:42 (26886) |
Ez anno tudod mekkora nagy szám volt? :-)
Egyébként ha jól tudom, sajnos sem a GPS III, sem a GPS III Plus nem tud magassági adatokat tárolni a tracklogban. A következő, GPS V már fel volt vértezve ezzel a funkcióval és a 19 mega memóriáját meglátva még Moha bá is maga alá pottyantott! :-) [ előzmény: (26882) Szab, 2008.03.05 20:00:15] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2008.02.23 10:48:03 (26403) |
Alakul a dolog! :-)
Az onlány SMS-ben küldözgetős új termékről nem nyilatkoztak?[ előzmény: (25877) H. Gábor, 2008.02.13 10:10:32] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2008.02.23 10:17:57 (26402) |
Hoppá! Ezt még nem is láttam! Mindig tanul az ember...
Egyébként van még jópár, magyar repkedőknek készült térkép is:
Az egyik saját szerzeményem és a www.holegballon.hu "Letöltések" menüpontjában érhető el. Ez Budapest TMA környékén használható.
Kardos István siklóernyős barátunk honlapján is található elég sok, többek között GPS-be is tölthető reptérkép: http://www.galatech.hu/pg/dir/BpTMA20070510.htm[ előzmény: (25607) magpet, 2008.02.06 18:00:48] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2008.02.05 17:26:59 (25553) |
Az utolsó bekezdésből kimaradt egy "j" betű (Ne feledJünk).
Egyébként korrekt a teszt! Nem beszél rögtön rá egy GPS-cserére! :-)[ előzmény: (25451) magpet, 2008.02.03 20:10:40] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2008.01.19 21:49:36 (24757) |
+ jön egy új model ami onlin logot tud, sms-ben küldi az aktuális pozíciót
Erről nem tudsz több infót (típusszám, hogyan működik az SMS-küldése stb.)?[ előzmény: (24611) H. Gábor, 2008.01.15 13:39:26] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2007.12.07 13:35:57 (22858) |
Ha csak néhány pont kellene egyik térképről a másikra (pl. utca, házszám szerinti keresés, templomtorony, egyéb POI), én tele szoktam pöttyözni waypoint-okkal... természetesen azon, ahol az infó van.
Utána térképet váltok és látom, a másikon hol helyezkednek el a pontok.[ előzmény: (22854) Saughassy, 2007.12.07 11:15:03] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2007.11.25 09:17:05 (22489) |
Nekem szimpla III-as volt, az alapból nem tudott magassgot rögzíteni. Pedig jó kis ketyere volt.
Elképzelhető, hogy a III+ -ből is kihagyták még ezt a funkciót. :-([ előzmény: (22392) @david, 2007.11.22 13:23:31] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2007.11.25 08:48:37 (22488) |
Nekem eddig egyszer csinálta, repülőn!
Ja! És én sosem szoktam leválasztani a Windózban. Mindig kikapcsolom a tetején, hogy aztán újra bekapcsolódjon. Hard resetet szerencsére magától még nem csinált. Morcos is lennék rá, az biztos...[ előzmény: (22386) KiVi, 2007.11.22 09:31:08] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2007.11.03 16:31:29 (21643) |
Végeztem egy kisérletet az Odometer vs Tracklog témában:
Tesztadatok: 60CSx, Naviguide 4.6, Budapesten
Oda:
Tervezési távolság: 17,9 km (legrövidebb út)
Odometer szerint az út végén: 17,82 km
Tracklog szerint: 18,1 km
(átlagsebesség: 35 km/h)
Vissza:
Tervezési távolság: 18,2 km (leggyorsabb út)
Odometer szerint az út végén: 18,32 km
Tracklog szerint: 18,4 km
(átlagsebesség: 42 km/h)
Az átlagsebesség 7-8-szoros a tiédhez képest, így annyira nem hasonlítható össze egy gyalogos sebességű teszthez képest. De az 1 %-on belüli különbség elég meggyőző.[ előzmény: (21318) LunAtic, 2007.10.24 14:13:18] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2007.10.12 18:58:22 (20941) |
Én már végeztem próba-kalibrálást úgy, hogy nem volt vízszintben a kütyü, hanem magam felé tartva, kb. 45 fokos szögben (ahogyan általában nézem is használat közben) forogtam vele két kört.
Utána egész korrekten mutatta az irányokat.
Vélemény?
[ előzmény: (20937) magpet, 2007.10.12 15:28:36] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2007.10.12 08:47:36 (20924) |
Asszem ez a problémád:
Térkép módban Menü, Setup Map -> Második menü legalján: Go To Line
Ezt kell Course -ról Bearing -re állítani.[ előzmény: (20922) ID24, 2007.10.12 07:22:23] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2007.10.11 15:07:58 (20904) |
Mostanában elég rapszodikusan olvasgatom a TuHu-t.
Ha még szükséged van Garmin Egyiptom térképre, írj.[ előzmény: (20468) KiVi, 2007.09.27 23:02:47] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.17 14:56:32 (20176) |
Hogy Neked megéri-e, azt nem tudom. Ezt magadnak kell eldöntened.
Én már vettem nem is egyszer hasznát a CSx-ben például a Magasság képernyőnek. Ez a Cx-ben pl. nem szerepel.
Meg tök jő az, hogy autóban, amikor megállok a piros lámpánál és elkezd kóvályogni a jel, nem (mindig) forgatja a térképet.
Túrázás közben, amikor megállok, úgyszintén "statikus" marad a térkép, lehet látni a további útirányt is.
Persze a fentiek nélkül is lehet használni GPS-t. Azt kell eldöntened, téged mennyire zavarhat ezeknek a hiánya.[ előzmény: (20171) kovacsistvan, 2007.09.17 08:13:06] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.17 07:47:06 (20170) |
Ez tényleg időutazásnak tűnik...
Szerencsére én még nem botlottam ilyen adatsorba, bár az utóbbi időben csak gyűjtögettem, nem nagyon elemezgettem a tracklogokat.[ előzmény: (20165) jekaeff, 2007.09.16 13:55:41] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.15 08:54:11 (20151) |
Pedig magpet jól írta le.
Most direkt átállítottam magyarra. Szóval:
1. Térkép nézetben menü, majd alulról második pont: Feliratokat bekapcsol.
2. Térkép nézetben menü, majd Térkép beállítás -> itt a zászlócskás menüablakban állíts mindent AUTO-ra.
3. Térkép nézetben menü, majd Térkép beállítás -> itt a T-betűs menüablakban a Térkép pont méretét állítsd "Nincs"-től különbözőre
Ebben az esetben ha kellően közel mész a településekhez, tehát nem fedi át két település neve egymást, ki kell írja.
Nekem legalábbis ilyen beállításoknál kiírja.[ előzmény: (20150) Erdőjáró, 2007.09.15 08:36:53] |
|
|
|