Elhelyezés időpontja: 2004.04.12 16:00
Utolsó lényeges változás: 2018.08.06 11:57
Utolsó változás: 2021.01.06 13:38
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Panka,Ildi,Szabolcs,Robi
Ládagazda: büfés Nehézség / Terep: 5.0 / 5.0
Úthossz a kiindulóponttól: 2000 m
Megtalálások száma: 265 + 9 sikertelen + 7 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.3 megtalálás hetente
WAP: A ládát a sűrű növényzet miatt, csak kajakkal vagy kenuval lehet megközelíteni, csak mindenre elszánt kesserek induljanak neki!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
A ládát eredetileg daikini, rejtette, tőle adoptáltam 2012. augusztusában.
A láda megközelítése csak kajakkal vagy kenuval lehetséges, a növényzet teljesen benőtte az öblöt.
Tisza-tó
A Kisköre és Tiszavalk közötti folyószakasz felduzzasztásával a Tisza hullámterében létesült a Tisza-tó, amely 127 km2-nyi kiterjedésével a Kárpát-medence második legnagyobb kiterjedésű állóvize lett. A duzzasztást a Kiskörei vízlépcső 1973-as üzembe helyezése tette lehetővé. A Tisza-tó mai képének kialakulása hosszabb folyamat eredménye, aminek következtében egymástól habituálisan, hidrológiai, hidrobiológiai jellemzőikben markánsan eltérő vízterek jöttek létre. A Tisza-tó egészét tekintve ökológiai szempontból a sekély-tó típusú tározók közé sorolható, de a nagyfokú mozaikosságot jól jelzi, hogy található a területen mocsár, sekély-tó, kopolya, dévér-szinttájú nagy-, közepes és kisvízfolyás. A duzzasztás hatására a terület mederviszonyai jelentősen átalakultak; nagymértékű a feltöltődés és megváltozott a mederanyag is. A tározótérben az árasztás óta a makrofita növényzet aránya a nyílt vízfelülethez viszonyítva fokozatosan növekszik. Jelenleg a tározó összfelületének kb.55 %-a borított növényzettel. A tározó hinarasaiban állományalkotó a sulyom (Trapa natans), a mocsári növényállományokban pedig a nád (Phragmites australis). A mocsári növények közül jellemző ezen kívül a keskeny- és széleslevelű gyékény (Typha angustifolia, T. latifolia) és a harmatkása (Glyceria maxima). A hínárnövények esetében a sulyom mellet más hínárfajok kiterjedése nem meghatározó, azonban a tározóra jellemző tündérfátylas (Nymphoidetum peltatae) és tündérrózsás (Nymphaeetum albo-luteae) állományok figyelmet érdemelnek.
A Tisza-tó sekélyvizű, vagy időszakos vízborítású területei igazi kétéltű élőhelyek, igen nagy számban élnek itt a tavi-, kistavi-, kecskebéka fajkomplex egyedei (Rana spp), barna varangy (Bufo bufo), leveli béka (Hyla arborea), vöröshasú unka (Bombina bombina). A hüllők közül jelentős állományai vannak a vízisiklónak (Natrix natrix) és mocsári teknősnek (Emys orbicularis).
forrás: tiszato.hu
Első rejtés, 2004
A ládát csak csónakkal lehet felkutatni. Mi egy motoros halászcsónakból rejtettük, de nem vagyok biztos benne, hogy apadás után is vissza tudnánk menni.A ládát főleg kenusoknak ajánljuk. Ha valakinek nincs kenuja, akkor Tiszafüreden tud kölcsönözni több helyen is.Mi a N 47° 37,464' E 20° 43,904' 90 m [GCTISA+kölcsönző]
kölcsönzőböl kölcsönöztünk.A láda is a közelben van. Ettől a ponttól kb. 2km-re található.
Mivel a láda egy nagyobb tó szélén van, de erre a vízfelületre nehéz odatalálni, adok három koordinátát segítségül, amely a kölcsönzőtöl kiindulva segít megtalálni a ládát.
1. N 47° 37,592' E 20° 43,915' 90 m [GCTISA+1.útpont]
2. N 47° 37,830' E 20° 43,879' 90 m [GCTISA+2.útpont]
A láda egy sokágú sűrű fa tövében van, a vízszint fölött kb.1 méterrel.
Az elviselhetetlen mennyiségű szúnyog garantált, ez ellen védekezzetek!!!!! :)
Mindenkinek kellemes kenuzást, és ládakeresést kívánunk, az elrejtők: Panka, Ildi, Szabolcs, seregr
Második rejtés, 2012
A növényzet teljesen benőtte az öblöt, már a bejáratnál sűrű, sás és nádfal állja útját a bátor kincskeresőnek. Ha sikerül átjutni az első akadályon, a nyílt víz helyett, összefüggő sulyom és tündérrózsa mező várja a lelkes evezőst.
A bejutás motoros járművel lehetetlen.
Ha tetszett a hely és kíváncsi vagy a többi ládámra, akkor itt megtalálod őket.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!Nagyon nehéz terep,sok szúnyog,de izgalmas helyen van .Most gyalog is meg lehet közelíteni a Tisza vízszintje miatt [Geoládák v3.12.10]
Csodahelyet mutattál meg. Köszönjük a rejtést!
Suppal közelítettük meg a ládát. Keskeny, de végig járható a vizi ösvény, ami a láda elötti tavacskáig vezet.
Köszönjük a rejtést. Tetszett a hely. Tettünk egy 10 km-es kenutúrát, a ládát is útba ejtettük. A kesserösvényeken most jól megközelíthető. Egészen a ládáig nem volt szúnyog, vagy hatott a szúnyogriasztó, de a ládánál rengetegen voltak, így már a logbook-ba írni sem volt lehetőség.
Albatrosznál Tiszafüreden bérelt kenukkal (ramaty), összesen 31 km-es kör közben jártunk erre. Mi elneveztük ezt a helyet egyszerűen Büdösnek. Még a víz színe is más. A bejáratnál viszont hódok laknak, többet is láttunk. Aztán visszaevezve a kikötőbe leszakadt az ég, nagy mázlink volt.
Béla azt mondta, hogy már 2 hete is nehezen jutott be ide ha2 kessertárs csapatával, kellett egy jót evezniük. Én most csak egyedül jöttem, evezni sem volt kedvem, így abban maradtunk, hogy majd visszajövök télen, amikor leeresztik a vizet és akkor megpróbálom becserkészni a Tisza híd felől.Időm még volt, így elindultam felderíteni a terepet, amiről télen elég jó leírást kaptam Hey-ho-tól. Szóval bementem kocsival a hídlábig, onnan indul egy klassz földút a zsilip felé és kb.félúton balra ismét indul egy még kivehető kocsinyom a láda felé, aztán 50 m után anak vége, viszont innen már csak 300 m a láda. Na de az a 300 m.... Mondjuk tavasszal voltam a Maros-delta (GCMRDL) ládánál, nos ez se rosszabb. Hosszúgatya, gumicsizma, kapucnis póló fel, szúnyogirtóval befújtam magam, aztán uccu neki. Félúton van egy nagyobb tó (jelzi az app), azt meg kell kerülni és ügyesen elszambázni a régi morotvák között, át kell mászni néhány kidőlt fatörzsön és hipp-hopp ott is van az ember. A gumicsizma jól jött, kétszer bokáig besüppedtem az iszapba, de ez kezelhető volt. Gyors logolás, szerencsére szúnyog nem volt, aztán vissza. Nyilván húztam magam után csiganyálat, de még így is elvétettem a visszautat. Jó móka volt.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (281 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.