Összesen: 5144 db hozzászólás
R19-es Jozsi | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.18 20:20:31 (4444) |
Sziasztok, a következő lenne a kérdésem: Google Maps saját listákban eltárolt pontokat hogyan tudom egyszerűen beemelni BaseCamp-be? Van rá lehetőség?
Előre is köszönöm. |
|
Fazék | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.18 09:29:33 (4442) |
Ezt egy új fejlesztés, de a gombot csak akkor látod, ha éppen Te vagy egy mozgó utolsó megtalálója. Akkor tudod egy gombnyomással betegre állítani. Appokról jelenleg nem lehet betegre állítani ládát.
Valamelyik appról vagy akár mobilon a geocaching.hu-t megnyitva bejelented a helyszínen a mozgó megtalálást. Eddig is lehetett utána a helyszínen megnyitni a geocaching.hu-t, és mobilon szerkeszteni a mozgó oldalát, és ott helyben betegre állítani. Ám de a kis képernyős mobilon a ládaoldal-szerkesztő szinte kezelhetetlen, sokszor véletlenül félrekattintottunk és az erdő közepén elcsesződött a ládaoldal. Ezért a legtöbben félnek / félünk mobilon a szerkesztés módtól.
Erre válaszul született ez az új fejlesztés pár hete: a mozgó láda normál oldalán megjelenik egy "betegre állítom" gomb, de csak ha Te vagy az utolsó megtaláló. [ előzmény: (4441) Kokó, 2022.04.18 09:21:06] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.18 09:21:06 (4441) |
Biztosan velem van a probléma ha nem találom amiről szó van. (Nem hajtok mozgóra, alig használok appot.)
Az appos logok értesítőit viszont fontosabbnak gondolom.[ előzmény: (4440) anettx, 2022.04.17 20:01:15] |
|
anettx | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.17 20:01:15 (4440) |
Böngészőben megnyitott mozgóláda oldalról van szó, nem appról (ott szerintem nem is lehet a mozgókat betegre állítani).[ előzmény: (4439) Kokó, 2022.04.17 12:09:57] |
|
szucsbea | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.17 11:31:54 (4438) |
Köszi a javítást, elmúltak az útvonal tervezési problémák. Tervezés és navigálás jól működik! [ előzmény: (4436) bigmick, 2022.04.08 11:24:01] |
|
anettx | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.17 07:51:28 (4437) |
A mozgóládák oldalán nagyon hasznos ez az új gomb amivel közvetlenül betegre lehet állítani a ládát.
Viszont szerintem ha valaki ezt a gombot használja akkor nem jönnek e-mail értesítők a betegre állításról illetve a ládaoldal sem mutatja lényeges változásnak, lásd pl. GCIZGI. Legalábbis nekem nem jött erről értesítő a ma reggeli betegre állításról.
Tegnap GCPANT és GCFV mozgókat ezzel a gombbal állítottam betegre, ezeknél ugyanez a szitu.
|
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.08 11:24:01 (4436) |
g:hu+ hír:
A Google Play-re feltöltöttem az új, 2.8.7-es teszt verziót.
Az előző (2.8.6-os) teszt verzióhoz képesti változások:
- apró javítások
- Célpont kijelöléskor újra látszik a térképen a légvonalas rávezetés (már ha épp nem aktív az útvonalterv/navigáció)
Még van néhány, nem következetesen megismételhető, de időnként mégis előforduló rejtélyes jelenség a ládalista ill. térkép használata közben, amiknek az okát továbbra is próbálom behatárolni.
Ha sikerül ezeket is végre megcsípni, majd javítani, akkor megy a 2.8-as verzió élesbe. |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.03 18:46:36 (4435) |
g:hu+ hír:
A Google Play-re feltöltöttem az új, 2.7.17-es éles verziót.
Az előző (2.7.16-os) éles verzióhoz képest egyetlen érdemi változás történt:
- Android 11-től kezdve is lehet brouter-es útvonaltervezést használni, amennyiben az útvonaltervezéshez szükséges rd5 állományokat sikerült letölteni magában a brouter alkalmazásban.
Az útvonaltervezés eredménye (a követendő útvonal tervezett pontjait és a tervezett manővereket leíró gpx formátumú text) nem haladhatja meg az androidos alkalmazások közötti, memóriában történő adatátadás 10000 byte-os korlátját! [Ez úgy 160-180 km távolságon túl jelenthet gondot] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.30 12:34:07 (4434) |
A hiba az ön készülékében van. :)
Meg kéne nézned, nincs-e letiltva a javascript futtatás. Ha nem segít keress meg privátban, s megkeressük az okát.[ előzmény: (4433) scamel, 2022.03.30 12:22:04] |
|
scamel | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.30 12:22:04 (4433) |
Sziasztok!
Bocsi, ha nem ide vág, de kerestem a témát, sehol nem leltem rá.
Szóval, napok óta az asztali gépen a Geomap egyetlen egy ládát sem jelenít meg a térképen. Lemaradtam valamiről, vagy mi a bánatot kellene csinálnom? Köszi előre is a választ! |
|
Bobby Holmes | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.25 22:45:05 (4431) |
Használtam ezt a funkciót, de sajnos valami félrement ma a felhőtárhellyel meg az alkalmazással és eltüntette(m) az összes jelszót, ami megvolt plusz a rejtett ládapontokat meg még ki tudja mit. :/[ előzmény: (4429) petrot81, 2022.03.25 22:21:01] |
|
petrot81 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.25 22:21:01 (4429) |
Ha esetleg a Geoládák appal logolsz, akkor ott a ládákhoz elmenti a rendszer a beírt jelszót.[ előzmény: (4427) Bobby Holmes, 2022.03.25 21:40:27] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.25 22:02:24 (4428) |
Szia! Nincs. Miért kellene? Általában azért szokott kelleni valakinek, ha pl. párjával együtt kezdik a játékot, és később külön felhasználót szeretnének regisztrálni (pl. másfelé mentek az útjaik). Viszont nem szeretnék elveszteni korábbi találataikat. Ha valami ilyesmi van, talán az elnökség tud segíteni...[ előzmény: (4427) Bobby Holmes, 2022.03.25 21:40:27] |
|
petrot81 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.16 07:18:57 (4426) |
Köszi ;) Fiatal voltam, kellett a pénz :D Sajnos az utóbbi években picit háttérbe szorult a zene, de igyekszem azzal is foglalkozni :)
Upsz, most nézem, hogy szét van csúszva az oldal, no akkor erre is rá kell majd néznem..[ előzmény: (4425) Juju, 2022.03.15 21:18:02] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.15 21:18:02 (4425) |
OFF
A tamaspetro.com - on viszont nagyon jó zenék kárpótolnak, azt se hagyd ki :) Szerintem arra is nagyon büszke lehetsz az applikáció mellett :)
ON[ előzmény: (4424) petrot81, 2022.03.15 21:01:41] |
|
petrot81 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.15 07:46:17 (4422) |
A mapnik réteg limitációja miatt nem jelenik meg a térkép. Válts át másik térképrétegre és jó lesz (térkép oldalon jobbra fent a rétegválasztóban)[ előzmény: (4421) Sherlockné, 2022.03.15 06:17:05] |
|
Sherlockné | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.15 06:17:05 (4421) |
Sziasztok.
A Geoláda applikácio eddig jól működött, de ha most elinditom, akkor csak a sárga, zöld és narancs buborékokat látom egy szürke felületen. Valakinek van tippje, hogy mi lehet a gond? Köszi |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.13 21:45:00 (4420) |
A probléma háttere:
- a Google évek óta nehezíti, hogy különböző androidos alkalmazások csak úgy egyszerűen használhassák (vagy akár csak láthassák) egymás adatait. Ez a folyamat az android 11-es verzióval érte el azt a pontot, hogy nincs több kiskapu, egy alkalmazás csak akkor használhatja egy másiknak az adatait, ha ezt egy erre a célra kifejlesztett eszközzel (Storage Access Framework) teszi, a felhasználó kifejezett engedélyével.
- a g:hu+ fel van ugyan készítve erre a módira, de sajnos a brouter app nincs. És a brouter fejlesztője jelezte is, hogy nem is szándékozik ebbe az irányba módosítani a brouter alkalmazást :(
Így a g:hu+ 2.7-es verziót használva a következőt tudod tenni:
- az útvonaltervezéshez szükséges rd5 állományokat magában a brouter alkalmazásban töltöd le magadnak (a letöltött file-okat a brouter fogja tudni használni, de mivel a g:hu+ nem láthatja őket, ezért nincs értelme a g:hu+ Beállításokban a "brouter" fülnek android 11-től kezdve)
- ha a brouterben sikerült letölteni a szükséges rd5 file-okat, akkor fogsz tudni a g:hu+ appban útvonalat tervezni.
- DE!!! csak akkor, ha a start és a célpont távolsága egy bizonyos határon belül marad, ami a tapasztalataim szerint valahol 150-180 km környékén van.
A tesztelő brigádnál már hónapok óta kint van a 2.8-as teszt verzió, amiben megszűnnek ezek a technikai nyűgök. Amellé nem is kell broutert telepíteni, mert az útvonaltervezést maga a g_hu+ app csinálja, a saját magának letöltött rd5 file-ok felhasználásával.
Valamikor a tavasz folyamán remélem élesíthető lesz ez a verzió, véglegesen lerendezve ezzel a brouter körüli technikai korlátok okozta nyűgöket.[ előzmény: (4419) kutyafuli, 2022.03.13 10:15:09] |
|
kutyafuli | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.13 10:15:09 (4419) |
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Új a telefon (az eddigieknél sose volt probléma a g:hu+ és brouter kapcsán). Ez android 11. és a beállítások menüsávnál nem jelenik meg a brouter felirat, pedig feltettem a telefonra az appot, újra átolvastam mindent, engedélyek is meg vannak adva és mintha a g:hu nem is látná...
Előre is köszi a segítséget, sziasztok |
|
szucsbea | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.05 19:11:55 (4414) |
Beállitások/Útv.terv. menuben:
E14_N4 és E20_N4 ott van (ha erre gondolsz) 92MB és 47,2 MB mérettel[ előzmény: (4413) bigmick, 2022.03.04 19:10:18] |
|
szucsbea | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.04 18:25:33 (4412) |
g:hu+ 2.8.6 teszt v.
Előzmények:
- g:hu+ (nem teszt verzió) és brouter uninstall
- g:hu+ 2.8.6 install, engedélyek beállítva
-app indít, térképek rendben, láda adatok letöltve
- gps ikon zöld
- megbököm a geoláda ikont,majd a felugróban a gyalogot (az eredmény ugyan az akkor is ha az autót vagy a kerékpárt választom vagy ha a térképen bökök egy pontra és a felugróból a (Navig. (új) célpont)-ot választom)
- megjelenik a telefon értesítési sávjába,felül "Navigáció" címmel és piros sárga térkép tű ikonnal jobboldalon egy üzenet(pop-up ablak???), majd kiugrik a kezdő oldalra(android), a g:hu+ megmarad a futó programok közt.
-A brouter nincs telepítve.
'Mi 9 SE / Android 11[ előzmény: (4411) bigmick, 2022.03.04 12:44:55] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.04 12:44:55 (4411) |
Nagy ritkán még előfordul ilyen fals szituáció, de már ritkábban, mint amikor elkezdtem ezt a brouter kapcsolat nélküli navigációs funkciót próbálgatni.
Ha tudsz mondani bármi kiegészítő információt (gps be van-e kapcsolva, ha igen, zöld-e már a gps ikon az app fejlécében, melyik módszerrel adod meg a célpontot, stb.), az mindenképpen segítene a felderítésben.[ előzmény: (4407) szucsbea, 2022.03.03 21:46:19] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.04 12:32:17 (4409) |
Az teszt verzió, csak a tesztelők látják!
"A Google Play-re feltöltöttem az új, 2.8.6-os teszt verziót."
[ előzmény: (4408) "J&J", 2022.03.04 10:04:41] |
|
"J&J" | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.04 10:04:41 (4408) |
Ha GPlay- ről le akarom tölteni a 2.8.6-os verziót, akkor csak a már eddig használt 2.7.16-os jelenik meg, és ezt vagy megnyitom, vagy letörlöm. Egyik sem egy jó megoldás :(.
Tehát, hogy jutok a 2.8.6-hoz?
Kösz![ előzmény: (4406) bigmick, 2022.03.03 18:41:09] |
|
szucsbea | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.03 21:46:19 (4407) |
g:hu+ 2.8.6 teszt v.
Navigáció indításakor(Navig. (új) célpont) értesítést küld a telefon értesítési sávjába, "Navigáció" címmel+ piros sárga ikon, majd kiugrik a kezdő oldalra(android), a g:hu+ megmarad a futó programok közt. Másnak is előfordul ilyen vagy csak nálam van valami gond.A brouter nincs telepítve.
'Mi 9 SE / Android 11
Orvosolható a probléma? |
|
"J&J" | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.03 16:30:31 (4405) |
Ha frissíteni akarok, előtte akkor le kell törölni a régi verziót? És minden beállítást ujra kell kezdeni?[ előzmény: (4401) bigmick, 2022.02.21 20:52:37] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.26 19:38:02 (4404) |
Köszönöm a jelzést, javítottam. Mivel többször kellett már belenyúlni a térképek elérhetőségének változása miatt, így ezt a részt kiszerveztem egy közös include fájlba, így ez nem fordulhat többet elő. :)[ előzmény: (4403) bigmick, 2022.02.25 19:01:47] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.25 19:01:47 (4403) |
Látom, hogy a geomap választható térképlistája megváltozott mostanában (pl. CyclOSM-mel bővült).
Ez jó.
Viszont jó lenne ugyanezt a változást átvezetni a ládaoldalakba ágyazott térképablak választékába is.
Ha a geocaching.hu/geomap oldalon kijelölöm a CyclOSM térképet alapértelmezettnek, majd utána lekérek egy ládaoldalt, ott térkép helyett a nagy semmi látszik (mivel az ottani választék szerint valami ismeretlen nevű térképet kéne megjelenítenie...) |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.21 20:56:33 (4402) |
Köszi bigmick, amit én jeleztem (multiláda stb. pontok zoom) az most tökéletes![ előzmény: (4401) bigmick, 2022.02.21 20:52:37] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.21 20:52:37 (4401) |
g:hu+ hír:
A Google Play-re feltöltöttem az új, 2.8.6-os teszt verziót.
Az előző (2.8.5-ös) teszt verzióhoz képesti változások:
- igazítás: az openstreetmap.hu Magyarország térképen (huntura.map) a turistautak kimelése, a turistajelzések megjelenítése
- javítás: Ládalista kód szerinti rendezésben a kisbetűk a nagybetűk utánra voltak rendezve
- javítás: Láda frissítéskor az aktuálisan mutatott láda képei nem frissültek automatikusan (mozgóknál volt zavaró)
- javítás: Infó funkcióból a Beállításokra vivő linkek nem a kívánt beállítási oldalra vittek
- javítás: Térképen a multiláda pontok / egyéb pontok / saját pontok láthatósága/eltűnése pont fordítva működött az elváráshoz lépest (belenagyítva eltűntek)
- javítás: útvonalterv kéréskor bizonyos szituációkban a program belekeveredett a sikertelen útvonalterv -> automatikus új terv -> sikertelen -> új terv ... ciklusba
- javítás: a hangnavigáció nyelve telefon gyártótól + csillagok aktuális állásától függően időnként nem magyar lett (nálam pl. ilyenkor német akcentussal olvasta a magyar szöveget...)
- plusz még sok apró javítás, igazítás
A tesztelő brigád által jelzett hibák egy részének javítása benne van a csomagban, de van még pár olyan hiba, amit bár sikerült megtapasztalnom, de még az okát nem sikerült megcsípni.
Ezek majd egy későbbi kiadásban lesznek javítva :) |
|
KingFishR | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.20 10:16:44 (4399) |
Sziasztok!
A g:hu+ -ban van lehetőség az összes track egyszerre való exportálására? Nekem logikusan a track import mellett lenne az ikonja helye, de sajnos nem találtam ilyen funkciót sehol a programban.
Elég sok rögzített nyomvonalam van (eddig azt hittem, hogy rögtön elérhető fájlba kerülnek), és ha lehet, nem egyenként exportálgatnám ki, de le szeretném menteni a fontos adatokat a telefonról.
Köszi,
Kfr |
|
fmark | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.19 17:02:38 (4398) |
Szisztok!
Korábban volt egy oldal (geolada.hu), ahol a mozgók "előéletét", korábbi rejtési pontjait lehetett nézni térképen.
Ez sajnos most nem működik.
Van valami lehetőség arra, hogy egy mozgó ládának a korábbi pontjait megnézzem, vagy letöltsem?
Köszönöm előre is, ha valaki tud erre megoldást.
Márk |
|
anettx | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.19 12:41:41 (4396) |
Még az sem szükséges, elég ha beteg a láda és kiírja a rejtő, hogy átdolgozás/újramoderálás alatt van.
Persze lehet olyan eset mikor kereshetőből átmenetileg terv lesz pl. GCKISV láda, amikor átvettem és záróládára szerkesztés történt.
[ előzmény: (4394) VP, 2022.02.19 12:14:23] |
|
|
|