Összesen: 70 db hozzászólás
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2016.01.15 09:38:57 (74526) |
Szia!
Van, a nyomvonal tulajdonságaiban (ha tudod a két pontot), shift gomb lenyomásával kijelölöd a pontok közti részt és alul kijelzi az érintett pontok számát, a szakasz hosszát és az általuk bezárt területet is. ;)
[ előzmény: (74515) Marton Zoli, 2016.01.14 17:12:52] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.01 18:42:29 (68763) |
Hiányos (.......) kérdésre, hiányos (........) válasz! :-P
Olvasd el és mit válaszoltál volna? :-)
Szerintem tedd fel a kérdést még egyszer! ;-)
És akkor választ is megfelelőt fogsz kapni! [ előzmény: (68762) Frentzen, 2013.08.01 18:17:16] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.30 08:46:31 (68689) |
Jól érted! :-)
Akkor: geocaching keresése-->megtaláltak mutatása-->menj-->naplózási kísérlet-->megjegyzés hozzáadása! ;-)[ előzmény: (68688) kugyu21, 2013.07.30 08:02:35] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.03 21:08:54 (68458) |
Légvonalas tervezéssel?? (Nálam Oregon550 légvonalban hibátlan)
A bekapcsolt úton-tervezés tud ilyet produkálni és akkor természetes, hogy változik a táv is! :-P[ előzmény: (68457) -Atys-, 2013.07.03 20:28:01] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2013.06.21 21:47:34 (68183) |
Nálam pl az Invitel a napokban valami biztonságos protokoll beállítást kért.
"Tisztelt Ügyfelünk!
Tájékoztatjuk, hogy szolgáltatás biztonsági és minőségjavító okokból 2013.06.05-től az e-mail levelezőrendszerünk átalakítását tervezzük.
Erre a fejlesztésre azért van szükség, mert a jelenlegi levelezőrendszer lehetőséget enged arra, hogy a felhasználók hitelesítés nélkül is küldhessenek e-mailt a mail.invitel.hu (smtp.invitel.hu) kiszolgálón keresztül. A levél feladójának azonosíthatatlansága miatt több nemzetközi levelező rendszert üzemeltető szervezetnél az ilyen levelek SPAM listára kerülnek, ezért a címzetteknek nem kerülnek továbbításra. Emellett a küldő levelezőrendszer IP cím tartománya úgynevezett feketelistára kerül és az innen érkező szabályos azonosítóval ellátott levelek továbbítását is megtagadják."
A megadott kiszolgáló, port, stb beállítása után ismét minden rendben megy. ;-)[ előzmény: (68182) Mr Zerge, 2013.06.21 21:36:51] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.01 21:43:46 (64901) |
Próbáld mentett trackkel, hátha...
A pulzusmérő is "csak" látszik, valahogy titokban rögzít, de az aktuális trackbből nem, csak a mentettből lehet kinyerni.
Erre is véletlen jöttünk rá páran. ;-)[ előzmény: (64899) Bryan, 2012.10.01 21:21:09] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2012.04.26 06:22:30 (62540) |
Igen. :-(
Valami olyan "kétirányú kommunikációt vár" el, amit CSAK USB-n keresztül igazol vissza, ezért sajnos a kétirányú printserverrel sem működik.[ előzmény: (62536) Ákibard, 2012.04.25 23:11:16] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2012.04.25 20:53:31 (62533) |
Nyomtatószervertől függetlenül, ez a nyomtató sajátossága.
Meg kell tanulni vele együtt élni, vagy olyan gépre rakni, amelyik legtöbbet, (szinte mindig) van bekapcsolva és ott megosztani. [ előzmény: (62530) Ákibard, 2012.04.25 18:09:37] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2012.04.23 06:58:38 (62527) |
A hétvégén beleszaladtam egy érdekes jelenségbe, megosztom hátha valakinek hasznos lehet:
Oregon300-on valahogy fenn maradt egy 2011 novemberi állapot szerinti ládagyűjtemény ggpx formátumban, most viszont "célirányos ládázásra" készülve, tegnapi állapot szerint új letöltéssel, új ggpx-szel nekiindulva a GCMLe-nél hiába forgattuk a fejünket és olvastuk a leírást, mert közben 30 pár méterrel át lett helyezve a láda.
Tehát amíg a térképfeltöltéseknél arra kell vigyázni, hogy bármit is töltesz föl, az törli az előző azonos nevű bejegyzést, a geoládáknál pedig a Garmin mindaddig nem hajlandó tudomásul venni a frissítést, amíg azonos nevű régebbi van fönn és az előző állapotokat mutatja. Itthon kipróbáltam reprodukálható a jelenség. :-S
|
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.26 20:22:58 (60479) |
Szia!
Csak egy tipp, de ha váltogatsz a térképek közt, előfordulhat, hogy "fátyolosan" látszik, ekkor, 'nincs térkép' és utána tuhu, és tádám!
Illetve milyen "részletesség van beállítva??
Remélem segít! :-)[ előzmény: (60477) apa71, 2011.11.26 20:08:44] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.28 06:22:14 (58644) |
Megy! :-)
Milyen profillal használnád?
Mert a szokásos beállításokkal, nálam is lehalt az egész, de autós módban, ami USB-re dugva megkérdi, hogy háttértárolóra menjen-e, a NEM válasz után szépen megjeleníti. :-)
Semmit sem kell állítani. :-P[ előzmény: (58643) zakany, 2011.08.27 22:09:06] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.08.20 21:57:41 (58590) |
Szia!
1. tudtommal tárhelykorlát nincs, 3. éve használjuk
2. sem útvonaltervet, sem nyomvonaltervet nem tudsz föltölteni, de bármilyen módosított track-et megeszi gpx-ben
2b. Esetleg valakinek a trackjét ha átalakítod a tuhuról és azt töltöd föl?! ;-)[ előzmény: (58587) VasG, 2011.08.20 20:07:14] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.16 20:34:02 (56798) |
A 6.13.7-es MS-ról adta a hibát, a 6.16.3-al ami jött vele, simán felismerte az unlockot, arról jó.[ előzmény: (56773) diego, 2011.05.15 12:38:31] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.03 13:13:21 (56052) |
A készülék csak "DEMO" módban fog működni! ;-)
Egy virtuális túrán fogsz részt venni, nem pedig egy valóságoson.
Nem mutatja a pozíciódat, esetleg nem jeleníti meg a nem az adott készülékhez feloldott térképet.
:-)))
Mivel nálam minden jogtiszta, nem ismerem a pontos jelenséget, ami rád vár, de a többiek fórumbejegyzéseiből illetve az "okosított" készülékek tulajdonosai meglehetősen bosszús reakciói alapján komoly vérnyomásproblémáktól kíméled meg magad, ha a nem odavaló NG-t eltávolítod és marad a szabadon használható tuhu. :-)
A déli végeken szívesen segítek, más országrészben keress helyi erőt! ;-)
Üdv: Zoli
[ előzmény: (56051) BaloghP, 2011.04.03 13:05:03] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.03 13:04:26 (56050) |
Elég kevés infó van az adatlapodon, de még van egy heted, hogy keress a lakóhelyeden, környékeden egy gurut, aki pár perc alatt kiokosít és nagyobb lesz az "ölöm ééé bódottá!" :-)[ előzmény: (56048) BaloghP, 2011.04.03 12:28:26] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.03 12:59:14 (56049) |
És a készülékedhez van feloldva a NG? ;-)
Ha nem, akkor a Mátrában garantált a meglepi! :-P
[ előzmény: (56048) BaloghP, 2011.04.03 12:28:26] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.06 16:05:07 (55465) |
Szia!
A track problémát Jana-nak írtam, nálam minden OK a tuhuval is.
A legfölső egy img-t szoktam letölteni, nem szelvényenként. ;-)[ előzmény: (55464) Dzsozy, 2011.03.06 15:54:25] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.06 15:48:49 (55463) |
Szia!
4.12 béta a legutolsó, de érdemi javítás nincs benne.
Hova? Kérdésnél ott a "másik keresése" gomb :-)
Második cím is jó helyre mutat, sőt a 3. is :-)
Még egy ötlet, hogy esetleg 1másodperc alapon trackelsz, mert akkor 3 óra után meg van a 10000 pont. Távolság alapon 40 km fölött jelentkezik, én legalábbis ott akadtam először ebbe a problémába (biciklivel) :-P[ előzmény: (55458) jana.hu, 2011.03.06 14:06:58] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.06 11:27:08 (55446) |
Szia!
Időnként egyik-másik firmware okozza, a legújabb (4.1) most épp jó! ;-) :-P
Általában az itt preferált 5 méteres pontrakosgatás viseli meg szegény eszközt, ha nem trackelsz a tuhunak, akkor automata-legsűrűbb beállítás is megoldja a gondodat(legalábbis az egy napnál nem hosszabb túrákon). :-)
Üdv: Zoli :-)[ előzmény: (55441) jana.hu, 2011.03.06 10:49:15] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.08 21:33:18 (52209) |
Szerinted nem ezzel kezdtem?! ;-P Oregon nem egyenlő Nüvi550 :-D Egész más funkciók, más menük, és más helyen! ;-) De azért köszi, mint már írtam valami rejtélyes módon egyszercsak "beugrott" a magyarítás. :-D Valahonnan "kicsomagolódott" :-)
Discover: köszönöm! :-)[ előzmény: (52202) olahtamas, 2010.10.08 18:26:15] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.08 17:56:04 (52201) |
:-O És a harmadik indításkor kiírta, hogy a csomagolt fájlok kicsomagolása megtörtént.... !? És múkodik :-)))) Ki érti ezt?? :-S[ előzmény: (52200) totzoli65, 2010.10.08 17:54:26] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.08 17:54:26 (52200) |
;-) Köszi, ez volt nekem is az első ötletem, de sajnos nem jött be :-( Csak a hangot ajánlotta föl, meg a trafi infót gtt-ben minden nyelven. De már küzdök vele, egy eredeti német gtt-t "magyarítok visszafele" :-) Érdekes kihívás! :-))))[ előzmény: (52197) jekaeff, 2010.10.08 17:04:11] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.08 15:58:10 (52195) |
Segítséget kérek! :-) Kollegám a Nüvi 550-nek a nyelvi fájlját addig babrálta, természetesen mentés nélkül, hogy szinte érthetetlen zagyvasággal kevert angol menüje van, ha valakinek meg van az eredeti hungarian.gtt fájl és átküldené, előre is nagyon szépen köszöni(köszönöm) :-) Gondolom egyéb nüvié is jó lehet!? ;-) |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2010.03.15 15:38:50 (47343) |
Sziasztok!
Általában laptop billentyűzet alatt fértek hozzá a hűtőbordákhoz, 3 csavar szokta rögzíteni a laptop alján találhatóan, majd visszafordítva billentyűzet kibillentitek és láthatóvá válik a szellőzőnyíláshoz kivezetve a processzortól. (Kissé zavarosan fogalmaztam, de remélem érthető. )
Üdv: Zoli[ előzmény: (47339) scele, 2010.03.15 14:51:06] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.10 21:27:31 (44390) |
Szia! A többi hozzászólást elolvasva is leírom a Nejem véleményét! :-) Kapott tölem egy Garmin forerunner 50-et, csak dicsérni tudja. Pontos(5,5 km-en 80 méter eltérés), állítólag 1% EKG pontosságú. Vízálló, (az óra biztosan) tengervizet is bírja, úszni még nem úszott benne(a mellkaspántban), de mivel mellkaspánton ugyanolyan gumis tömítés védi az elemtartót, mint az óránál, vélhetően a másutt egybeöntött szerkezet vízálló. Az erős izzadást és a szakadó esőt bírja! ;-) Nem zavarj(t)a meg a jelátadás-átvételt semmi, az óra, a mellkaspánt, és a footpod egyedi párosítású, nem kavar be a melletted futó jele, mint állítólag egy-két polár, vagy "gazdaságos" óránál. Nagyon jó, könnyen kezelhető szoftver tölthető le hozzá, a "training center". Lassan ugyan már nem kapható újonnan, de pl itt még igen http://www.gps.hu/shop.php?product=905 , csak szívritmus monitorral 25 e Ft. Lassan felváltja a 60-as széria, amiről tesztet, illetve Garmin-Polar összehasonlításról itt olvashatsz: http://zerge.info/termekekrol/ . Itt kaphatsz olcsóbban órákat is keveset használtat!?
Remélem segítettem, ha van még kérdésed, "ésTöri"-t keresd privátban! ;-)
Szép napot! Üdv: Zoli[ előzmény: (44345) Saughassy, 2009.11.09 15:00:08] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2009.07.23 19:43:54 (42030) |
Szia! Két kollégám is vett ilyet, op. rendszer nélkül adják, igazándiból, Vista-ra van kitalálva a gép, de kis bűvészkedéssel az XP telepíthető rá. Egyébként nagyon pöpec gép! ;-) Gyors, okos, meg minden! De túrára valószínűleg én is inkább netbook-ot vinnék(ha lenne, de nincs, így én is a HP-t húzom-vonom).
Szép napot! Üdv: Zoli[ előzmény: (42028) pgyp, 2009.07.23 19:03:33] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2009.05.24 05:48:56 (40433) |
Szia! Láttam! :-)) Sőt többször is! :-((
Ha a visszaállítás sem segít, próbáld meg a CCLEANER-t az képes a "javításokat" egyesével is kilőni, ha tudod a sok update-ből melyik sz@r kavart be! ;-)
Remélem segít!?
Szép napot! Üdv: Zoli[ előzmény: (40431) zakany, 2009.05.23 21:51:26] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2009.04.23 19:15:33 (39531) |
jelentés: 3.70/3.0 visszaállítás után hibátlannak tűnően működik! :-))) Mondjuk még ma is találtam be nem állított kapcsolót és adatmezőt! :-(( Átszeltük az országot, más vezetett, közben szinte az összes beállítgatás kipróbálva nyomogattam, autó/kerékpár/gyalogos/MKJ :-), legjobb/leggyorsabb, stb, és azt csinálta amit elvártam!! Pl.: körforgalom gyalogos módban legrövidebben balról kerültette volna! Stimmel! Jobbról átzúgtunk rajta 40-el , áttervezte menet közben! :-))
Úgyhogy szerintem Zákány állítgasd még!!! ;-) Egyszer csak jó lesz! :-)))
Szép napot! Zoli
|
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2009.04.21 12:31:23 (39440) |
Ez ki van próbálva! Élesben!!! Simán tervez behajtani tilosba is! :-))) A lépcsősoron pedig még mi sem hajtunk se föl, se le!! :-)))[ előzmény: (39438) zakany, 2009.04.21 12:27:00] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2009.04.21 12:29:35 (39439) |
Csak NG-al és útratervezéssel, tuhu-val még útratervezéssel és légvonalban sem! Hiába variáltam a legrövidebb, leggyorsabb, kérdez-nem kérdez, újratervez, meg az ég tudja milyen beállításokat! :-(
Egyébként a jelenség plasztikusan :-))) : normálisan fütty-fütty és navigációs képernyő -> térkép; a hibás jelenség: fü... naviképernyő -> sötétképernyő! :-(( Visszakapcsolva folytatta a navigálást a következő kanyarig! :-(([ előzmény: (39436) zakany, 2009.04.21 12:04:45] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2009.04.21 12:21:24 (39437) |
:-) Egyszerűen kapcsoljatok megkülönböztetett jelzést használó járműre! :-))) Akkor bárhova bármilyen irányból!!! :-))) Szokott működni! ;-) Csak legyen kéklámpa a kerékpáros sisakodon! :-))) (bár lehet, hogy lépcsősorra akkor sem engedne)
[ előzmény: (39431) magpet, 2009.04.21 11:48:20] |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2009.04.21 09:01:51 (39415) |
3.70 visszatöltve, jónak tűnik! :-)) Következő hosszabb teszt csütörtökön! ;-) Kissé furcsa, hogy a "javítás" rosszabb mint az eredeti, amit javítottak!? Vagy csak mi nem tudunk együtt haladni a fejlődéssel?, úgy mint a GARMIN? :-)))
Szép napot! Zoli |
|
totzoli65 | hozzászólásai | válasz erre | 2009.04.19 22:26:28 (39376) |
Ha csak a Naviguide-on navigál kikapcsol, tuhu-val, illetve mindkettővel,( ami erősen ellenjavallott), akkor nem! ???? 400 Km-es teszt hazafele :-S Amíg nem frissítettem nem csinált ilyet, most a track is csak 5m-es zoom-nál látszik !?!? Nem értem!!! :-(((
Szép napot! Zoli :-)[ előzmény: (39367) KiVi, 2009.04.19 20:51:07] |
|
|
|