Összesen: 499 db hozzászólás
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.08 08:06:46 (54180) |
A műanyag palacknál szinte biztosan igaza van, márcsak azért is, mert a visszaváltható palack 5x tölthető csak újra, utána tönkremegy.[ előzmény: (54179) Mákos, 2011.01.08 00:23:14] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.06 18:55:41 (54155) |
Egy hiba már kiderült:
Úgy tűnik, ha nincs koordináta rendelve a Chirp-hez, akkor teljesen fals koordinátát rendel a gpx fájlban a wpt szekcióban. Emiatt a letöltött current.gpx hibás, a Mapsource nem "eszi".[ előzmény: (54154) R.Guszty, 2011.01.06 18:21:41] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.06 13:43:04 (54152) |
Több minden lehet. Akár a postaláda is árnyékolhatja, de egyébként is azt írták, hogy kisebb a hatótávja, mint az Oregon-oknak. Reggel viszont nem volt időm (és kedvem) sokat próbálkozni.[ előzmény: (54151) diego, 2011.01.06 13:31:49] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2011.01.06 12:41:16 (54149) |
Reggel elkanyarodtam arra, de az autóból nem látta. Délután elmegyek feléd, úgy 5 körül rádcsörögnék, ha nem találom.[ előzmény: (54121) Bandy, 2011.01.05 15:04:04] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.18 14:10:26 (53613) |
A geocache_visit.txt-nek ehhez nincs köze, ha kitörlöd ezt a fájlt, ugyanúgy megjegyzi, hogy melyik ládát találtad meg.[ előzmény: (53611) Paplacs, 2010.12.18 13:58:00] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.01 12:21:39 (53231) |
egy frissítésnél csúszott fel - nem hinném. Annyira egyszerû funkció, az eTrex-ek is ismerik.
Pedig igen. :-(
Changes made from version 2.90 to 3.00:
* Added Waypoint Averaging application.
Sajnos a Garmin egyre inkább "félkész" termékeket ad ki a kezéből, és később a sokadik frissítésnél kerülnek bele alap -legalábbis a régebbi, egyszerűbb készülékeknél alap - funkciók.[ előzmény: (53222) Old Eye, 2010.11.30 22:12:33] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.01 12:18:58 (53230) |
Gubirobi - egy kessernek nem hasznos funkció.
Azért ládarejtésnél jobb ha átlagolással nézi meg az ember a láda koordinátákat, mintha csak úgy nyom egyet, 'oszt jó lesz.[ előzmény: (53220) Old Eye, 2010.11.30 21:55:42] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.11.22 12:01:41 (53057) |
Csak a megfelelő Garmin GPS-ek között működik (ill. most már a Chirp-el is). Számítógéppel nem kommunikál.[ előzmény: (53056) Hegyimanók, 2010.11.22 11:59:32] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.11.08 10:52:19 (52747) |
1. Nem tudod rátölteni, csak trükközéssel (track-ként).
2. Beállíthatod, hogy úton tervezzen, vagy légvonalban.[ előzmény: (52746) lulo, 2010.11.08 10:43:10] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.11.05 09:50:01 (52666) |
Csak az egyik helyre másold fel. Ha a kártyára és a gépre is femásolod, összevesznek, és nem látsz semmit.[ előzmény: (52664) ID24, 2010.11.05 09:32:07] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.28 05:57:19 (52546) |
Kérdés, hogy melyik verziója van: ha az ingyenes, akkor csak eredeti Garmin GPS-el megy, ha pénzért vett, akkor megy bármilyen GPS-el megy.[ előzmény: (52544) heyjoe, 2010.10.27 22:46:40] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.20 11:49:34 (52399) |
(ha jól értem ez csak annyiban különbözik az IPC-1-től, hogy fele akkora a max. töltőárama, ill. nincs hozzá autós adapter)
A hozzáadott tartozékokban is bővebb az "L"-telen készülék. Ettől függetlenül nekem is az olcsóbb van, és én sem használom a 700mA-es töltőáramot.[ előzmény: (52397) jekaeff, 2010.10.20 11:33:33] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.12 11:07:16 (52238) |
Na a lényeget kihagytam: persze mindez csak a standard térképfájlnevekkel működik, az átnevezettekkel nem.[ előzmény: (52237) R.Guszty, 2010.10.12 11:06:38] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.12 11:06:38 (52237) |
A térképet nem, de ha "betöltöd" a térképeket a GPS-ből, akkor egyszerűbben lehet frissíteni, mivel ugyanazok a szelvények lesznek kijelölve mint amik a GPS-en rajta vannak.
Pl: A Mapcousre alá be van töltve az egész CityEurope, amiből néhány ország van csak a GPS-en. Ha frissíteni akarsz, feldugod a GPS-t, "betöltöd" a térképeket, és egyből nyomhatod is a visszatöltést, és csak azok a szelvények töltődnel le amik eredetileg a GPS-en voltak.[ előzmény: (52236) scele, 2010.10.12 10:24:39] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.12 10:05:38 (52235) |
...arról nem is beszélve, hogy a Mapsource ugyebár nem támogatja ezt a megoldást, se a feltöltéskor, se a letöltéskor.[ előzmény: (52234) R.Guszty, 2010.10.12 10:04:41] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.12 10:04:41 (52234) |
Szerintem tökéletes.
NEm rossz, de mindenesetre visszalépés, hogy az egy fájlba feltöltött térképeket nem lehet külön ki-bekapcsolni, mint az előző FW-nél, vagy a Coloradon.[ előzmény: (52232) scele, 2010.10.12 09:43:48] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.12 09:05:09 (52228) |
"Valahol" :-), mintha azt olvastam volna, hogy az egy fájlban feltötött térképeket egyben kezeli. Próbáld meg egyenként feltölteni és átnevezni a térképeket, akkor külön fogja kezelni.[ előzmény: (52227) Égetö, 2010.10.12 08:45:22] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.30 13:23:26 (52079) |
Bocs, nem olvastam figyelmesen: attól, hogy lemented, még elveszhetnek a beállítások, max. vissza tudod tölteni :-)[ előzmény: (52077) zakany, 2010.09.30 13:18:19] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.30 13:22:32 (52078) |
Garmin\Profiles könyvtárban vannak a kérdéses fájlok. Én az egész könyvtárat szoktam lementeni.[ előzmény: (52077) zakany, 2010.09.30 13:18:19] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.16 11:20:19 (51823) |
Akkor passz. Nekem még nem csinált ilyet - igaz, én időalapú (2sec) logolást használok[ előzmény: (51821) bpeti68, 2010.09.16 10:36:17] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.16 09:51:43 (51820) |
Nem lehet, hogy csak beállítási probléma volt? Előfordulhat, hogy a GPS és a fényképezőgép órája tért el egymástól, vagy az engedélyezett időeltérés volt túl kicsire véve. Ha távolságalapú track-et készítesz, és egy helyben állsz, könnyen "kifuthatsz az időből", ha tűl szűkre állítot a megengedett eltérést
("Geocode picture only if time difference to nearest track point is below (second)")[ előzmény: (51819) bpeti68, 2010.09.16 09:08:59] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.04 16:26:44 (51452) |
Groundspeak GPX formátumban. Utána felmásolod és beimportálod. A pontos mikéntjét ebbe n a fórumban írták augusztus vége felé.
[ előzmény: (51451) Hosszu és Maszat, 2010.09.04 16:24:14] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.16 09:24:19 (51039) |
Szia!
Azért nem olyan rossz a helyzet. Én kb. egy évig egy SirfII-es Royaltek BT-s GPS-t + hp iPaq4700-ast használtam, és jópár ládát simán megtaláltam vele. A problémát nem annyira a pontosság (hiánya), mint inkább a rövid üzemidő és a víz(nem)állóság jelentette. Az előzőn segített egy pót akku a PDA-hoz, de a vízállóság csak akkora költséggel oldható meg, hogy az már nem érte volna meg.
Az új csapat pedig valószínűleg nem a GPS pontossága miatt volt olyan határozott, hanem a rutin segített nekik.. Sokszor már 10-15 m-ről látja a gyakorlott szem, hogy hol lehet a láda. :-)[ előzmény: (51038) Meroving, 2010.08.16 09:16:19] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.14 11:38:36 (51007) |
Egy fontos kiegészítés, mivel nem nyilvánvaló: a kijelölésnél NE az egyes térképszelvényekre kattints, hanem az egeret húzd el a szelvény felett (lenyomott bal gombbal), mivel a rákattintáskor csak az egyik réteg jelölődik ki, és naaaaagy meglepetés ér amikor a GPS-en nem látod az összes réteget.[ előzmény: (51005) Old Eye, 2010.08.14 11:10:15] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.07.21 11:24:29 (50499) |
Először nem láttam a különbséget :-)
Megnéztem (miután beazonosítottam) a környéket, és rájöttem, hogy nálam ez azért nem probléma, mert OMP térképet használok, és ott jól elkülönülnek az úttípusok. (Legalábbis azt hiszem)[ előzmény: (50493) scele, 2010.07.21 10:00:50] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.07.21 09:37:33 (50491) |
Ami még nekem tetszik az újabb verzióban: az egérgörgő nagyít/kicsinyít (de ez tényleg ízlés dolga)[ előzmény: (50489) jekaeff, 2010.07.21 09:18:33] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.07.21 08:42:20 (50485) |
Tényleg érdekelne, hogy miben lassabb, mert én nem tapasztaltam - igaz, nem töltök be többezer pontot útpontot egyszerre. A függőleges torzítást pedig kijavították.[ előzmény: (50483) Bryan, 2010.07.21 08:32:20] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.07.21 08:06:14 (50478) |
Miért, mi baj van a legújabb Mapsource-szal? Én jó ideje használom, és csak pozitív dolgokat tapasztaltam (pl: nem "rontja el" a betöltött 1.0-s GGPX-eket)[ előzmény: (50477) olahtamas, 2010.07.21 08:02:07] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.07.07 18:41:09 (50273) |
a Lenovónál van tőle balra még egy ami nem jó semmire.
Nem lehet, hogy az a semmire sem jó gomb az Fn, amit az F8-as gombbal együtt lenyomva letilthatod a "piros pöcköt"?[ előzmény: (50271) ramgab, 2010.07.07 18:00:35] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.14 09:26:53 (49807) |
Kicsit OFF:
Mi a különbség a "nyugalmi" állapot, és az egyenes vonalú, egyenletes mozgás között? Max. a viszonyítási pont. |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.13 07:27:51 (49782) |
Ha minden olyan baromi pontos, a sebesség mérés hibája szinte elhanyagolható, akkor már csak egy kérdés marad: az a balfék Garmin miért nem használja ezeket az adatokat?[ előzmény: (49778) Csuhás, 2010.06.12 23:25:26] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.12 22:28:04 (49776) |
Nos, ez esetben viszont ha mégsem tudjuk "atomóra pontossággal" az eredeti frekvenciát, hogyan fogjuk a frekvencia eltolódásból kiszámolni a GPS sebességét? Még valami eszembe jutott: ha Doppler elven mérnénk a GPS sebességét, hogyan vesszük figyelembe a műhold földhöz viszonyított sebességét? Nem tudom, a GPS "tudja" az egyes műholdak pillanatnyi sebességét is, és ennek irányát is?[ előzmény: (49775) Csuhás, 2010.06.12 22:12:10] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.12 21:59:59 (49772) |
De ha minden műhold - ahol a minden > 2 - csak ezen a két frekvencián sugároz, akkor csak interferál(ná)nak, nem?[ előzmény: (49770) Csuhás, 2010.06.12 21:02:49] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.12 20:55:03 (49768) |
Minden műhold ugyanazon a két - egymással szinkronban - álló frekvencián (1575,42 MHz és 1227,60 MHz) sugároz.
Ha ez így van, hogyan küszöbölik ki az interferenciát?[ előzmény: (49757) KoLa, 2010.06.12 11:17:14] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.12 08:33:23 (49749) |
a zenit közeli holdak pont az általad írtak szerint nem igazán jók a horizontális sebebesség komponens meghatározásához, de pont ezért a pozíció meghatározására sem alkalmasak
Biztos, hogy ez igaz? Mármint, hogy a horizonton lévő műholdakat használja helymeghatározásra a GPS? Inkább azt gondolnám, hogy magasabban lévő műholdak alkalmasabbak a helymeghatározásra. Ha jól tudom, a pozíció meghatározását az időeltérésből számítja a GPS, és semmi köze a Doppler effektushoz.[ előzmény: (49747) Csuhás, 2010.06.12 08:02:44] |
|
R.Guszty | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.11 18:01:14 (49725) |
Nincs gond, most direkt kipróbáltam és az OMP Central Europe térképen találomra lebökve két átellenes pontot pillanatok alatt megtervezte az utat hiba nélkül.[ előzmény: (49720) diego, 2010.06.11 17:30:47] |
|
|
|