Összesen: 143 db hozzászólás
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2016.08.07 18:31:36 (6301) |
A freemail már ~18 évvel ezelőtt is egy nagy rakás k@ki volt, aki megbízhatóan működő e-mail szolgáltatást szeretne (szeretné megkapni a neki küldött levelet és valóban elküldeni az elküldöttnek hitt levelet), az nem ezt használja.[ előzmény: (6297) Hev, 2016.08.04 18:31:23] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.11.01 07:29:50 (6069) |
A hiba akkor náluk (omp) van/lehet, érdemes lenne ott érdeklődni. A poi-jaid itt a tuhu-n szépen megjelennek a térképen.[ előzmény: (6068) Norbee97, 2014.10.31 22:41:51] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.31 22:37:02 (6067) |
Akkor azt kellene megnézni, hogy amit letöltessz tőlük az mikori állapotot tükröz! Ott lehet a hiba.[ előzmény: (6066) Norbee97, 2014.10.31 22:20:58] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.31 21:14:39 (6064) |
Nem vitás, a bc sokkal többet tud, a térképszerkesztéshez túlságosan sokat :)[ előzmény: (6063) Access Denied, 2014.10.31 20:53:48] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.31 20:53:04 (6061) |
Rajzolóként a mapsource-öt részesítem előnyben (sokkal egyszerűbb és kevésbé erőforrás igényes) :)[ előzmény: (6056) Access Denied, 2014.10.31 20:20:58] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.31 20:15:44 (6055) |
Ha a mapsource alá letöltöd innen a térképet (mindegy hogy melyiket), akkor a térkép kijelölő eszközzel ki tudod választani akár egyesével is a tájegységeket. Ennél több kellene, vagy ez túl bonyolult?[ előzmény: (6054) Access Denied, 2014.10.31 19:53:23] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.31 19:41:00 (6053) |
Nézzük csak egy példán keresztül:
Tegyük fel, hogy rögzítesz egy poi-t, ami a felso-tisza tájegység területére esik (rózsaszínnel kiemelve a kérdéses terület). A poi bekerül az adatbázisba, de a térképre addig nem került rá (a garminosra biztosan nem), amíg abban a tájegységben nem rajzol egy térképszerkesztő (ha nincs szerencséd, vagy nincs rajzolni való abban a tájegységben, akkor a poi rögzítése és annak térképen történő megjelenése között napok/hetek/hónapok is eltelhetnek!).
Hogy miért van ez így, sajnos nem tudom, a rendszert és annak működését nem ismerem. Aki meg ismerné, az meg... Ezzel inkább nem terhelem a fórumot :)
Az újonnan rögzített poi-kat néhányunk maximum tartalmilag és formailag ellenőrzi, törölni csak akkor szoktuk azt, ha már van ott ilyen poi (tehát duplikált). Tudsz konkrét poi-t mondani, hogy melyik az, ami még nincs a térképen?[ előzmény: (6052) Norbee97, 2014.10.31 18:57:22] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.03 11:40:38 (6042) |
Köszönjük a visszajelzésed! A POI-t is és a vár polygonjának a nevét is Nádasdy-vár-ra módosítottam.[ előzmény: (6041) eTiGeR, 2014.10.03 10:51:26] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.29 12:54:32 (6036) |
Köszönjük! Az alatta futó ösvényről/gyalogútról tudsz valamit? Megszakítsam/töröljem azt is?[ előzmény: (6035) Hev, 2014.09.29 12:38:47] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.24 19:19:44 (6027) |
Amúgy a GPS Averaging programmal mérem fel a koo-kat, kb. 1 m vele a pontatlanság. :)
Meg még egy kicsi ;)[ előzmény: (6026) Norbee97, 2014.09.24 18:49:39] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.13 17:57:34 (6013) |
Tegyünk pontot ennek az ügynek a végére! Átneveztem a pontot Pányoki-kútra!
Úgy érzem sokkal több időt szántatok/szántunk erre, mint amennyit valójában kellett volna!
Güszi: köszönjük a visszajelzésed![ előzmény: (6012) Hev, 2014.09.13 15:28:48] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.08.19 18:44:59 (5982) |
begree kérlek erősítsd meg, hogy van-e egyáltalán még Nemzeti Dohánybolt a kérdéses benzinkúton vagy sem (hev által belinkelt oldal szerint egyébként már ilyen helyeken nem lehetne!).[ előzmény: (5981) Hev, 2014.08.19 16:16:59] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.08.15 14:33:13 (5971) |
A letölthető térképen csak azután fog a helyes pozícióban megjelenni, miután valamelyik térképszerkesztő kolléga rajzolt a felso-tisza tájegységben.[ előzmény: (5970) Norbee97, 2014.08.15 14:00:10] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.08.15 13:28:05 (5969) |
Szia,
nem teljesen értem, hogy mit szeretnél.
A kérdéses poi (id=170554) leírás mezőjébe ezt írtad bele: "A térképen rossz helyre mutat, lehet, hogy elírtam.
Mostmár a jó ponton van."
Tehát akkor kérlek kezd elölről! Mit is szeretnél?[ előzmény: (5968) Norbee97, 2014.08.15 11:50:08] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.23 09:50:26 (5959) |
Mivel már törölte, így teljesen felesleges bármit is csinálni vele, az továbbra is törölt marad.
Javaslatodnak akkor lett volna értelme, ha a pontot nem törli![ előzmény: (5958) Csuhás, 2014.06.23 09:26:21] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2014.02.01 17:09:08 (5873) |
Már akkor is átmegy az openmapsra a poi, ha az adott te-ben nem volt rajzolás?[ előzmény: (5872) Peter68, 2014.01.27 13:03:10] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.21 18:57:29 (5779) |
Erő pozíciójából jól megrendszabályoztam? Nem. Kértem tőle, hogy a jövőben adja meg a poi-nak a nevét, mivel nem minden kimeneten látszik egyértelműen egy típusnak az ikonja alapján, hogy az mi is valójában. Az ilyen poi-k inkább zavaróak, mint segítőek. Hosszan leveleztem erről vele, de teljesen feleslegesen.
Mindenképpen jó az, ha hiányosan rögzítünk egy poi-t? Azért a hasonlatod nem igazán hasonlít ehhez. Amennyiben nagyon ráérsz, magyarázd el kérlek a poi létrehozójának, hogy miért is érdemes a név mezőt kitölteni.
Nézzük meg, hány olyan temető/parkoló/bevársálóközpont polygon van, amihez nem társul POI, de megnézhetnénk az összes ehhez hasonló polygont. Hirtelen létre lehetne hozni emiatt néhány 100/1000 új poi-t...
De abban igazad van, hogy nem kellett volna törölnöm ezeket.[ előzmény: (5775) -bj-, 2013.10.21 18:36:00] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.21 18:18:32 (5773) |
Én voltam.
Miért? Egyiknél sincs megadva név, szándékosan. Jeleztem ezirányú "nemtetszésemet" a beküldőjének néhányszor, az is elmondtam neki, hogy miért kellene ezt megadni, hiába...[ előzmény: (5772) -bj-, 2013.10.21 16:44:40] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.03 08:55:39 (5736) |
Ezzel tisztában vagyok. Biztosan érdemes ilyenkor a többi nevet is feltüntetni? Elegendő lenne szerintem a részletes leírásba esetleg beleírni (ami tudom, nem jelenik meg pl. a gps-en) ezt és a többi adatot a kérdéses barlangról/zsombolyról (ahogy azt megtettem a Geológustechnikus-zsomboly esetében is).[ előzmény: (5732) Aniko & Gyuri, 2013.09.01 21:26:25] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.26 10:29:18 (5716) |
Ez egy remek ötlet lenne :) Akkor vinném az utánfutóimat is :) Az időpont -Atys--éktól függ, építkeznek/költözködnek/felújítanak. Hónapok óta jó lett volna már személyesen is összefutnunk![ előzmény: (5714) Old Eye, 2013.08.26 07:36:48] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.17 17:30:12 (5652) |
Jelenleg a POI-k 207 kategóriára vannak szétbontva, elegendő lenne csak kettő? :D
[ előzmény: (5651) Ajtony, 2013.08.17 17:02:01] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.02 10:05:56 (5633) |
A kérdéses tájegységet Fairy fogja most (ő rajzol benne), 1-1x napon belül várható, hogy a POI-d megjelenik majd a térképen :D[ előzmény: (5632) Bryan, 2013.08.02 10:02:07] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.02 10:02:07 (5632) |
Semmi gond :) Mindenkivel előfordulhat ez :)
A kérdéses POI csak azután lesz látható a következő frissítésben, miután az adott tájegységben rajzolt valaki és azt a rajzolást fel is töltötte a szerverre (az openmaps térképein nagyjából 1 nappal később jelennek meg ugyanezen POI-k, már ha egyáltalán abba a POI típusba esik, amelyet ők is megjelenítenek a térképeiken).[ előzmény: (5631) -Atys-, 2013.08.01 23:00:49] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.01 22:33:33 (5628) |
(csak a thread miatt válaszolok erre a hozzászólásra) A másik megoldás, hogy kérsz POI szerkesztési jogot is (ha jól látom rajzolsz is). Alapos indokkal kaphatsz ilyet, de csak nagyon indokolt esetben érdemes más POI-jához hozzányúlni (ahogy azt hev is írta) :D[ előzmény: (5627) Hev, 2013.08.01 22:24:39] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.01 21:58:24 (5625) |
viszont a POI, a törlés után is megmaradt, törölt státusszal, amin nem tudok változtatni. Kérdésem az lenne, hogyan tudnám újra visszahozni, vagy teljesen törölni a POI -t.
Sehogy nem tudod visszahozni, csak Kolesár András tudná, de nem érdemes vele foglalkozni.
Továbbá miért nem látszanak a több mint 2 napja felvitt POI -jaim, sem a tuhu, sem az omp letöltött térképein?(a TileCache mappa törlése után sem)
Ha majd valaki rajzol a kérdéses tájegységben, utána megjelennek a kérdéses POI-jaid mindkét térképen. Addig sajnos nem.[ előzmény: (5624) csp187, 2013.08.01 21:47:26] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.06.01 21:06:06 (5497) |
Érdemes lenne a települést és a megyét is törölni a POI adataiból :)
Mi lesz a sorsa ezeknek a kinullázott POI-knak (N 00° 0,000', E 00° 0,000')? Lehet ezeket listázni?[ előzmény: (5496) Old Eye, 2013.06.01 18:59:20] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.05.15 20:42:34 (5488) |
Ha eddig ráért, holnapig/holnaputánig még várhat :)
Ha elkészültél vele dobnál egy e-mailt?[ előzmény: (5487) pgyp, 2013.05.15 17:55:33] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.05.15 15:50:44 (5484) |
A kérdéses track-kel egy kis technikai gond van, átlóg bizonyos része az Osztrák-Magyar határon. Valaki ígérte ezen határszakasz javítását. Ha gondolod, azokat a szakaszokat berajzolhatom amik nem lógnak át a jelenlegi (tuhu által jelölt) határon.[ előzmény: (5480) haflinger, 2013.05.15 14:40:46] |
|
|
|