Összesen: 305 db hozzászólás
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2015.02.24 15:32:00 (6136) |
A turistautak.hu szerkesztési szabályai szerint:
Pontok
Pontokkal vagy a pontszerű 'objektumokat' ábrázoljuk, vagy az olyan - kiterjedéssel is rendelkező - térképi elemeket, amelyeknek van egy kiemelhető fontos pontja (de nem tudjuk pl. körbejárni gps-sel, hogy a körvonalai is meglegyenek).Az előbbire példa lehet egy forrás, az utóbbira egy kemping bejárata.
Természetesen mindenki azt csinál amit akar, de ez a POI semmit nem mond a térképen és a GPS-en sem. Ebből nem lehet tudni, hogy mit akart a szerzője megjelölni, vagyis nem lehet tudni, hogy ha valaki odamegy akkor ott mit talál. [ előzmény: (6135) Andreas, 2015.02.22 18:54:31] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2015.02.05 11:55:48 (6109) |
Nem probléma, az OSM-es térképre majd műholdképről beszerkesztik és onnan át lehet venni a turistautak.hu térképre is.[ előzmény: (6108) Ajtony, 2015.02.04 18:26:54] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2015.02.04 14:33:23 (6106) |
A komplett tanösvény nem pontszerű azaz nem köthető egyetlen koordinátához úgy mint a tanösvények állomásai. A tanösvény nyomvonalát valamilyen jelzéssel jelölik (többnyire) de az sem POI. [ előzmény: (6105) Ajtony, 2015.02.04 13:59:48] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2015.01.16 22:50:36 (6099) |
Turistautak.hu-s térképet kell nézni, innen lehet telepíteni.
http://turistautak.hu/garmin.php
Ha már felvittél egy uj POI-t akkor csak meg kell nyomni a jobb szélen a Közeli pontok -at és meg lehet nézni, hogy 'ugyanazon' a koordinátán van e már valami. A GPS-ek pontosság miatt 50 m eltérés is lehet.
Ha dupla amit csináltál magad is törölheted![ előzmény: (6098) szaszkievics, 2015.01.16 21:56:43] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2014.11.26 22:06:48 (6091) |
Kizárólag hozzáállás és igények kérdése.
Ha én idegen területre megyek leszűröm a térségben a POI-kat és bizonyos tipusokat külön átnézek és ha érdekel felkeresem.
Ha én Páty közelében kilátókat keresek - mert számomra az egy ismeretlen terület - akkor megtalálom és majd én eldöntöm, hogy honnan akarom megközelíteni.
Ha viszont eleve nem tudok arról, hogy ott van akkor nem is keresem fel, utólag pedig ha rájövök, hogy mit hagytam ki elküldöm a .... ba azt aki hiányosan töltötte fel.
Én főleg a szakrális helyeket, romokat , régi kereszteket szoktam keresni, ezek létezése nem igazán közismert de a helyiek ismerhetik és általában rendesen feltöltik POI-nak.
Az is igaz, hogy a muemlekem.hu lassan teljesebb minden ilyen téren mint a turistautak.hu és ott a térképen egyből kattinthatóan kereshető viszont ott a turistautakat nem látom a kettő együtt a legteljesebb.
[ előzmény: (6090) Old Eye, 2014.11.26 21:53:42] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2014.11.26 09:10:47 (6086) |
Mikor én elhelyeztem a POI-t a szerkesztésem közben, még nem tudtam, hogy ez, egy és ugyanaz forrás lehet(mivel elég messze voltak egymástól)...
Ha tudtam volna, áthúztam volna a mostani koordinátára és nem helyeztem volna el egy újat.
Ez simán helyismereti probléma, én egy héttel előbb tettem ki a forrás POI-t fotókkal is ellátva és nem a Peti trackje alapján. Nyilván egy mérés nem mérés, főleg nem egy zárt fölgyben, ez nekem otthon van így megnéztem a helyszínt ismét és ezért pontosítottam.
A dupla POI-k esetében ez az eljárás közismert, csak alkalmazni kell:
Old Eye hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.10 12:35:09 (5747)
Nincs vita. Ha egyértelmű a dupla adatrögzítés,
- a régebbi POI-t őrizzük meg,
- az újabból, ha vannak, átemeljük a régibe a frissebb, naprakészebb adatokat jelezve a forrást
- az újabb POI-t töröljük (*), a megjegyzés mezőbe beírjuk a törlés okát, időpontját és szignáljuk
[ előzmény: (6085) Robi(gyalogtúrák), 2014.11.25 22:41:19] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.27 12:42:49 (5871) |
Igen, ez a folyamat, az OMP-s térképeken kb. + 1 nappal később jelennek meg, mint a turistautak.hu saját kimenetein.[ előzmény: (5869) Ajtony, 2014.01.27 12:04:46] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.27 11:01:24 (5867) |
Az OMP-féle térképeknek nincs Magyar szerkesztői felülete, együttműködési megállapodás alapján a turistautak.hu adatbázisa alapján dolgoznak tehát amit a turistautak.hu féle térképek tartalmaznak csak az lehet rajta az OMP-s térképeken. Vagy kevesebb mert bizonyos tipusokat szűrhetnek, de több semmiképpen nem.
|
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.22 13:42:02 (5841) |
POI-knál olyan megoldás lenne jó, hogy bárki ugyanúgy szerkeszthetné a meglévô POI-kat, mint mi, azaz beírja a tapasztalt változásokat, de mentésnél ezek nem kerülnek be automatikusan az adatbázisba, hanem hozzánk, szerkesztôkhöz, csak mi tudjuk ellenőrizni, valósak-e, elfogadhatók-e a módosítások, amelyeket majd mi vezetjük át az adatbázisba.
Azt kifelejtetted, hogy SZERINTED.
Szerintem meg bárki bármelyik POI-hoz most is hozzáfűzhet megjegyzést, képet tehát semmi mást nem kell kitalálni, mint figyelni, hogy melyik POI-hoz érkezik megjegyzés, és ha az olyan információt tartalmaz, hogy szükséges átvezetni akkor máris meg tudjuk tenni. Ettől függetlenűl egy információ valóságtartalmának vizsgálatát nem hiszem, hogy bármelyik szerkesztő felvállalná, nem is értem, hogy ezt hogy képzeled? |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.21 13:30:52 (5830) |
Igazad van ez így valóban meddő vita. Ha már a Téli Tihany túrák hívatalos kiírása sem tartalmazza akkor nyilván kell valahogy reklámozni a pontszerzési lehetőséget. [ előzmény: (5829) Old Fairy, 2014.01.21 12:41:37] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.21 12:04:17 (5828) |
Szerintem a Téli Tihany egy hagyományos teljesítménytúra, melynek reklámozására megvannak a jól bevált és mindenki által ismert fórumok.
Lesz még néhány ezekre is csinálhatjátok a POI-t :-)
A turistautak.hu szellemiségének egyik alapja volt már a kezdetektől, hogy a térképen nem ábrázolunk olyan dolgot ami az évnek csak néhány órájában aktuális, vagy maximum egy két napig. Az ilyen pontokat, bejegyzéseket, feliratokat szisztematikusan és módszeresen töröljük a térképről mivel azon nincs helye. Sajnálatos, hogy a létrehozóik ezt nem teszik meg, így a térképszerkesztők amikor találkoznak vele akkor kizárólag a típusát állítják át minden változtatás nélkül így a jövőben már nem zavar a térképen de továbbra is bárki nézegetheti.
Ismételten átolvasva a Téli Tihany túra hívatalos kiírását, abban nem tesznek említést semmiféle geoeseményről.:-)
Szintén átolvastam a GCjaro oldalát:
'A láda elrejtésének egyetlen feltétele van: az esemény szervezője legyen tagja az MGKE-nek! '
Tudom kell a PONT! De akkor a már nem aktuális POI pontokat törölgessétek vagy állítsátok át.
[ előzmény: (5822) feri60, 2014.01.20 21:48:49] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2014.01.20 22:06:46 (5823) |
Jelenleg 118 tojás, 191 mikulás és 149 esemény is tarkítja a térképet. Ezek 99%-a már nem aktuális, a terepen semmi nincs csak a térképeken egy nagy ikon ami egyéb hasznos dolgot takarhat.
Nem kell törölni a régi dolgokat mivel van hasznos és megőrzendő hozzászólás része esetenként sok képpel. Mindössze annyit kellene tenni mindenkinek, hogy a saját 'pontját' amikor már aktualitása lejárt állítsa át un. geocaching típusra.
Van ebből is jelenleg 203 db itt minden megőrződik a hozzáférési link is változatlan csak éppen nem kerül már a térképekre.
[ előzmény: (5822) feri60, 2014.01.20 21:48:49] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.27 20:23:06 (5793) |
Egy adott helyen több POI az elfogadott. Leggyakoribb a pecsételőhely, kocsma csomópont fonódása. Mivel más-más kategóriák csak így lehet a keresésnél megtalálni.
Az OKT(x), OKT(M) valamint az RP-DDK (sorszám) turistaút csomópont pontokat én raktam be ezek többnyire távolság és szint adatok számításához kellenek a túramozgalmak teljesítőnek illetve itt vannak fontosabb kitérő lehetőségek illetve ki és beszállási pontok a névben megadott túramozgalomhoz.
Ezeknek nincs köze a pecsételőhelyekhez bár véletlen egyezés lehetséges.
Én nem jelölök olyan pontokat turistaút csomóponttal ahol egy-kettő vagy akárhány jelzés kezdő vagy végpontja van vagy keresztezik egymást. Ezt amúgy is látja aki akarja a térképen és a GPS-en is más jelentősége meg nincs a helynek. [ előzmény: (5791) törölt nick 42, 2013.10.27 12:38:27] |
|
|
|