Összesen: 1653 db hozzászólás
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.18 06:04:29 (3758) |
Kedd este, amikor elindítottam az új webfelület addig elkészült részeit, leírtam a hátramaradt feladatokat:
- poi-szűkítésbe az új típusok
- geocaching waypoint-letöltés
Ebből azóta az első pont fele, az új típusok listája és alapvető működése készült el. A továbbiak majd akkor, amikor belefér az időmbe.
A waypoint-letöltéshez segítséget kérnék: a poi típusreformkor a 200 új típusnak csak a Garmin .img-kimeneten használatos kódjait határoztuk meg, a többi fájlformátumét nem. Van egy 106 elemű wpt_icons táblánk, amiben egy csomó fájlformátum kódja benne van, ezt kellene megfeleltetni a 200-as listának. Nem egyértelmű feladat, nyilván több típusnak is ugyanazt a kimeneti ikont kell kapnia, például a településfajták lehetnek egyformák a letöltésben.
Kérésre elküldöm a két táblázatot levélben.[ előzmény: (3756) Attibati, 2011.03.17 23:28:23] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.18 05:55:33 (3757) |
A Mozilla Firefox sajátossága, hogy a ctrl+görgő a szöveg nagyítását változtatja. Amikor érzékeltem, hogy ez gondot okoz, kiterjesztettem a nagyítás lehetőségét az alt+görgő kombinációra. Egyébként Firefoxban sem nagyítja a szöveget, ha az egérmutató a térképen belül áll.[ előzmény: (3738) ID24, 2011.03.17 19:12:45] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.17 08:16:10 (3697) |
Nehogy már egyenként kattintsunk: php ciklus végigrohan is kitölti. Csak az a baj, hogy így lesz x darab SRTM-magasságunk és y darab kézzel megadott magasságunk, ahol nem tudjuk hogy melyik kézi adat. Ez nem jó így. Vagy két külön mező (Magasság, SRTM), vagy nem is kérdezzük a júzert, kitöltjük magasságmodellből.[ előzmény: (3696) Old Eye, 2011.03.17 08:12:37] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.17 08:05:35 (3695) |
Körbeépítettem automatizmussal a különböző írásmódú nevek lekérdezést. Elég megmondanod a helyes változatot (egy kattintás) és átnevezi a pontokat.
Az ütközések elkerülésére és a változatosság kedvéért folyamatosan pörgeti a kezdőbetűket. Így előfordulhat, hogy néha rövidebb a lista, ha az adott kezdőbetűvel nincs páros.
Fontos, hogy bizonytalanság esetén nézd meg a pontokat, a Jak | Ják páros esetén például mindkettő helyes (állatkert, település). Bele kell még építenem egy harmadik lehetőséget is, amikor a két dolog tényleg különbözik, vagyis ne kérdezze újra.[ előzmény: (3680) Kolesár, 2011.03.17 06:19:36] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.17 07:59:28 (3693) |
A szerveren fent van az SRTM, a vonalak minden pontjához számol magasságot, a poihoz beállítani nem tétel, csak kérdés, hogy milyen körülmények között használjuk.[ előzmény: (3691) olahtamas, 2011.03.17 07:51:29] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.17 07:12:18 (3683) |
A tulajdonságok törlése is a listámon van. Mapeditben már javítható, csak ki kell törölni az érintett sorokat.[ előzmény: (3682) olahtamas, 2011.03.17 06:57:46] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.17 06:19:36 (3680) |
Kiegészítettem a különböző írásmódú nevek lekérdezést: nem mutatja azokat, ahol csak kis/nagybetű különbség van a kettő között, hanem ékezetes betű különbsége, jellemzően hiánya.
Itt kérdezném, hogy vitáztatok-e már arról, hogy egy egyszerű köznevet (pad) poi nevében nagy vagy kisbetűvel írjunk-e? Szerintem teljesen indokolatlan a nagybetűs kezdés, még az olyan tulajdonnév-szerűségeknél is, mint "általános iskola" vagy hasonlók.[ előzmény: (3658) olahtamas, 2011.03.16 19:13:31] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.17 05:38:39 (3679) |
Felvetném a valódi törlés lehetőségét. Ezt csak azoknak ajánlaná fel a felület, akiknek POI szerkesztési joguk van és a pont már törölt (deleted=1).[ előzmény: (3662) Old Fairy, 2011.03.16 20:49:39] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.16 17:04:13 (3655) |
Szerintem a rendszámra írta azt, hogy már nincs neki. Ne töröld kérlek. Az autóvadász-pontok nem jelennek meg semmilyen publikus felületen.[ előzmény: (3652) Old Eye, 2011.03.16 16:45:05] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.16 13:37:03 (3641) |
Javaslatom: egy töltsünk ki egy új "TelepülésKözigazgatás" mezőt a külterületi határok alapján, majd nézzük össze a Település mezővel. Ahol az utóbbi üres, ott töltsük ki ez alapján. Ahol egyezik, ott nincs kérdés. Ahol ellentmondanak, ott gondolkodjunk el a folytatáson. Kézzel kitölteni egyesével értelmetlen.[ előzmény: (3639) Old Eye, 2011.03.16 13:29:06] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.16 13:30:25 (3640) |
Ha egy kimenet nem tudja ábrázolni a típust, megkapja szövegesen. Ha kell hozzá név, megkapja a típus nevét a kimeneten és nem az adatbázisban kell kötelezően letárolni.[ előzmény: (3633) Old Eye, 2011.03.16 12:49:56] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.16 11:20:00 (3631) |
Egyetértek a gondolattal, a kimenetek dolga lehetne az üres nevet megfelelően kezelni. Kár minden padnak azt a nevet adni, hogy 'pad'.[ előzmény: (3630) -bj-, 2011.03.16 10:46:40] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.16 06:02:36 (3620) |
De, lehetne. SQL kifejezést várok, ellenőrzöm és végrehajtom. Kérésre adok phpmyadmin hozzáférést, elsőre readonly-t.
Szintén várok javaslatokat hibakimutató lekérdezésekre, amelyeket feltehetünk az oldalra, majd örömmel láthatjuk, ha leürülnek a listák. Néhány ötlet:
- nullás vagy ismeretlen kódú pontok
- kitöltetlen tulajdonságú pontok (pl. üres a név)
- szabálytalanul kitöltött tulajdonságú pontok
- nem egységes írásmód, csak a kis- és nagybetűben vagy ékezetekben vannak különbségek (pl. Média Markt)
- érvénytelen koordinátájú pontok (pl. 0, 0)[ előzmény: (3600) pgyp, 2011.03.15 20:53:26] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.16 06:00:44 (3619) |
Három éve már körbeírtuk a jelenséget:
http://turistautak.hu/forum.php?action=thread&id=poi&message_id=144500
Ez bug is, meg feature is. Az volt a szándékom évekkel ezelőtt, hogy településekhez jelenjenek meg képek a településen levő pontokból. Technikailag ez úgy nézett ki, hogy a poi nevével azonos településű poikból, mert a település-pontoknak nem volt kitöltve a település paraméterük. A program sajnos nem vizsgálta azt, hogy ne lehessen üres, így az üres nevű poikhoz jutott üres településű poik képeiből.
Kikapcsoltam, tessék szép fényképeket feltölteni a település-poikhoz.[ előzmény: (3616) -bj-, 2011.03.15 23:53:13] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.15 18:40:48 (3594) |
Old Eye becslésének nagyságrendje közelebb volt a valósághoz, mint Fairy-é. Szombat délután 4 óra, vasárnap 10, hétfőn 10, ma pedig 13 óra az összesen 37 óra és még nincs kész. Hátravan:
- poi-szűkítésbe az új típusok
- ikonok a webes térképeken
- geocaching waypoint-letöltés
- meg még amit észrevesztek
[ előzmény: (3593) olahtamas, 2011.03.15 18:32:33] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.15 10:52:25 (3579) |
Balatonakarattya is ilyen, hivatalosan Balatonkenese része. Dobogókő, Vérteskozma is ilyen, stb.[ előzmény: (3578) Old Eye, 2011.03.15 10:46:40] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.15 10:23:50 (3573) |
Ismétlem: a poi.php (meg az érintett download.php, upload.php és mások) változásai NEM ÉRINTIK a településneveket. Csak időbeli egybeesés, hogy éppen abban a négy napban kezdtünk újra intenzíven vitázni a településnevekről, amikor nekiültem a poi-ügyek rendezésének.[ előzmény: (3572) Old Eye, 2011.03.15 10:17:18] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.15 10:12:19 (3571) |
Nem volt szándékos a poi ledöglesztése, most visszaraktam azt a tegnap este törölt használaton kívüli mezőt, amin elhasalt.[ előzmény: (3558) olahtamas, 2011.03.15 09:06:59] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.15 10:05:38 (3569) |
A 3175-öt a FÖMI oldaláról vettem, szerintük ennyi település van. A nevük szerencsés esetben megegyezik a KSH helységnévkönyvében található nevekkel. Azt nem mondtam, hogy a Település mezőben csak ezek közül szerepelhet név, erről még nem zárult le a vita. Csak azt mondtam, hogy a közigazgatás szerint tudtommal körülbelül 3175 településnevet ismer. Egyébként a helységnévkönyvben 2010-ben 3174 név volt, köztük Budapest 23 kerületként. Lehet, hogy a 3175-ik éppen Budapest körvonala. De az is lehet, hogy megint változott valami település.
http://portal.ksh.hu/portal/page?_pageid=37,133145&_dad=portal&_schema=PORTAL
Az új poi ma el fog indulni és nem fogjuk rendezni előtte a települést.[ előzmény: (3565) Old Eye, 2011.03.15 09:42:51] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.15 08:53:01 (3553) |
Az állományt nem adjuk tovább. Csak származtatott adatot adunk tovább, az pedig szerintem mindenhol jellemző, ahol használják, különben nem lenne értelme az egésznek.[ előzmény: (3550) tibbi, 2011.03.15 08:27:57] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.15 05:26:26 (3548) |
A közigazgatási határoknak a turistautak.hu szerverén PostgreSQL/PostGIS adatbázisban a helyük, hogy korrekt és gyors geometriai függvényekkel lekérdezhetőek legyenek. Ehhez minden rendelkezésre áll: szerver telepítve, adatbázis létrehozva. Földmérők-térinformatikusok között 1-2 ismeretségi lépcsőn keresztül elérhető bármilyen adatréteg fű alatt, az adatbázisba betöltés és beüzemelés egy mozdulat (shp2pgsql).
A turistautak.hu nyolc éve vigyáz arra, hogy a forrásadatok legálisak legyenek, ezért nem tettem meg eddig a fent említett utolsó lépést. Kérem, hogy akinek van rá lehetősége, tárgyalja le az MGKE és a FÖMI között a dolgot. Szerintem megér pár száz ezer forintot, különösen ha valóban odaadják a méteres pontosságú állományt érte.[ előzmény: (3547) Old Fairy, 2011.03.14 23:17:20] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.14 14:02:26 (3537) |
Most egyelőre a POI ügyek rendezésére koncentrálok. Most ott tartok, hogy egységesítettem az attribútum-táblát, így a pontok eddig típusfüggő tulajdonságai túlélik a típusváltást. Nem mellékesen mapeditben is normális nevekkel fognak megjelenni ezek a tulajdonságok.
POIattr_1234_cim=6900 Makó, Széchenyi tér 10. helyett
cím=6900 Makó, Széchenyi tér 10.
Eléggé rögös út vezetett idáig, mert az attribútumok id|name|value szerkezetben voltak ugyan letárolva, de a name nem határozta meg a tulajdonságot egyértelműen, kellett hozzá a kapcsolódó poi típusa is. A típusdefinícióban csak az eredeti 37 típus szerepelt, ezeket kellett összegyúrni az új típuslistával.[ előzmény: (3536) Old Fairy, 2011.03.14 12:59:14] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.14 11:05:07 (3535) |
Egyetértek, a kimeneten kell szűrni, nem az adatbázisból törölni. Készülhet többféle Garmin kimenet az igényeknek megfelelően, ésszerű darabszámon belül.[ előzmény: (3533) pgyp, 2011.03.14 10:33:24] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.14 05:32:06 (3524) |
A BelteruletTelepules nem egyezik meg a HivatalosTelepules értékével, lásd Dobogókő. Fairy javaslatát támogatom, kiegészítem a lehetséges eseteket:
- melyik turistautak.hu település-poligon fedi
- melyik turistautak.hu település-poligonhoz van legközelebb
- melyik turistautak.hu település-poihoz van legközelebb
- melyik közigazgatási belterület-határ fedi
- melyik közigazgatási belterület-határhoz van a legközelebb
- melyik közigazgatási külterület-határ fedi
- milyen település a bejelentő szerint
Eléggé valószínűnek tartom, hogy 100 ezer poi mind a 7 mező létjogosultságát bebizonyítja. Nyilván nem érdemes mindet felsorolni az adatlapon, csak az egyedieket. Például: Báró Eötvös Loránd turistaház (Dobogókő, Pilisszentkereszt). Ebben egyébként már benne van némi mesterséges intelligencia is, mert az eredeti nevek: Pilisszentkereszt - Dobogókő, Pilisszentkereszt.[ előzmény: (3523) alnibell, 2011.03.13 22:58:38] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.13 16:26:07 (3519) |
Ma már nagyjából elkészült a webfelület módosítása. A tesztoldalon (amit még nem élesítettem) már működik a típusváltás az ikonokkal dúsított legördülő listával. Még van néhány elvarratlan szál, mára elég volt tíz óra a gép előtt.[ előzmény: (3500) Kolesár, 2011.03.12 18:25:39] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.13 14:21:32 (3518) |
Nincs egyszerűsítés egyáltalán. Hol van olyan, hogy a pont nincs a körvonalon kívül és mégis kimarad?[ előzmény: (3517) pgyp, 2011.03.13 14:06:50] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.13 09:42:32 (3515) |
Kész van, működik. Aggteleknél próbáltam, megjelent az eddig süllyesztőben levő 14691-es azonosítójú határkő.[ előzmény: (3513) pgyp, 2011.03.13 08:44:21] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.13 08:12:04 (3512) |
Több lépcsős volt eddig is: befoglaló téglalap a tájegységre, aztán azon belül pont-a-poligonban a tájegység egyszerűsített körvonalára. Most egy PostGIS függvénnyel váltom ki a régen PHP-ben megírt pont-a-poligonban algoritmust.[ előzmény: (3510) Old Fairy, 2011.03.13 07:19:25] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.13 08:06:22 (3511) |
Attól tartok, hogy ennek a felhasználása körülbelül annyira warez, mintha betöltenénk a kéz alatt hozzáférhető shp állományt az adatbázisba. Az előbbi annyival rosszabb, hogy a lekérdezéseket még naplózzák is.[ előzmény: (3509) Old Fairy, 2011.03.13 07:12:25] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.13 06:46:45 (3508) |
Automatikusan készül a letöltés előtt, így én sem látom a poligont, továbbá nincs értelme kézzel módosítani, mert akkor meg a tájegységhatárok módosításakor kell újra külön foglalkozni vele. Utánanézek gyorsabb pont-a-poligonban eljárásnak, hogy ne legyen rá szükség.[ előzmény: (3503) pgyp, 2011.03.12 19:10:12] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.13 06:45:43 (3507) |
Annyira nincs egyetértés ebben, hogy szerintem csak azokkal a poikkal lenne szabad foglalkozni, amelyeknél a település nincs kitöltve. A közigazgatási fogalmak ugyanis néha fájdalmasan eltérnek a valóságtól. Nem lenne szerencsés a Báró Eötvös Loránd turistaházat Dobogókőről Pilisszentkeresztre költöztetni csak azért, mert Dobogókő oda tartozik közigazgatásilag. Még így is sántít a modell, hiszen lehet, hogy megtartjuk a turistaházat Dobogókő településsel, de a szomszédságban újonnan felvett kilátóhely már megint Pilisszentkereszt lesz. Szóval óvatosan.
A Fömi mióta olyan jó fej, hogy koordináta alapján megmondja a települést online, ingyen? Tudtommal 4 millió forint az állomány, 10 méterre butítva is 800e. Árlista: http://fish.fomi.hu/termekekhonlap/adathaz/termekek/MKH/mkh0.htm[ előzmény: (3502) pgyp, 2011.03.12 19:07:54] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.12 18:25:39 (3500) |
A határszéli poi-k valóban a tájegységre vágás miatt tűnnek el. A vágás nem az eredeti backgrounddal, hanem annak egyszerűsített változatával történik sebesség-okokból. Ez inkább kimeneti probléma, mint poi, majd ott.
A településnév kitöltése a településpoligon alapján történjen? Ha ezen kívül esik, akkor nyilván nem történik meg, rendben?
Ma odáig jutottam, hogy összefésültem a régi és új típuslistát, feltöltöttem egy átmeneti új táblába, majd elkezdtem felhasználni az új adatokat. A fejléc POI listája már adatbázisból működik.[ előzmény: (3499) pgyp, 2011.03.12 18:15:04] |
|
Kolesár | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.12 14:48:15 (3497) |
Nekiálltam összefésülni a 37 elemű, a weben máig látható régi poi típuslistát a tavaly óta mapeditben használt 207 soros új típuskészlettel. Be fogom állítani a kifejezetten geocachinges típusoknál, hogy ne jelenjenek meg a letöltésekben. Egyesíteni fogom az éves rendszerességű mikulás és tojás poi-kat egy típussá.
Mi kell még?[ előzmény: (3496) pgyp, 2011.02.27 15:14:24] |
|
Kolesár | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2011.01.31 15:14:15 (55684) |
Azt vitattam, amit jppj írt. Ebben egyet is értettél velem.
Ha a műemlékem.hu egy külön szerveren indult volna el és az egyesülettől független ember programozta volna (mint ahogyan most is van), akkor mennyiben lett volna jobb? Az egyesület pénzt kért volna a reklámfelületért és a geocaching.hu-s felhasználónevekkel való bejelentkezésért? Ez belefért volna a közhasznú egyesületbe?[ előzmény: (55666) Yoss, 2011.01.31 14:12:13] |
|
Kolesár | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2011.01.31 13:56:37 (55665) |
Hardvert nem adott, meglevő tárhelyből és szerverkapacitásból adott. Nem ingyen adta, mert amíg ezt adta, addig az egyesület nem fizetett nekem a szerver üzemeltetéséért. A tapasztalatot sem az egyesület adta, hanem én.[ előzmény: (55664) "J&J", 2011.01.31 13:36:41] |
|
Kolesár | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2011.01.31 08:41:23 (55653) |
Késő estig kerestem az okát, nem jöttem rá hogy mitől volt. Egyik oldal sem kapott többszörös mennyiségű lekérést, nem ugrott meg a load, cpu, iostat, swap sem. Csak a mysql szálak száma érte el a maximumot, pedig jó magasra van állítva, még a szokásos vasárnap esti csúcsterheléshez is elég. Nem voltak lassú lekérdezések sem, azok egyébként megemelték volna az említett értékeket. A legfurcsább az, hogy egy óra után magától el is múlt, nem kellett semmit sem kilőnöm, újraindítanom.
Beállítottam a szervert, hogy jelezzen nekem az ilyen az esetekről, a munin alapból nem tartalmaz figyelmeztetési lehetőséget a mysql szálak számára, ezért most kiegészítettem.[ előzmény: (55649) Apexsek, 2011.01.30 20:00:44] |
|
Kolesár | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2011.01.30 19:35:31 (55648) |
Ma délután 16:25 és 17:25 között elég sokan kapták ezt a hibaüzenetet: "Nem érhető el az adatbázis." Csomó hibajelzést kaptam telefonon, ezúton is köszönöm, nem mindegyiket tudtam megválaszolni. Egybeesnek az időpontok több naplófájlban is, keresem a nyomát, hogy honnan érkezett hirtelen a vasárnap délutáni csúcsforgalom többszöröse. |
|
Kolesár | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2011.01.06 13:07:49 (54958) |
Innentől egyértelmű, hogy a Chrome a hibás, nem az oldal. Jó, hogy megtaláltad és elküldted a hivatkozást. Hozzáfűztem megjegyzésként, hogy itt is jelentkezik a hiba.[ előzmény: (54938) akosgy, 2011.01.05 17:54:15] |
|
Kolesár | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2011.01.05 14:51:51 (54934) |
Linuxot használok Firefox böngészővel. Most feltettem a 10.0.612.3-s verziót innen, nálam is ugrándozik össze-vissza.
Megismételhető a jelenség: megnyitok egy ládaoldalt, aminek több logjához is van fotó, mégpedig olyan elrendezésben, hogy ne látszódjanak egyszerre, tehát az egyik kigördüljön, mire a másik megjelenik. Ilyen például a kerek azonosítójú Balatonfüredi séta láda. Jobb egérgombot nyomok az egyik log bármelyik képére, majd Esc-el eltüntetem a menüt. Gördítek annyit, hogy eltűnjön az előző kép, jobb gombot nyomok egy másik logfotóra, ekkor visszaugrik az oldal oda, ahol az első jobb egérgombot nyomtam.
A hiba szerintem nem az oldalban, hanem a böngészőben keresendő. Látható, hogy a felugró ablakok megjelenítéséhez semmi köze, azért nyomtam jobb egérgombot, hogy szóhoz se jusson az az algoritmus. Javascript kikapcsolása mellett is hibás. A második kattintás lehet szöveg kijelölése is, a láda nevét is csak másodszorra tudtam bemásolni ebbe a hozzászólásba, mert akkor is elugrott, amikor ki akartam jelölni.[ előzmény: (54895) feri60, 2011.01.01 20:51:10] |
|
|
|