Összesen: 2346 db hozzászólás
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.04.12 05:24:12 (73442) |
Én is "imádom" ezeket a modern programokat, amik eldöntik helyetted, hogy mit szeretnél...
pl. a BaseCamp azt gondolja, hogy ingyen veszem én a merevlemez tárterületet, és azonnal mindent letölt a rádugott GPS-ből.
/ És jó esetben nem küldi tovább a rendőrségre, hogy feljelentsen gyorshajtásért :) /
Már csakazért is 6.13.7 -es mapszószt használok, és a Montana -ból a gpx fájlt nyitom meg, és mentem a saját gépemre, ami abból kell.
[ előzmény: (73441) jekaeff, 2015.04.11 22:24:26] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.04.10 09:43:24 (73388) |
Az a tuti, ha az ember nyomvonallá konvertálja a tervezett útját, és akkor nyugodtan lehet kapcsolgatni a térképek között.[ előzmény: (73387) becko, 2015.04.10 07:23:36] |
|
olahtamas | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2015.04.07 16:21:39 (6154) |
Miért, talán kaptunk visszajelzést a kéktúra módosításokról?
Mondhatnánk arra is, hogy lósz*rt...
Kicsit higgadtabban kellene fogalmazni...[ előzmény: (6151) Lipták Roland, 2015.04.07 14:08:35] |
|
olahtamas | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2015.04.07 12:40:58 (6150) |
Ha ott van a _ akkor teljesen rendben van, hiszen az csak azt jelenti, hogy tervezett, így legalább azt tudni, hogy merre tervezték.[ előzmény: (6149) Lipták Roland, 2015.04.07 11:05:46] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.04.05 11:13:11 (73312) |
Sajnos a g:hu applikációt nem nagyon ismerem, eddig csak 1x használtam próbából, de nekem túl bonyolult volt hirtelen, és mivel csak nagyon ritkán geoládázgatok, nem akartam megtanulni.
Maradtam a hagyományos offline módszernél: fényképezőgép + GPS :)[ előzmény: (73311) Galci, 2015.04.05 10:38:11] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.04.04 13:10:38 (73302) |
Hurrá, akkor az első lépés már megvan :)
Most jöhet a térkép választás.
Sajnos az utóbbi időben már nem nagyon törődtünk a régi/fekete-fehér kijelzős készülékekkel, mert már nagyon idejét múltak.
Lehet próbálkozni első körben saját TYPE készlettel, amiben kijavítod a neked nem tetszőt.
Persze lehet válogatni a meglevő térképek közül is:
turistautak.hu-n a külön réteges verziót használva kikapcsolni a felületeket.
Vagy az OMP ill. OSM garmin kimeneteit végig próbálni.
A legutolsó a sorban pedig a saját kimenet készítése, de azt csak kitartó és hardcore bithuszároknak ajánlanám, mert technikailag is bonyolult, meg aztán az összes vonaltípusról el kell dönteni, hogy miként jelenjen meg, a garmin lehetőségei közül, ráadásul mindezt különböző zoomszinteken.
[ előzmény: (73301) ini, 2015.04.04 12:33:01] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.04.04 08:54:05 (73298) |
Hát mindenesetre érdekes jelenség.
RS232-es soros kábellel is probálkoztál térképet feltölteni ?
Hátha csak a kártyaolvasó nem zárja le rendesen a kártyát.[ előzmény: (73296) ini, 2015.04.04 07:58:08] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.04.03 23:57:06 (73295) |
Mekkora memóriakártya van hozzá?
Sajnos nem ismerem a konkrét típust, de a térképek kiválasztásánál egy menü gomb nyomása sokszor megoldást jelent a keresett dolgokra.
Háttértár üzemmódba gondolom még nem lehet állítani, hogy megnézzed, mekkora helyet és milyen néven foglalnak a térképek?
[ előzmény: (73292) ini, 2015.04.03 21:05:55] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.04.03 20:45:14 (73291) |
Lehet, hogy csak kitakarja az alaptérkép.
Próbálj minden térképszelvényt kikapcsolni, és csak azt bekapcsolni, amit épp látni akarsz![ előzmény: (73290) ini, 2015.04.03 19:43:13] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.03.16 23:42:30 (73179) |
Vagy az is járható, hogy POI loaderrel csinálsz jó sok pontot okosan elnevezve napi bontásban, ami leírja már az utat, ha egyenesekkel is kell összekötni.
B verzió, egyszerűen fordítasz egy átlátszó térképet magadnak cgpsmapperrel vagy Mkgmappal.
[ előzmény: (73177) Tamy, 2015.03.16 23:17:33] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.03.13 12:47:42 (73159) |
Én is így rendeltem a telefont, aztán a futár azt mondta, hogy jobb ha beviszem ezt a régi kártyát az ügyfélszolgálatra...[ előzmény: (73158) Mr Zerge, 2015.03.13 08:50:52] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.03.12 16:04:41 (73155) |
Nekem a T cégnél ingyen cserélték, mert azt mondták, hogy az előző kártyám olyan régi, hogy azt amúgy is le kéne cserélni.
A SIM-ről előtte az adatokat viszont le kell menteni, vagy megkérni, hogy másolják át.
[ előzmény: (73148) Mr Zerge, 2015.03.12 12:35:50] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.03.02 07:07:51 (73066) |
Használjon TMS réteget, az biztos megy:
tms:http://{switch:a,b,c}.map.turistautak.hu/tiles/turistautak/{zoom}/{x}/{y}.png
[ előzmény: (73064) Old Eye, 2015.03.01 22:40:18] |
|
olahtamas | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2014.10.15 22:58:42 (6045) |
Természetesen béke :)
Én sem azt mondtam, hogy egyetlen igazság van, és én is nehezen tudnék dönteni ez ügyben.
Rockenbauer Pálra, pedig számtalanszor emlékezünk túráink során is, amikor egykori túratársaival sétálunk az erdőben.[ előzmény: (6040) Akos1984, 2014.10.15 19:03:10] |
|
olahtamas | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2014.10.15 19:00:00 (6039) |
A kopjafához legutóbb is emlékmű jelzés vezetett, ezt talán még fel lehetne eleveníteni az új irányból is.
Az országútról leterelés viszont nagyon is kellett, mert életveszélyes volt, és most egy biztonságos zebrán lehet átkelni.
A Katalinpusztai látogatóközpont nyilván nyomást gyakorolt, ebben igazad lehet.
Én is inkább egy leágazó jelzést tettem volna csak, de ez már csak így alakult.
[ előzmény: (6034) Medves, 2014.10.15 14:17:18] |
|
olahtamas | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2014.10.15 18:48:29 (6038) |
Előre elnézést kérek azoktól, akiknek a most következő megfogalmazás erős, de valahogy csak le szeretném írni a szempontokat:
Egy öngyilkosság helyszíne nem biztos, hogy a legmegfelelőbb helyszín a tömeges felkeresésére.
Amúgy is szerény ember volt Rockenbauer Pál, és tettének helyszíne sem volt véletlen, ahova elvonult, hogy magányában tegye, amit tett.
Holtában becsülésre ott van a sírhelye, ahova minden évben összegyűlnek közeli barátai is.
[ előzmény: (6036) Old Eye, 2014.10.15 17:20:53] |
|
olahtamas | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2014.09.25 21:44:57 (6012) |
Tudom, többek között ezért is nem poénkodok vele.
Meg amikor a pályázatot kiírták, még nem is ő volt az igazgató.
Látható, hogy a hivatkozott dokumentumban is még Simkó Gabi van feltüntetve...
[ előzmény: (6011) Hev, 2014.09.25 20:55:56] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2014.09.09 09:47:31 (72029) |
Valamit félreérthettél, mert az adattartalom vizsgálatát azonos kinézet mellett kell végezni.
Ezt úgy lehet, hog ypl. az OSM_HIKING és az OMP_HIKING térképeket hasonlítod össze.
Ez ugyebár azonos dizájn, de más az adattartalom.[ előzmény: (72023) LionDaddy, 2014.09.08 21:55:26] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2014.09.08 21:26:38 (72022) |
De itt most épp arra akartam rávilágítani, hogy ha a kinézetet viszgáljuk, akkor azt ugyan azon adattartalommal nézzük.
Ami te mondasz, az meg az adattartalom összehasonlítása, amit meg természetesen azonos kinézet mellett érdemes összehasonlítani.[ előzmény: (72016) NagyKG, 2014.09.08 17:56:25] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2014.09.06 06:56:29 (71998) |
Igen de az OMP most készített OSM adattartalmú saját kimenetet OSM hiking névvel, tedd be annak a kinézeti képét is a sorba.[ előzmény: (71997) LionDaddy, 2014.09.06 00:16:26] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2014.09.05 22:38:07 (71996) |
Igen, csak a OMP térképen olvasható a Városnév :)
De próbáld ki az OSM hikinget, hogy ne az adattartalom, hanem a kinézet legyen az összehasonlítás lényege![ előzmény: (71995) LionDaddy, 2014.09.05 19:17:55] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2014.08.28 09:30:59 (71911) |
Egy gyenge alfa teszt állapot, van még mit finomítani rajta...
15 percnél tovább még nem sikerült fagyás mentesen használnom, sok funkció még nincs kész, az adatbázisáról meg jobb nem is beszélni.
És persze leírás sincs nagyon hozzá, kitalálni meg nem egyszerű a funkciókat.
pl. eszembe nem jutott volna élménypontként keresni a kidől fákat :)[ előzmény: (71908) Zahy, 2014.08.28 09:13:45] |
|
olahtamas | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2014.08.06 14:18:47 (71827) |
Túrázáshoz idén már 3 térképet töltöttem fel, az OSM, OMP és az SK-TOPO térképeket.
Nem tévedtünk el :)
Mellesleg jók arrafelé a turistajelzések, és az eligazító táblák is tartósabbak, mint nálunk...[ előzmény: (71826) tanker007, 2014.08.06 14:09:59] |
|
olahtamas | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2014.07.07 07:33:23 (5937) |
Térképszerkesztés (53407)
Hogy Trackam kollegát idézzem, "mi nem vagyunk az MTSZ hivatalos nyilvántartása"
Szóval mi azt ábrázoljuk, ami a terepen van, de ezt már a választ már a (38720) -ben is megkaptad zayd kollegától.
Zavar az erőben kérdésedre csak azt tudom válaszolni, hogy valóban van...
De, hogy melyikben az már más kérdés :)[ előzmény: (5936) Old Eye, 2014.07.06 19:45:26] |
|
olahtamas | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2014.07.06 17:03:51 (5933) |
Persze, de akkor lehet hivatalos a hivatalos, ha rajta a pecsét a papíron, és alá van írva!
Ki tudja, hogy kinek lesz kifogása az új útvonalon...
Mivel természetvédelmi területet is érint, meg ki tudja milyen magánterületet, ezért még sok teendő van az engedélyeztetéssel.[ előzmény: (5932) Old Eye, 2014.07.06 16:02:36] |
|
olahtamas | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2014.07.06 15:05:23 (5931) |
A változtatást kérők neve nem titkos, olvasható a módosítási javaslatok anyagban.
Aztán a kéktúra bizottság dönt az elfogadásában, majd indulhat az engedélyeztetés.
Ha az engedélyek is rendben, akkor lehet kihirdetni a változást.
Addig az új útvonal jogilag nem hirdethető ki, hiszen ha nem kapja meg az engedélyt, az további bonyodalmakat jelenthet.
[ előzmény: (5929) Old Eye, 2014.07.06 08:05:19] |
|
olahtamas | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2014.06.30 23:13:05 (5924) |
Van benne ráció, amit mondasz, hiszen a régi kék jelzésnek is megvan a maga bája.
Tudom, hogy vannak rajtad kívül is, akik gyűjtik a fémbélyegzős lenyomatokat, sőt most, hogy mi is pecsételgetünk, én is nyomogatom mindkettőt ha van :)
Ugyan így a régi útvonalat is kedvelik páran.
Nekem amúgy tetszett a Cseresznyés-hátról is a kilátás:
De aztán majd elválik, hogy ha a túrázók szüret előtt túlságosan mohók, akkor innen is ki lesz ebrudalva e a túra...
Én megértem, hogy minimalizálni akarják itt az aszfaltot, mert Kesztölc is aszfalt, meg Dorog is, valamint a kettőt összekötő út is elég ingerszegény.[ előzmény: (5923) Medves, 2014.06.30 19:24:52] |
|
olahtamas | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2014.06.30 08:14:25 (5921) |
Azért kellett elterelni, mert valami magánterületen megy ott keresztül a kék.
Lehet a tulajdonos rongálta meg a jelzéseket pl. azon a szakaszon, ahol nem akarja átengedni a turistákat.
[ előzmény: (5919) Old Eye, 2014.06.29 23:30:11] |
|
|
|