Összesen: 79316 db hozzászólás
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.01 12:45:56 (78881) |
Próbáld meg ezt:
Katt.: Asia (legördülő) > Russian Federation
Balra lent egy rakás .img link jelenik meg:
Selected tiles: 2004 MB
Russian Federation
6
7
TR-Ordu
RU-Sochi
RU-Mostovskoy
RU-Adler
...
Katt. azokra, ami kell. Macerás, de legalább valami.[ előzmény: (78877) Mathau, 2022.02.01 09:17:48] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.01 09:28:12 (78880) |
Valóban, ezt irja, én mapsource alatt nem tudtam használni:
Telepítés
Garmin
Másolja a *.img-t a microSD-kártya /Garmin/ mappájába. A beépített memóriába való telepítés nem ajánlott.
Basecamp
Csomagolja ki a *.zip a C:/ProgramData/Garmin/Maps/ mappába, és indítsa el a Basecamp programot. Nincs szükség további telepítésre[ előzmény: (78879) scele, 2022.02.01 09:24:39] |
|
scele | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.01 09:24:39 (78879) |
Meg a basecampban. Ha felrakod az IMG-t a készülékre, akkor a basecamp visszaolvassa onnan és megjeleníti. Tény, hogy elég lassú, de működik.[ előzmény: (78878) Hev, 2022.02.01 09:21:57] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.01 09:17:48 (78877) |
http://garmin.openstreetmap.nl
Ez nekem már egy ideje nem működik ha olyan területről van szó, amit kérvényezni kell és e-mailben küldik a linket ha elkészült. Régen jó volt, szerettem is, most viszont hiába a kérvény, kiírja, hogy a várakozási idő vagy 500 nap és valüban a hónapokja kérvényezettet sem készítétték el.[ előzmény: (78874) V_Gabor, 2022.01.31 19:37:11] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.01 09:14:57 (78876) |
Hogy lehet egy ilyen IMG-t működésre bírni mapsourceban? Nem akarok és nem is tudom az egészet a kütyüre másolni :([ előzmény: (78875) Mr Zerge, 2022.01.31 22:03:51] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.31 22:03:51 (78875) |
Az opentopomap Mapsouce alatt működött, a leírás szerint bemásolva a megfelelő könyvtárba. Viszont a GPS kártyára írás közben hibaüzenetet dobottt a Mapsource és elszállt. [ előzmény: (78874) V_Gabor, 2022.01.31 19:37:11] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.31 18:20:38 (78873) |
Elképesztő csúnya és sajnos cirilbetűs, de ha nem lesz más, ez is megteszi. Köszönöm![ előzmény: (78872) R.Guszty, 2022.01.31 10:51:33] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.31 09:26:46 (78870) |
Esetleg tudna valai ajánlani, vagy küldeni Kelet-Szibéria (Yakutföld) térképet? Vagy méginkább egész Oroszországot? |
|
mgpx | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.16 22:00:21 (78869) |
Örülnék, ha eljutnánk odáig, de némi segítség ebben jól jönne. Bővebben az FB oldalon.[ előzmény: (78867) adalbert1977, 2022.01.14 17:08:14] |
|
adalbert1977 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.14 17:08:14 (78867) |
Gratulálok. Egyetlen megjegyzés (ha lehet úgymond kívánságlistával előrukkolni, bár csak egyetlen igényről van szó): Tekintettel arra, hogy egyre népszerűbbek a térképet megjelenítő Garmin Fenix gps-órák, s mivel a Garmin Fenix kijelzője kevesebb színt képes megjeleníteni (64 színet), jól fogna egy külön fenix-specifikus TYP stílusfájl, amely kizárólag a Fenix megjelenített színeit haszálja.
1) A probléma részletei: https://www.pinns.co.uk/osm/fenix.html
2) Példa eme szempont figyelembevételére: https://openmtbmap.org/garmin/new-fenix-layout/[ előzmény: (78866) mgpx, 2022.01.14 11:21:49] |
|
mgpx | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.14 11:21:49 (78866) |
Egyszemélyes hobby projectnek indult, de hamar kiderült, hogy az Erdélyi Kárpát Egyesülettel (EKE) hasonlóak az elképzeléseink, így a szerverhátteret ők biztosítják, és a térkép fejlesztéséhez is aktívan hozzájárulnak.
Az alapcélkitűzés Közép-Európa térségéről a helyi turistajelzéseket ismerő, magyar nyelvű elnevezéseket is feltüntető minőségi közösségi turistatérképek készítése, kezdetben Garminra, később Androidra is. A gyártási lánc minimális kiegészítésével mód van újabb földrajzi területek lefedésére is, ahol erre igény jelentkezik.
Jelenleg a domborzati modell finomításán dologozunk, a kint levő térképek még az OMP-vel megegyező SRTM3-as modellt használják, de ennél már sokkal pontosabb modellek is hozzáférhetőek.
Az OMP-nek van egy bringatérképes vonala, ami túlélte az OMP leállítását. Abból az irányból komoly érdeklődés mutatkozott a szoftverlánc korszerűsítésére, így egyesítettük erőinket, hogy átállítsuk OpenHiking alapokra. A turista és a kerékpáros térkép jelkulcsa részben átfedő, részben eltérő lesz, és a két térkép eltérő névvel fog futni.
Az OpenHiking mögötti csapatot legkönnyebben a Facebookon tudjátok elérni: https://www.facebook.com/openhiking.eu
[ előzmény: (78864) bigmick, 2022.01.13 22:39:26] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.13 22:39:26 (78864) |
Lehet tudni közelebbit a háttérben dolgozó csapatról is?
Mint a megboldogult openmaps.eu létrehozásában, majd néha-néha a működtetésében is közreműködő egyént érdekelne az is, kik vagytok, mik a terveitek.[ előzmény: (78863) mgpx, 2022.01.13 22:23:03] |
|
mgpx | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.13 22:23:03 (78863) |
A Grossglockner valóban már kiesik az OHK Közép-Európa térképről. Napirenden van az OHK térképkészlet bővítése, rövidesen készülni fog teljes Ausztriát is lefedő térkép, ráadásul a mostaninál sokkal finomabb felbontású domborzati modellel.[ előzmény: (78862) Mathau, 2022.01.13 15:37:14] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.13 15:37:14 (78862) |
Grossglockner környékét kerestem, de igazából VP már elküldte a régi verziót, amin rajta van, szóval miattam ne strapáld magad :)[ előzmény: (78861) mgpx, 2022.01.13 10:41:04] |
|
mgpx | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.13 10:41:04 (78861) |
Pontosan melyik részt keresed Ausztriában ?
Az OpenHiking-on kb ott vágtuk el a térképet észak-déli irányban, ahol korábban az OpenMaps is, nagyjából Salzburg vonalánál. A német határ környékét viszont valóban kiszedtük, mert az nem tűnt turisztikailag fő célpontnak[ előzmény: (78858) Mathau, 2022.01.13 10:01:32] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.13 10:01:32 (78858) |
Köszönöm, ezt letöltöttem, de nem jelenít meg semmit mondjuk ott Ausztriában, ahova éppen megyek.[ előzmény: (78856) Hev, 2022.01.12 22:34:57] |
|
VP | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.12 20:37:42 (78853) |
2021.09.01 töltöttem le a már kicsit csökkentett területűt, és 2020.06.07 azt amin a nyugatibb részek is rajta voltak.
1,1 ill. 1,7 GB.[ előzmény: (78852) Mathau, 2022.01.12 20:27:03] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.12 20:27:03 (78852) |
Megvan valakinek az openmaps.eu-ról valamilyen (minél újabb) Európa térképe és esetleg megosztaná velem? |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.12 06:43:03 (78850) |
Az OsmAnd is tud raszteres térképet használni, a csempéket letölti, és onnan már megy offline-ba.
Így a megjelenítés raszteres lesz, de természetesen a tervezés, keresgélés a vektoros állományban történik.
https://youtu.be/Ov7izAjlCUU[ előzmény: (78849) Juju, 2022.01.11 23:31:47] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.11 23:31:47 (78849) |
Köszönöm, ezzel a Locus LoMaps-al próbálkozom majd... Emellett az OsmAnd Plust évek óta használom, minden igényt kielégít, szerintem is majdnem minden pontban teljes értékű, nekem két dologban tetszett jobban a Locus, és ezért néha váltogatom:
- kinézetben sajnos még mindig jobb, bár az utóbbi időben az OsmAnd is sokat fejlődött. Szerintem van, amit a teljesen vektoros volta miatt sosem lehet tovább fejleszteni kinézetben
- ha egy file-ban sok track van, azt a locus jól kezeli, egyenként jeleníti meg a tulajdonságait. Az OsmAnd is egyenként jeleníti meg a trackeket, de a tulajdonságait összeadva kezeli.
Összességében ezekkel együtt lehet élni. A havonta gombnyomásra frissíthető térképek, a közvetlen felvitel openstreetmap-ra, a beágyazott bővítmények nagyon jók. A Locust emellett csak próbálgatom, másodikként használom érdeklődés szintjén.[ előzmény: (78844) adalbert1977, 2022.01.11 12:30:42] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.11 17:04:26 (78846) |
Mapsource/Basecamp-re nincs valami alternatíva? Ami szerkeszt is útvonalat, meg fel is tölti? Bár a feltöltést meg tudom én is oldani. [ előzmény: (78845) Mr Zerge, 2022.01.11 16:08:57] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.11 16:08:57 (78845) |
Valamint a Mapsourcban lévő útpontok, ládapontok favourites.gpx -ként bevihetők. Nagyon könnyű navigálni Kedvenc útpontokra.[ előzmény: (78844) adalbert1977, 2022.01.11 12:30:42] |
|
adalbert1977 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.11 12:30:42 (78844) |
Tudomásom szerint per pillanat csak a csak a Locus saját LoMaps vektortérképe nyújt turistajelzéseket. Rendkívül olcsón meg lehet venni őket...
A magam részéről meghoztam a döntést: "tokkal-vonóval" áttértem OsmAnd Plus-ra.
Maga az OsmAnd Plus program kissé nehézkesebb, kevésbé intuitív, meg kell szokni, de messze a legfejlettebb applikáció, ha vektoriális formátumú OpenStreetMaps-térképeket akar valaki Android alatt.
Igazi vektor-térképet nyújt, nem mint a Locus által használt MapsForge formátum, amely csak felemásan adja a vektorformátum lehetőségeit; az OsmAnd Plus az OpenStreetMaps térkép-adatbázis minden elképzelhető elemét tudja, közvetíti, megjeleníti, míg MapsForge formátum csak egy részét.
[Egy program jött még szóba, a Mapy.cz (amely főként az útvonaltervezés sebességében remekel), de az OsmAnd maradt végül, mert összességében sokkal többet tud.][ előzmény: (78843) Juju, 2022.01.11 11:15:40] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.11 11:15:40 (78843) |
Roland, Kisdecso: köszönöm! Nézegetem a Locus - on belüli fizetős térképeket is, van ami gyakorlatilag fillérekért van. Azt még nem látom, milyen gyakran frissül. Egyébként Osmandot is használok, de szívesen próbálkozom több irányban is. [ előzmény: (78842) Kisdecso, 2022.01.11 10:51:05] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.09 11:03:17 (78840) |
Sziasztok, újabb kütyük kérdés, most Locus. A Locus free már szépen visszanyeste a jogosultságokat, már nem mutat track domborzati görbét, stb... Gondolkodom a PRO vásárlásán, de emellett az openmaps.eu megszűntével a mapsforge kimenetek is megszűntek...Kérdések:
- van-e valakinek (pl. Lipták Roland) meg a mapsforge európa térképek offline, valamint az openmaps.eu téma
- mit érdemes helyette offline térképet használni (amin a turistajelzések is látszanak)? |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.06 22:46:30 (78837) |
Az újabb android verziók valóban nem engedik a net.osmand mappa elérését. Viszont az a tapasztalatom. hogy pl. pendriven csatlakoztatva felismeri fájl kezelőből az Osmand típusú fájlokat:
favourites.gpx -l szoktam kedvenc útpontokat bevinni, erre navigálok utazás közben (Mapsourcban készítem a favourites fájlt).
Térképet éppen ma frissítettem, előzőleg törlöm az OSMand alkalmazás menüjével a régit, utána megmutatom a pendrivet és már be is illeszti a megfelelő helyre.
Szerintem így track is bevihető.
A meglévő állományok már az app menüjében kezelhetők.
[ előzmény: (78836) Juju, 2022.01.06 21:30:42] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.06 21:30:42 (78836) |
Szia! Köszönöm, az 1)-ben írtakat értem, ott az a gondom, hogy akkor az összes track összadata látszik, meg vertikális görbéje, egyesével nem. A 2)-ben írtak nem mennek, nem engedi akkor sem az oda másolást :(
[ előzmény: (78835) adalbert1977, 2022.01.06 17:57:50] |
|
adalbert1977 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.06 17:57:50 (78835) |
Nálam (OsmAnd + Android 11):
1)
Igen, 1 nyomvonal / 1 beolvasott gpx fájl - akkor is, ha a gpx fájl valójában több nyomvonalat tartalmaz (egyetlen nyomvonalként kezeli őket.)
2)
Lehetséges mappába másolás, ha az OsmAnd tárhelye nem az applikáció belső adatában van.
A Beállításokban ez megváltoztatható, vagyis áthelyezhető például az Android/obb/ hely alá, és akkor már szabadon hozzáférhetővé válik a telefon fájlböngészőivel, szabadon bemásolhatsz gpx fájlokat az Android/obb/net.osmand.plus/tracks/ mappába (1 nyomvonal / 1 gpx fájl), vagy törölhetsz onnan, és a program beolvassa, leképezi.[ előzmény: (78833) Juju, 2022.01.06 10:17:29] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2022.01.06 10:17:29 (78833) |
Sziasztok, OsmAnd-ot használókhoz kérdés: lehet-e valahogy több tracket importálni egyszerre? Nekem sem ez nem sikerült, sem sehogyansem telefonon bemásolni a trackek mappába (nem engedi jogosultság hiányában az SD kártya eme részéhez a másolás-beillesztést). Ha számítógépre dugom, és ott másolom be a trackeket, az működik, na de számítógép nélkül csak egyesével lehetne?
Másik: a trackek irányának megjelenítését megintcsak egyesével tudom csak állítani? :( OsmAnd+ -t használok. |
|
Paramedic | hozzászólásai | válasz erre | 2021.12.30 09:59:50 (78831) |
Köszönöm a választ, nem jó hír ez.
Én is kerestem a telefon összetevőinek részleteit, de nem találtam meg...[ előzmény: (78830) R.Guszty, 2021.12.29 18:10:38] |
|
|
|