Összesen: 2344 db hozzászólás
gusty | hozzászólásai | MGKE szoftverei, új fejlesztések | válasz erre | 2020.10.09 01:18:34 (3649) |
A bugokat javítottam, a profilol és ládaoldali beágyazott térképeket frissítettem.
Ezekből kivettem a térképválasztási lehetőséget. Egyrészt javít a megjelenési sebességen, másrészt ha valaki a tuhut használta, akkor hülyén nézhetett ki a határon túli rész. Ezekhez a standard OSM térképet rendeltem.
A ládaoldalon fixen a 3-as típusú ikont állítottam be, mert a multiknál ez tudja látványosan megjeleníteni a multi pontok sorszámát. Kevesebb opció, de gyorsabb kód.[ előzmény: (3645) LionDaddy, 2020.10.08 22:00:05] |
|
gusty | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2020.10.05 20:01:18 (79173) |
Geomap 1.6
Mivel a clusterezés nem mindenkinek tetszett, vagy csak rosszul választottam meg a default értéket, vagy a többségnek combos gépe van, ezért tovább reszeltem az új verziót.
Újdonságok:
- A súgóba bekerült egy csomó infó, érdemes áttanulmányozni!
- Ide került egy gomb, amellyel ki vagy bekapcsolható a cluster funkció
Vállalkozó kedvűeknek:
- Az új, 4. ikontípus paraméterezésének leírása
- Mivel ezt szét lehet hekkelni, így készítettem hozzá egy backup/restore funkciót. Ennek segítségével a saját beállítások átvihetők másik böngészőbe, vagy a lementett fájl átadható egy másik felhasználónak. Kreatívok előnyben!
- S végül ha már úgy szétcsaptad a rendszert, hogy magad is utálod, akkor a RESET gombbal visszavarázsolhatod a default beállításokat.
|
|
gusty | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2020.10.04 23:34:35 (79154) |
Verzióváltás: Geomap 1.5
Újdonságok:
A megjelenítési sebesség gyorsítása. Ez különösen a lassabb, öregebb gépeknél hozhat látványos javulást. Ennek érdekében az alacsonyabb zoom szintnél bekapcsol a clusterezés, másrészt bevetésre került egy 4. ikontípus, mely puritánabb ugyan, de kisebb erőforrás igényű, így gyorsabb megjelenítést tesz lehetővé.
A cluster induló zoom szintje egyénileg átállítható, vagy akár kikapcsolható.
Paraméterezési lehetőségek, egyedi testre szabhatóság a 4. ikontípusnál.
A részletek a súgóban. (? ikon!)
Térképlista frissítése. |
|
gusty | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.10.04 08:49:03 (78359) |
Érdemes egyébként tesztelni, illetve gyakorolni a készüléket (pl. hogy az említett beállítások formátum, mértékegységek megfelelőek-e)
Erre tökéletesen alkalmas egy már korábban ismert, vagy egy GPS nélkül is megtalálható pontra való navigáció.
A pontossághoz még annyi, hogy képzeld el, ha minden ponthoz halálbiztosan odavinne, akkor mi lenne benne az élvezet, a játék? Elveszne a keresés izgalma, a kreatív gondolkodás.[ előzmény: (78354) Lesz Family, 2020.10.03 22:26:29] |
|
gusty | hozzászólásai | MGKE szoftverei, új fejlesztések | válasz erre | 2020.10.01 06:40:47 (3624) |
Nem ezt jelenti. A hálózati adatforgalom titkosítására utal. A jelszó csak a hálózathoz való hozzáférést korlátozza.
Az ilyen "nem biztonságos hálózat"-on pl. nem célszerű bankolni, érzékeny adatokat megadni.[ előzmény: (3623) Bluedog, 2020.09.30 23:44:56] |
|
gusty | hozzászólásai | MGKE szoftverei, új fejlesztések | válasz erre | 2020.09.15 09:19:53 (3590) |
Küldj légyszíves képernyő mentést, amin a + gomb bekapcsolt, hogy látszódjon milyen beállításokkal nézed. A "T" be van kapcsolva? Mert ez egy multipont, s ha ez nins bekapcsolva, akkor a multiknak csak az első pontját mutatja a térkép.
A "?" ikonra kattintva a súgóban minden le van írva.[ előzmény: (3589) moklys, 2020.09.15 09:14:43] |
|
gusty | hozzászólásai | GC kupa fórum | válasz erre | 2020.07.20 12:42:20 (4420) |
Nem a kerékpárt kell a ládához vinni (20 méteren belülre), mert nem az rögzíti a tracket, hanem a GPS-t.
Vagyis letámasztod a bicót, oda- mész/mászol/kúszol a ládá közelébe a GPS-szel, hogy 20m-en belül legyél, és megvan a pont.[ előzmény: (4418) ésKata, 2020.07.19 21:52:30] |
|
gusty | hozzászólásai | MGKE szoftverei, új fejlesztések | válasz erre | 2020.07.11 10:06:15 (3451) |
A fulldesc tartalma egy az egyben az adatbázisban tárolt tartalom, tehát ezt ha beteszed egy div-be, akkor azt a képet kéne kapnod, ami a ládaoldalon van.
Ha coord tag nincs lezárva, az hiba.
Írj konkrét id-t!
[ előzmény: (3450) eisti, 2020.07.11 07:02:54] |
|
gusty | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.07.07 18:17:28 (78281) |
Ezek szerint nem olvastad elejétől. A kiindulás az volt, hogy miként lehetne az irreális szintkülönbség adatot a valóshoz közelíteni.
Trackelésről, térképrajzolásról nem volt szó. Erre javasoltam, hogy érdemes távolság alapú rögzítést beállítani, esetleg ritkítani, mert a túl sok pont esetén az ugráló magasság adatok miatt a hiba is jobban halmozódik.
Erre kérdezte vittorio:
"Mi az ajánlott rögzítési sűrűség? Én is tapasztalom a torzítást a magasságprofilnál, és a track hosszát illetően is."[ előzmény: (78279) Old Eye, 2020.07.07 17:52:05] |
|
gusty | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.07.07 18:11:20 (78280) |
Normális haladási sebesség mellett nem is nagyon tud sűrűbben rögzíteni. Persze ha időalapú, s sokat totyog, téblábol. :)[ előzmény: (78278) olahtamas, 2020.07.07 17:13:52] |
|
gusty | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.07.07 15:50:41 (78277) |
Direkt csavarod ki amit írtam? Idő alapú rögzítésről szó sem volt. A pontosságot ne keverjük ide, mert értelmetlen, hiszen az mindig benne van a pakliban, bármilyen távolság vagy idő alapú rögzítésnél. Ráadásul a műholdak pozíciójától, számától is függ, így adott pillanatban akár el is érheti az 1-2m-es pontosságot. De nagyon eltértünk az eredeti témától.[ előzmény: (78276) Old Eye, 2020.07.07 10:59:34] |
|
gusty | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.07.06 21:48:26 (78273) |
Ajánlott nincs, ez némileg szubjektív, függhet attól is, hogy mi a célja a rögzítésnek. Ha csak az útvonal rögzítése, akkor szerintem elég 5-10 méterenként egy pont. Bringa esetén akár 20.[ előzmény: (78272) vittorio, 2020.07.06 13:56:16] |
|
gusty | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.07.05 19:46:59 (78269) |
Érdemes megnézni, hogy a track rögzítés milyen sűrűre van állítva.
A magassági mérés sokkal pontatlanabb, így ha túl sűrűn rögzíti a pontokat, akkor a pontok között keletkező szintkülönbségek halmozódnak. Ezek vízszintes úton a mérési pontatlanságból adódnak. Ha túl sok a rögzített pont, akkor 1-1 méterekből is sok összejöhet. [ előzmény: (78268) becko, 2020.07.05 14:37:50] |
|
gusty | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.06.14 14:50:57 (78198) |
Persze, a navigációt mindegyik tudja, persze a megfelelő térképpel. Többféle tervezési mód van, légvonal, gyalogos, kerékpáros, autós, stb.
A kerékpárossal azért óvatosan, mert egyes térképek sok helyen hiányosak a kerékpározásra vonatkozó adatokat illetően, így néha rejtélyes kerülőket képesek tervezni.
Célszerű beballagnod a Navigate-hez s kézbevenni a készülékeket. Egyrészt kipróbálhatod, hogy a gombos vagy érintőkijelzős jön be jobban, másrészt a képernyő felbontást, egyebeket is össze tudod vetni.[ előzmény: (78196) Joe84, 2020.06.13 23:54:01] |
|
gusty | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.06.13 14:21:32 (78194) |
Én az eTrex 32x mellet teszem le a voksom. Manapság a 160x240-es kijelző felbontás elég szemcsés, főleg úgy, hogy ehhez nagyobb fizikai méret tartozik.
Talán alternatíva lehet még egy használt Oregon. Ezért a pénzért szerintem azok is szóba jönnek, persze minimum egy 600-as széria. Annak 240x400 felbontása és a kijelző is méretesebb. Ez különösen bringázáskor nagyon hasznos. Én pont a bringázás miatt inkább az érintő kijelzőt favorizálom, de ebben meg fognak oszlani a vélemények.[ előzmény: (78192) Joe84, 2020.06.13 01:00:23] |
|
gusty | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.06.08 07:15:37 (78187) |
Húzkodja a csíkokat? Ezen azt érted, hogy egyenes vonalakat rajzol a pontok közé? Ha igen akkor a légvonalban tervezést át kell állítani úton tervezésre. Terepen lehetőleg gyalogosra. :)[ előzmény: (78185) penomope, 2020.06.07 21:58:10] |
|
gusty | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2020.06.02 13:56:31 (36433) |
A geocache szűrést állítsd át mindenre, azaz, hogy mindent mutasson.
Erre keress rá az oldalon: Garmin eTrex 20/20x/22x/30/30x/32x Settings: Geocaching
Itt
[ előzmény: (36431) tapiapi, 2020.06.02 12:58:15] |
|
gusty | hozzászólásai | MGKE szoftverei, új fejlesztések | válasz erre | 2020.05.25 15:24:19 (3404) |
Nem tudom mennyien értékelnék a logokat, másrészt egy a logban lévő hasznos infó el is évülhet.
Lehet, hogy célszerűbb lenne a loggolást és a szöveges értékelést szétválasztani, azaz megengedni az üres logot.
Tehát lehetne csak simán loggolni, ami regisztálná a megtalálást, és külön írni comment, szöveges értékelést, mindegy minek hívjuk. Az egy-két szavas sablonokat meg ki lehetne szűrni azzal, hogy ezt minimális hosszhoz kötnénk (minimum karakterszám). [ előzmény: (3402) petrot81, 2020.05.25 14:34:30] |
|
gusty | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2020.05.15 19:22:03 (78860) |
A két kivétel "ősláda", moderáció előttről, akkor még létezett a "meglepetés" típus. A GCPC-t egyébként nem értem, ott kezdettől volt loggolás, ha kicsit másképpen is.[ előzmény: (78856) V_Gabor, 2020.05.15 16:57:31] |
|
gusty | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2020.05.15 19:18:24 (78859) |
Ez két külön dolog. Senki nem akaja megakadályozni, hogy a megtaláló fotókat töltsön fel, de ez nem helyettesítheti a jelszó megadását.[ előzmény: (78857) csipet_csapat, 2020.05.15 18:27:56] |
|
gusty | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2020.05.15 12:35:21 (78855) |
Engedd már el! Ez nem a facebook, ahol gyűjtjük a fotókat, hogy itt is jártam. Van másik játszótér, ahol lazábbak a szabályok.
"A geoláda kötelező tartozéka a naplófüzet (logbook), toll(ak) vagy ceruza (és hegyező) és tájékoztató szöveg. (Kivétel, ha a láda mérete nem engedi, de akkor ezt a ládaoldalon jelezni kell.) A füzet első oldalára jól olvashatóan be kell írni a láda jelszavát! A megtalálás bejelentése (logolás) ugyanis csak jelszóval lehetséges."
Ennyi.[ előzmény: (78854) Pilis50, 2020.05.15 11:09:44] |
|
gusty | hozzászólásai | Travel Bug és .com | válasz erre | 2020.05.12 09:39:37 (11046) |
Csak halkan kérdem, hogy itt nálunk miért nincs betegre állítva? A láda leírásában szerepel, hogy a láda eltűnt. Tudtommal nem támogatjuk a virtualizálást.[ előzmény: (11044) Hev, 2020.05.11 20:25:22] |
|
gusty | hozzászólásai | GC kupa fórum | válasz erre | 2020.05.08 22:21:32 (4389) |
Szerintem egyértelmű. Ha a két track egymástól független helyszínen keletkezett, akkor a délutáni 9 km megy a levesbe, mert nem érte el a 10 km-es limitet.
Ha viszont otthonról indultál bringával és oda érkeztél vissza délelőtt, majd délután ugyanígy, akkor a 2 track összfüggő kerékpártúra, és eléri a 20 km-t, tehát érvényes. Átlagsebességre nincs korlát, azaz, hogy mennyi időre szakítottad meg ebédszünet címén, az nem lényeges.
Szerintem ez a szabály azért született, hogy ne az legyen, hogy valaki járja kocsival a vidéket, majd mindenütt csak a parkolótól bringázik a ládáig és vissza.[ előzmény: (4388) bigmick, 2020.05.08 21:44:40] |
|
|
|