Összesen: 79316 db hozzászólás
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2022.07.05 21:09:22 (78981) |
Én is használom, nálam nincs ilyen hiba , esetleg próbáld újra telepíteni. (A Magyarországot használom nem a Közép Európát)[ előzmény: (78980) zoo_lee+Edit, 2022.07.05 19:04:19] |
|
zoo_lee+Edit | hozzászólásai | válasz erre | 2022.07.05 19:04:19 (78980) |
Sziasztok!
A következö probléma megoldásához szeretnék segítséget kérni. Win 10-en lévő Mapsource, OpenHiking térképpel, 5ről 7 km-es léptékre váltáskor a következő üzenetet írja és bezár:
Runtime Error!
Program: CProgram Files
(x86)/Garmin/Mapinstall/MapSource.exe
This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact the application's support team for more information.
Előre is köszönöm a segítségeteket! |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.26 19:22:13 (78976) |
Letöltöttem mindkét verzióját, de egyiket sem tudom megnyitni basecamppel vagy mapsourceal. Az egyik ismeretlen számomra, a másik img. Tudsz segíteni, hogy tudom megnyitni valamivel, hogy aztán rámásoljam a kütyüre?[ előzmény: (78975) BiharyG, 2022.06.24 18:21:54] |
|
halaszkiraly | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.24 10:49:27 (78974) |
Ezek így csak útpontok - a geocache leíirás nélkül.
Diego leírta a megoldást: hagyd ki a dologból a MapSource-t.
A ládaleírásos *.gpx-et (groundspeak gpx) egyszerűen csak kábelen át másold be a garmin\gpx mappába , és akkor a geocache menüben jelennek meg a letöltött ládaoldalak minden hozzátartozó információkkal együtt (pl: ládaleírás, hint, utolsó logok stb.
(Szóval a lényeg még egyszer: ne a MapSource-al töltsd át a Dakotába a gpx-et - csak simán, file-másolással)[ előzmény: (78968) repulos, 2022.06.14 12:46:16] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.21 17:23:27 (78971) |
Na ez a baj. A ládalistát gpx formátumban szedd le, és egyszerűen másold be a Garmin\GPX könyvtárba. Akkor fog látszódni leírással együtt a geocache menüben.[ előzmény: (78966) repulos, 2022.06.13 19:11:46] |
|
Atmosz&Zozmosz | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.15 21:05:42 (78970) |
Rendben, örülök hogy működik :-) Csak azért kérdeztem, mert nálam akkor volt hasonló, amikor sok pontot akartam a készülékre tölteni - de a lényeg hogy most már működik :-)[ előzmény: (78968) repulos, 2022.06.14 12:46:16] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.14 15:32:47 (78969) |
Nekem is volt ilyen a Dakotával ha jól rémlik, ha a Geomapról letöltött file-t MapSourcén keresztül raktam fel.
Tényleg próbáld ki és másold be a Garmin/GPX-be!
(Útvonalpontként nincs ott a láda leírása ugye. Bár ha van okosteló is, akkor annyira nem is kell.)
[ előzmény: (78968) repulos, 2022.06.14 12:46:16] |
|
repulos | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.14 12:46:16 (78968) |
Sokat, de közben megvan a megoldás is. Az útpontok között jelenik meg, de attól kezdve ugyanaz, mintha a geocache menüben lenne. Köszönöm a segítő hozzászólásokat! :)[ előzmény: (78967) Atmosz&Zozmosz, 2022.06.14 00:41:46] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.13 17:10:08 (78965) |
Akkor rosszul lett feltöltve rá.
Másold át a geomapsról letöltött GPX-et a könyvtárba. [ előzmény: (78964) repulos, 2022.06.13 16:28:05] |
|
repulos | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.13 16:28:05 (78964) |
Igen, az útvonalpontok között megvan, de ott nem lehet kijelölni úgy, mint a Csx-en, hogy mutassa az irányt. Amúgy mindent töröltem rajta. Akitől vettem az full h... volt hozzá. Autós navigációnak vették, de azt se vették észre, hogy nincs rajta térkép. [ előzmény: (78963) Nargoth, 2022.06.13 15:37:35] |
|
Nargoth | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.13 15:37:35 (78963) |
Ami még sűrűn előfordul, hogy tele az utvonalpont memóriája. Töröljétek az összes pontot belőle.
De ha a geomapot használod, akkor inkább a letöltött GPX-et másold be a Garmin/GPX könyvtárba!
(Nem túl valószínű de esetleg nézd meg az Útvonalpontok között esetleg...)
Térkép még: https://www.openhiking.eu/hu/
[ előzmény: (78962) repulos, 2022.06.13 15:19:35] |
|
repulos | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.13 15:19:35 (78962) |
Eddig is külön kellett feltölteni a ládákat....először a térkép, utána a ládák. Az első gps-em egy 60cs volt 56Mb memóval. Erre bármennyit fel tudnék tölteni.
Cs[ előzmény: (78961) Hev, 2022.06.13 15:04:38] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.13 15:04:38 (78961) |
Van, OSM féle is, de a turistautak.hu-s térképek sem mind tartalmazzák a geoládákat.
pld. a kék színnel kiemeltek nem. [ előzmény: (78960) repulos, 2022.06.13 14:10:08] |
|
repulos | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.13 10:22:47 (78957) |
Sziasztok! Vettem egy Dakota 20 GPS-t a fiamnak, a Tuhut zokszó nélkül fel tudtam rakni a Mapsource segítségével, de a ládákat nem látja, úgy mint a Map60Csx-em. :( Mi a fenét csináljak? A másik, hogy át tudná valaki a magyar nyelvű használati utasítását vagy azt a linket, ahonnan le tudnám tölteni? Lehet röhögni :D, de angolul maximum sört tudok kérni... matyuszoltan@gmail.com
Előre is köszönöm! |
|
vaslemez | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.04 12:28:05 (78954) |
A kártya nem védett, de a pc-re sem engedi települni, letölti, de nem települ! Mit jelenthet a térképadat hiba?[ előzmény: (78953) olahtamas, 2022.06.03 22:20:52] |
|
vaslemez | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.03 11:40:23 (78952) |
Sziasztok!
Tanácsot kérnék, ha már találkozott valaki ilyennel, a Drivesmart 61 LMT-re nem akarja a térképfrissítést letölteni a GExpress, mert nincs elég hely! Van benne egy 32 GB mikro sd, 28 GB szabad hellyel! Mi lehet a gond?...A számítógépre sem... |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2022.06.01 16:14:10 (78951) |
Fizetős, ezért is törlöm le utána a térképet. valahol szerintem van még egy régi kódom, de azt nem használom. Az egyiket még tán az előző vagy az előtti oregonon használtam el. De nekem csak a mapszósz telepítő kell. Volt egyébként NG-ből is olyan (talán még a 4.6) amivel ezt el lehetett játszani.[ előzmény: (78948) Yoss, 2022.05.27 07:04:41] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.27 07:14:09 (78949) |
De az. De feltelepíteni fel tudod, csak utána szól, hogy egyes térképek nincsenek feloldva, és ha azt választod ki, nem tudsz belenagyítani, nem jelennek meg a részletek.
[ előzmény: (78948) Yoss, 2022.05.27 07:04:41] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.27 07:04:41 (78948) |
A topoguide már ingyenes? Régen fizetős volt, még most is megvan a CD-m a kóddal :)[ előzmény: (78947) diego, 2022.05.26 08:35:53] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.26 08:35:53 (78947) |
Én egyszerűen a garmin.hu-ról letöltöm a Topoguide frissítést (2.12c). Az telepítéskor megkérdezi, hogy fel akarom-e rakni a Mapsource-t, mert nincs fent. Rányomok, felteszi azt is meg a térképet is. A térképet letörlöm, mapszósz megmarad és mehet alá bármilyen más térkép.[ előzmény: (78943) karathl, 2022.05.20 13:16:50] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.23 17:48:39 (78946) |
Én inkább megoldottam a mapszószt. A basecamp az egy félelmetesen retardált cucc. Próbáltam én megkedvelni, komolyan, de azt nem épelméjű emberek, vagy nem épelméjű embereknek készítették.[ előzmény: (78945) karathl, 2022.05.23 10:01:44] |
|
karathl | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.23 10:01:44 (78945) |
Köszönöm a segítséget! A közölt hozzászólás száma nagyban segített abban, hogy nem kellett a fórumot végiglapozni. Hasznos volt számomra az információ, bár nem győzködtem a MS feltöltésével, inkább meggyőztem barátomat, hogy használja a Base Camp programot, s azt töltöttem fel neki.[ előzmény: (78944) FTom, 2022.05.20 20:51:46] |
|
FTom | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.20 20:51:46 (78944) |
Egy korábbi ilyen kérdésre már írtam a megoldásról ebben a fórumban.
Lásd a 78536 hozzászólást!
[ előzmény: (78943) karathl, 2022.05.20 13:16:50] |
|
karathl | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.20 13:16:50 (78943) |
Egy barátom megkért, hogy új gépére telepítsem fel a Map Source programot. A gépen Win 11 op. rendszer van.A reg program lefut, kiírja, hogy a bejegyzések megtörténtek. Ezután a MapSource 6137 futásánál a a program kiírja, hogy nem található korábbi térképforrás-telepítés, és leáll. Mit tudok tenni, hogy feltelepíthető legyen a MS. |
|
catyus | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.09 14:36:42 (78942) |
A 66-os is kikapcsol, szerintem valahogy máshogy kommunikál a géppel.
Üdv[ előzmény: (78931) R19-es Jozsi, 2022.04.23 22:33:57] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.02 23:09:23 (78939) |
A gps alapú iránytű csak mozgás közben tudja mutatni a valós irányt, a másik viszont álló helyzetben is.[ előzmény: (78938) bakfitty25, 2022.05.02 22:18:58] |
|
bakfitty25 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.02 22:18:58 (78938) |
GPS kérdés
Sziasztok!
A tanácsotokat kérném abban, hogy túra GPS vásárlásnál csak gps alapú iránytűt vagy 3 tengelyű elektromos iránytűt tartalmazó eszközt érdemes választani?
Előre is köszönöm szépen a segítségeteket! |
|
Ákibard | hozzászólásai | válasz erre | 2022.05.01 18:42:18 (78937) |
cellmapper.net
Valós méréseken alapul, (nem terjedési szimulációk, mint a szolgáltatók térképei) meg tudod nézni, hogy az általad járt területeken melyik jobban lefedett. [ előzmény: (78935) Szárnyaló Sas, 2022.04.28 09:16:59] |
|
Szárnyaló Sas | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.28 09:16:59 (78935) |
Térerő kérdés.
Sziasztok! Épp szolgáltató váltáson gondolkozom. Nézegettem a térerő térképeket, és a Vodafone 4G a térkép alapján gyengébb mint a Telekom. Mi a tapasztalatotok?
Köszi. |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.24 16:29:07 (78933) |
Az openmaps.eu sajnos pár hónapja megszűnt, azért nem tudsz többé onnan omp-s térképet letölteni.
A fejlesztés alatti g:hu+ 2.8-as verzióban újra le lehet majd tölteni az omp-s térképeket egy archív tárból, az utolsó frissített állapotot, ami aztán már nem fog frissülni többé :(
Addig is innen tudod manuálisan letölteni Horvátország omp-s térképét:
http://gps.info-racio.hu/dwnld.php?d=map&f=croatia_openmaps_eu_europe.map.zip
Ezt berakod egy általad kijelölt mappába a telefonon, majd a g:hu+ Beállítások/Térkép 1 funkcióban ugyanezt a mappát kiválasztod az Egyéb térképek könyvtára gyanánt.
Innentől pedig az ebbe a mappára rakott .map térképek is kiválaszthatókká válnak a g:hu+ Térkép funkció számára.
[ előzmény: (78932) Jekeba29, 2022.04.24 08:59:48] |
|
Jekeba29 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.24 08:59:48 (78932) |
Hahó!
Viszonylag gyakran járok Horvátországban. A g:hu+ a tuhu magyaron kívül nem enged külföldi térképet letölteni, pedig az omp: lehetőséget felkínálja. Tud valaki segíteni? Köszönettel:Jekeba29
|
|
|
|