Összesen: 97 db hozzászólás
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.27 16:01:41 (5792) |
Nem tudom, ki és mikor látta el "BEZÁRT!" megjegyzéssel a tihanyi Teázó az erdő mélyén-t, mindenesetre rám a frászt hozta, mert tavasszal még nyitva volt. Azért tegnap megnéztük, ennyire nyitva még sosem volt. :)
Beleírtam a nevébe, hogy péntektől vasárnapig tart nyitva, hogy hétfőtől csütörtökig ne keressétek.
A leíráshoz meg a pontos nyitva tartást.
Majd töltök fel hozzá 1-2 képet is.
http://www.turistautak.hu/poi.php?id=54425 |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.13 12:46:03 (4630) |
Nem annyira távol a lakott területektől, alatta párszáz m-rel már kis vityillók vannak. Persze jó kérdés, az a telek miért áll üresen, lehet, szabálytalan volt az építkezés, mert ott már erdő van.[ előzmény: (4628) Old Eye, 2012.03.13 11:08:43] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.13 10:18:33 (4626) |
Nem tudom. Ez egy felhagyott(?) telek, egy ház alap van rajta, és a kerítésen valami magánterület tábla nyomokban felfedezhető. Majd előások illusztrációt a kilátásról. :)[ előzmény: (4625) Old Eye, 2012.03.12 23:27:26] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.11 15:02:40 (4623) |
Nem kakukktojást írtam. Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár. Minden sziklamászóhely szikla...... vagy nem?[ előzmény: (4622) Arti (junior), 2012.03.11 14:15:16] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.11 13:30:37 (4621) |
Miközben belemerültem egy újabb trekkem feldolgozásába, észrevettem, hogy a "sziklamászóhely" POI-k a mapszószban, az openmaps térképen nem jelennek meg, csak a tuhu-n.
Pl.: http://turistautak.hu/poi.php?id=6951
Egyébként kicsit olyan ez a kategória, mint a minden bogár rovar. |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.10 14:08:19 (4613) |
Hát akkor szikla lett. Ahogy utána gugliztam, ez egy bazaltszikla, ami köré várat körítettek.[ előzmény: (4612) Old Eye, 2012.03.10 13:54:02] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.08 18:24:24 (4608) |
Értem. A képet át lehet valahogy tölteni, vagy sajátgépre lemented és feltöltöd a másikhoz?[ előzmény: (4607) Old Eye, 2012.03.08 18:18:57] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.08 18:11:11 (4606) |
Rendben, azt nemtom, hogy kell átvinni egyikből a másikba (kopipészt?).
Kőbe van vésve, hogy a régit kell meghagyni? Mert ilyen esetben egyszerűbb a régit törölni, az újat meghagyni, akkor nem kell átvinni semmit sehová.[ előzmény: (4605) Old Eye, 2012.03.08 17:56:24] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.20 23:13:09 (4511) |
Az árak azóta emelkedtek, nekünk 20 főre (teljes ház) 3500 Ft/fő/éj árat adtak IFA-val együtt. A Szállás.hu-n írt ár 2 ágyas szoba 2 főre 6000 Ft/éj. Nem voltam még ott, úh. személyes tapasztalatom nincs. Máshova foglaltam, arról majd beszámolok. :)
Amúgy nem ártana a nevét Vendégházzal kiegészíteni, hogy kapcsolódjak az alábbi okfejtéshez (és mert így teljes a nevük). :)
A szállástípus inkább magánszálláshely, és a lenti linket meg tegyétek hozzá.[ előzmény: (4509) tibbi, 2012.01.20 22:41:44] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.20 22:26:23 (4508) |
ackcsaba 2009.12.06 07:49-es hozzászólása is megerősíti, hogy ugyanarról van szó, én is ettől az embertől kaptam az ajánlatot.[ előzmény: (4507) FDorka, 2012.01.20 22:21:14] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.20 19:10:38 (4501) |
Nahát, kösz az infót. Hát ha vki arra jár, mellékelhetne egy fotót a POI mellé. Szoktam néha kattintgatni az érdekesekre, amik a főoldalon baloldalt feljönnek. Nagyon tetszik, hogy a képről rögtön megtudom, hol is van.[ előzmény: (4500) KiVi, 2012.01.20 19:01:06] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.20 18:11:13 (4498) |
Érdemes megnézni a szobor POI-k listáját.
- elég sok emlékmű elnevezéssel szobor típusba sorolva.
- néhány kereszt elnevezéssel szobor típusba sorolva.
- néhány "névtelen" szobor típusú POI, na abból legyen okos vki hogy mi a csuda lehet a tereptárgy, ha nem rajzol neki szobrot a kütyüje.
- vannak bóják a szobor típusok között és római számokkal jelölt valamik.
http://turistautak.hu/poi.php?id=128759
- villanyszerelő szobra? érdekes lehet :)
Egyébként én sem voltam következetes, ami az elnevezéseket illeti. Valahol, a gyík-ban vagy faq-ban vagy a POI feltöltő felületen kéne valami iránymutatás a névadást illetően. A POI feltöltőn legalábbis egy hivatkozás, hogy mielőtt feltöltjük a POI-t hol lehet okosodni a mikéntet illetően.
|
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.07 11:45:16 (4462) |
olahtamas: azért annyi nem :)
Egyébként teljesen változó. A túrákat vagy úgy találom ki, hogy ránézek a digitális vagy analóg térképre, hogy merre akarok menni majd gyorsan körberajzolom az utat, ez kb. 15-20 perc, vagy gondolkodom rajta munkába menet, munka közben stb. :) Megnézni a menetrendeket ha tömegközlekedéses, még 15-20 perc. Feltölteni a túraprogramot a netre 30p - 1 óra.
Trackfeldolgozás: ahogy Old Eye mondja, és attól is függ, h. útközben mennyi új érdekességet látunk.
OKT Cserhát 2. napja Szandaváralja-Nógrádsipek 103 útvonalpont, ebből csak Terényben kb. 20., a POI-k közé egyenként webes felületen felpakolászva 2 óra alatt kb. 40, legtöbbje infóval fotókkal ellátva - biztos a térképre rajzolása is feladja a leckét, mert még mindig nem rajzolta be senki nov. 30 óta :([ előzmény: (4461) Old Eye, 2012.01.07 11:10:09] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.07 10:41:03 (4459) |
Mindent érdekes pontot nyomkodok a terepen, mindet "kihámozom" otthon (néha komoly fejtöréssel :)), aztán mikor kész az egész, akkor szoktam nekiállni közülük a feltöltendőket feltöltögetni.
Bár néhány tracknél lusta voltam, hagytam a térképrajzolónak is néhány magaslest, gázlót, hidat :) Én is szeretem magam csinálni, mert a webes felületen néha fűzök hozzá magyarázatot meg töltögetek képeket, na ez is jó sokáig szokott tartani.
Van amikor fél óra alatt végzek egy trackfeldolgozással, van, amikor órákig tart.[ előzmény: (4442) Old Eye, 2012.01.07 00:22:08] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.06 23:07:20 (4441) |
Én se mindig, bár én elsősorban túrázok, másodsorban felmérek, tehát egy napi 30 km-es túrán nincs idő minden bokrot (elágazást) megjelölni - pláne "szűz" terepen. Ilyenkor jönne jól az én kütyüm duplájába kerülő oregon fotós csodagép, mert gyorsabb lenne ugyanazon kütyün poi-t nyomni, majd fotót katt, mint poi nyom, kütyü eltesz, fényképező elővesz kattint, fényképező eltesz, fut tovább...
Jó, persze használom a geosettert, de azért az nem 100%-os pontos, meg néha utólag jól töröm a fejem, mert nem tudom, minek/hol fénykképeztem, vagy nyomtam POI-t. :)
Azért volt néhány túra aminek órákat töltöttem a POIk felpakolászásával (pl. Cserhát 3 napos OKT). Gondoltam egyszerűbb összedobni a trackeket, bár én trackelővel még sosem túráztam együtt.
Az én túratársaim egyáltalán nem is töltögetnek fel, én összegyűjtöm és felpakolom a trackeket azokkal a pontokkal, amiket útközben (vagy utólag emlékezetből) én megjelölök.
Ha valamelyikőtökkel együtt trekkelnék, na az biztos, hogy szívesen átadnám a POI-k töltögetésének meg jelölgetésének a feladatát. :)
[ előzmény: (4440) Old Eye, 2012.01.06 22:51:54] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.06 22:43:50 (4439) |
Ha többen mentek, akkor miért nem beszélitek meg, ki tölti fel? :)
Én inkább összeszedem a túratársak csiganyálát, és felteszem egyben. Persze ők nem lelkes töltögetők. :)[ előzmény: (4437) olahtamas, 2012.01.06 14:23:43] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.06 13:57:37 (4436) |
Azért elég valószínűtlen, hogy ketten ugyanakkor ugyanazokat a POI-kat töltsék fel. :)
Úgy vettem észre, ált. akkor szokott lenni duplázódás ha egy pont nem megfelelő típusnak volt jelölve, akkor lehet, vki más később felviszi helyes típussal, a másik pedig ott marad. Vagy a lelkes track gazdi és a lelkes térképrajzoló ugyanakkor lát neki a POI-k feltöltésének és egyikük sem ellenőrzi, hogy a másik már feltöltötte-e egy pillanattal azelőtt. :)[ előzmény: (4428) olahtamas, 2012.01.05 16:14:13] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.28 14:36:52 (4411) |
:) Én is okultam, és most már csak az után töltöm fel a tracket, hogy felvittem a POI-kat, nehogy egy lelkes térképrajzoló megelőzzön és duplikáljon. :) (vagy hagyok a rajzolónak is, de az már szándékos) - azt pedig csak remélem, hogy egy lelkes trekkelő nem előz meg a gépemre letöltött uccsó térképfrissítés óta. :D[ előzmény: (4410) olahtamas, 2011.12.28 14:01:43] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.01 19:48:06 (4304) |
Kerekes kút - OK, elzárt közkútnak jó lesz.
A mocsár dolog: talán a "dagonya" POI megfelelne a célnak (több lápot, mocsarat találtam "dagonya" kategóriában), a definíció kibővítésével, pl.: sertés-fürdőhely, láp, mocsár (minden ami természetes állóvíz vagy vizenyős terület, de nem tó). Egyébként ez a Cartographia térképen is külön jelölt pont.
Attól még körbe lehet rajzolni, pontosítani a kiterjedését, csak egy hosszú túra keretében erre nincs mód.
Mind1, ezt én hagyom vízként, legalábbis addig, amíg a "dagonya" csak sertés-fürdőhely. Beleírtam a nevébe, hogy mocsár, meg van kép is, talán elég.
A feltöltött tracken meg van jelölve a helye, a rajzoló ráírhatja, hogy "nehezen járható szakasz" (amennyire a felirat kifér, annyi hosszúság elég is neki :)). Egyébként láttunk ott "elkerülő utat", de nem volt időnk felderíteni. Esetleg ha valaki arra jár, körbejárhatná. (--> trackelés)
[ előzmény: (4303) Old Eye, 2011.12.01 18:59:24] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.01 17:48:37 (4301) |
A másik a kerekes kút, ilyen is utamba akadt. Nincs önálló POI-ja.
Rákerestem, van megjelölve vízként, forrásként, közkútként, én elzárt közkútként jelöltem, mert úgy néztem, vizet nem lehet húzni belőle.
Talán ez is megérdemelne egy külön pont típust, mivel elég jellegzetes, és ezért nem besorolható egyértelműen a többi vizes ponttípusba.
- Azt nem tudom, mennyi macera ilyet bevezetni. |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.01 17:30:12 (4300) |
"ami a gépjárművel haladást jelentősen akadályozza"
- ez nagyon releváns egy turistatérképen :)
dagonya = sertés-fürdőhely
- sertések ritkán fürdenek földutakon :)
Ellenben ez a mocsár pont ilyenen lenne, vagyis szekérúton, ráadásul jelzetten és az Országos Kéken annak is pont a közepén.
Nemtom, a GARMIN alapú mit jelent, csak jó lenne ha lenne kis rajzocska hozzá, nem csak egy pont, hogy szembeötlő legyen a kütyün és útmutatásul szolgáljon a vándornak legalább annyira, mint egy kiapadt közkút.[ előzmény: (4299) Ákibard, 2011.12.01 17:13:47] |
|
FDorka | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.01 16:40:52 (4298) |
Nem. De nem is tóként vagy vízként.
Névrajz akkor lenne erre talán indokolt, ha valami nagyobb, akár nevesített terület lenne. De nem az, csak egy kis vizenyős terep, amit azért fontos megjelölni, mert pont a turistaúton van rajta.
Mi idén ősszel elég nagy szárazságban is csak ügyeskedve tudtunk átkelni rajta.
Tavasszal, vagy eső után gondolom teljesen járhatatlan.
http://turistautak.hu/poi.php?id=130104
Csak azon csodálkozom, hogy van saját POI-ja a dagonyának, viszont a mocsárnak vagy lápnak nincs.[ előzmény: (4297) olahtamas, 2011.12.01 12:31:11] |
|
|
|