Összesen: 11 db hozzászólás
sgtzoli | hozzászólásai | válasz erre | 2014.11.11 19:37:13 (72519) |
Átnéztem, tudom dönteni, forgatni a térképet, de még mindig teljesen sík az egész.
Letöltöttem innen (http://openmaps.eu/omphiking?lang=hu) az OmpCEHiking. exe és OmpCEHiking.zip fájlt is (DEM-et tartalmaznak), de nem tudom, hová kell telepíteni/másolni őket, a Basecamp-ben meg nem tudok mappát kiválasztani, hogy beolvassam neki ezeket a térképeket. Ebben kérnék még némi segítséget.[ előzmény: (72518) yoggi, 2014.11.11 16:55:21] |
|
sgtzoli | hozzászólásai | válasz erre | 2014.11.11 16:51:54 (72517) |
Van lehetőség 3D térkép megjelenítésre Mapsource-ban vagy Basecamp-ban? (Utóbbinál találtam ilyen funkciót, de nem elforgatható, csak egy szögből lehet látni és zoomolni, nem lehet dönteni a nézőpontot, stb. Nekem valami ilyesmi kellene, ha van.) |
|
sgtzoli | hozzászólásai | válasz erre | 2014.11.07 21:40:14 (72511) |
Köszi a segítséget, srácok! Nem baj, ha archiválja, max összefűzöm mapszószban. :) A lényeg, hogy nem vész el! ;) |
|
sgtzoli | hozzászólásai | válasz erre | 2014.11.07 18:46:11 (72507) |
Nos, asszem sikerült beállítani, le is teszteltem, működik. 4m-enként rögzít egy nyomvonalpontot. Elvileg a Dakota 10-es 10.000 nyomvonalpontot képes tárolni. Mi van akkor, ha egy hosszabb túra során betelik? Felülírja elölről kezdve a többit? [ előzmény: (72504) sgtzoli, 2014.11.07 00:44:16] |
|
sgtzoli | hozzászólásai | válasz erre | 2014.11.07 00:44:16 (72504) |
Garmin Dakota 10-essel hogyan kell rögzíteni útvonalat GPX-be? A használati útmutatótól nem lettem okosabb. :) |
|
sgtzoli | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.21 22:28:18 (72348) |
Igen, ez lehet az oka. (szobor, emlékmű, ilyesmiket mutat, ha rákattintok)
Esetleg van erre valamiféle megoldás, ami orvosolja?[ előzmény: (72346) Old Eye, 2014.10.21 22:04:59] |
|
sgtzoli | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.21 21:07:57 (72342) |
Egyelőre ezzel szeretnék megbarátkozni, meg a Dakotát megismerni kicsit jobban.
Azért volt rá szükségem, mert eddig a telefonom volt a túráimon a GPS, de hosszabb túrát (40km felett) már nem bírja az akkuja.
Apropó, egy utolsó kérdésem még lenne mára, aztán nem zaklatlak titeket: a városban a jelenlegi pozícióra rázoomolva látok pár fehér kérdőjelet fekete (kapu-féle) háttéren, ezek mit jelentenek?[ előzmény: (72341) Access Denied, 2014.10.21 21:01:30] |
|
sgtzoli | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.21 20:56:28 (72339) |
Azt hiszem, szeretni fogom a MapSource-ot. :)
Sikerült felvarázsolni és beállítani, most már úgy látom, ahogy szerettem volna.
CacheFinder és Access Denied, nagyon köszönöm a segítségeteket![ előzmény: (72336) CacheFinder, 2014.10.21 19:42:35] |
|
sgtzoli | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.21 20:44:21 (72337) |
Köszi a gyors választ. Felraktam a MapSource progit, meg az OmpTms.exe-t is. MapSource-ban látom, hogy lett egy OMP Hiking TrailMarks térkép a Turistautakon kívül, ahol látom a jelöléseket külön.. Lementeni img-ben viszont nem tudom, mert csak *.gdb, *.mps és *.txt kiterjesztéssel tudja. Itt akadtam el. Mapsourceban még nem vagyok annyira otthon.[ előzmény: (72336) CacheFinder, 2014.10.21 19:42:35] |
|
|
|