Összesen: 6919 db hozzászólás
Ajtony | hozzászólásai | válasz erre | 2019.10.07 11:12:34 (6819) |
Valamit rosszul csinálok? A 184952 sz. POI-t megnyitva a fejlécben felkínálja az előhívható TUHU-OSM-Gmaps térképeket, míg a szövegmezőben lévő Turistautak térkép üres, nem férhető hozzá, de az alatta lévő "térkép teljes ablakban" lehetőséget választva kinyílik. Ugyanakkor a 31962 sz. POI-nál a fejlécben nem kínálja fel a 3-féle térképet, viszont a szövegmezőben automatikusan megjelenik a Turistautak térkép. |
|
Ajtony | hozzászólásai | válasz erre | 2019.10.07 10:50:59 (6817) |
A TUHU-n keresgélve lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de mintha a jó állapotban lévő, kilátónak is használt torony nem lenne a POI pontok között (?). Ezek szerint Anettx mint új pontot felvihetné. [ előzmény: (6816) Gőcze László, 2019.10.06 18:49:32] |
|
Gőcze László | hozzászólásai | válasz erre | 2019.10.06 18:49:32 (6816) |
Az adott POI leírása tartalmazza, hogy az egy acéltorony, sérült, korhadt fa támasztó gúlával.
Nem azonos a kilátóvá átalakított vasbeton mérőtoronnyal.
Én ott voltam, tudom, mit és hogy mi alapján szerkesztettem.
A bejelentés előtt nem ártott volna legalább a térképen tájékozódni![ előzmény: (6815) anettx, 2019.10.06 14:20:45] |
|
emiGrant | hozzászólásai | válasz erre | 2019.10.04 08:59:54 (6814) |
Szia! 11 napja elküldtem a videót a profil oldaladon levő gmail címre. Kérlek írd meg, hogy megjött-e, mert sokszor van bajom az én e-mail szolgáltatómmal és szeretném tudni, ha valami fennakadás van megint.
Köszi![ előzmény: (6809) HUNJack15 & Hippi72, 2019.09.17 07:11:32] |
|
Medves | hozzászólásai | válasz erre | 2019.10.03 20:19:26 (6813) |
Jaj, de érzékenyek lettünk hirtelen. Mindenkinek ami jár.
"inkorrekt, nagyarcú"...
pont mint te.
:-)[ előzmény: (6811) Hev, 2019.09.26 16:29:48] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2019.09.26 16:29:48 (6811) |
Még tavaly jeleztem, hogy Kaposváron a korábbi távolsági autóbuszpályaudvar megszűnt és egy ideiglenes helyre költözött. Javasoltam a cseréjét.
Egy eléggé nagy arcú választ kaptam, itt megtalálható most is, amúgy nem lett törölve, semmi nem történt a sértegetésen kívül!
https://turistautak.hu/forum.php?action=thread&id=poi&message_id=490116
Most 09.22.-én újra jeleztem, hogy ezt a POI-t törölni kellene amire szintén egy teljesen inkorrekt intézkedés történt, a tisztelt szerkesztő úR átírta a POI koordinátáját, ugyanakkor az alján ott a megjegyzésem ami nyilván erre a POI-ra nem érvényes.
https://www.turistautak.hu/poi.php?id=1761
Aki még a saját lakhelyén sem képes korrekten kezelni a dolgokat annak kár ilyen jogokat adni. Én mindenesetre nem jelentek be több hibát keresse meg aki akarja.
|
|
emiGrant | hozzászólásai | válasz erre | 2019.09.19 23:07:23 (6810) |
Küldöm a videot, ahogy megtaláltam. Jelenleg keresem, mert fogalman sincs hova raktam. :)[ előzmény: (6809) HUNJack15 & Hippi72, 2019.09.17 07:11:32] |
|
emiGrant | hozzászólásai | válasz erre | 2019.09.17 06:04:53 (6808) |
Vagy megtanulod, hogy hogyan kell csinálni, vagy megkérsz valakit, hogy csinálja meg neked. Az előbbi a hosszabb távú megoldás, mert egy idő után már kellemetlen kezd lenni, hogy valakit mindig nyaggat az ember. Velem ez történt és V_Gábor nagyszerű kis videójával meg is tanultam. Ha Gábor nem bánja, én szívesen elküldöm Neked a linket, hogy tanuld meg magad és ha nem megy, nyugodtan hívjál, szívesen eligazítlak. :)[ előzmény: (6807) HUNJack15 & Hippi72, 2019.09.16 22:01:35] |
|
HUNJack15 & Hippi72 | hozzászólásai | válasz erre | 2019.09.16 22:01:35 (6807) |
Sziasztok! Ha bejelentettem egy geo-eseményt poi-ként, akkor hogyan tudok bannert hozzáadni(a főoldalon megjelenőre gondolok)? A segítséget előre is köszi! |
|
cseremoha | hozzászólásai | válasz erre | 2019.08.06 16:44:35 (6802) |
Szerintem nem az EOV koordinátákra gondolt, mivel éppen "csak az országra vonatkozó ilyen rendszer felállítása" volt a problémája.[ előzmény: (6801) olahtamas, 2019.08.06 07:01:39] |
|
cseremoha | hozzászólásai | válasz erre | 2019.08.05 10:25:45 (6800) |
Mire gondolsz a "hagyományos, mindenki által ismert koordináta megadás" meghatározás alatt?[ előzmény: (6794) Tejinashi, 2019.08.02 09:46:44] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | válasz erre | 2019.08.02 20:29:28 (6799) |
"Egyébként mi értelme volt így megbonyolítani, miért nem volt jó a hagyományos, mindenki által ismert koordináta megadás, miért kellet külön csak az országra vonatkozó ilyen rendszer felállítása (gondolom sok pénzért, amivel valaki biztos jól járt)?"
Az EOV a Pulkovo 1942 koordinátarendszerre épül.
A bevezetésekor, mondhatjuk, hogy nem volt szempont, hogy valaki szénné keresse magát rajta.
Ez egyébként a Gauss-Krüger vetületi rendszeren alapul, és a maga idejében számos ( nem csak keleti blokkos ) ország szintén szabványként alkalmazta alap- és katonai térképekhez. [ előzmény: (6794) Tejinashi, 2019.08.02 09:46:44] |
|
VP | hozzászólásai | válasz erre | 2019.08.02 18:58:35 (6798) |
Nem egészen!
Bár nem vagyok térképész, de tudtommal az EOV-nek az az értelme, hogy - kihasználva Mo. aránylag kis területét - egyetlen hengervetülettel nagyon kicsi torzításokkal leképezhető az egész ország. Hengervetület -> az északi irányok mindenhol párhuzamosak egymással, az egész térkép egy téglalap (szemben a szokásos fokhálózattal, ahol az északvonalak összetartanak - a gömb nem teríthető ki síkba).
Ráadásul amikor készült, még sehol se volt a gps. :-)[ előzmény: (6795) Katulyakutatók, 2019.08.02 11:01:14] |
|
Katulyakutatók | hozzászólásai | válasz erre | 2019.08.02 11:01:14 (6795) |
Biztosan a csúnya ellenséget akarták megtéveszteni, ahogyan régen torzították és félrerajzolták a publikus térképeket is. Sajnos átszámoló képletet én sem tudok.[ előzmény: (6794) Tejinashi, 2019.08.02 09:46:44] |
|
Tejinashi | hozzászólásai | válasz erre | 2019.08.02 09:46:44 (6794) |
Lehet valahol találni valami képletet, hogy miképp lehet egy EOV koordinátát átszámolni GPS-be?
Egyébként mi értelme volt így megbonyolítani, miért nem volt jó a hagyományos, mindenki által ismert koordináta megadás, miért kellet külön csak az országra vonatkozó ilyen rendszer felállítása (gondolom sok pénzért, amivel valaki biztos jól járt)?[ előzmény: (3451) felazso, 2010.12.21 09:30:09] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2019.07.27 17:30:56 (6793) |
Vélhetően lehetne pályázni újak létesítésére, és talán még nyerni is lehetne rá pénzt.
A kérdés inkább az, hogy a fenntartása megoldható-e? Erre már sokkal nehezebb előteremteni a fedezetet.
Talán lehetne indítani akciót, hogy pl. "fogadj örökbe egy esőházat".[ előzmény: (6791) Old Eye, 2019.07.27 14:04:12] |
|
Blue Mali | hozzászólásai | válasz erre | 2019.07.27 17:19:17 (6792) |
Csak, ha érdekel a véleményem.
Azt nem tudtam, hogy kulcsosház volt, de kb. 10 éve már a vandálok tönkretették :(
Lehet találok róla fotót.
Szépen lerabolták, s ezek szerint el is bontották....
Kulcsosház/menedéket adó ház ügyben tudnék írni, de nem teszem....
Úgy csinálják, hogy inkább ne vedd ki...! :([ előzmény: (6791) Old Eye, 2019.07.27 14:04:12] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2019.07.27 14:04:12 (6791) |
Köszönjük!
Módosítottam a POI-t. Utólagos engedelmeddel átmásoltam képeidet a POI lapjára. Szólj, ha mégse.
Fogynak menedékházaink :-([ előzmény: (6789) törölt nick 42, 2019.07.27 00:44:02] |
|
TücsiTeam | hozzászólásai | válasz erre | 2019.07.27 13:05:46 (6790) |
Sziasztok!
Áttértem az autós navigációban az iGO nextGen programra. Az örömöm nem teljes, mert a geoládákat nem tudom beintegrálni a szokott módon. Tud valaki segíteni?
Régen a branding.zip-et és a data.zip-et módosítottam a geocaching.icons és poi_geo.spr, poi_geo.bmp féjlokkal és bele kellett írni a poi_visiblities.txt fájlba a save mappában. Most ez nem működik.
Köszi a segítséget. |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2019.07.21 20:53:41 (6788) |
Szomorú hír.
Nem találtam ilyen POI-t az adatbázisban.
UPDATE - Megtaláltam. Töröltem. Köszönjük![ előzmény: (6787) Pilis50, 2019.07.21 20:15:18] |
|
Pilis50 | hozzászólásai | válasz erre | 2019.07.21 20:15:18 (6787) |
Városlődön a Keramika kiállítás (N47 08.674 E17 39.070) pár éve megszünt.
A házban lakó hölgy szerint érdektelenség miatt megszüntette a városlődi gyár a kiállítóhelyet.
|
|
törölt nick 42 | hozzászólásai | válasz erre | 2019.07.16 15:08:41 (6786) |
A „kátyú” pontok (típus=akadály) a Garmin térképeken sorompóként jelennek meg.
Ezért javaslom az akadály típusú pontok jelölését megváltoztatni valami másra.
A sorompóknak úgy is külön típusa van.
Példa: kép1, kép2
Az összes kátyú: lista
|
|
FTom | hozzászólásai | válasz erre | 2019.05.07 13:05:06 (6784) |
Palló tényleg nincs már ott egy ideje, de időszakos átkelési lehetőség mindig van. Lehet kerülni egy kicsit északabbra, de mi pl. gázlóként használtuk a helyet februárban. Persze kerékpárral Nyírmártonfalva felé érdemes kerülni, ezt ajánlottam is Gábornak az AK-túrájánál. A környéki szekérutakból, ösvényekből többet is felszerkesztettem februárban a TuHu-ra, a gázló és néhány egyéb javítás még hátra van a bejárásokból.[ előzmény: (6783) Güszi, 2019.05.07 06:00:55] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2019.05.06 22:22:10 (6782) |
Ezen a ponton nincs palló: N47 33.676 E21 53.234
Kérem, hogy ezt a POI-t töröljétek. Állatoknak gázlója van, de abba ember jobb, ha nem megy bele. Szóval ott már régóta nincs semmilyen átkelési lehetőség a vízen.
Köszi! |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2019.05.05 21:28:12 (6780) |
Hev, Old Eye: köszönjük! Kettő is van, egyik sem szerepel még a térképen. Az egyik esetben a kerítés mellett el lehet még sétálni, mivel leirtották ott a növényzetet (ki tudja meddig lesz úgy). Track rögzítve, küldjük a kérdéses szakaszt, ha szükséges. Üdv |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2019.05.05 21:14:50 (6779) |
Feltétlenül rögzítsétek!
Nagyon hasznos információ a turistának!
A rögzített POI azonal megjelenik az online térképünkön (ha van neki rajta hely), a Garmin kimeneteken másnap reggelre.
A pontos pozíció megadása után, még POI eltárolása előtt le tudjátok ellenőrizni, nem szerepel-e már a kérdéses objektum az adatbázisban. Ha már szerepel, sajnos, a bejelentett újat törölni fogjuk. Ha van kiegészítő, plusz információtok, azt simán hozzá tudjátok fűzni a már meglévőhöz akár fényképpel is.
Köszönjük a segítséget![ előzmény: (6777) Atmosz&Zozmosz, 2019.05.05 19:19:04] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2019.05.05 19:19:04 (6777) |
Sziasztok! Ha valahol zárt kaput találunk (nem turistaúton, hanem szekérúton vagy ösvényen), azt fel lehet vetetni POI-nak? Köszi, üdv |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2019.04.20 06:45:30 (6775) |
A szabályok szerint a régit kell meghagyni, az új POI információit bemásoltam abba és utána töröltem!
[ előzmény: (6774) Kisdecso, 2019.04.19 20:45:17] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2019.03.19 15:42:21 (6773) |
Nincs egyszerűbb, még nekem sem, pedig látom a mappákat és a fotó fle-okat, de olyan azonosítórendszer van itt, amit manuálisan buherálni életveszélyes.
Börzsöny- kösz a figyelmeztetést. Teszteltem és úgy felejtettem :-([ előzmény: (6772) Güszi, 2019.03.19 15:04:43] |
|
Güszi | hozzászólásai | válasz erre | 2019.03.19 15:04:43 (6772) |
Kösz.
A letöltöm és visszatöltöm nekem is beugrott, de azt gondoltam, van egyszerűbb.
Legközelebb menni fog!
Más.
Börzsöny te?
Dolgozol, vagy esetleg "beragadt" a zárolás?[ előzmény: (6771) Old Eye, 2019.03.19 14:09:06] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2019.03.19 14:09:06 (6771) |
Szinte tökéletes, Kisdecso!
Csak apróságok - nem plusz munka, de jó, ha legközelebb gondolsz velük -
- Bejelentés alapján a tipust átállitotam "forrásra" (Kisdecso 2019.03.18) - nem tartozik a látogatókra, csak a szerkesztőkre, a rejtett mezőben a helye.
- Külön log-ba vitted a emiGrant törölt POI-jába írt megjegyzését. Ennek nyilvánvaló helye a POI leírás mezeje, és tiszteljük meg a beküldőt nevének feltüntetésével.
- Indoklás nélkül elutasítottad becko törlés kérését erre a POI-ra. Megfeledkeztél arról, csak a szerkesztők értik, mert látják, miért, a törölt POI bejelentője, emiGrant és a törlés kérője, becko valamint a POI lap látogatói azonban nem. Megérdemlik a felvilágosítást. A törölt POI leirása kiegészítendő 'duplikálás miatt töröltem, XY, dátum' féle szöveggel
A fenti apróságokat seperc elintéztem.
Güszi!
Fotót átvinni egy POI leírásból a másikba nem lehetetlen.
Az egyikről letöltöd magadnak, a gépedre, aztán feltöltöd a másikra. Ennyi.
Babramunka, szívás :-( de csináljuk. További jó munkát! :-)
Hev!
A turistautak.hu íratlan szabályai szerint dupla POI esetén mindig a korábbi bejelentés marad meg, ezzel is tisztelve az első felmérő munkáját - kimondtad a lényeget.
Ha valaki bemondásra vagy sajtóhírre támaszkodva rögzít egy adatot a térképadatbázisban és pár nap, pár hét múlva egy felmérő saját rögzítésű nyomvonalával, útpontjaival, saját készítésű fotókkal pontosítja az adatot - nyilván a POI első bejelentőjének megtisztelő címe az utóbbinak jár.
[ előzmény: (6769) Kisdecso, 2019.03.18 21:52:06] |
|
|
|