Összesen: 206 db hozzászólás
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.05.14 18:29:56 (5458) |
Már egy ideje gondolkodom rajta, hogy hogyan fogalmazzak úgy, hogy ne legyen belőle sértődés...
Nem tudnál lassítani egy kicsit? A világ nem dől össze, ha pár órával később hasznosul újra az "útra dőlt fa" egy útjelző táblaként...[ előzmény: (5457) Bryan, 2013.05.14 13:39:33] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.02.17 12:11:01 (5361) |
A konkrét példánál maradva:
Szélesség N 47° 32,614' -> 47 + 32.614/ 60= 47+ 0.543567= 47.543567
Hosszúság E 18° 52,174' -> 18 + 52.174/ 60= 18+ 0.869566= 18.869566
Valahol itt van a pont.
A közeli ládák pedig itt. Fekete-hegyeket kerested? :))[ előzmény: (5359) Old Fairy, 2013.02.17 12:03:21] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.02.17 12:03:21 (5359) |
Az alapján, amit leírtál a Suunto honlap fokban várja a koordinátákat, a geocaching.hu (nem catching! :-) ) honlapon viszont fok-perc formátumban találod. A percértéket oszd el hatvannal és úgy írd a tizedesvessző mögé.[ előzmény: (5357) jtordai73, 2013.02.17 11:54:48] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 20:37:09 (5313) |
Bár minden részletet nem tudok, de az a lényeg, hogy valami helyi csoport egy gyalogoshidat építtetett a Hernádon - de kevesellte az arra haladó turisták számát. Így fogta magát és átirányította az Országos Kéket arrafelé. (Ha valakinek ismerős a történet: nekem ez jutott róla eszembe. :-/ )[ előzmény: (5312) Old Eye, 2013.01.22 20:29:30] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 16:25:02 (5303) |
Igaz, ezen agyalok sokszor én is: a címét írjam be vagy a tartalmát. Mostanában inkább az előbbire hajlok - bár látszik, hogy ez sem mindig problémamentes. :-))[ előzmény: (5301) olahtamas, 2013.01.22 14:10:09] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 13:14:43 (5297) |
És nem tételezted fel, hogy ezt én is így gondolom? :-)) (Legalább az alapján, hogy a térképen jól látszik: ez nem a faluszéli-fajta...)
Egyébként - olahtamas példája alapján - a felvitt POI-k közel 100 %-áról van geotaggelt fotóm. Tanárúr, én készültem... :-))[ előzmény: (5295) Bryan, 2013.01.22 12:53:57] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 12:35:37 (5294) |
(Ha lenne egy kis helyismereted, akkor tudnád, hogy ezek a táblák egy nagyon nagy projekt keretében készültek, remek térképekkel, képekkel ellátva. Szó szerint a "Jakab-hegytől a Völgység-patakig" megtalálhatók.)[ előzmény: (5292) Old Fairy, 2013.01.22 12:33:03] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.21 18:47:35 (5276) |
A turistautak.hu-n beírtam a jobb felső keresőmezőbe, hogy "Földes", majd hagyományos keresést alkalmaztam (ismertebb nevén: végignyálazás). :-)))[ előzmény: (5273) Vgyuri, 2013.01.21 17:56:17] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.12.04 08:26:08 (5178) |
Nem. Annyit tudunk megcímezni az adatbázis jelenlegi szerkezetének módosítása nélkül.
András pontosan arra utalt, amire KiVi is: felesleges reciklálni az azonosítókat. POI-k születnek, élnek és meghalnak. Ez a világ rendje. :-))[ előzmény: (5174) Old Eye, 2012.12.04 00:03:34] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.12.03 20:58:51 (5169) |
Egyszer kérdeztem ebben a témában Andrástól és valami olyasmi volt a válasza, hogy "van még hely az INT-ben..." :-))[ előzmény: (5168) KiVi, 2012.12.03 20:19:05] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.01 18:13:24 (5079) |
Nem történt tragédia. De tényleg jó lenne megbarátkozni a gondolattal: a POI adatbázis a térképszerkesztők napi szinten használt munkaeszköze. A tervezett változtatásokról nem valamiféle szabályzat, hanem az illem okán kellene szólni/egyeztetni.
Azt hiszem, hogy ennyi a tanulsága a történetnek.
A zarándoklathoz sok testi- és még több lelkierőt kívánok![ előzmény: (5078) Pepe, 2012.10.01 18:01:46] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.01 17:36:18 (5075) |
Nem jól érted. Nem figyeltél eléggé... :-))
Pepe1948 POI-ként kezdte írni a blogját, dc3 jóváhagyásával. Ezt megtalálta hev és elmondta róla a véleményét. A véletlen törlés/felülírás elkerülésére írtam egy rövid figyelmeztetést a POI leírásának az elejére - (vissza?)élve POI-szerkesztői jogosultságommal.
Nemrégiben dc3 is közzétette döntését és megvilágította annak hátterét.
Most itt tartunk.
Elmondom én is a véleményemet:
1. Nem igazán erre való a poi.geo, de - úgy tűnik - erre is megfelelő, használható.
2. Ha csak egy-két ilyen "geoesemény" lesz, azzal együtt tudunk élni.
3. Jó lenne a tuhu-t érintő változtatásokat először a térképszerkesztőkkel egyeztetni.[ előzmény: (5073) Old Eye, 2012.10.01 17:23:26] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.01 15:50:52 (5070) |
Nincs terv. Éppen az imént megszületett hozzászólásodra utaltam a "további tájékozódás" fordulattal. :-))
[ előzmény: (5069) dc3, 2012.10.01 15:37:47] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.17 10:59:35 (4907) |
Szerencsére nem így van. Mivel a polgári GPS-ek magassági pontossági igénye néhány méter, elég a geoidundulációt pl. negyed foknyi felbontásban tárolni. Így az egész bolygóra egy-két megabájton elfér az táblázat. (Legalábbis ezt szűrtem le pl. ebből az oldalból.) [ előzmény: (4906) alnibell, 2012.06.17 09:06:25] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.12 08:47:38 (4886) |
A magassági értékeket máshonnan kell megszerezned... :-)) (Azt hiszem erre is tettem utalást.)[ előzmény: (4883) hadidoki, 2012.06.12 08:45:43] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.12 08:34:03 (4882) |
Nem vagy láma, tényleg nincsenek fent a magassági értékek. :-)
A honlapon csak a pont kartonjának a sarka, a helyszínrajz érhető el - a többi fizetős (700 Ft/db).[ előzmény: (4880) hadidoki, 2012.06.12 08:20:30] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.11 10:50:11 (4870) |
Nos, magassági alappontokat (ugyanazon a környéken ezek vannak)- ami egy teljesen külön hálózat. A centiméter (vagy ennél is nagyobb) élességű adatok fizetősek. De Magyarországon ez nem azt jelenti, hogy pénzt kell adnod érte, hanem azt, hogy ki kell használnod/szerezned kell egy olyan ismerőst, aki rendelkezik ezekkel. :-)))[ előzmény: (4868) zakany, 2012.06.11 10:19:03] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.11 10:14:17 (4867) |
Erről van szó?
(Egyébként azt hiszem, hogy ezek a vízszintes alapponthálózat részei, tehát a magassági adatok csak tájékoztató jellegűek.)[ előzmény: (4864) Andreas, 2012.06.11 09:38:04] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.06.01 11:08:52 (4828) |
A "törölt" az lényegében "véglegesen törölt". Csak az admin tudná visszaállítani adatbázisszinten - de azt írta egy emailben, hogy nem érdemes ezzel bajlódni.[ előzmény: (4827) ark03, 2012.06.01 11:03:14] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.15 23:02:24 (4661) |
Nem is igaz! :-)
(Sört nem ittam vagy tíz éve... TopoGuide-om meg ugyanúgy a használt kütyüvel jött. Igaz, én később megvettem a "bóti" telepítő cédét.)[ előzmény: (4659) Old Eye, 2012.03.15 22:51:08] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.15 22:30:40 (4655) |
Ha nincs meg a TopoGuide telepítő cédéd, akkor valóban elveszítenéd egy új térképkészlet feltöltésével. Ha viszont megvan, akkor azon kellene lennie MapSource-nak is...
(A MS telepítése egyébként megoldható különösebb nehézség nélkül.)[ előzmény: (4654) Analyzer, 2012.03.15 21:52:07] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.15 21:24:42 (4653) |
Ezt a térképet nem próbáltad? Ingyenesen letölthető, akár a TopoGuide-dal együtt is felteheted a GPS-re és sok tekintetben (pl. naprakészség, jelzett turistautak) jobb is annál.[ előzmény: (4647) Analyzer, 2012.03.15 19:10:04] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.03.13 20:29:52 (4633) |
Talán a névben nem feltétlen kell ennyire körülírni. Elvileg a térképolvasó felhasználó látja, hogy mi van a közelben. :-))[ előzmény: (4632) Paramedic, 2012.03.13 20:23:19] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.31 09:40:12 (4546) |
De van: az eredeti gazda és a POI szerkesztési jogosultsággal rendelkező térképszerkesztők látják.[ előzmény: (4545) majormezei, 2012.01.31 09:39:02] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.26 23:21:42 (4535) |
Na, csak kibogarásztam őket... :-) (Az URL-ben mögétettem egy owner=0 paramétert. Így a bejelentkezett felhasználó POI-jaira szűkült a lista.)
Egyébként úgy láttam, hogy ezek a POI reform során kapták az épített tereptárgy besorolást - és ez azóta nem tűnt fel senkinek. :-))[ előzmény: (4534) Old Fairy, 2012.01.26 22:58:55] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.26 09:15:48 (4523) |
Értem, ezzel semmi gondom nem volt. Csak javasoltam egy lehetséges lépést a megoldás érdekében. :-)[ előzmény: (4522) Old Eye, 2012.01.26 08:15:42] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.20 20:08:05 (4505) |
Ez talán a régi webes POI-felviteli felületből adódik: ott kifejezetten kérte a form, hogy legyen valamilyen cím/névmegadás.[ előzmény: (4504) Bryan, 2012.01.20 19:58:43] |
|
|
|