Összesen: 388 db hozzászólás
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2006.03.08 10:41:27 (6429) |
Köszi! Akkor asszem nem fogom babrálni.
Egyébként eddig az esetek 90%-ában teljesen jól működött. Néha figyeltem csak fel az utóértékeléseken, hogy több perces állás alatt kóválygott.[ előzmény: (6317) Trackman, 2006.03.04 13:38:44] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2006.03.04 11:57:06 (6313) |
B@sszus! Használom már pár éve a CS-t, de ezzel most újat mutattál! Köszönet érte!
Ez eddig AUTO-n állt. A USER-nél másodpercek állíthatók, alapból 2-n áll. Te próbálkoztál már az állítgatásával? Milyen érték lehet az optimális?[ előzmény: (6299) piret, 2006.03.03 23:48:25] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2006.02.16 18:57:55 (5977) |
Még nem volt alkalmam gratulálni az új kütyüdhöz. Sárgulok, mint állat! :-)
Néhány megjegyzés:
Hol az egyik volt rajta teljesen a térkép útján, hol a másik, hol mindkettő
Mihez képest? A térképet ezexerint etalonnak vetted, pedig elképzelhető, hogy az út volt rossz helyen a térképen.
A CS tapasztalataim szerint először 30 másodperccel, másodszor pedig 150 méterrel a kereszteződés előtt vinnyog. Az 5 másodperc valóban rövid reakcióidőt szab a navigáló emberkének.
Annyira nem értek a kártyájához, de nem próbáltad betuszkolni valamilyen kártyaolvasóba, hogy mit olvas ki pl. egy PC belőle?[ előzmény: (5794) lelcache, 2006.02.07 23:20:48] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2006.01.31 16:51:27 (5552) |
Azóta végeztem néhány teszt mérést:
Hozzávalók: Garmin GPSMAP 60CS + Trimble külső antenna + autó
- antenna nélkül, szélvédő alatt: átlagban 7-(méter)es pontosság, néha lemegy 4-ig, holdak száma 6-7
- antenna rádugva, kocsiszekrényen belül, ablakhoz tapasztva: 8-9 pontosság, néha 15, holdak száma 5-6
- antenna rádugva, kocsi tetején: pontosság 4-5, holdak száma 7-8, majdnem mindegyik max. jellel
Kíváncsi leszek, hogy viselkedik mindez 11000 méterrel magasabban, jobban árnyékolt környezetben. [ előzmény: (5470) SagiK, 2006.01.27 21:55:24] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2006.01.30 06:30:07 (5519) |
Nem egyhuzamban lesz a 16 óra (amit újraszámolva egyébként csak 14,5 óra jött ki). Háromszori fel/leszállás lesz benne, kétszer állunk 1-1 órát.[ előzmény: (5506) Peter68, 2006.01.29 21:49:32] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2006.01.29 21:02:32 (5505) |
A helyes viselkedés:
1. engedélyt kérni a használatra
2. nem nagydobra verni a használatát, mert akadhat a sorokban olyan "jólképzett" ertéelklubbon meg tévékettőn nevelkedett utas, aki rögtön (lefelé)haladó szellemű terroristának nézi az embert és pánikot kelt[ előzmény: (5503) bregő és andorpapa, 2006.01.29 20:54:31] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2006.01.29 13:51:41 (5495) |
Köszi! Majd így is kipróbálom.
Csak elég kényelmetlen lenne 16 órán keresztül :-) az ablakhoz közel tartani a kütyüt, miközben még nézegetni is szeretném.[ előzmény: (5494) KiVi, 2006.01.29 13:01:18] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2006.01.29 10:46:20 (5492) |
Nos, én is visszamentem a ChipCad -hez, már a kezemben a 60CS-vel. Kipróbáltuk a kábelt egy nyitott ablaknál, de nem volt semmi reakció. Visszavették.
Aztán mentem Magpethez, és beszereztem egy Trimble -t. Azzal már látok némi változást. Sok időm nem volt még tesztelni, de a lényeg, hogy működik vele és így remélhetőleg elérem a célomat (pénteken repülök a cuccal és így nem kell állandóan az ablakhoz tartogatnom).[ előzmény: (5470) SagiK, 2006.01.27 21:55:24] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2006.01.27 10:58:02 (5463) |
Remélem, ez a helyzet. Most megyek vissza hozzájuk.
Ha nem lesz jó a következő (amit remélhetőleg ezért adnak cserébe), megyek én is Magpethez, már beszéltem vele.[ előzmény: (5461) SagiK, 2006.01.27 07:49:52] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2006.01.27 07:36:30 (5459) |
B@sszus! Én is mexívtam!
Nekem egy 60CS-m van, az elsők közül.
Tegnap elmentem a Tűzoltó utcába, sajna nem tudtam elvinni a GPS-t. Vettem én is egy ilyen MM27-et.
Visszakapva a GPS-t rögtön rányomtam a csatit. És semmi változás! :-((((
Néztem több pontján is Pestnek, mert az első helyen elég vastagok voltak a falak (bár az ablaknál sem mutatott semmit). Semmi különbség. Most vihetem vissza. :-(((
Magpet: lehet, hogy én is megkereaslek ma azért a Trimble-antennáért.[ előzmény: (5165) SagiK, 2006.01.13 21:37:41] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2006.01.03 21:07:32 (4903) |
Bámulatos, hogy a csilivili szoftverek világában még nagyon sok esetben az alap programok a legjobbak. A Paint mellett pl. a Notepad is ilyen. És ezeknek a működését ráadásul nem kell 1-2 évente újra tanulni.[ előzmény: (4889) magpet, 2006.01.03 09:39:49] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2006.01.02 14:28:59 (4876) |
Elég közeli rokonok
Ez ugye azt jelenti, hogy lassan a 60CS-kre is megcsinálod azt a tuti magyarosított firmware-t! :-)[ előzmény: (4838) Kolesár, 2006.01.02 10:42:38] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.12.26 09:53:04 (4695) |
Rég' volt már, amikor olvastam róla, de asszem úgy van, hogy a készülék meghatározza, milyen energiával kell adnia ahhoz, hogy az egyes bázisállomásokat elérje és ebből következtetnek vissza a két szerkezet (azaz a mobil és a torony) egymástól való távolságára.
Ha többet akarsz róla tudni, keress rá az AGPS szolgáltatásra.[ előzmény: (4691) Texxas, 2005.12.25 23:02:08] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.12.23 08:11:05 (4659) |
A NaviGuide-ban nekem is jól működik.
A turistautak eddig nagyon bug-os volt (a becsült érkezési idők meg főleg), de András mondta is, hogy azzal még kell játszania egy ideig, hogy működjön.[ előzmény: (4657) lelcache, 2005.12.23 01:46:26] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.12.22 08:26:31 (4625) |
Nagyon ritkán kell kalibrálni.
A magasságmérőnél állítsd be rajta az auto-kalibrációt, akkor bekapcsolás után (nem mindig, valami random függvény szerint lehet :-) ) kalibrálja önmagát.
Én az iránytűt akkor szoktam kalibrálni, ha észreveszem, hogy nagyon fals adatokat mutat. Menet közben úgyis a pozíciókból határozza meg az irányt. Ha megállok és fordulgat alattam a térkép, akkor keresem meg a kalibráziós képernyőt.[ előzmény: (4615) erchegyia, 2005.12.21 19:04:44] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.12.17 22:51:19 (4518) |
Fejezd csak be azt a progit. Biztosan tud egy sor olyan dolgot is, ami használható akkor is, ha néha meghülyül a HDOP.[ előzmény: (4514) Trackman, 2005.12.17 22:12:49] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.12.10 21:57:19 (4366) |
Ezek után szerintem nem nagy kérés, ha 60CS-re is szeretnék egy ilyen firmware-t. :-)
Teszt készülékkel szolgálhatok![ előzmény: (4361) Kolesár, 2005.12.10 19:11:20] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.12.09 10:40:01 (4322) |
Ha legközelebb így jársz (és XP-d van!), elég, ha eltávolítod az eszközkezelőben az USB-t.
Ha ismét csatlakoztatod a GPS-t, automatikusan megkeresi a drájvert hozzá. Nekem legalábbis így tette.[ előzmény: (4313) softi, 2005.12.08 22:32:27] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.12.02 07:30:35 (4141) |
Annyira GARMIN központú a MAGYAR/HAZAI Világ
Ez azért ma már nem egészen igaz...
Két-három (inkább három) éve, amikor még csak annyit ismertünk, hogy Garmin meg Magellan, esetleg kis Silva és csak a Garmin volt hajlandó térképes cuccot piacra dobni, szerintem természetesnek vehető, hogy a G-betűs cég kapott (nem is kicsi) szárnyakra. Aztán jött a Magellan is a térképes kütyüivel, megjelent hozzá Magyarország is, meg egyebek, ennek is akadtak hívei ha jól emléxem, még ezen a fórumon is.
A nagy GPS-dömping azonban két éve kezdődött, amikor megjelentek a BlueTooth GPS-ek. Aztán megjelentek az Xtrac -es verzióik, majd az XtracII, most meg a Sirf III -as chipset -tel rendelkező kütyük kezdenek aratni. És már régen nem Garminokról szület a legtöbb hozzászólás, átbillent a mérleg nyelve a különböző egyéb GPS-ek felé. Ez dícséretes, mert a monopol helyzetben lévő cég (nem a magyar képviseletre gondolok!) végre feltápászkodott és nekiállt a legújabb (meg már az igen régen jelenlévő: cserélhető memória, SirfIII, stb.) technológiát beépíteni a készülékeibe. Eddig csak ült kényelmesen a babérjain, nem érdekelte a Fogyasztók igénye. Mára ők is észrevették, nem jó, ha túl sokáig üldögélnek. És ez még a készülék árakra is kihatással lehet, a Felhasználók legnagyobb örömére.
Szóval SZVSZ azok az idők már régen elmúltak![ előzmény: (4139) Piás, 2005.12.02 02:22:25] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.12.01 20:11:18 (4131) |
Végre nem csak anyázás megy egy-egy reklamációs probléma miatt! Elismerésem az érintetteknek!
Szerintem az Index GPS-topikjában is megemlékezhetnél róla (ha ugyan már nem tetted meg), azt a topikot szerintem gyakrabban olvassák a Garminból.[ előzmény: (4129) feri60, 2005.12.01 17:46:51] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.11.12 12:37:31 (3791) |
Én a fólia simításához egy összetekert és gömbbé alakított zoknit szoktam használni. Szerintem ez még belefér a kisebb költségvetésbe. :-)
Valahol a Korponai utcában (talán 16-os szám) is van/volt (sajna már nagyon régen jártam arra, nem tudom, hogy létezik-e még) egy bolt, ott egy méter széles fóliát is lehet(ett) venni. Igaz, én szétnyírás nélkül "csomagoltam be" a térképemet (eredetileg nem volt összehajtva).[ előzmény: (3787) lelcache, 2005.11.12 06:01:06] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.10.11 14:49:55 (3335) |
Az attól függ... Például hogy hol, milyen térképpel szeretnéd használni.
A NaviGuide csont nélkül ráfér néhány apróbb térképpel együtt, de ha a TopoGuide-ot vagy MetroGuide-ot is használnád, már logisztikázni kell, hogy mely szelvényeket töltöd fel.
Ennek ellenére nekem jobban tecccik a 60CS. Max. többször kell töltögetnem rá a térképeket.[ előzmény: (3328) SagiK, 2005.10.11 10:40:24] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.10.02 18:25:13 (3216) |
mozo és kapenu!
Egy tanács: előbb a registryben töröljétek a törölnivalót és utána indítsátok el a MepSzöszt. Ha nincs benne a térkép a listában, utána töröljétek a könyvtárból is a fájlokat.
Ha mindezt fordítva csináljátok, egy véletlen registry-törlés után nem indul újra a MapSource és sokkal nehezebb lesz kibogozni, melyik térkép bejegyzése lett véletlenül törölve.[ előzmény: (3199) mozo, 2005.10.01 23:20:42] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.10.02 18:22:32 (3215) |
Én a napokban kaptam egy rendőrségen használatos ujjlenyomat-rögzítőt. ISTENI! Teljesen átlátszik és úgy tűnik, strapabíró is. Én még nem próbáltam ki fizikálisan is, remélem, nem is kerül rá sor... ;-)[ előzmény: (3190) kepenu, 2005.10.01 18:37:16] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.10.02 18:20:57 (3214) |
Van még egy hátránya sajnos. :-( Nem lehet kikapcsolni a barometrikus magasságmérést. Így repülőgépen, mesterséges nyomásviszonyok között használva fals magasságadatokat ír ki.
Már írtam a Garminnak, hogy igazán betehetnék a kikapcsolhatóságot a következő szoftfrissítésbe, de hasztalan. :-((([ előzmény: (3185) magpet, 2005.10.01 15:28:04] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.09.15 18:47:42 (2987) |
Elképzelhető, hogy nem mindenkinek van otthon eredeti Vindóza, de azon a gépen, ahol a turistautak.hu van minden kétséget kizáróan CSAK tiszta szoftverek vannak/lehetnek. Ezzel érhető el, hogy egy esetleges ellenőrzés után is ugyanilyen állapotban maradjon az adatbázis. JA, és persze az is kell hozzá, hogy tiszta forrásból származzanak a felmért szakaszok adatai. Ez nem álszentségeskedés, ez bajmegelőzés.
A NG4 speciel egy olyan térkép, amit minden más egyéb szelvény eltakar. A NG3 még nem ilyen volt.[ előzmény: (2986) Pászti, 2005.09.15 18:34:50] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.08.25 07:37:53 (2763) |
Én megpróbáltam a lehetetlent. Egyébként a MapSource kezeli az Irish National Grid -et. Ott beütöttem a koordinátákat (IG 06744 07181), majd átváltva a mi általunk használtakra ezt kaptam:
N54.00550 W9.42305
A pozíció Írország egyik három számjegyű útjától 100 méterre van az alaptérképen.
Aztán jött a GPS-es teszt: Irish (IG), majd pont megjelölése. Itt arra kell figyelni, hogy a pozíció első sorában az IG betűket is be kell írni. Aztán átváltás a hddd.dddd -re. Ugyanazt a koordinátát kaptam.[ előzmény: (2757) Ivett és Tamás, 2005.08.24 15:31:20] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.08.23 09:31:08 (2750) |
OFF:
Két hete nem voltál B.Füreden? Vasútmodell-kiállítás volt. Ha nem, majd kűdök pár fotót, csak hogy irigykedj!
ON[ előzmény: (2739) piret, 2005.08.21 19:42:27] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.08.11 09:08:51 (2666) |
Nos, nekem sem akar működni ez a POI lóder cucc.
A MepSzósz az megy, viszont a POI Loader -rel felmászott Garmin gStart sem ébred fel, amikor USB-n csatlakoztatom az eszközt a PC-hez.
Jól letesztelték a szoftvert...[ előzmény: (2657) ttamas, 2005.08.08 14:08:09] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.08.08 19:15:45 (2659) |
Ha már itt is felmerült ez a téma: egyébként ez mire jó? Úgy értem párhuzamosan a térképek mellé lehet felpakolni a POI-kat? Vagy hogya zistenbe lehet egyáltalán használni? Mert térképek nélkül nem sokat érhet.[ előzmény: (2657) ttamas, 2005.08.08 14:08:09] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.08.08 19:13:39 (2658) |
Elvileg holnap kapom vissza a kütyüt. Akkor már én is meg tudom majd mondani, a hiba a szoftban vagy az Ön készülékében van-e.[ előzmény: (2657) ttamas, 2005.08.08 14:08:09] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.05.13 19:42:13 (1657) |
A "Garminos" térképhez mindenképpen szükség van a MapSource -ra is. Ha olyanod nincs, meg kell elégedned az összes többi formátummal.
Azért azokból is válogathatsz, és például a TrackMaker alá feltöltött tracklog-ok + egy kép-térkép is segíthet a túratervezésben.[ előzmény: (1655) Zsakfos, 2005.05.13 15:07:29] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.04.27 07:50:06 (1465) |
Én így használom a 60CS-t. Amikor leszedtem róla az auto-kalibrációt, rögtön hülyeségeket mutogatott. Gyorsan visszaállítottam, azóta is megfelelő értékek között mozog. Utólag szintvonalas térképhez viszonyítva rendszerint párméteres eltérést tapasztalok, és csak kevés helyen tér el 10 méterrel a szintvonalhoz képest (persze kérdés, a szintvonal mennyire pontos...).[ előzmény: (1416) Silvius, 2005.04.26 08:23:00] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.04.27 07:46:55 (1464) |
Lassan visszakapom a gépet, majd megnézem, mennyit javított a 3.80.
Azóta egyébként megint írtam nekik (kikapcsolható barom magmérés9, hátha csak nyaggatni kell őket...[ előzmény: (1401) lelcache, 2005.04.25 22:17:18] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.04.27 07:43:43 (1463) |
EZ ÍGY VAN! A downgrade garantált hardver-resettel jár! Talán csak a Tulajdonos adatait nem veszti el a gépezet. De még ebben sem vagyok biztos.[ előzmény: (1462) lelcache, 2005.04.27 04:41:06] |
|
P.ISTI | hozzászólásai | válasz erre | 2005.04.23 17:49:10 (1383) |
Ma kaptam is a Supporttól egy szívhezszóló levelet (ezek szombaton is dolgoznak? Micsoda sztahanov egy banda... :-), amelyben tájékoztatnak, hogy letölthetem a legújabb frissítést. Ja, és ha van még valami egyéb kérdésem, ne hezitáljak. Úgyhogy jól meg is írom Nekik, hogy az utolsó kérésem (a barometrikus magmérő kikapcsolhatóságára) bizonyára elkerülte a figyelmüket. :-)[ előzmény: (1374) lelcache, 2005.04.22 01:02:38] |
|
|
|