Összesen: 5113 db hozzászólás
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.26 19:52:46 (4714) |
Bye, bye mapy tourist!
"A Mapy.cz erőforrásaihoz való közvetlen hozzáférés (pl. térképlapok csatlakoztatása a Leaflethez) nem engedélyezett, és az egyre gyakoribb visszaélések miatt technikailag korlátozni kezdték.
Ha közvetlen hozzáférésre van szüksége a csempékhez vagy funkciókhoz, használhatja az új REST API-t, amely elérhető a prémium felhasználók számára."
|
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.26 19:36:25 (4711) |
Akkor nyilván nem ez a gond. Viszont ez így érdekes. A geomap+ ugyanazzal a megoldással dolgozik, csak keretbe szorítva, illetve megfosztva a kezelő szervektől. Tehát a + helyett inkább light. :)
Próbálkozz inkognitó móddal, másik böngészővel, stb. Nehéz így messziről tanácsot adni, de az én gépeim se a legújabbak és döccenés mentesen megy. Az asztali egy 2018-as i3-as (igaz mac mini), de meg se röccen.[ előzmény: (4708) Juju, 2023.01.26 17:57:42] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.26 19:33:12 (4710) |
geomap+ sebesség: én a MapyTourist térképet preferálom a kínálaton belül.
Általában elfogadható sebességgel töltődik be, de most tetű lassú (akár teljes képernyős kivitelben, akár a geoládák funkcióból indítva fél képernyősen, akár konkrét geoláda oldalán).
A térképre rátett rétegek (turistautak, ill,. geoládák) tényleg villámgyorsan megjelennek, de alájuk maga a térkép az rohadt lassan töltődget be (ha egyáltalán).
A többi térkép a kínálatból elfogadható sebességgel bejön.
[ előzmény: (4709) Fazék, 2023.01.26 18:05:44] |
|
Fazék | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.26 18:05:44 (4709) |
Csak csatlakozni tudok gustyhoz: nekem is villámgyors. Esetleg próbálj más alaptérképet beállítani a 'geomap +'-on belül.[ előzmény: (4708) Juju, 2023.01.26 17:57:42] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.26 17:57:42 (4708) |
Háát, gigabites net, vadi új szuper gép... Nem, nem ez a baj. Érdekes módon a teljes képernyős geomap probléma mentes, és a régi Google térkép is az volt... De ha mindenki más panaszmentes, elfogadom. [ előzmény: (4707) gusty, 2023.01.26 11:55:08] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.26 11:55:08 (4707) |
Tartok tőle, hogy gyengécske a géped. Nálam nem lassú.
A szűrő feltételek szerinti listát tölti, maga az SQL gyorsan lefut. Valószínű, hogy a pontok térképre tétele, ami egy böngésző oldali javascript, az fut lassan. Nem tudom melyik ikont használod, a 4-es, a pöttyös a leggyorsabb, mert ez nem tölt be ikon képeket.
A megjelenítés (zoom) mindig a betöltött ládahalmazhoz igazodik. A rázoomolás nem opció, mert hova zoomoljon? Mennyire? Ráadásul a pontokat akkor is kirakja a térképre, ha azok a nem látható területre esnek.
[ előzmény: (4706) Juju, 2023.01.26 11:33:27] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.26 11:33:27 (4706) |
Gusty! Nagyon jó a geomap+, egyetlen dolog van vele, hogy elképesztően lassan tölt be, illetve nagyításra is lassan történnek dolgok. Nem lehetne-e úgy megcsinálni, hogy ne a teljes európai nézet töltsön be alapból, hanem valami közeli nézet, hátha akkor gyorsabban lehetne vele dolgozni.[ előzmény: (4704) gusty, 2023.01.25 19:46:47] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.25 19:46:47 (4704) |
Megcsináltam, hogy úgy működjön, mint a többi, azaz mindegy mit választunk, visszaáll az alapállapotba. |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.25 19:34:50 (4702) |
Rájöttem. Többek között ezért kellenek a pontos hibabejelentések, hogy reprodukálni lehessen.
Én soha nem használom a fórum select-et. Rájöttem, hogy az produkálja. A zöld menüben a fórumra kattintva szépen visszaáll Térképekre.[ előzmény: (4701) Kokó, 2023.01.25 19:26:13] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.25 19:26:13 (4701) |
Az okozza, hogy az oldalon megnyitottam a Geomap+-t, majd fórum és egyéb kalandozás történt az oldalon. Ilyenkor a legördülőben az alap "Térképek" helyett a "Geomap+" lesz olvasható, így nem lehet újra megnyitni csak két lépcsőben.[ előzmény: (4700) gusty, 2023.01.25 18:01:22] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.25 16:43:47 (4699) |
Köszi. A Geomap+ nem választható, csak kerülővel. Mivel most az az aktív elem a leggördülőben, így csak pl. egy retró térkép kiválasztása után lehet oda eljutni.[ előzmény: (4697) Fazék, 2023.01.24 21:02:01] |
|
Fazék | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.24 21:02:01 (4697) |
gusty kollégának köszönhetően alapjaiban megújult a térképes menüpont. Az eddig kb. 60-féle térképet lényegesen egyszerűsítettük. A retro térképeket nosztalgiából meghagytuk, de immár a fő térkép - a jól ismert és sokunk által szeretett Geomap ablakba zárt "kistestvére" - a 'Geomap +' lett. A 'Geomap +' a valamikori google térkép utódja. Mozgatható, nagyítható, így csak a térképen megjelenő pontok töltődnek le, de emellett még ezer más szűkítő feltételt is be lehet állítani.
Néhány kisebb ismert hibán még dolgozik gusty, de alapvetően véglegesnek gondoljuk a térkép menü szerkezetét és funkcionalitását.
A térkép oldalról is elérhető ismertető: https://geocaching.hu/documents.geo?htmldoc=info_map_pages |
|
kundi | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.10 23:24:47 (4696) |
Köszönöm. Próbálgattam. Nekem nem indít új útvonaltervezést, de ezen nem akadok fenn.
Ha több ablakban van nyitva az app, bezárhatom, amit épp nem használok, pl. a légvonalas megközelítés mellett bezárom a ládalista ablakot vagy más kombinációból csak 1 nyitott ablakot hagyok meg, az zavarja az app-ot?[ előzmény: (4691) bigmick, 2023.01.08 12:14:18] |
|
5N | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.08 17:34:08 (4695) |
Köszi,láttam,hogy ezt már leírtad,köszi a segítő szándékot,majd próbálkozom.[ előzmény: (4694) gusty, 2023.01.08 13:47:47] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.08 13:47:47 (4694) |
Ha számottevő segítségre vágytok, akkor a következőket érdemes megtenni:
1, A szerver elérhetőségének ellenőrzése ip szerint: 212.52.167.40. Ha bejön a zöld oldal, akkor a szerver működik, a webszerver kiszolgál, a hiba feltehetőleg a névfeloldással lehet, célszerű más nameservert beállítani. A hiba nem a mi hatáskörünk.
2, Parancssorból a ping 212.52.167.40, illetve a ping geocachnig.hu parancsok ellenőrzése. Ez hasonló, ellenőrzi a szerver elérhetőségét ip cím, illetve név szerint.
3, Ha ezek működnek, és mégis sikertelen a kísérlet, akkor célszerű a próbálkozás részletes dokumentálása: pontos idő, url, lehetőleg a kiinduló ip címmel. Ezt legegyszerűbben pl. itt lehet lekérdezni: whatismyipaddress.com
Ennek alapján utána tudunk nézni a logokban, hogy ebből mi mit látunk, illetve az adott időpontban mik történtek.[ előzmény: (4693) 5N, 2023.01.08 13:13:33] |
|
5N | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.08 13:13:33 (4693) |
4666 hozzászólásom kb pont ugyanez,csak én nem tudtam ilyen jól megfogalmazni,hogy nálam sem változott semmilyen beállítás,szolgáltató,de mivel senki nem panaszkodott így azt gondoltam nálam a hiba bár nem tudom mitől,de már ketten vagyunk.:-)[ előzmény: (4686) lelcache, 2023.01.05 09:25:26] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.08 12:34:46 (4692) |
Javítottam. De azért nem lett volna baj, ha a turistautak ugyanazt a paraméterezést használja, mint a ládaoldal. tavolsag vs dist. :(
[ előzmény: (4690) Fazék, 2023.01.08 11:48:12] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.08 12:14:18 (4691) |
Nézzük sorban:
g:hu+ 2.9.12 esetében útvonaltervezés során a célzászlóra kattintva nem a szélső menü jelenik meg, hanem törli az útvonalat és kilép a navigációs módból.
Igen, és rögtön egy vadonatúj útvonaltervezést el is indít.
Ha van útvonal tervezve, a pontleszúrás menüben nem a jelenik meg az elkerül és az útbaejt lehetőség. Illetve sok próbálkozásból talán 2x megjelent. Android 12 -on futtatom.
Ez a probléma a következő, 2.10-es főverzióban már javítva lesz.
normális, hogy 2 ablakban nyílik meg az app. Most pl a geoláda lista és a térkép külön-külön ablakban van nyitva.
Igen, ez ilyen. Alapvetően a (teljes) képernyők közötti visszalépkedések logikájának megvalósítása ezzel a mellékhatással járt.
fórum hozzászólások között nem tudok keresni?
Ez a kérdés gondolom nem az appról szól...
Úgy tudom az MGKE tagság egyik privilégiuma a főrumokban való keresési lehetőség.
[ előzmény: (4687) kundi, 2023.01.08 09:21:40] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.08 11:29:45 (4689) |
Leírnád pontosan, hogy hol és mit csinálsz, amire ez a hiba előjön? Ebből nem igazán derül ki. A ládaoldalon a közeli ládák link nekem nem produkál hibát.
[ előzmény: (4688) Kiss_Karoly, 2023.01.08 11:14:48] |
|
Kiss_Karoly | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.08 11:14:48 (4688) |
Szia!
Nálam olyan hiba jelentkezik, amikor a TUHU-n rákeresek egy pontra, és a Közeli ládák linkre nyomok, akkor ez az üzenet jelent meg:
Paraméter hiba:
ob: dist
Köszönöm a segítséget![ előzmény: (4672) gusty, 2022.12.26 09:52:47] |
|
kundi | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.08 09:21:40 (4687) |
Sziasztok!
Először is gratulálok az új app-hoz, a régit is szerettem, de ez kényelmesebb. Már a barátaimnak is ajánlottam, fel is tették.
g:hu+ 2.9.12 esetében útvonaltervezés során a célzászlóra kattintva nem a szélső menü jelenik meg, hanem törli az útvonalat és kilép a navigációs módból. Ha van útvonal tervezve, a pontleszúrás menüben nem a jelenik meg az elkerül és az útbaejt lehetőség. Illetve sok próbálkozásból talán 2x megjelent. Android 12 -on futtatom.
U.i.1 normális, hogy 2 ablakban nyílik meg az app. Most pl a geoláda lista és a térkép külön-külön ablakban van nyitva.
U.i.2 fórum hozzászólások között nem tudok keresni?
Köszi Kundi |
|
lelcache | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.05 09:25:26 (4686) |
Köszi! Legközelebb megnézem.
Bár ugyanazok a beállításaim évek óta. Sem az eszközök, sem a szolgáltató nem változott, és régebben nem voltak ilyen problémáim. Az utóbbi időben (4-6 hete) viszont folyamatosan. De nem kizárt, hogy nálam van a hiba, bár, amikor kiesik a GC oldal, minden mást simán elérek.
De megnézem, amit javasoltál!
Köszönöm![ előzmény: (4681) gusty, 2023.01.03 10:11:06] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.04 10:28:00 (4685) |
Némileg belelátok, de én csak a geocaching oldalával foglalkozom, a turistautak résszel nem.[ előzmény: (4684) Hev, 2023.01.04 09:40:37] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.04 09:40:37 (4684) |
Köszönöm, nem volt véletlen mert én úgy tudtam, Te vagy az egyetlen aki belelát a gépházba. :-)
Akkor nyilván nem aktuális a térkép.
[ előzmény: (4683) gusty, 2023.01.03 12:06:01] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.03 12:06:01 (4683) |
Gondolom nem a válaszra akartál nyomni. :)
Turistautak térkép ügyben nem vagyok illetékes, de arra tippelnék, hogy a poi törölve lett, a térkép meg nem naprakész.
[ előzmény: (4682) Hev, 2023.01.03 11:24:48] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.03 10:11:06 (4681) |
Sajnálom, de úgy tűnik a probléma valahol a Te vonaladon lehet. Elemeztem a logokat, s a webserveren a legnagyobb időintervallum 2 bejegyzés között 8 másodperc volt. Ez azt jelenti, hogy a webserver folyamatosan elérhető, megtalálják.
Nem tudom milyen nameservert használsz, lehet pl. a kiesés oka az is, hogy a névfeloldás nem működik valamiért.
Amikor éppen nem jön be az oldal, akkor érdemes megpróbálni ip cím szerint: 212.52.167.40. Ha erre bejön a zöld hátterű oldal, akkor a szerver elérhető.
Ez esetben érdemes megnézni a nameserver beállításokat a hálózati beállításoknál, s azt lecserélni. A Google nameserverei elég stabilak és gyorsak. 8.8.8.8 és 8.8.4.4[ előzmény: (4680) lelcache, 2023.01.02 15:27:11] |
|
lelcache | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.02 15:27:11 (4680) |
Talán ide tartozik:
Ti nem vettétek észre, hogy mostanában nagyon sokszor nem elérhető a GC szerver? Nekem majd minden nap előfordul, hogy 5-10 percre eltűnik. Mi ennek az oka?
Ma vagy 4-szer kimaradt hosszabb-rövidebb időre! |
|
Fazék | hozzászólásai | válasz erre | 2022.12.31 10:00:08 (4676) |
Szia gusty!
Szerintem is tökéletes, erre volt szükség. A saját Firefoxomon törölni kellett a cookie-kat, utána lett jó, inkognitó módban ill. más böngészőkben használva azonnal működött. [ előzmény: (4674) gusty, 2022.12.31 02:24:52] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | válasz erre | 2022.12.31 08:32:49 (4675) |
Kipróbáltam az általam használt beállításokra.
Tökéletesen működik!
Óriási PIROS pont a fejlesztésért![ előzmény: (4674) gusty, 2022.12.31 02:24:52] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2022.12.31 02:24:52 (4674) |
Reagálva a piaci igényekre készítettem a térképek közé egy Geomap letöltő oldalt. Remélem ez megoldás a felvetett igényekre, illetve a régebbi készülékekkel kapcsolatos anomáliákra.
Kérem teszteljétek. |
|
Katulyakutatók | hozzászólásai | válasz erre | 2022.12.26 09:13:55 (4671) |
A Geoládák oldalon a ládákat nem tudom növekvő sorrendbe rendezni. A következő hibaüzenetet kapom:
"Paraméter hiba:
ob: dateid" |
|
Fazék | hozzászólásai | válasz erre | 2022.12.17 20:40:53 (4669) |
Köszi, ... ha bármi konkrétabb hibaok előkerül vagy sokan panaszkodnak ugyanolyan jellegű hibára, akkor rámozdulunk.[ előzmény: (4668) 5N, 2022.12.17 20:31:43] |
|
5N | hozzászólásai | válasz erre | 2022.12.17 20:31:43 (4668) |
Tudom,lehet nálam a hiba.Próálkoztam cooki törléssel,tűzfal kikapcsolással,mert kb azóta lett ez,hogy írtátok,hogy állítgatjátok az érzékenységet,mert sokszor nem engedett át.Csak azért írtam,hátha összefügg az előttem szólóval és segített volna. [ előzmény: (4667) Fazék, 2022.12.17 20:08:07] |
|
Fazék | hozzászólásai | válasz erre | 2022.12.17 20:08:07 (4667) |
Egymás után megnyitottam 10 ládát a geomapról, gond nélkül megy. (Win10 ENG, Firefox 108)
Nagyon nehéz olyan hibát javítani, amit nem tudunk reprodukálni.[ előzmény: (4666) 5N, 2022.12.17 19:30:56] |
|
5N | hozzászólásai | válasz erre | 2022.12.17 19:30:56 (4666) |
Nálam az történik,hogy a Geomap térképről egy idő után nem nyílnak meg a ládák,van,hogy már a masodik után van,hogy 7 után,de azt irja ki,hogy a webhely nem érhető el és ezután nem tudom elérni a Geocaching.hu oldalt egyáltalán,aztán nézegetek más oldalakat,aztán megint működik pár ládanyitásig és kezdődik elölről.
[ előzmény: (4665) Fazék, 2022.12.17 17:35:30] |
|
Fazék | hozzászólásai | válasz erre | 2022.12.17 17:35:30 (4665) |
Kattingattam jobbra-balra, megnéztem a normál index oldalt meg az index2-t is (https://geocaching.hu/index2.geo), de nekem minden jónak tűnik.
Más is érzékel hibát?
Legjobb lenne talán az e-mail címemre küldeni egy screenshotot, és bekeretezni a hiba vélt helyét.[ előzmény: (4664) Parmerozpazepan, 2022.12.17 09:15:51] |
|
|
|