Összesen: 79316 db hozzászólás
R19-es Jozsi | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.23 22:33:57 (78931) |
Sziasztok, viszonylag új a GPSMAP65-ösöm (a csix nyugdíjas lett), ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Ha rá van dugva PC-re, leválasztáskor kikapcsol. Nem találom benne a beállítási lehetőséget ennek kiküszöbölésére. Van ötlet? köszönöm |
|
vrobert82 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.17 08:40:52 (78930) |
eTrex Touch -ok hozzak az elvarasokat, ami ar-ertek aranyban talan jobb.
Hasznalt / Alig hasznalt / ujszeru keszulekeim vannak eladok. Teljesen uj mar lehet nincs semmibol...
ForeTrex 601, eTrex 25/35 , Oregon 6xx / 7xx keszulekeim vannak, amik a felteteleknek megfelelhetnek,
de persze mas regebbi tipusok is, ha olcsobb kellene .....
e-mail -ben kereshettek ;)[ előzmény: (78928) Kincsvadászó Kalózok, 2022.04.14 15:36:47] |
|
Kincsvadászó Kalózok | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.14 15:36:47 (78928) |
Sziasztok! Egy ismerősöm keres túra GPS-t. Mivel nekem már volt két évtized alatt szinte minden, ezért elterelgettem az Oregon felé. Én nem követtem az idők szavát és történéseit, de úgy tűnik, hogy a széria kifutott és nincs utódja! Ezt mégis hogy? Van a Garminnak koncepciója a jövőt tekintve, hogy lesz valami új modell esetleg helyette? Gondolok itt arra, hogy érintő kijelzős, cserélhető elemekkel. Sőt, kb. ennyi az elvárás :). Gombos GPSmap, kerékpáros Edge, akkus féltégla Montana, mini Etrex (amúgy ez is kifutott) nem igazán kellene nekem sem, szóval csak pislogok. A túra GPS-ek eltűnnek? Pedig, ha valami, akkor ezek nagyon mentek! |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.02 07:50:03 (78927) |
Amikor megvetted, akkor is ennyit tudott a készülék.
A kijelzőjét megnagyobbítani nem lehet, tehát sasszem kell hozzá.
Valamint a BirdsEye is csak viszonylag kis területet tud kezelni.
A kézi GPS-ek processzorai nem túl erősek, elég erőltetett funkció benne az ilyesmi, inkább csak érdekesség.
[ előzmény: (78924) Mathau, 2022.04.01 09:17:28] |
|
Discover | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.01 14:01:44 (78925) |
Amikor megvettem a 66st-t, a vashoz a "BirdEye Satellite Imagery Subscription V2" lifetime előfizetést kaptam. Sokat kínlódtam én is a BirdsEye térképekkel, de feladtam az egészet a használhatatlansága miatt. Sok-sok letöltés, feleslegesen hatalmas tárterületet foglalással. Talán a NaviGate tud segíteni neked.[ előzmény: (78924) Mathau, 2022.04.01 09:17:28] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.04.01 09:17:28 (78924) |
Igazából nem tudom. A lényeg, hogy ha már megvettem ezt a kütyüt, használhassam a funkcióját anélkül, hogy agyvérzést kapnék a sebességétől vagy a minőségétől.
[ előzmény: (78923) Discover, 2022.04.01 08:54:33] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.31 11:45:48 (78920) |
Köszönöm, sajnos a max felbontása is elég tré, szóval marad az apránként letöltés. Amúgy nem teljesen értem azt sem, hogy a router mellett miért ilyen dög lassú, egy 70-80Mb-os csomagot 40-60 perc alatt tölt le...[ előzmény: (78919) Discover, 2022.03.30 18:48:17] |
|
Discover | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.30 18:48:17 (78919) |
Max Image Radius Size GPSMAP 66 series
Highest resolution is up to 5.0 miles (8.1 km)
High resolution is up to 10.1 miles (16.3 km)
Standard resolution is up to 40.6 miles (68.3 km)[ előzmény: (78918) Mathau, 2022.03.30 15:41:32] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.30 15:41:32 (78918) |
Tudja esetleg valaki, hogy nagy méretben, nagy területre (mondjuk egész Mo.), hogy tudok letölteni Birds eye térképet gpsmap 66s készülékre? |
|
vrobert82 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.29 08:18:35 (78917) |
@Karak - Az aprohirdeteseknel valaszoltam. A keresesednek vmelyik GARMIN ora talan megfelelhet,
de az alacsony sebesseget egyik GARMIN eszkoz sem toleralja sajnos ...[ előzmény: (78912) Karak, 2022.03.28 08:43:40] |
|
Yoss | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.28 23:50:07 (78915) |
Szeretem az ilyen cinikus reakciókat - na jó nem - de lehetne egy kérdésem? 15 éve regisztráltál ide, azóta egyetlen ládát sem kerestél meg, akkor mégis mit keresel itt? Ne érts félre, tőlem simán lehetsz itt, nem zavar, de minek? Mi a motiváció??[ előzmény: (78914) Karak, 2022.03.28 14:47:01] |
|
Karak | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.28 08:43:40 (78912) |
Üdv mindenkinek!
Tudna-e valaki ajánlani olyan készülék típust -vagy megvételre-, amely megfelel az alábbi feltételeknek:
Gyalogos túra, vagy utcai sétálás alkalmával megtett távolság kijelzése, biztonságos rögzítése, majd átvihetősége PC-re. Tetszőleges alkalommal nullázás lehetősége. Relatíve kicsi méret, könnyű hordozhatóság. Ezen felül semmi úri huncutságos szolgáltatás nem szükséges, de ha van, elviselhető. És - nem mellesleg- ne csillagászati áron legyen mindez.
Jelenleg is van egy Dakota 10-em, ami majdnem minden paraméternek megfelel, de nyakba akasztva, vagy zsebben is nehéz, kényelmetlen. Van egy GPS kerékpár komputerem is, az meg 2-3 km/h alatti sebességnél vagy nem mér, vagy nagyon pontatlan.
Köszönöm, ha elolvastátok! |
|
FTom | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.18 19:48:42 (78911) |
A számítógépre csatlakoztatott Garminok betűjelet kapnak, meghajtóként láthatók pl. az intézőben. A GarminGpx mappában kellene lennie a konvertált gpx fájlnak, pl. ilyen néven: Szám_18-MÁR-22 114323 AM, és/vagy a gpxCurrent ill. gpxArchive mappában, pl. Nyomvonal1.gpx ill. Current.gpx néven. A készülék gpx-fájljai akár több nap anyagát is tartalmazhatják.
Mapsource programmal megnyithatók.[ előzmény: (78910) Lazly1964, 2022.03.18 17:48:15] |
|
Lazly1964 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.03.18 17:48:15 (78910) |
Garmin 10-re feltettem a legújabb térképet, ugyanezt a mapsourc-be is. Túra után ha rádugom a Garmint a számítógépre kiírja, hogy gpx formátumra konvertál, és nem látni a túrából semmit. Nem teszi a térképre csak valami lehetetlen útvonalat a környékünkről, és minden próbálkozásra ugyanazt. Eddig nem volt vele proléma. Találkozott már valaki ilyen problémával? Egyáltalán orvosolható? |
|
Medves | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.27 18:45:48 (78905) |
Szia!
használt burkolat is érdekelhet, ennyiért is akár, attól függ milyen állapotú.
mail címet hol lehet megnézni?[ előzmény: (78904) vrobert82, 2022.02.27 11:35:23] |
|
vrobert82 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.27 11:35:23 (78904) |
Meg lehet, hogy van D20 hasznalt burkolatom, vagy Approch G3, amit ki kell vagni az SD kartya
helyenel ... viszont ezek ~10 eFt magasaga (+ posta), ami mar a Gazdasagi Total Kar hatarat
surolja az adott tipusnal ...
e-mail -ben keress, ha megis erdekel, es megnezem, hogy mi van ...[ előzmény: (78903) Medves, 2022.02.25 23:58:55] |
|
Medves | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.25 23:58:55 (78903) |
Üdv mindenkinek!
Dakota 20 dummy (ház) nincs véletlenül valakinek? Áron felül is megvenném.
Üdv! |
|
koszta | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.17 15:46:47 (78902) |
Bocsi, mellé nyúltam. Tehát: Megkímélt állapotú Garmin GPSMAP 64S es eladó, típusváltás miatt. Ára 40e. |
|
vrobert82 | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.13 22:20:43 (78900) |
Elkepzelheto, hogy mindkettohoz lenne, de 15~20 korul vannak (darabja) ...
Illetve tobb verzio is letezik beloluk (700-asoknal) igy celszerubb, ha
a keszuleket eljuttatod, mert akkor bele tudom probalni ...[ előzmény: (78899) Bojsza család, 2022.02.12 17:44:38] |
|
Bojsza család | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.12 17:44:38 (78899) |
Sziasztok!
Garmin OREGON 450 és 700-as szériához keresek csere-kijelzőt. Tudtok ajánlani helyeket, ahonnan ezek egyszerűen beszerezhetők? |
|
joededy | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.06 20:11:11 (78897) |
Heuréka
Nálad a pont.Kihagytam a mapsource progit és ugy tettem ahogy ajánlottad.Elöször a groundspeak gpx formátumot választottam de csak az uj groundspeak gpx formátummal jo de azzal nagyon.Hozza a teljes leirást minden infoval.
Köszönöm mindenkinek.
joededy[ előzmény: (78895) scele, 2022.02.06 11:59:48] |
|
joededy | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.06 19:33:28 (78896) |
Szia!
Köszönöm ki fogom probálni,mert az eddigi probálkozások sikertelenek voltak.Az utvonalpont menager alatt megjelentek a ládák kijelölhetöen de a láda fül alatt semi.[ előzmény: (78895) scele, 2022.02.06 11:59:48] |
|
scele | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.06 11:59:48 (78895) |
Hagyd ki a mapsource programot a képletből!
Letöltöd innen a groundspeak gpx-et és rámásolod a fájlt a készülékeden lévő garmin mappába. Mikor bekapcsolod az etrexet akkor ő értelmezni fogja a gpx-ben lévő dolgokat és a helyükre teszi. A ládák bekerülnek a geocaching funkció alá, a segédpontok pedig a waypontok alá.[ előzmény: (78887) joededy, 2022.02.04 19:17:37] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.05 00:02:27 (78893) |
A válaszok nem teljesen pontosak, az itteni ládákat is be lehet a garmin készülékekbe tölteni. Ehhez a letöltéskor a groundspeak (gpx) formátumot kell választani, amit a google térképen, vagy a területeknél (Budapest, Pilis, stb.) tudsz beállítani, és valamiért nem működik az alapbeállítás mentése, utánanézünk.[ előzmény: (78891) joededy, 2022.02.04 20:16:31] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.04 23:59:48 (78892) |
Letöltésnél a Groundspeak új gpx formátumot kell választani. Nem tudom, hogy az etrex20 ezt tudja-e fogadni...
Viszont az okostelefonos app-ok pompásak ehhez.
FAQ (link jobbra, fent): keress rá a g:hu+, vagy a Geoládák appokra![ előzmény: (78891) joededy, 2022.02.04 20:16:31] |
|
joededy | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.04 20:16:31 (78891) |
Igen erre gondoltam.
Van e lehetőség a ládaleirásokat a GPS-re tenni,hogy ne kelljen külön tárolni?[ előzmény: (78890) V_Gabor, 2022.02.04 19:58:34] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.04 19:30:56 (78888) |
Minden oké, nem fogod ott látni az innen leszedett geoládákat. A Garmin kütyükben a "geoládák" a .com-os ládákra van kitalálva. Azokat láthatod, ha leszeded őket.[ előzmény: (78887) joededy, 2022.02.04 19:17:37] |
|
joededy | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.04 19:17:37 (78887) |
Szevasztok fórumtársak!
ETREX20 szakértőktől szeretném megkérdezni,hogy miért nem látom a ládákat a készülék "geoládák" fül alatt,holott a térképen láthatók.
A Geomap térkép alapján kijelölöm a ládákat-letölt-MapSource progiba betölt-küldés készülékre.Az átvitel sikeres és a készülék térképén a ládák láthatóak de a fül alatt az üzenet"Nem található láda,látogasd meg a garmin.com/geocache oldalt a geoládák letöltéséhez."
Mit csinálok rosszul.
Mi nincs jól beállitva.
Hogyan tovább. |
|
VP | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.02 20:29:04 (78885) |
Nézd meg a linket is :D
Vagy ne csodálkozz, ha trek a tengeren vezet majd[ előzmény: (78884) Mathau, 2022.02.02 20:22:45] |
|
Mathau | hozzászólásai | válasz erre | 2022.02.02 20:22:45 (78884) |
A trekkelés miatt gondoltam, meg jól bírja az aksija (mondjuk az extrém hideggel nem tudom, hogy fog megbirkózni)...[ előzmény: (78883) VP, 2022.02.01 14:22:35] |
|
|
|