Összesen: 5144 db hozzászólás
Moris GPS | hozzászólásai | válasz erre | 2024.02.09 12:38:08 (5093) |
Köszönöm szépen! Amit ajánlottál, azt már letöltöttem. Viszont a turistautak többi linken lévő programjait szépen letölti, csak kettőt nem. Amiben az említett is van. [ előzmény: (5091) Hev, 2024.02.07 18:57:45] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2024.02.07 18:57:45 (5091) |
Az az oka, hogy a letöltéshez használt böngésződ beállításai letiltják a letöltést, mert ritkán letöltött fájlként vírusosnak gondolja. A beállításaid pedig olyanok, hogy a letöltésnél nem tudod bekapcsolni, hogy mégis csak töltse le és a futtatást is meg kell majd erősíteni. Én most letöltöttem mindkettőt, bár a 10 m-es bőven elég nekem, használj másik böngészőt, vagy fordulj szakemberhez, vagy töltsd le innen a win telepítős térképet. [ előzmény: (5090) Moris GPS, 2024.02.07 14:23:14] |
|
Moris GPS | hozzászólásai | válasz erre | 2024.02.07 14:23:14 (5090) |
Sziasztok!
Kezdő vagyok, és ügyetlen is. :) Szeretném BaseCamp alá a turistautak térképet, de a linkre kattintva és ott a kékkel kiemelt "Turistatérkép telepítő domborzatárnyalással és 5 m szintvonalakkal, a turistautak saját színükkel kiemelve (~157 MB)" lehetőségre kattintva nem történik semmi. Mi ennek az oka?
|
|
hinia lux | hozzászólásai | válasz erre | 2024.01.27 12:19:48 (5089) |
Köszönöm! Az e-mailt is. Sajnálom, hogy nem lesz már elérhető. A gusty féle térképet is használom régóta.[ előzmény: (5088) Juju, 2024.01.26 22:59:41] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2024.01.26 22:59:41 (5088) |
Beszéltem vele, sajnos nem, a gc oldal változott úgy hogy ezzel nem működik. De van másik helyette, nézd meg az adatlapomon. Ha az megfelel, mailban át tudom küldeni a kódot (ide nem lehet beilleszteni) [ előzmény: (5087) hinia lux, 2024.01.26 20:50:35] |
|
hinia lux | hozzászólásai | válasz erre | 2024.01.26 20:50:35 (5087) |
Nem lehetne valahogy megoldani, hogy a Sylverrat féle térkép ismét látható legyen a felhasználói felületeken? Nekem eléggé hiányzik, jó volt nézni, hogy merre jártam már, és merre vannak még felfedezetlen területek. Ebből a szempontból jól átlátható volt. |
|
Fazék | hozzászólásai | válasz erre | 2024.01.18 21:03:26 (5085) |
1. megoldás: Lépj be a geocaching.hu-ra, és az oldal alján lévő [tursitautak.hu] linkre kattintva "lépj át" a turistautak.hu-ra
2. megoldás: változtasd meg a jelszavad, hogy ne legyenek benne magyar ékezetes karakterek. (Ha most sincsenek, akkor ez nyilván nem nyert :) ) [ előzmény: (5084) Hokuszpok, 2024.01.18 20:52:49] |
|
Hokuszpok | hozzászólásai | válasz erre | 2024.01.18 20:52:49 (5084) |
Sziasztok! Segítséget kérnék hova forduljak a következő problémámmal. A geocaching.hu oldalra a felhasználó nevemmel és jelszavammal be tudok jelentkezni, de a turistautak.hu-ra hibás felhasználónév vagy jelszó!-val elutasít. Segítségeteket előre is köszönöm. |
|
shitateya.lak | hozzászólásai | válasz erre | 2023.12.27 11:54:12 (5082) |
Sziasztok! Horvátország térképet hol tudok letölteni? Megyünk a Papukba és azt írja ki a GPS hogy nincs út a ládához!
|
|
Kiss_Karoly | hozzászólásai | válasz erre | 2023.12.22 17:57:42 (5079) |
Sziasztok!
A MapSource-ról kérdeznélek benneteket. Lehet, hogy a BaseCamp már teljesen kiváltja, de én mióta GPS-em van ezt használom elsősorban. A legutóbbi időkig tudtam használni, még a Win10-en is. A gépre eddig SylverRatnak egy régi bejegyzése alapján tettem, ami mindig működött. Most az új Win11-es laptopomon már nem működik. Mindent ugyanúgy csinálok, de ez a hibaüzenet dobódik fel:
Van remény, hogy működésre bírjam, mit csinálok rosszul, vagy már egyszerűen nem is megy Win11 alatt?
Köszönöm a választ! |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2023.11.26 07:56:42 (5078) |
Ránézne valaki a ládalista letöltés funkcióra? Nekem hiába van a megadva a "description" mező a letöltött gpx tartalma nem függ a beállítástól. Van képernyő mentésem a vélt hibáról ha kell elküldöm. |
|
ocsike78 | hozzászólásai | válasz erre | 2023.11.20 09:03:23 (5077) |
Cél az lenne, hogy ha adott egy ládahalmaz akkor csak az adott halmaz elemeit frissítsem a megtalálás tekintetében és ne az adott megye vagy megyék adatait. Most a cachesbyid használom, de itt ugye nem lehet megadni az userid-t,found-ot , amit pl a cachesbydist,cachesbyarea esetén lehet használni és mivel ezek a paraméterek hiányoznak az eredmény found mezője üres.[ előzmény: (5076) gusty, 2023.11.18 11:12:02] |
|
ocsike78 | hozzászólásai | válasz erre | 2023.11.17 16:05:54 (5075) |
A /logsbyuser API hívásnál lehet-e kérni, hogy a /cachesbyid mintájára legyen egy id_list paraméter, hogy csak a paraméterben szereplő ládák esetén kérje le a logokat és ne mindet vagy egyet? |
|
petrot81 | hozzászólásai | válasz erre | 2023.11.10 08:30:31 (5074) |
Kedves Játékostársak,
letölthető a Geoládák 4.2.0-ás verziója!
A kiadás újdonságai:
- Részletesebb Kékszállás információk
- Képek gyorsítótárazása a Kéktúra szállás és bivak poiknál (offline használathoz)
- Ládaadatlap képek opcionális letöltése a kötegelt letöltéskor (offline használathoz)
- Kisebb hibajavítások (QR kód olvasás, Androidos "vissza" gomb kezelés) |
|
VP | hozzászólásai | válasz erre | 2023.11.05 14:40:12 (5073) |
Igen, ez lehet, mert nem csak a gc levelekkel történik ez, hanem mindennel (csak eddig csak gc levelet kaptam ma).
Akkor elnézést a felesleges bejegyzésekért![ előzmény: (5072) Nargoth, 2023.11.05 14:21:23] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2023.11.05 14:21:23 (5072) |
Amit én találtam róla, az hogy a szerver vírusirtó keresőmotorja elavult, ami miatt kiszűri a leveleket, nem vírus.
[ előzmény: (5071) VP, 2023.11.05 13:45:33] |
|
VP | hozzászólásai | válasz erre | 2023.11.05 12:09:26 (5069) |
Jött (volna) ma már három értesítő email (a beállításaim alapján) a GCKEM mozgó állapotváltozásairól, de az egyetemi levelezőszerverem kiszűrte őket:
"The original content of this message part has been replaced by this text because it tested positive for the following
virus(es): SOPHOS_SAVI_ERROR_OLD_VIRUS_DATA"
Lehet tényleg vírusos a GC szerverről érkező értesítés? Vagy valamit benézett a víruskereső? (Ritkán történik ilyen.) |
|
tegedi | hozzászólásai | válasz erre | 2023.11.02 11:07:00 (5067) |
Sziasztok,
Csak nekem nem indul el a letöltés mikor Garmin telepítőt próbálok leszedni? Az árnyalásos verzióval van gondom ami a Basecamp-hez jó. |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.10.17 15:47:58 (5066) |
Ez egy külön mező, a Garmin GPS-ek kezelik, tehát ez nem a leírásba kerül bele.
Ahogy vittorio is írta, ezt külön lehet megjeleníteni. A funkció csak a ládára való navigálás beállítása alatt érhető el.[ előzmény: (5064) Zergi, 2023.10.17 12:36:42] |
|
vittorio | hozzászólásai | válasz erre | 2023.10.17 13:03:24 (5065) |
Én a napokban használtam élesben a funkciót az egyik ládánál. Az Oregon 450-esemen beállítottam a ládapontot célpontnak, majd a Geocaches -> Show Hint menüpontban látszott a tipp mező tartalma.[ előzmény: (5064) Zergi, 2023.10.17 12:36:42] |
|
Zergi | hozzászólásai | válasz erre | 2023.10.17 12:36:42 (5064) |
Lehet, hogy kimaradtam valamiből? Nem mindig van időm minden fórumot átnézni.
Ugyanis többféle módon (közvetlenül a geomapból, vagy a láda leírásból Grounspeak újjal) történt gps-re töltés esetén sem látom a láda leírásában a további segítséget a rejtéshez. Az Átjáró barlangnál megjelenik a gps-ben, de az új börzsönyi ládáknál, vagy GcTaho-nál próbáltam még, ott ez hiányzik.
Megértem, ha valaki segítség nélkül szeretne keresni, ezért kikapcsolható ez az opció a netes leírásban. De a további segítség a rejtéshez a gps-ben miért nem látható valami módon? Ahol nincs térerő és nem tudok felmenni a netre mobiltelefonnal, ott ez az infó kimarad! Nem lehetne a fejlesztésen kiigazítást tenni? |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2023.10.10 22:55:28 (5061) |
Látom sikerült az MTSZ WMS rétegét újból életre kelteni.
Mi lett az új wms réteg lekérő "parancsa"?[ előzmény: (5059) petrot81, 2023.10.03 10:16:45] |
|
Fazék | hozzászólásai | válasz erre | 2023.10.02 08:23:46 (5057) |
Automatikusan megjelenik a 'geomap' link is, ha
- .gpx a track formátuma (tehát a szokásos Garmin / Mapsource / Basecamp, stb .gpx) ÉS
- a fájl nevében nincs ékezet, szóköz, írásjel, tehát csak az angol abc betűi, számok, alulvonás, kötőjel lehet a névben. (Ez a buta feltétel a turistautak.hu eltérő kódolása miatt van így, talán esetleg fejlesztjük majd valamikor, de egyelőre használd az angol abc-t) [ előzmény: (5056) Pongi, 2023.10.02 08:05:30] |
|
Pongi | hozzászólásai | válasz erre | 2023.10.02 08:05:30 (5056) |
Nézegettem a verseny logokat és többeknél láttam (például Fazék és lelcache logjánál), hogy a feltöltött tracket Geomap-on is meg lehet nézni. Én nem találtam semmilyen kapcsolót, beállítást a saját track-em feltöltésekor, ahol ezt be lehetne állítani és alapból csak a TUHU linkjét írja ki. Hogy lehet ezt beállítani? |
|
Tesztelo.hu | hozzászólásai | válasz erre | 2023.09.30 16:35:19 (5055) |
Beküldéskor a ...logbeküldés sikertelen: Unathorized "A hitelesítés sikertelen" hibaüzenetet kapom. A Beállításoknál az azonosítás sikeres, a User ID és az API key mezők ki vannak töltve.
Mi okozhatja ezt?
v2.10.16 |
|
kundi | hozzászólásai | válasz erre | 2023.09.29 09:56:11 (5053) |
Az még hátha hasznos, hogy az útvonal rögzítés (csiga) ikon elérhető, de nem aktív útvonalrögzítést jelez és ha elindítom, akkor felteszi a kérdést, hogy az előző nyomvonalat lezárom vagy folytatom.
(az app-tól független androidos értesítés, felül azt mutatja, hogy nyomvonal rögzítés aktív, de gondolom az kiteszi az elején és végig úgy marad)[ előzmény: (5051) bigmick, 2023.09.26 14:10:06] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2023.09.26 11:58:01 (5050) |
A trackben elvileg van időpont is. Őssze kell hasonlítani néhányat, hogy hány percet rögzített, vagy a távolságokat, esetleg a pontokat megnézni hány db.
[ előzmény: (5049) kundi, 2023.09.26 08:28:43] |
|
kundi | hozzászólásai | válasz erre | 2023.09.26 08:28:43 (5049) |
igen, szerintem egységnyi idő után, de a track lezáró ideje, mikor lezárom, csak a végén nincs már ott a csiganyál. Ezért nem tudom pontosan, hogy mennyi ideig rögzített. Voltak standard körök és kb ugyanott hagyta abba. [ előzmény: (5048) bigmick, 2023.09.25 18:18:42] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2023.09.25 18:18:42 (5048) |
"Úgy vettem észre, hogy kb azonos időben történik, hogy abbahagyja a rögzítést."
Úgy érted, hogy mindig kb. ugyanannyi idő után egyszer csak abbamarad a rögzítés?[ előzmény: (5046) kundi, 2023.09.25 14:46:36] |
|
kundi | hozzászólásai | válasz erre | 2023.09.25 14:46:36 (5046) |
Sziasztok!
Android 13 -on 2.10.12 g:hu+ programot használok. Az andorid helyadatok beállításnál engedélyezve van, hogy mindig a g:hu+ mindig elérhesse a helyadatokat.
A nyomvonal rögzítés egy idő után abbamarad, nem záródik le, csak egyszerűen "nem húzza tovább a csiga-
nyálat". Úgy vettem észre, hogy kb azonos időben történik, hogy abbahagyja a rögzítést.
Hogy lehetne elhárítani a hibát?
Köszi, Kundi |
|
|
|