Összesen: 5144 db hozzászólás
Toronyvadász107 | hozzászólásai | válasz erre | 2023.03.04 15:08:43 (4795) |
Sziasztok!
A FAQ-n valami gubanc van @david értékelőjével. Kipróbáltam telefonon és gépen is, de mindkettőn rossz. Mintha el lenne csúszva, csak a környezet értékelése látszik. Kérlek javítsátok meg. Köszi |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2023.03.03 16:43:55 (4794) |
Ha a g:hu+ androidos appról van szó, akkor segítene, ha ezekre a kérdésekre tudnál pontos választ adni:
Az mit jelent pontosan, hogy nem enged 2745 ládánál többet letölteni?
Pontosan milyen opciókat jelölsz be, töltesz ki a letöltés indításakor?
Pontosan milyen x és y értékek látszanak a Geoládák funkció címsorában: Ládalista (x-y)?
[ előzmény: (4790) mk45, 2023.03.02 17:02:45] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2023.03.03 15:47:15 (4793) |
Tisztázzuk: a g:hu+ androidos applikációról van szó, ugye? Vagy esetleg itt fenn a Geomap+ térképről?[ előzmény: (4792) mk45, 2023.03.03 09:47:44] |
|
mk45 | hozzászólásai | válasz erre | 2023.03.03 09:47:44 (4792) |
szia, de valamiért nem tölti le a megtatáltakat is, ebben tudnál nekem segíteni? Pedig mindenhol be van jelölve. [ előzmény: (4791) Juju, 2023.03.02 23:45:26] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2023.03.02 23:45:26 (4791) |
Szia! Első kérdés : szükség van-e egyben ennyi láda letöltésre? Szerintem nincs. Miért is? Hazai viszonylatban az a javasolt eljárás, hogy:
- találd ki nagyjából hova mész, vagy menj oda
- töltsd le a pár km-es körzet ládáit (be tudod állítani a jelölőtől ( aktuális helyzettől megfelelő távolságra)
- keresd ezeket.
Nem érdemes mindent letölteni, hiszen egyszerre nem keresel meg több ezer ládát. Ha mindig aktuálisan csak a közelieket töltöd le (és /vagy frissíted) akkor ha aktuálisan valami változik, akkor tudni fogsz róla (beteg lesz, átkerül). [ előzmény: (4790) mk45, 2023.03.02 17:02:45] |
|
mk45 | hozzászólásai | válasz erre | 2023.03.02 17:02:45 (4790) |
Sziasztok.
Abban kérném a segítségeteket, hogy a g:hu+ oldalon nem enged 2745 db ládánál többet letölteni, a megtalált ládáimat se mutatja.
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a probléma? Köszi |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.22 11:08:57 (4787) |
Ha bejelentkezéskor nem engedélyezitek a tárolást (süti), akkor a SESSION timeout miatt fog kidobni. Ha engedélyezve van, akkor nem lesz probléma. |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.22 07:15:51 (4783) |
Az valami háttérben végzett munkának az eredménye, hogy két napja félóránként kidobál az oldal és mindig újra be kell jelentkeznem, vagy nálam van a hiba? Most váltottam jelszót, előtte nem tapasztaltam ezt a jelenséget. |
|
VP | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.21 20:27:45 (4782) |
OK, látom, van a linkben 1000 érdektelen üres mező, amiket nem is állítgat az ember, de belekerül.
Mindenesetre most ez működik helyette.[ előzmény: (4780) gusty, 2023.02.21 20:11:57] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.21 20:11:57 (4780) |
De bizony. Régen volt egy átjárás a caches.geo-ból a maps.geo-ra. Az id=google a régi google térképet hívta meg.
[ előzmény: (4778) VP, 2023.02.21 19:47:57] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.21 19:26:52 (4775) |
Egy eddig jól működő kényelmet nem szívesen cserélnék le egy több lépcsős procedurára.[ előzmény: (4774) VP, 2023.02.21 18:42:02] |
|
VP | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.21 18:42:02 (4774) |
Nekem is vannak a saját oldalamon általam gyakran használt szűrések, amik eddig szépen működtek, most meg hibaüzenetet adnak vagy mást csinálnak.
Pl.:
ez
De majd újraírom, hátha elő tudom újra varázsolni, amit szeretnék.
Nem könnyű!
Állítgatok paramétereket, és semmi nyoma az url-ben.
Aztán szerencsére más paramétereknek mégis lesz, és akkor ezt az url-t el lehet menteni.
De ezek a makacsul visszaugrik mindig kereshető+betegre elég idegesítők.
Mindegy.[ előzmény: (4773) Kokó, 2023.02.21 18:07:15] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.21 18:07:15 (4773) |
Kattint geoládák - szűrés: felhasználó, kershető, beteg, stb. - lesz egy lista, viszont ha ezt eltárolom egy böngésző alapbeállításának, akkor legközelebb már csak az új, kereshető ládák listáját látom. Elfelejti a szűrési paramétereket.
[ előzmény: (4772) gusty, 2023.02.21 17:33:39] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.21 17:33:39 (4772) |
Pontosítanád, a probléma leírást? Az "általam gyakran használt geoláda szűrés" nekem semmit nem mond.
[ előzmény: (4770) Kokó, 2023.02.21 16:25:10] |
|
Fazék | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.21 17:27:57 (4771) |
Igen, valóban voltak fejlesztések. Sokkal gyorsabb lett a caches.geo oldal.
A problémát én csak nagyjából értem, de remélem, ha gusty erre jár, akkor tudja orvosolni.[ előzmény: (4770) Kokó, 2023.02.21 16:25:10] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.21 16:25:10 (4770) |
Megint történt valami. Az általam gyakran használt geoláda szűrés eredménye megjelenik, viszont a címsor "https://geocaching.hu/caches.geo" lesz. Ennek következtében az induló oldal már az alapbeállítással indul, ami nálam az utoljára megjelent 25 láda. Ez eddig jól működött. Visszakérhetem? |
|
jager250372 | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.12 21:23:23 (4769) |
Nagyon köszönöm a segítséget itt a fórumban is és az e-mailban érkezetteket is egyaránt. Működik most már nálam is a funkció, és értem is végre a használatát. Azt kerestem én is, hogy egy adott láda X km-es sugarában lévő ládákra hogyan tudnék szűkíteni. Arra nem gondoltam, hogy a kiinduló pontot a profilom alatt megadott koordináták adják, de most tiszta ez kis. Köszönet még egyszer! |
|
VP | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.12 17:43:23 (4768) |
Lehet, én kipróbáltam random ládalista esetén: a megadott lakóhely koordinátámtól mért távolság szerint szűrt ?[ előzmény: (4765) macikupac, 2023.02.12 10:05:35] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.12 11:27:05 (4766) |
Kézzel javítottam. Lehetőleg ne csináljatok ilyet. Ez az egész záróládás dolog, egy informatikai borzalom. (Mármint a megvalósítás).[ előzmény: (4753) Szárnyaló Sas, 2023.02.08 11:22:05] |
|
Pongi | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.12 09:44:07 (4763) |
Köszi. Most el kell mennem. Kora délután leszek ismét gépközelben. Már, ha lenne valami fejlemény.... Nekem egyébként nem fontos ez, csak mivel felmerült, rápróbáltam. Köszi a fáradozásod. [ előzmény: (4761) gusty, 2023.02.12 09:40:45] |
|
Pongi | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.12 09:37:49 (4759) |
Nekem ez nem működik (Geomap+). (Be van állítva koo a profillapomon. Ugyan el van rejtve, de tegnap megpróbáltam úgy is, hogy nincs elrejtve. És kellően tág intervallumot adtam meg (1-20 km).) Ezt a hibaüzenetet adja:
Query: SELECT geocaches.id, dateid, lat, lon, type+0 AS type_num, status+0 AS status_num, waypoint, nickname, CASE WHEN geocaches.owner = 93561 THEN 1 WHEN logs.user_id THEN 2 ELSE 3 END AS usercache FROM geocaches LEFT JOIN users ON geocaches.owner = users.id LEFT JOIN `logs` ON logs.user_id=93561 AND logs.found AND geocaches.id = logs.cache_id WHERE dateid IS NOT NULL AND status= 1) AND (dist [ előzmény: (4757) VP, 2023.02.12 00:08:41] |
|
Fazék | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.12 07:17:38 (4758) |
Kerestem, de nem találtam meg a hibás linket / linkeket. Ha úgy érzed, hogy még mindig van valahol hiba, akkor küldj nekem lszi, egy képernyőképet bekarikázva a hibát.[ előzmény: (4753) Szárnyaló Sas, 2023.02.08 11:22:05] |
|
jager250372 | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.11 22:37:45 (4754) |
Sziasztok! A "Ládák szűrése" alatt a bal oldali oszlopban lévő szűrőfeltételeknél az utolsó legalul a "Távolság:" mező, |
|
Szárnyaló Sas | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.08 11:22:05 (4753) |
GCSZIL (jelenleg moderáció alatt) létrehozásakor derült ki, hogy ha adunk egy GC nevet a záróládának majd később megváltoztatjuk, a záróláda speciális mezőjében létrehozott koordinátákba beragad az első GC név. Tehát én pl. GCSZIZ nevet adtam, majd GCSZIL-re módosítottam, de a coord linkekbe a GCSZIZ kerül, akkor is ha kitörlöm, elmentem és újra létrehozom azokat. |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.30 16:42:38 (4748) |
Nem. A leafletnek ezt nem tudom megadni. Valami online elérhető layer kéne. Én anno nem találtam ilyet.[ előzmény: (4747) Kokó, 2023.01.30 16:29:20] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.30 16:29:20 (4747) |
Turistautak domborzatárnyalással és
5 méteres szintvonalakkal** + - - - - turistaútjelzésekkel,
színes turistaút-
kiemeléssel 170.0 MB telepítő zip
Ez segít?[ előzmény: (4746) gusty, 2023.01.30 16:22:07] |
|
|
|