Összesen: 82 db hozzászólás
Lapozás: előző | 1 | 2 | következő
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2016.05.24 00:31:16 (75016) |
Hát nem is tudom, melyik megoldást javasoljam. Eddig nem voltam érintett a témában, de egész véletlenül a Cartographiánál vagyok programozó ;)
Na de fussunk neki még egyszer, más megközelítésből. Bizonyára tudod, hogy a turistautak.hu és az OpenStreetMap is önkéntesek munkájával készül. Önkéntes térképész bárki lehet, te is. Ha a térképeket hiányosnak tartod azokon a helyeken, ahova túrázni mész, a túrán felméred (tracklogot készítesz, fotózól/jegyzetelsz), berajzolod, és onnantól jó lesz. Nem csak neked, mindenkinek. Dióhéjban így működik a dolog.[ előzmény: (75015) z_mitya, 2016.05.24 00:06:09] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2016.05.23 23:49:48 (75013) |
Frissítettem már nem fog visszapattanni.
Részemről maradhat nyugodtan publikus a beszélgetés, nincs benne semmi, ami csak kettőnkre tartozna.[ előzmény: (75012) z_mitya, 2016.05.23 23:27:24] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2016.05.23 22:50:24 (75010) |
Kivel leveleztél? A TÉKA a Corvinus Egyetem projektje, amiben egy rakat minisztérium és hivatal volt partner. Az egyik ilyen partner a Fömi, tőlük van a topográfiai térkép és az ortofotó. A TÉKA saját adata kizárólag a tájérték réteg, semmi másnak a szerzői jogáról nem rendelkezhetnek, így a topo térképről sem.[ előzmény: (75009) z_mitya, 2016.05.23 21:02:49] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2016.05.23 15:46:35 (75004) |
A tízezres topográfiai térkép a Fömi terméke, megvehető a geoshop.hu oldalukon. Megadtam nagyjából az általad említett Budapest - Hortobágy - Aggtelek területet, a rendszer szerint a 674 darab EOTR szelvény összesen 3 817 536 forintba kerülne. Magán használatra.
Ha szeretnél egy jó térképet legálisan, ingyen, tudom ajánlani a turistautak.hu és az OpenStreetMap térképeit.[ előzmény: (75001) z_mitya, 2016.05.23 14:26:52] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2016.05.23 13:32:09 (74999) |
Szerencséd van, ezek már Web Mercatorba transzformált csempék, ha megnézed inspectorral, mindegyik kép urlben ott van az SRS=EPSG:900913 paraméter. És ha már url, BBOX néven benne van a kép két sarkának koordinátája is, tehát még georeferálnod sem kéne, csak a Mercator koordinátákat átszámoltatni WGS84-be.
Viszont mielőtt nagyon nekiesnél, azt ugye tudod, hogy amit csinálsz, az maximálisan illegális?[ előzmény: (74998) z_mitya, 2016.05.23 11:20:28] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2016.05.23 00:29:00 (74993) |
RGB JPEG mind, írja a Gimp is, vagy sokkal részletesebben az ImageMagick, vagy terminálból az „exiftool -a god.jpg”. Más lehetett a gond.[ előzmény: (74990) z_mitya, 2016.05.22 22:53:16] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2016.05.19 14:35:10 (74976) |
A videón is látszik, mennyit küzdenek az emelkedőkön, tiszta hullámvasút az egész és persze minden lejtő 90°-os kanyarban végződik :S[ előzmény: (74975) olahtamas, 2016.05.19 14:11:54] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2016.05.18 22:37:21 (74972) |
Letöltheted az OSM által nyilvántartott Fertőtavi kerékpárutat, ez biztos, hogy méter pontos és terepen ez van kitáblázva:
http://cycling.waymarkedtrails.org/#route?id=28694
Ha nem pont ezt a hivatalos kört akarod megtenni, akkor érdemes összekattintgatni egy útvonaltervezővel. Ez is ugyanolyan pontos, ráadásul navigációra is alkalmas GPX-et készít: http://merretekerjek.hu
Ja, és még egy tipp: Balf - Fertőrákos között az új kerékpárútról eddig csak rosszat hallottam, menj csak nyugodtan az autóúton, ahogy mindenki ;)[ előzmény: (74971) penomope, 2016.05.18 20:58:11] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2016.03.23 23:42:04 (74726) |
Te valami óriási tévedésben élsz, a nyomtatott turistatérképeknek sosem volt célja az összes út ábrázolása. Egy jó turistatérképnek ábrázolnia kell a fontosabb utakat, a főbb irányokban az átkötőkkel, mindezt egyenletes sűrűséggel. Emellett nyilván fontosak a tájékozódási pontok, a tematika, a "látnivalók", meg egy csomó minden, de a legfontosabb, hogy a térkép átlátható maradjon. Egy átlátható térképpel senki nem fog eltévedni csak azért mert egy út nem volt a térképen.[ előzmény: (74725) alnibell, 2016.03.23 22:01:12] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2016.03.23 10:12:55 (74718) |
de ha mar erdeklodik celeszkoz utan, akkor valoszinu vmiert erre a "dontesre" jutott ...
Vagy fel sem merült a telefon, mert mindenkitől azt hallja, hogy ilyen Montana meg olyan Dakota.
Teljesen egyetértek Rolanddal, én is telefonnal navigálok. Egy időben, kíváncsiságból sokszor elvittem egy Garmin csixet is, de olyan klasszisokkal butább és nehézkesebb, hogy ha térképet kellett nézni, sokkal szívesebben nyúltam a telefonért.
Én még powerbankot sem szoktam cipelni, repülő módba rakva két nap logolást eddig mindegyik telefonom kibírt, az alatt meg csak szembejön egy kocsma, ahol tud töltődni egy-egy órácskát. Törni sem tört még, pedig nincs semmilyen spéci tokom, zsebben van és kész. Még így is teljesen használható logokat húz (legalábbis a GLONASS-os, anélkül néha eldobta a jelet).[ előzmény: (74717) vrobert82, 2016.03.23 09:56:02] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2015.12.04 17:12:04 (73573) |
Bocs, igazad van, rossz megfogalmazás volt. Helyesen "csak bejelentkezve elérhető", de erre hirtelen nem jutott eszembe jobb szó. Nyilván nem hangulatkeltésből írtam.[ előzmény: (73570) Old Eye, 2015.12.04 14:48:13] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2015.12.04 11:49:19 (73569) |
A jogosultsági aggályaidra nem tudok mit mondani, nem az én gondom, a többire válaszoltam. Nem értem miért lenne ez mellébeszélés.
Kértük már, hogy ezt a százalékos marhaságot felejtsd el. Van, aki az átvett területeket bejelöli a tasks.osm.grin.hu, van aki nem. A 8% csak annyit jelent, hogy ez a pár szerkesztő a saját területén ennyit haladt. Továbbá mivel az OSM-nek is vannak adatai, nem akar mindent átvenni, tehát a számláló sosem fog 100%-ra felmenni.[ előzmény: (73568) alnibell, 2015.12.04 11:02:12] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2015.12.04 09:59:37 (73567) |
Az letiltott mapedit stílusú térkép nem TMS formátumú, nem kompatibilis az OSM szerkesztőprogramjaival. A letiltott Garmin kimeneteket sem olvassa semmilyen OSM szerkesztő program, ezeket biztos nem használták az OSM szerkesztők.
A terkep.turistautak.hu TMS formátumú, betölthető JOSM-be, de a jelek szerint nem ezzel volt gond, nem kellett letiltani. Megjegyzem, egy szerkesztőprogramban böngészés a TMS szervernek nevetségesen kicsi terhelést jelent, tehát ez nem is lehetne gond.
A OSM formátumú XML API továbbra is működik. Gondolom azért nem lett letiltva, mert nem ez terhelte túl a szervert.
Sokkal valószínűbb viszont, hogy valaki egy MobileAtlasCreator-szerű tömeges csempeletöltőt eresztett a TuHu-ra, mondjuk azért, mert még nem hallott róla, hogy létezik vektoros kimenet is. Vagy írt egy garmin img letöltő scriptet, és véletlenül napi letöltés helyett percenkéntire állította. Vagy a fene tudja. Lényeg, hogy:
Nem kell minden mögött egy OSM nevű patás ördögöt látni.[ előzmény: (73566) alnibell, 2015.12.04 09:18:50] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.11.14 22:19:27 (74275) |
Apámnak van egy ilyen, ritka pocsék tracklogot készít.
Cégnél mi három Holux M-1000C-t használunk, még nem volt rájuk panasz. Memóriában és aksiban is jobban bírja, mint az igotU (vittem már egyszerre mindkettőt túrára). Külön előnye a "standard" Nokia aksi, ha veszel egy tartalékot, egy hétig is logolhatsz vele.[ előzmény: (74274) kolmad, 2015.11.14 19:11:41] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.08.03 13:33:33 (73982) |
A fizetős verzióra első sorban azért van szükség, mert a letöltéshez a szerverkapacitás drága dolog. Ha hozzá akarsz járulni a fenntartáshoz, megveszed a fizetőset (és kapsz mellé offline Wikipédia csomagot is). Ha nem, az se baj, teljesen legális a weblapról letölteni.
Van viszont egy egyszerűbb módja is: ha telepíted a fejlesztői verziót, abban nincs korlátozás. A http://download.osmand.net/latest-night-build/ listából az OsmAnd-nightly.apk-ra lesz szükséged.[ előzmény: (73981) Mr Zerge, 2015.08.03 12:36:22] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.08.03 11:08:58 (73979) |
Az OSM közigazgatási határait például itt tudod megnézni.
Javaslom, hogy inkább OsmAndból próbáld letölteni. Ha van alaptérképed, kikeresed a kívánt területet (kicsit belenagyítasz), nyomsz egy menü gombot és már kérdezi is, hogy az egész országot, vagy csak az adott régiót akarod letölteni. Ha meg már le van töltve, kizoomolva zölddel jelzi a letöltött területeket.[ előzmény: (73970) Mr Zerge, 2015.07.31 13:39:49] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.07.01 21:49:54 (73869) |
Mi Windows Phone-os alkalmazásfejlesztés során pont nemrég szívtunk a furán működő GPS-szel. A hiba biztosan szoftveres volt, tehát nem a készülékkel volt a gond, hanem a Microsoft (Here) térkép API-val. Én azt javaslom, hogy mielőtt nagyberuházásba vágsz, próbálj ki más térképalkalmazásokat.[ előzmény: (73867) Hofferkék, 2015.07.01 16:37:21] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2015.06.22 23:04:14 (6184) |
Valóban, egy felméretlen földút. Nézz hozzá egy műholdképet és látni fogod, mekkora esélye van ott buszmegállónak.[ előzmény: (6183) Old Eye, 2015.06.21 23:52:27] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.06.01 13:52:19 (73747) |
Azért ne felejtsétek, hogy mi a célunk: a turisták ellátása jó minőségű, szabadon használható térképpel. A példában viszont olyan cégek szerepelnek, akiknek a célja a profitmaximalizáció. Ennek az összehasonlításnak az égvilágon semmi értelme.[ előzmény: (73746) Old Eye, 2015.06.01 13:16:13] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.03.27 20:55:05 (73255) |
Nem kizárt, hogy a GPS mellett újra lesz sokaknál Cartographiás térkép, legfeljebb nem a megszokott formátumú, nem a zsebében és nem feltétlen tájékozódási céllal, hanem mondjuk divatból. Részleteket nem árulhatok el, mert keresztüllőnek, de én nagyon izgatottan várom, hogy kipróbálhassam![ előzmény: (73248) Mákos, 2015.03.27 11:47:44] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.03.27 00:19:40 (73246) |
"Félek tőle, android alatt még egy .NET-es progival is probléma lenne, normális futtatókörnyezet hiánya miatt. Biztos tök jók a droidos tabletek, meg még olcsók is, rakás app van rájuk, de aki ilyet ajánl, az vagy tegyen fel egy screenshot-ot egy androidon működő mapszószról (na jó, BaseCamp is elfogadott), vagy linkeljen egy, a célnak alkalmas (.mps, .gdb, .gpx fájlok áttöltése csix-re) appot, esetleg bónusz pontért megírhatja maga, a gpx nyílt és egyszerű, a garmin protokoll pedig itt."
Félreérted, azt javasoltuk, hogy hagyja otthon a Garmint és vigyen helyette egy Androidos telefont Locussal.
A BaseCamp nyilván nem fog futni Androidon. De ha a cél a gpx fájlok átjuttatása a Garminra, akkor nem is kell. Ha OTG képes a telefon, csak rá kell dugni a CSx-et és felcsatolni USB háttértárolóként és már lehet is másolgatni.
A Linux kernel egyébként ismeri a Garmin protokollt, max egy udev rule-t kellhet létrehozni. Nem kizárt, hogy létezik olyan program ami ezt kihasználja. Egy gyors kereséssel találtam egy Exchanger for Garmin nevűt (gondolom kell neki OTG, úgyhogy kipróbálni nem tudom).[ előzmény: (73221) Mengyán, 2015.03.25 20:27:36] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.03.24 22:39:03 (73208) |
Én a helyedben megfontolnám Lipták Roland ötletét, az androidos eszköz + power bank megoldás szerintem tökéletes választás egy ilyen hosszú útra.
A taperolós felület ízlés kérdése. Nekem az elmúlt másfél év túrái alatt a hátizsák bal pántján egy CSx függött, a jobbon meg egy egyszerű Andoidos telefon. Nem tudnám megmondani, hogy a Garminra mikor néztem rá utoljára túra közben, a telefonon annyival átláthatóbb és könnyen kezelhetőbb a térkép, hogy ösztönösen azt kapom elő. A Garmint csak azért viszem, mert szebb logot húz :)[ előzmény: (73206) Tamy, 2015.03.24 20:18:07] |
|
BáthoryPéter | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2015.01.12 21:17:09 (72839) |
Ősszel Grúziába menet két Holux volt kipakolva az ablakba, plusz egy telefon, senki se szólt érte. Hazafelé gyakorlatilag egész úton a térképet néztük (OsmAnd basemap). Odafelé úton elszúrtam, felszállás után kapcsoltam be és a több száz km/h-s sebességnél nem talál fixet. Javaslom még állóhelyzetben elindítani.[ előzmény: (72835) Ákibard, 2015.01.12 20:34:13] |
|
|
|