Összesen: 10 db hozzászólás
mike andros | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.31 11:06:17 (3084) |
Mondjad Neki, hogy hozzám jösz! Lehet, még el is hoz. :-))
Annyira okos vagy! :-))) Én is ezt próbáltam leírni, csak annyival toldottam meg, hogy mi alapján jutottam el idáig.[ előzmény: (3083) cactus, 2012.03.31 10:55:29] |
|
mike andros | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.31 10:16:01 (3081) |
Igen mindketten értjük, hogy mit írunk. A lényeg az, hogy ha a GPS azt írja pontosság +-3m, akkor viszonylag jól megközelítettem a célt. Ha azt írta +-25m, akkor akkor azért legyenek fenntartásaim. De én azt tapasztaltam, hogy az általa írt pontosságon belül voltam minden esetben. Tehát ÉN (hangsúlyozottan ÉN) azt a következtetést vontam le, hogy a készülék által kiírt pontosság nem kizárólag marketing fogás.
""Navigáláskor nem igazán tudom értelmezni, hogy mire gondolsz"
Leraksz egy átlagolt útpontot."
Minek? Én csak oda akarom navigálni magam. Egyébként ha akarom, akkor értem. Az eredeti gombolyag, és a navigáláskor célba érkezéskor készült gombolyag mennyire fedi egymást.[ előzmény: (3078) heyjoe, 2012.03.31 09:39:02] |
|
mike andros | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.31 10:05:32 (3080) |
Az lesz a legjobb, ha elhozod az én kertembe, és amíg átlagol, jó vagy nálam egy sörre. :-))
Vagy többre.[ előzmény: (3077) cactus, 2012.03.31 09:37:16] |
|
mike andros | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.31 09:24:27 (3076) |
Amikor rögzítettem a pontot, akkor átlagoltam. Navigáláskor nem igazán tudom értelmezni, hogy mire gondolsz.
Az én észrevételem a következő volt: Amikor a Legend azt írta 0m a céltól, akkor érdeklődés képpen megnéztem, hogy mit ír pontosságnak. Mindig belül volt a az általam kihelyezett jel távolsága a GPS által írt pontosságon. Legtöbbször jelentősen.
Én ebből azt a következtetést vontam le, hogy azért van összefüggés a készülék által írt pontosság, és az általam tapasztalt érték között. Egyenes arányosságot fedeztem fel, vagyis jól tükrözi a valóságot.
Ha van rá időd, és energiád, akkor tégy néhány kísérletet Te is (ill. másokat is erre bíztatok-kérek). Érdekes játék, ami semmiképpen nem árt meg, viszont némi plusszal kecsegtet.
Ha még le is írjátok az általatok tapasztaltakat, az legalább számomra érdekes olvasmány lesz.
Legyen szép a napotok!
Mike[ előzmény: (3075) heyjoe, 2012.03.30 18:52:08] |
|
mike andros | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.30 18:36:42 (3074) |
Most ez komoly.
Én csináltam egy olyat, hogy letettem egy jelölést a földre. Azt bemértem a Legenddel. Majd eltávolodtam tőle. Ezután légvonalban visszanavigáltam az előbb említett ponthoz. Amikor azt írta ki, hogy távolságom a ponttól 0m, akkor megnéztem, hogy milyen távolságra vagyok az általam elhelyezett jelöléstől. Ezt a visszanavigálást elvégeztem többször, más irányból, más napokon is. Ez a távolság viszonylag egyenlő volt. Ezt az Xm távolságot hívhatom a Legend pontosságának (azon adott körülmények között)? Ha nem, akkor ez mi?
Legyen szép az estétek!
Mike |
|
mike andros | hozzászólásai | válasz erre | 2010.11.09 14:02:14 (2628) |
GPS-t nem kizárólagosan azok vásárolnak és használnak, akik nem tudnak papírtérképet olvasni. [ előzmény: (2624) t-kazi-Bágnes, 2010.11.09 11:26:56] |
|
|
|