Összesen: 12 db hozzászólás
valek | hozzászólásai | válasz erre | 2017.09.28 23:18:19 (76496) |
Valamit én szúrhattam el. Nem lesz kétszer nagyobb a mérete, ha stimmelnek a hivatkozott számok. Nem tudom, miért lett nagyobb a fájl.[ előzmény: (76488) valek, 2017.09.27 13:10:55] |
|
valek | hozzászólásai | válasz erre | 2017.09.27 13:10:55 (76488) |
Ez a "gmt -j -o gmapsupp.img -f 62,1 *.img 6*.img C0000062.TYP parancs szépen hasít a qmapshak nézőjében, köszönöm! Egyszerűbb is tán, mint a mkgmap-os megoldás. Még egybe img sem kellett hozzá, össze is fűzi, meg is typeli.
Éppen kétszer akkora lesz a fájl, ami eléggé gigászi. Nem lehet jobban összehúzni a dolgot? Állandó helyhiánnyal küzdök. Persze azt sem tudom, hogy az mkgmap mivel, hogyan oldja meg a méretcsökkenést.
Már „csak” az mdx és a tdb fájlok fehér foltok. Valami index fájlok. Vagy mi. Talán velük kisebb lenne az egysített fájlméret?[ előzmény: (76482) valek, 2017.09.27 11:45:28] |
|
valek | hozzászólásai | válasz erre | 2017.09.27 12:27:11 (76487) |
file/setup map path/ kijelölöd, melyik könyvtárban van a megjelenítendő térkép.
view 1-nél a bal oldalon jobbkatt az ominózus térképre, aktiválás (a térkép a lista elejére ugrik, és lenyitható nyilas-háromszöges menü jelenik meg előtte). Az aktivált térkép helyi menüjét megnyitod a háromszögre kattintva, aminek a legalján egy type file kezdetű sor van, ahol jobb oldalt mappa ikon, kiválaszthatóan a typ adat. [ előzmény: (76486) olahtamas, 2017.09.27 12:04:08] |
|
valek | hozzászólásai | válasz erre | 2017.09.27 11:58:18 (76485) |
Úgy tűnik, hogy a B kezdetű typ fájl is valamilyen kerékpáros. Az I kezdőbetűjűvel együtt kiadnak egy egész jót. Nem egészen értem, de volt már ilyen máskor is.[ előzmény: (76482) valek, 2017.09.27 11:45:28] |
|
valek | hozzászólásai | válasz erre | 2017.09.27 11:45:28 (76482) |
No. Nekem ezenéppen sikerült. A forrás. A dolog így számomra megfelelően működött az első ránézés alapján az irányító ketyerén is.
A térképadatok könyvtárában kiadott parancs:
java -Xmx2048M -jar /ahol/ez/van/mkgmap.jar --index --family-id=0000 --description="omphiking_201709" --series-name="omphiking_201709" --family-name="omphiking_201709" --product-id=1 --gmapsupp 0*.img 62*.img C0000062.TYP
Elég hozzá nem értő megfogalmazás, de egyelőre szinte parancsmásolgatás szinten vagyok. A két --gmapsupp utáni img csoportnál az elsőnél a többségi térkép img- fájljait jelöltem meg, a másodiknál azt, ami egyedül van.
Ez gondolom működik a TUHU-s térképekkel is.
Olybá tűnik, hogy ugyanazt csinálom, mint a GMapTool (=gmt) az általad leírt módon. Most már kicsit jobban értegetem, így azzal is megpróbálom majd, az eredmány valószínűleg ugyanaz lesz.
Zahy, és mindenki, köszönöm szépen a segítségeteket!
Jó lenne azért mellékesen tudnom, hogy egy ilyen több img-ből álló térképnél a FID (family-id) mi, milyen adat alapján. (Zahy, azt írtad, hogy a TYP-fájl utolsó, nullák utáni része, ezt is köszönöm.) Talán az img fájlok első négy eleme? A PID (product-id) ha jól sejtem mindig 1.
Ja. Végignézegettem az oms TYP fájlokat. Ahogy írtad:
B kezdetű: ez nem teljesen világos, hogy mit mível. Útvonalakat tartalmaz, de sokkal kevesebbet, mint a kerósoknak szánt I kezdőbetűjű
C kezdetű: turistautak jelzés színével, jelzések kiemelésével
I kezdetű: kerékpáros (ompbiking térképben)
N kezdetű: üres, nincsenek plusz színek, rajzok
R kezdetű: turistautak pirosan, jelzések kiemelésével
Egészen jó cucc a qmapshack is, TYP-et ezzel is kól lehet nézni. (A qlandkarte utódja)[ előzmény: (76478) Zahy, 2017.09.26 18:25:50] |
|
valek | hozzászólásai | válasz erre | 2017.09.27 10:24:26 (76480) |
Elnézést kérek, nem leltem ilyesmi omp fórumot elsőre, és Zahy 51178-as számú hozzászólásában is szó volt róla, azért nem éreztem idegennek a témát.[ előzmény: (76472) Lipták Roland, 2017.09.26 10:28:08] |
|
valek | hozzászólásai | válasz erre | 2017.09.25 23:46:49 (76471) |
Egyelőre csak a „== Warning: typ file was not replaced.” üzenetet sikerült kisajtolnom. A „gmt -i file.IMG”-vel az összefűzött és a különálló img-knél sem ír ki sem pid sem fid adatot, jelentsen ez bármit is.
A „gmt -w -x file.typ file.img” kiírja a fenti warning üzenetet, ha a typ fájlokat /*.TYP formában adom meg, vagy ha egy-egy typ fájlt adok meg konkrétan.[ előzmény: (76470) valek, 2017.09.25 23:25:41] |
|
valek | hozzászólásai | válasz erre | 2017.09.25 23:25:41 (76470) |
Igen, benne van az openmapsos térkép zip fájlban a typ fájl is, de nehezítésként rögtön négy darab is. Vajh mind a négyet szükséges az összefűzésnél megnevezni, vagy felismeri, hogy a négyből kellene valami egységeset alkotnia? Hm…[ előzmény: (76466) Zahy, 2017.09.24 22:31:30] |
|
valek | hozzászólásai | válasz erre | 2017.09.23 13:51:14 (76464) |
Szervusztok!
Remélem nem gond, hogy ezt az őskövület témát feltámasztom.
Sikerült a gmaptool-t telepíteni, az összefűzés is sikerült a Zahy által írtak (51178-as levél) szerint linux (xubuntu 16.04) alatt parancssorból, de nem jól. Hogyan tudom elérni, hogy Garmin Montana 610-en a turistajelzések is látszódjanak, hogy a megszokott forma kijöjjön? Mivel egészítsem ki a parancsot? A turistautak.hu-s garmin egybe térkép szépen látszik a kicsi masinán minden, ahogy kell. Azt szeretném ilyen összefűzős technikával megközelíteni.
Elég korlátos az angol nyelvtudásom, és a gps-es szakkifejezésekben is kezdő vagyok, viszont nem leltem példákat ennek a programnak a használatáról a legnagyobb internetes keresőt használva.
Előre is köszönöm szépen az esetleges segítségteket![ előzmény: (51178) Zahy, 2010.08.23 23:05:46] |
|
|
|