Megye/ország: Nógrád
Elhelyezés időpontja: 2004.04.20 09:31
Utolsó lényeges változás: 2022.06.02 11:53
Utolsó változás: 2024.02.27 22:29
Rejtés típusa: Multi geoláda (2V)
Elrejtők: Bubo doktor
Ládagazda: Bubo doktor Nehézség / Terep: 2.5 / 2.0
További infók: www.balassagyarmat.hu
Megtalálások száma: 395 + 10 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.4 megtalálás hetente
Balassagyarmat kedvező fekvésének köszönhetően már jóval a honfoglalás előtt lakott hely volt. Máig nem bizonyított, de valószerűnek tekinthető az a feltételezés, mely a Ptolemaiosz Klaudiosz, a neves ókori tudós Kr. u. 150 körül írt művében szereplő Iscenum-Uskenon nevű települést, kelta-jazig kereskedelmi központot Balassagyarmattal azonosítja. A vidéken már a rómaiak idején fontos útvonalak futottak át, melyek Pannóniát az északi és keleti területekkel kötötték össze. A középkorban ilyen fontos útvonalnak számított az Ipoly völgyében a Kassa-Visegrád, majd budai út. Az Ipoly folyó átkelésre alkalmas helyei így természetes forgalmi csomópontoknak számítottak. Ezt a lehetőséget, mint medenceközpontnak Balassagyarmatnak sikerült a legjobban kihasználni.
Az I. világháború után a balassagyarmati polgárok Vizy Zsigmond százados katonáihoz csatlakozva 1919. január 29-én fegyvert fogtak, s kiverték a megszálló cseheket, akik az Ipoly völgyében vezető vasútvonal megszerzésével, az alakuló Csehszlovákia határainak még délebbre tolásával próbálkoztak. Hőstettük a vasútvonal mellett 18 környékbeli települést mentett meg a trianoni Magyarországnak. Balassagyarmat ezzel kiérdemelte a Civitas Fortissima, azaz a legbátrabb város megtisztelő címet. Az addig forgalmas megyeszékhely a határ szorításában elzárt területté vált, amin az akkoriban elnyert rendezett tanácsú városi cím, majd a megyei városi rang sem segített.
Ma ismét egy megújuló, változó városban élünk. Napjainkban Balassagyarmat nem csak a kistérségnek, de Nógrád megye nyugati részének is a központja, kereskedelmi vonzáskörzetéhez jó néhány szlovákiai település is tartozik. A határ átjárhatóságával, eltűnésével új lehetőséget kaphat ez a múltjára büszke, hagyományait őrző Ipoly-parti kisváros. (részletek Tóth Tamás levéltáros anyagából)
A talapzat hátsó részén olvasható egy a kőbe faragott szöveg , mely utolsó szavának első három betűje a jelszó (mindhárom nagybetű). Ez a multiláda első pontja virtuális láda .
A multiláda második pontja egy másik virtuális pont a N 48° 5,713' E 19° 17,649' 227 m [GCCIVI-2] koordinátákon!
(Ládadoki szerk. 2024.2.27, hk) Emmerwald pótolta a dobozt 2022.6.1-én. (azóta újra elveszett...) Van pótjelszó is: "A közeli antennakonténer ajtaja mellett kapcsolószekrény aljára is felragasztottam egy címkét a jelszóval"
Ebben a geoládában található a jelszó második része!
Csupa nagybetű, az első jelszótöredékkel együtt egyben nagybetűvel írandó.
A láda a Balassagyarmat főlé emelkedő Fehér - hegy csúcsán található , de ez már Szlovákgyarmat! Az uniós csatlakozás kapcsán elfogadják mind a 4 féle utiokmányt (címeres régi személyi,kártya személyi,ideiglenes sz. , útlevél) a határon szúrópróbaszerűen ellenőriznek, de minden 14 alatti gyermeknek (személyi hiányában) útlevél kell !'
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget. Bővebben majd otthonról... [g:hu+ 2.10.16]
Mindkét helyen könnyű dolgom volt, a jelszórészekre könnyedén rátaláltam.
Tetszett a város, eddig még sosem jártam itt...
Köszi a rejtést! :)
Megvan, köszi!
Északnyugat-nógrádi mászkálás során előbb a tótgyarmati pont lett meg, a temetőtől felkaptattunk Makival a dombtetőre. Láda nincs, a pót az elektromos szekrény alján ott van.
A balassagyarmati pontot egy kisebb városnézés során ejtettük útba, az is rendben van.
Nagyon szép kisváros Balassagyarmat, rendezett, kellemes hangulatú. Rengeteg szobor, emléktábla, takaros házak - üde színfolt ez errefelé.
Sikerult megmaszni a hegyet es csak nehany vad-al talalkozni.
A kilatason kivul semmi nem szupportalja ezt az allomast.
Potjelszot kell keresni korabbi log-ok alapjan.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Remek hely! De! Miért nem lehet kiírni, hogy nincs láda?! Logokból tudtam meg hogy a konténer hátulján, az eletromos doboz alján...
A második ponton nem találtuk a ládát (ugyan már sötétedett), de segített a pótjelszó, amit a konténer végében lévő villamos kapcsolószekrény "őriz".
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Balassagyarmatra évente egyszer-kétszer ellátogatok, akkor több órát is itt nézelődök. A megyeszékhelynél, Salgótarjánnál kisebb város, de számomra és még sok nógrádi számára annál élhetőbb, kedvesebb.
A jelszó első fele már megvolt tavalyról, ma sikerült felmenni a toronyhoz is. A buszállomástól gyalogoltam, onnan 35-40 perc lehetett megállás nélkül az út, de nem unalmas. Átmentem először egy kerékpáros-gyalogos aluljárón,majd jó magasan az Ipoly felett,végül megérkeztem egy másik országba. Mellettem közben hol szlovák, hol magyar rendszámú járművek jöttek-mentek.
Odafenn a torony körül kiváló a panoráma. A Börzsöny tömbjét teljes egészében látni, vele egyszerre a Cserhátból is pl.a Szandavárat, vagy kissé gyengébben a Naszályt. Ehhez jön még alattunk hosszan az Ipoly Balassagyarmattal és Tótgyarmattal.
Pár lépéssel a torony mögött balra van egy mező, onnan több felvidéki domb, vagy 1000 méter feletti hegy is látható. Utóbbiak már homályosan, kicsiben, de azért kivehetőek.
Ládát nem kerestem, a pótjelszó hamar meglett. Köszönöm a rejtést.
Reggel a Tátrában szakadó esőben pakoltuk cuccaink a kocsiba, így hazafelé vettük az irányt. Bár itt is elkapott minket az özönvíz, de hamar elállt, néhány ládát sikerült megtalálnunk. Balassagyarmaton már jártunk, de most egy kicsit körül is néztünk a városban. A ládát nem leltük, bár férjem vérét ontá érte, itthoni netes segítség alapján a pótjelszóval lett meg. Szép a kilátás innen!
Megvan!
A jelszó első felét leolvastuk, majd sétáltunk egyet a városban, megebédeltünk és csak utána mentünk át a szlovák feléért. Felmásztunk a dombra, először kerestük a ládát, de sajnos nem lett meg, így maradt a pótjelszó. Mondjuk én azt is kerestem egy darabig.
Köszi a rejtést!
A ládadokival egyeztetve új doboz lett kihelyezve a Fehér-hegyen.
A rejtek egy fiatal facsoport közepébe, levéllel és fadarabbal álcázva lett kialakítva.
A jelszó a közeli antennatelep ajtaja melletti kapcsolószekrény aljára is felkerült.
Az utolsó januári loggolás alapján indultam el, bíztam benne, hogy a láda meggyógyult. Sajnos még mindig beteg. A távközlési állomás mögötti bozótosban kerestem a ládát, de megtalálásához szerencse kell, nem sikerült rálelni.
Javaslom a jelszó felírását valahova az állomás épületére, mert a dzsungelharcnak nem sok sportértéke van egy ilyen kietlen helyen.
A kilátás szép, megéri felmenni.
Kérem a képek alapján a találat elfogadását. Köszönöm!
A második ponton nem találtam meg a ládát! Tíz percnyi keresés után elkapott egy zivatar, ezért feladtam. Kérem fogadják el! Köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.11.3]
Balasagyarmat és környéki ládázás keretén belül. Az egyes pont mellett kávéztunk egyet közvetlenül a szobornál. Aztán a körforgalomban kerültünk egyet. Bizonyára jövünk még erre valamikor és pótoljuk a hiányzó pontot.
Családi kirándulás Balassagyarmat és környékén.
A Nyírjesi Vadaspark után jöttünk a városba. A főtér és környéke nagyon tetszett.
A második pontot csak megközelítettük, a körforgalom után a határ előtt álló rendőrök miatt.
Ezen a szép őszi napon Balassagyarmaton tettünk sétát, ládáztunk. Az első pont után sajnos a szlovák oldalra nem jutottunk át. Kérjük a jelszó nélküli megtalálás elfogadását. Előre is köszönettel!
Fidorkával kettesben jöttünk, hogy kisebb-nagyobb kirándulások keretében megkeressünk pár ládát a Cserhátban. Csak Balassagyarmaton vettük észre, hogy a gps otthon maradt, így végül telefonnal, szenvedősen navigálva keresgéltünk. Nagyon szép tavaszi, napsütéses időben remek helyeken jártunk, sok szép és ládaérdemes helyet láttunk.
A túrázós pontnál kezdtünk. A temetőnél nehezen parkoltunk, mert egy temetés miatt nagy volt a tömeg. Fent a bucka tetejéről jó a kilátás. A virtuális pont környezete is tetszett.
Igazán kalandos kincskeresés volt! Néha beparáztam a sok vaddisznó nyom miatt :) Még jó, hogy nem egyedül mentem. Viszont megérte, olyan gyönyörű volt a táj, a kilátás. Nagyon köszcsi :)
Köszi a rejtő segítségét az új láda koordinátájának megadásában.
A régi ládát a rejtővel egyeztetve megsemmisítettük. Köszönjük a rejtést. A kilátás nagyon szép volt.
A 2 láda rejtési pontja módosult a korábbiakhoz képest:N 48° 05,715' E 19° 17,646' 235 m
A korábbi hely szúrós bozótos lett az évek alatt , nem találtam optimális rejtési helynek. Teljesen új láda került ki , új logbookkal és ajándékokkal.
Az első pontot ebéd után kerestük meg. A másodikhoz elautóztunk. A temetőtől egyedül mentem fel. Iszonyat sáros lettem a végére. A ládát valószínűleg a vaddisznók túrták ki. Messziről lehetett látni.
Mivel nem tudtom, hogy pontosan hol a rejtek, így ott hagytam, ahol találtam. Picit megpróbáltam elrejteni/álcázni.
Mire visszaértem a kocsihoz elkezdett szakadni az eső. Jobb időben biztosan szép innen a kilátás.
Meglelve eme remek rejtek! [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg]
A második pont rendben megtalálható az előző megtalálók által leírt instrukciók alapján. ravaka04 vérét adta a megtalálásért!
Megtaláltuk! A helyszínek nagyon tetszettek. A láda maga fedetlenül feküdt a bokorban és nem is igen van a közelben semmi, amivel ezen változtatni lehetne, bár ide valószínűleg nem is keveredik cacheren kívül senki más. A ládában a jelszó olyan volt, mintha csak bele lett karcolva a füzetbe, alig lehetett kiolvasni.
Hurrá a jelszó elsőre jó lett!
Ma Balassagyarmatot látogattuk meg. A buszról leszállva rögvest átmentünk a szomszédokhoz. A határnál lévő kancelláriában mindjárt kértünk egy kis segítséget, merről induljunk fel a hegyre? Meg is kérdezték, ha nem titok miért akarunk felmenni? Megmondtuk, hogy geoládát fogunk ott keresni. Mivel nem igazán tudták, mi az és rákérdeztek, néhány szót ejtettünk a játékról. Egy egész jó térképet rajzoltak ott nekünk. Annak alapján mentünk fel a hegyre. Ott azért a szúrós részbe is bevitt a GPS, a láda a földön hevert, de ide aztán csak kesser jön, az biztos! Véremet adtam a ládáért. A jelszó alig látszik, csak itthon a számítógépen tudtam kiolvasni a jelszót! Visszafelé azért már jobb utat találtam. a domboldalon egy gyenge ösvény felvisz a szántás széléig, de csak maradj a oldalban. Kicsit lejjebb találsz majd egy ösvényt, azon indulj a bokrok között, balra lesz egy még gyengébb nyom, azon kb. 2 m-re meglesz a láda is. Kár ennyire a szúrósba tenni a ládát. De ettől függetlenül a panoráma nagyon jó! Az eldobált üvegekből következtetve, járnak ide fel fiatalok. Elég friss lábnyomokat láttunk, de egy ideig autó is feljött, majd megfordult. Innen visszaindultunk, át a határon a városba. A láda 1. pontja nem jelentett gondot.
Köszi a rejtést!
Május 1-i szép tavaszi hosszú hétvégi kirándulásunk során a szécsényi bázisunkról az utolsó napon hazafelé indulva ejtettük útba Balassagyarmatot. Egy számomra szép emlékű 10 évvel ezelőtti téli kirándulás után visszatértem most gyönyörű tavaszi időben is Balassagyarmatra. Kicsit kihalt volt az ünnepnap miatt, de tetszett az azóta felújított belváros. Ötletes rejtés ez a két országon átívelő multi. Maga a láda elég küzdelmes volt, mert elsőre beszántott helyre vitt a süppedős sárba, majd végül mégis egy elég dzsindzsás helyen volt a láda, de végül meglett. Nagyon jó a túlpartról a városra a panoráma, mindenképp megéri onnan is megtekinteni a várost.
4 napos Palócföldi tekerés Zöldsport Egyesülettel. A nomád Robinson-szigetek kempingbe szálltunk meg. Faházakban aludtunk. Szuper idő volt végig. Jók voltak a túrák. Finom vacsorákat a Bársony Étteremben fogyasztottuk. Nagyon kedvesek a felszolgálók.
Mai 3/1. össz. 1067. megtalálásunk. Útban Szécsény felé álltunk meg itt. Előbb a ládától a panorámát néztük meg, majd sétáltunk egy kicsit.
Pontok: 2. 9:06, 1. 10:10.
Egyik jelszórészletet elírhattuk, mert nem fogadja el.
Kérjük a megtalálás jóváhagyását.
Köszönöm a rejtést! Részletek később.
Blue Mali
[g:hu 1.5.2x] [wapon beküldött szöveg]
Tátrába menet útba ejtettük.
Előzőleg felkészültem, s vittem gyógyládát hátha kell cserélnem. Nem kellett, viszont tényleg ledobva volt a szúrós résznél. Nos visszarejtettem a megadott koordinátán (kb. 2-3 méteres pontosság). Szúrós, dzsumbujos egy hely! Szerintem teljesen felesleges oda rejteni, de a rejtő lelke rá! Jó pár méterre szép a rálátás Balassagyarmatra. 1-es pont rendben volt, persze virtuális így sok lehetőség nincs :)
Balassagyarmat nyugodt, csöndes olyan észak-Magyarországi város.
A 2.pont nagyon brutál. Szúrós, tövises terep, és a koordináta máshová mutat!
Nagy nehezen megtaláltuk. NEM KELL közelharcot vívni! A láda kb.1 méterre van az ösvénytől egy bokor aljában.
Régóta terveztük a szomszédos hegy meghódítását, és nemrég láttuk meg, hogy ez összeköthető egy kis kincsvadászattal, így végre rászántuk magunkat a nagyobbik fiammal, és azt a pár órát... nem bántuk meg! Köszönjük a rejtést!
Megjegyzés: a láda elég kicsi, nem volt benne a logbookon és a tollon kívül semmi, ennek ellenére tettünk bele egy kis meglepit a következőknek, mert a kincskeresés gyerkőccel úgy az igazi!!
Végre egy újabb felvidéki ládát sikerült megtalálnom. :) Nagyon jó az ötlet, hogy a csehek elleni "lázadás" ezúton is ismertebbé válhat. Köszönet a rejtőknek!
A "tótgyarmati" láda (bár az Ipolyon túli települést soha nem hívták Tótgyarmatnak, Szlovákgyarmatnak meg főleg nem, az elcsatolás előtt Balassagyarmat "Újtelep" és "Szőlőhegy" nevű városrésze volt) az adótorony közelében, kb. 10 méterrel a megadott koordinátától található meg, jó állapotban van.
Javaslom a temető melletti földúton, vagy ösvényen megközelíteni, akkor nem okoz különösebb gondot. A toronytól indul a bozótosban egy kisebb ösvény, azon kell elindulni, kb. 70 méter a láda, közvetlenül az ösvény mellett, jól észrevehető helyen.
Érdekes, hogy 14 %-ot ír magyarnak a statisztika, de én 1 kivétellel csak palócos magyar szót hallottam.
Kalandos volt az biztos. A láda pliptainak köszönhetően újra kereshető.
Megtaláltuk a beteg ládát is Liondaddy által írt helyen, de menthetetlen volt. Igyekeztünk az új ládát a régi helyére visszarejteni. Az 1.pont rendben.
Köszi!
Balassagyarmati munka után kerestem meg a multi két pontját a GCMAMO-val együtt. Az első pont könnyű találat volt, igazából már egy korábbi (akkor meghiúsult) tervezéskor "netkesseltem", de azért most, élőben volt az igazi. A szobor és a tér kellemes látványt nyújtott a szikrázó napsütéses időben.
A második pontot a temetőtől induló földúton közelítettem meg, melyen egészen az adótoronyig haladtam és onnan tértem be a koo felé a bozótba. A ládát nagy nehézségek árán - kökény- és egyéb szúrós bokrok, 40°C, tűző napsütés - megtaláltam, de sajnos a jelszóhoz nem jutottam hozzá. A nemrég újrarejtett doboz romokban hevert a sűrű bokros-cserjésben. Teteje apró darabokban, a tartalma ugyan most száraz, de jól láthatóan penészes volt és a logfüzet is olvashatatlanná rongyolódott.
Mivel értelme nem volt így otthagyni, a ládát kihoztam a dzsindzsából és az adótoronynál, egy kapcsolódoboz alá tettem.
Egyébként a toronytól és a ládához vezető ösvénytől szép a panoráma, egy jó dobozért öröm lett volna feljönni ide. Így viszont...
Köszi a rejtést!
Kérem a rejtőt, a képek alapján fogadja el a találatot és újrarejtésig állítsa betegre a ládát!
Nyaralásunk alkalmával arra jártunk, adta magát, hogy megkeressük, de nem töltöttem le az elözō logokat. A végládát is megtaláltuk, de csak itthon láttuk, hogy mi is úgy jártunk mint az előzō bejegyzō. Szúrós tövis, romos láda, és még kullancs is lett, de jelszó helyett csak pár ázott cetli. Kérem a képek alapján elfogadást. Köszönettel.
Az első ponton nagyon tetszett a szobor és a jelszó is könnyen meglett. A 2. ponttal meggyűlt a bajom, nagy nehezen felkapaszkodtam a bozótosban, de a megadott koordinátán sehol nem leltem a ládát. Végül valamivel arrébb, a bozótos közepén találtam meg. Már a ládához jutás is nagyon nehezen ment - csak kúszva-mászva, hátizsák nélkül, a rettentő sűrű tüskés bozóton keresztül tudtam megközelíteni - szó szerint a véremet adtam a ládáért. Sajnos nagyon rossz állapotban leltem meg. Mivel Párduc50 2015.06.20-án rejtette újra, attól tartok, valaki kifoszthatta: a doboz teteje teljesen összetörve, a tartalma szétázva. Ekkora javításra nem voltam felkészülve, és őszintén szólva nem is éreztem magamban a szándékot, hogy kimásszak és visszamásszak ide újra, ezért javítatlanul kellett otthagynom.
A kilátás viszont tényleg nagyon szép és a temető felől (ahogy viszafele rájöttem) egész könnyen megközelíthető. Lehetne, hogy a ládát valami könnyebben hozzáférhető helyre legyen (újra)rejtve? Megérdemelné a hely.
Mivel a jelszó nem volt olvasható, ezért szeretném, ha elfogadnád a megtalálásomat. Előre is köszönöm.
megtaláltam, a szlovákgyarmati ládát újrarejtettem. Aki a bozótharcot kerülni szeretné, javaslom, hogy a 2. ládánál egy pici kerülőt téve menjen fel a toronyig, és annak nyugati oldalán induló ösvényt követve keresse a ládát!
Az elmúlt időben többször jártam Balassagyermaton, de mindig "gyalog"
Nem volt lehetőségem átmenni a 2-es pontra
Most viszont, hazafelé az ipolytarnócot követő felvidéki várazásból, útbaejtettem Tótgyarmatot
Fentről jó a kilátás, a ládát sajnos nem leltem a dzsindzsában, pedig tbbfelől is próbáltam megközelíteni
Az 1-es pont jelszava megvan, de így sokra nem megyek vele
A láda első pontján a jelszót megtaláltuk, a második ponton is a ládát, viszont elég rossz állapotban van. (Összetört, beázott, a logbook olvashatatlan. A mellékelt képeken látszani fog.) Mi sajnos nem tudtunk vele mit csinálni. Kérem a rejtőt hogy a képek alapján fogadja el a megtalálást!
Szép kis város lehetne, ha belvárosi házakat legalább elkezdenék felújítani. A ládához a temetőnél parkoltunk. Az éppen zajló temetésre a gyászoló család férfitagjai tréningruhában érkeztek.
Kiadós nógrádi bicajtúra végén még maradt idő egy kis ismétlő városnézésre. Sajnos a láda megtalálásában nem reménykedhettem az előző logok alapján, így az alkony közeledtével inkább lemondtam a plusz kitérőről. Hogy azóta esetleg pótlódott -e a hiányzó doboz, a következő megtalálók eddig nem árulták el, és a ládaoldal is egy évtizede fix.
7 napos nógrádi kirándulásunk alkalmával kerestük fel elsőként ezt a ládát Cseberrel. Az első pontot megtaláltuk, de mivel esett az eső és nagy sár volt, és tudtuk, hogy nincs meg a láda, ezért egészen a 2. pontig nem mentünk el, csak még a temetőn túl egy darabig. A városra így is volt némi kilátás.
Mivel Zalaegerszegről mostanában biztos nem jutunk el újra oda, ezért kérem a rejtőt, ha lehet, fogadja el a találatot!
Csbagival kerestük fel a pontokat. Az elsőt megtaláltuk, a másodikat - mivel tudtuk, hogy eltűnt a láda - a nagy sár miatt kb. csak 150 m-re közelítettük meg. Azt hiszem, amennyire az eső miatt lehetett, a lényeg, a kilátás is megvolt.
A képek alapján kérem a rejtőt, fogadja el a találatot!
Sajnos a láda nincs a helyén. Kisebb-nagyon sérüléseket bevállalva kétszer is bekúsztam a tüskés bokrok közé arra a helyre, ahová a GPS mutatott. Nyomokban a rejtek még talán felfedezhető. A kilátás valóban pazar és szerintem elég nagy ez a hegy ahhoz, hogy egy biztonságosabb, könnyebben megközelíthető rejteket kapjon a láda. Kérném szépen a találat jóváhagyását. Köszönöm.
Június 4. előtt pár nappal illő a tisztelgés.
Sajnos nem sikerült tökéletesre. A város csodálatosan megújult legutóbbi ottjártam óta. Tótgyarmaton is gyönyörű panoráma fogadott a Fehér-hegyről visszatekintvén. Csak sajnos a doboz megtalálásával gyűlt meg a bajom. A rejtekre még sikerült rálelnem a sűrű bozótban, de a felhalmozott ágakból készített fészek üres volt. Az aljnövényzetben guggolva, mivel felemelkedni képtelenség esély sem volt egy valahol szabadon heverő dobozra rálelni, ha még egyáltalán ott van.
Én egyébiránt is javallanám a rejteket áthelyezni, mondjuk a néhány 10 méterre található homokkő lapok közé, mivel ez a bozót csak egyre terjed és nem igazán kesserbarát módon viselkedik így nyáridőn.
Parkolóhelyként egyébként javasoljuk a temető előtti területet: N48 05.581 E19 17.487.
Kellemes séta a szépen felújított Balassagyarmati belvárosban.Majd átkocsikáztunk "slotákiába".A láda igen meglepő helyen várt minket.A bokrok közt találtam meg bármiféle rejtés nélkül.Nem mertem elrejteni így logolás után ott hagytam.
A vadak jelenléte nyilvánvaló a rengeteg csapás és túrás láttán.
Víz is volt a ládában mert valaki nem jól csukta vissza.De a kellékek nem áztak el nagyon.
Kösz a rejtést.
Útban Nógrádgárdony felé megálltunk itt egy kicsit kirándulni.
A második ponttól nagyon szép a kilátás a városra. A ládánál rengeteg a csipkebogyó, most tökéletes állapotban van a feldolgozáshoz, remek íze és állaga van. (múlt héten gyártottam csipkeszörpöt, képben vagyok:)) A ládánál kedves cache-er kollegákkal is találkoztunk! Üdvözlet nekik, a rejtőnek köszönet!
Vegyes érzelmekkel indultunk neki - Magyarországról Magyarföldre. Hol van az az idő - amikor összeszorult gyomorral vágtunk neki a határnak ..mibe kötnek bele..? A (cseh)szlovák rész felújítva - a miénk (ismerve a jövőt) az enyészeté.
A temetőnél mi is találkoztunk egy (feltűnő tetteket elkövető) párral - akiket hagytunk a bozótosba menni :-), kézbeadták a ládát - köszönjük. Azért egy lábszárban maradandó tüskét sikerült szerezni ..
A láda ép, a füzet majdnem üres - teljes az öröm .. :-)
A jelszót végül ötödikre összeraktam - nem is annyira bonyolult :-)
Napra pontosan 5 éve találtam meg a ládát egy nagy vidám csapattal. Most szűkebb körben tértem vissza. A ládát zöldfülű kicserélte. Köszönet neki érte.
Egy kis újévköszöntő pontgyűjtés - mintegy az előző napi TT levezetéseként (azaz: csak semmi strapa...)
Még hidegben is szép a belváros... És ha már ilyen messzire eljöttünk, meggyógyítottuk a kis beteget - persze szigorúan dr. Bubó rendelési idejében és vele konzultálva :D
Köszi a rejtést! A láda sajnos törött, de én sem olvastam a korábbi hozzászólásokat, így nem vittünk másikat. A doboz beázott, minden vizes benne, ráadásul tele van használhatatlan ajándékokkal (kerék nélküli autó, prospektusok). Ráférne egy karbantartás!
Felvidéki vártúrára menet útba esett, Katával és két Gyurival /1.
Megnéztük az emlékművet, aztán felmásztunk a dombra a túloldalon. Az idő nagyon párás volt, így a kilátás sajnos nem volt az igazi.
Nem készültem rá erre a ládára, nem olvastam a logokat, így csak a helyszínen szembesültem vele, hogy a doboz törött, a logbook pedig tocsog a vízben. Ha figyelmesebb lettem volna, akkor száraz doboz várhatta volna az utánunk érkezőket :-(.
Innen Szklabonyára indultunk tovább, felkeresni Mikszáth Kálmán szülőházát.
Köszönjük.
Kegyetlen nehéz terep, nagyon meredek az út felfelé. A látvány megérte a fáradságot.
A láda beázott, felújításra szorul, sajnos nem tudtunk rajta segíteni.
Kegyetlen nehéz terep, nagyon meredek az út felfelé. A látvány megérte a fáradságot.
A láda beázott, felújításra szorul, sajnos nem tudtunk rajta segíteni.
Megtaláltuk! Köszi a rejtést! Egy vasárnap délutáni séta során.
A láda nem volt elrejtve, sőt a teteje sem volt rajta. Törött a doboz teteje. Állt a víz a ládában. Minden elázott benne. Lehetőségeink szerint rendbetettük. Elrejtettük. .-)
Megvan :)
Mivel a leírásban nem nagyon van segítség a ládához jutáshoz, feljegyeztem néhány fontos koordinátát:
Lefordulás a temető felé: N48 05,561' E19 17,282'. Innen nincs messze a temető, ahol a N48 05,580' E19 17,486' pontból indul ki két földút, Ezek közül a bal oldalin kell elindulni felfelé, és követve a gps-t juthatunk el a ládához. Érdemes nem toronyiránt beindulni a bozótosba, mert nagyon szúr, el kell menni a bokorcsoport mellett tovább a csúcs felé, és onnan jobbra visszafordulva már mutatja magát a dobozhoz vezető ösvény. Nem túl vészes, nem kell mélyen benyomulni a bokrok közé.
A láda elég vacak állapotban van, de száraz és a jelszó is jól olvasható.
Köszönöm a rejtést, már jártam a dombon régebben közel a ládához, de akkor még nem kerestem, most megvan. Eléggé oda van már a doboz, a papírok átázva. A sár óriási felfelé, csak jó egyensúly érzékkel megáldottak próbálkozzanak olvadáskor, vagy eső után.
Köszönöm a rejtést! A láda nem tudni miért,csak úgy le volt dobva a bokor alá.Lehet hogy valamilyen állat túrta ki a rejtekéből.Aki ennek a ládának a keresésére indul ,készüljön fel ,hogy ebben az időben sáros lesz a cipője és a nadrág szára + a kabát a bokor miatt zöldes színűvé változhat. Ettől függetlenül tetszett a rejtés,csak túlságosan nagy volt most a köd.:)
Eppen elkezdett esni, de kitartoan felhuztam a hegyre. Hasznos volt elolvasni masok bejegyzeseit, mert tenyleg fontrol sokkal konnyebb megtalalni. Persze nyaron ez egy kicsit huzos, mert akkor nagyon nehez lett volna eszrevenni a ladat abban a total bozot dzsungelben.
Tanulmányi kiránduláson Balassagyarmaton. Bellu&Yankele nyomán fentről (ÉK felől) közelítve a ládát dzsungelharc nélkül meglett. Sajnos tényleg kicsit be van ázva. Már sötét volt, de így is jó volt a kilátás. Meg úgy általában is vicces dolog, hogy csak úgy átmegyek Szlovákiába egy fél ládáért:) Köszi! [g:hu 1.3.23] [wapon beküldött szöveg]
Csak nem hagyott nyugodni ,hogy nem sikerült megtalálni a végládát ezért ma ismét immáron negyedszer ellátogattam(sajnos Bellu nélkül) a helyszínre.Ma igazi "Foxi" szimatom volt így kb 2 perc alatt sikerült rálelnem ,természetesen még mindig GPS nélkül.A láda sajnos nagyon ramaty állapotban van.Nagyon ráférne egy karbantartás.A logfüzet is betelt és 100 részben van.Az utánam lévőknek ajánlom ,hogy fentről közelítsék meg a ládát mert arról mindenféle szúrós bokor nélkül elérhető.Csak be kell sétálni érte.Köszi a rejtést! :-)
A láda rejtése elég ramaty, feleslegesen mélyre van rejtve a bozótosban, és még csak gallyakkal sincs takarva egyszerűen betéve a bozótba, így be is volt ázva. Keserves keresés volt, de szerencsére meglett. A kilátás viszont szép volt.
Az első pont eszmeisége után valami hasonlót vártam a második ponton is, picit csalódtam. A panoráma kárpótolt valamennyire, de rejtek nem nagyon tetszett.
Sajnos a ládában 1cm víz volt. Kiöntöttem, szárítgattam.
A logbook nagyjából száraz volt szerencsére.
Az első pontot a családdal még 04.17-én találtuk meg Medves felé menet. A 2. pontra hazafelé menet már csak én startoltam rá.
Ha sikerült eljutni a temetőhöz, onnan földút vezet fel a hegytetőre (benzinkútnál balra, pár száz méter után jobbra egy kis utcán). A láda elég biztonságos helyen van, éppeszű ember nem mászik be ilyen szúrós bozotósba. Föntről lefelé érdemes közelíteni a ládát, úgy a legrövidebb és talán a legkevésbé tüskés. Én lentről közelítettem :) és arra mentem ki. Mikor előbújtam a bozotosból úgy nézetem ki mint egy hóember, tele voltam fehér virágszirmokkal amik rámragadtak.
A második ponthoz menet, mindjárt a határ után lévő benzinkúttal szemben parkoltam le, és innen kb. 100-150m mentem tovább az úton. Ha jól emlékszem a 44-es számú háznál kanyarodtam fel balra az úton. A domboldalon felfelé menet azután találtam balra egy ösvényt ami majdnem teljesen felvezetett a tetőre. Innen már könnyű volt megközelíteni a helyet. Ahogy azt már előttem mások is megírták, a ládát tüskével jól felszerelt bokorsereg védi.
Köszönöm a rejtést!
Csak a már ismert tényeket tudom leírni; az elgondolás jó, de miért a dzsindzsa közepére kell tenni a dobozkát? Könnyen megközelíthető, de az utcsó 5 méteren bizony hason kell feküdni!
Ladával közös találat.
Sajna a logbook game over...
Izsivel közös találat! Mit mondjak, Balassagyarmatból többet is ki lehetne hozni, ha már multi. Nagyon jó ötlet, hogy a végláda Szlovákiában van, még a kilátás is jó a ládánál, de nem teljesen normális dolog az egyetlen szúrós bozótos közepébe rejteni, főleg úgy, hogy sok ötletes rejtek van helyben.
Ezen kívül a logbooknak csúfolt valami, egy rakás teleírt papír, a szúrós bozótosban keresgélni melyiken a jelszó szintén nem normális.
Ezért a Ládagazda figyelmébe ajánlom, hogy SÜRGŐSEN MENJEN KI A LÁDÁHOZ KARBANTARTANI!!! Bár előttem már látom finoman jelezték a dolgot a kessertársak, hátha ezután lényegi változás is történik, hogy az utánunk jövők örömüket lelhessék a ládában.
Aki a ládáért megy a legkevesebb vérveszteséggel az adótorony felől közelítsen és mikor 6-8 métert mutat a kütyü menjen be ferdén, mi körbejártuk az egészet, és volt ahol csak 3 méter, de csak hason csúszva érhető el.
Nagyon jó ötlet, hogy a láda másik fele Szlovákiában van. Az viszont kevésbé, hogy a Fehér-hegyre nagy kerülővel lehet csak felmenni, amit szlovák térkép hiányában nehéz megtalálni. Még szerencse, hogy már két éve a gps-emben csücsül a szlovák openmaps térkép is, így sikerült feljutnunk.
A jelszót felírtam a papírkupac tetejére, meg még 1-2 lapra is, hogy könnyebben meg lehessen találni.
Biztosan bennem van a hiba, mivel újonc vagyok a "szakmában".
Olvasgatva a többi leírást és tekintve az eddigi ládák rejtését sajnos igen lesújtó véleményem van erről a Fehér-hegyi ("Tótgyarmati") bozótharcról.
Először GPS nélkül mentem fel a hegyre, balassagyarmati lévén bíztam a helyismeretemben. Sajnos a leírás nélkülöz mindennemű támpontot, így odahaza a "gugliört" segítségével sikerült betájolnom a pont irányát és az adótoronytól lévő távolságát. Ennek ellenére másodszorra sem találtam meg, igaz, csak a bozótos széléig merészkedtem (én naiv!).
Tegnaptól azonban GPS-tulaj vagyok, első utam a hegyre vezetett.
Így már meglett a pont. Szerencsére bringával voltam, sisak és szemüveg nélkül csak négykézláb vagy kúszva lehet bejutni a rejtekig anélkül, hogy össze ne barmolja magát az ember. :o/
Örömöm nem tartott sokáig: a könyvecske helyett szétázott papírtokban fecnikre firkantott bejegyzéseket találtam a megtalálásokról, egy szakadozott és ázott kétnyelvű általános ismertetőt a "nem geósok" részére, CD-t, mütyüröket, DE JELSZÓT NEM.
Kétszer kotortam át a doboz tartalmát, a dobozt is átnéztem. Semmi.
Nem kicsit voltam elkeseredve: egy ideális helyen barom módon elhelyezett láda nem nyújtott pozitív érzéseket (a bozót által szétszaggatott dzsekimről már nem is szólva.
Min kellene változtatni?
- Az adótorony túloldalán gyönyörű kis fenyves van, tökéletes rejtőhelyek garmadáját kínálja dzsungelharc nélkül!
- A dobozban vagy a dobozon egyértelműen fel kellene tüntetni a jelszót és/vagy a leírásban meg kellene adni a jelszó második részének is a karakterszámát! (egy beledobott cetli nem felel meg: vízhatlan és időtálló legyen!)
Egyedül csak a panorámával voltam elégedett, a doboz jelen helyzete és állapota miatt felkeresését nem tudnám nyugodt szívvel ajánlani senkinek.
De hogy konstruktív is legyek: a fent említett módosítások megvalósításában szívesen és természetesen ingyen segítek!
Ha úgy gondolod, dobj egy e-mailt!
Jó kis tüskés környezet. A szlovákgyarmati oldalon kissé a megérzéseimre hagyatkoztam, mivel sem a túra, sem az autós gps nem ismerte a túloldal térképeit. A határ után a falunál balra, aztán úgy egy km után jobbra és hamarosan a temetőnél voltam, ahol leparkoltam és elindultam felfelé. Biztos van másik út is, nekem ez bejött.
De jo! Meglett! [wapon beküldött szöveg]
A GCMAMO láda után jöttünk ide. Először megnéztük a szobrot, utána scele elvitt Hercimamát és engem a második ponthoz vezető séta kiindulópontjához. Bogyókat kóstolgatva, és gombát nézegetve sétáltunk föl.
A láda gyorsan meglett, igaz, négykézláb másztunk be a kökénybokorba. Nehezen hiszem, nem lett volna itt alkalmasabb hely! Igyekeztem kitörölgetni a ládát, és kiszedtük belőle a megázott, elolvadt dolgokat (negrót!). Sajnos logbookot nem tudtam hagyni a dobozban, mert a nálam lévők nem fértek bele.
A kilátás napos időben bizonyára nagyon szép!
A virtuális láda megvolt, a szlovákiai nem volt szép hely, és nem találtuk meg, de kullancsot viszont találtunk. Kérjük a rejtő fogadja el a találásunkat.
A város nagyon érdekes. A helyszinek jók, csak azt nem értem, hogy miért kellett egy kökényesbe rejteni.
Egyébként a doboz rendesen be volt ázva!!! Kicsit ki tudtam öntögetni a vizet. A logbook teljesen szét van ázva, a jelszó még éppen olvasható. ( Már nemsokáig.)
A következö kereső , ha lehet vigyen magával valami gyógyító készletet.
Üdv: Lacipap!
Nem igazán értem, hogy a ládát miért kellett a kökényes közepére tenni.
Ráférne a ládára egy kiadós karbantartás. A logbook betelt és szétesett, a jelszó elhalványodott, alig lehet olvasni.
A hagyományos részétől nem voltunk elájulva (a jó csúszós agyagos felfele útról nem tehet a rejtő), de a rejtés maga botrányos. A logbooknak használt jegyzettömb pedig lapokra van hullva és azt se tudja az ember hova írja be magát.
A rossz idő ellenére jót sétáltunk.
A virtuális pont után átmentünk a szomszédba, a hegyre. Ha az összes felirat nem szlovákul lenne, nem tűnt volna fel, hogy másik országban vagyunk. A hegyen magyar biciklis csapat körözött, magyar rendszámú autók parkoltak, utasaik pedig szorgos munkával rendeztek egy rendezetlen telket.
BigMick, Iza
A láda megtalálása nem volt könnyű feladat a vastag, fagyott hótakaróban, négykézláb bujkálva a szúrós bokrok alatt. Az elénk táruló panoráma azonban kárpótolt mindenért.
Megtaláltuk szép őszi időben egy kedves kis barátunkkal. :) A szobor érdekes és elgondolkodtató. A 2. pontnál a kilátás gyönyörű lehet, sajnos nekünk a párás levegő miatt nem igazán volt részünk, de ez nem a rejtő hibája. Köszönjük!
Vasárnapi családi kirándulás közben kerestük meg.
A legbátrabb város emlékére egy CD-t tettünk a ládába (sajnos tokkal együtt nem fért, ezért csak úgy be van téve a papírok közé). A rajta levő zene a városról és hősiességéről szól!
Még szerencse, hogy az előző logban olvastam a ládához vezető leírást (köszi napvirág!). Így már könnyű volt a megtalálás, de a szúrós bokroknak nem örültem. Viszont jó volt az idő és remek a kilátás.
Szerintem többet is ki lehetett volna hozni ebből a múltiból, hisz sok meg(be)mutatásra méltó hely van még a városban. Hiányoltam, hogy nem volt útvonal ajánlás a második pont megközelítéséhez, ... és a tüskés bokrok között guggolva járás sem lesz a legkedvesebb emlékem. Egy kis segítség a 2. ponthoz: N48°05.560' E19°17.279' pontnál jobbra kell fordulni és egészen a temetőig fel lehet hajtani. Itt célszerű parkolni. Innen földúton megközelíthető a láda.
Szép a ládától a kilátás, a szobor is figyelemreméltó. Köszönjük.
- törölt user - 2009.07.06 11:50 - Megtaláltam - szerkesztés
Balassagyarmat nagyon hangulatos, a Fehér-hegy is szép, a kilátás pedig pazar. A rejtés viszont kritikán aluli. Fel nem foghatom, miért kell egy geoládát egy szúrós, tüskés bokor kellős közepébe rejteni.
Tetszett a város, jártunk már itt régebben is LB27 koncerten, de mivel akkor késő este volt, nem indultunk el megkeresni a ládát. Most végig jártuk, megérte, köszönjük!
Talán annyit hozzátennénk, hogy a kettes pont megközelítésénél érdemes autóval a N48°05.560' E19°17.279' pontnál jobbra fordulni és egészen a temetőig hajtani. Itt a N48°05.584' E19°17.480' ponton lehet parkolni. Innen egyszerűen a földúton közelíthető meg a láda.
? [wapon beküldött szöveg]
Hazafelé a felvidéki dobozolásból, útba ejtettük. A tót oldalon szügyig gázoltam a friss eső utáni fűben mondanom sem kell bőrig áztatott, nálunk a téren már nem voltam szalonképes, így Zoli vette fel a jelszórészletet a szobortalapzatról.
A szobor és főleg a talapzata érdekes. A láda megközelítése kimaradt a leírásból, ezért egy kis segítség az utánunk jövőknek: a határ átlépése után a dombot balról kell kerülni, majd a N48 05.564 E19 17.269 ponton jobbra fordulni az aszfaltos úton a temető N48 05.579 E19 17.485 felé. Itt lehet parkolni és a homokbányát jobbról vagy balról a földúton kerülve juthatsz a ládához. A közelkörzeti navigáció rád van bízva, de mindenképp meg kell adni a ládának a tiszteletet, jó mélyen meg kell hajolni a szúrós bokrok miatt. Innen szép a kilátás.
Mai első dobozunk. Meglepődtem, hogy itt is van doboz, mert már sokszor áthaladtunk a városon a Kofola BT-vel, de sosem álltunk meg. Gondolom a többieknek már megvolt...:) No mind1. Az első ponton szép a szobor, a másodikon a kilátás. A web-re nem ártana egy wapos rész.
Vonattal érkeztem a városba, és az állomástól a központ felé tartva először ügyesen elsétáltam az első pont mellett. Megmásztam a hegyet, a tüskés bokrok nem is voltak olyan vészesek mint vártam. Azután maradék koronáimtól szabadultam meg, és mikor 25 perccel a buszom indulása előtt, az Ipoly fölött átsétálva újra bekapcsoltam a kütyüt, vettem észre hogy az első ponthoz elég sokat kell visszamennem...
Nagy rohanás lett belőle, csak reméltem hogy jól állapítottam meg a jelszó első felét....de ezek szerint igen. :)
Tetszett hogy az összetartozó város (immáron jelképes határának) két oldalán vannak a pontok.
Meglett, szép hely, köszi! Veszélyes idők járnak errefelé magyarra-szlovákra. Rámdudált és rázta az öklét egy SK autós, amint látott kiszállni a kocsiból... Csúnyán néznek mostanság az emberre.
Egynapos szlovákiai ládázás Sz.v.erdrével, Taskával és Brezkóval.
Itt kezdtük meg a ládázást. Az első ponton a szobor nagyon kreatív. Tetszik a dárdacsapástól kettészakadó talapzat. Nem láttam még ilyet. A második ponthoz már világosba érkeztünk. A fölvezető utat azonnal megtaláltuk, bár nem lenne baj, ha a leírásba is benne lenne. Fölfele meg kellett küzdeni a fákról lehullott almákkal, mert hát könnyel elcsúszott rajta az ember. Fönt könnyen meglett a láda, leszámítva a nagyon szúrós bokrokat . Négykézláb kúsztam a bokor alatt, mire kiderült, hogy nem is kellett volna:)) A kilátás nem rossz.
Köszönjük a rejtést!
Közös felvidéki ládázás apával, Dzsozyval Brezkóval és velem.
Az eredmény: 6 hus, 5 comos láda, amiből egyet megmentettünk az enyészet elól (szeptember 23-a óta egy szemetesben hevert, véletlenül megtaláltuk, és visszarejtettük...)
reggel 4kor indultunk, tehát nem itt kezdtük a napot. Szerencsére apa vezetett, így aludhattam egész idáig. Gyors találat volt, hamar mentünk is tovább.
A mai hirtelen felindulásból elkövetett ládázás első közös pontja.
Az első pontot követően áttértünk a Felvidékre, s egy hosszú napot kerekítettünk csapatunkkal.
Megtaláltuk. Szécsényből kerékpárral kerestük fel a várost. Az 1. pont után áttekertünk az elhagyott határátkelőn Szlovákiába és a kutattuk fel a 2. pontot. A sikeres vadászat után természetesen ittunk egy jó sört.
A szobor és a hozzá kapcsolódó történet számomra újdonság volt, pedig nem az első látogatásom a városban. A közlekedést picit nehezítette az éppen folyó futó-gyalogló verseny. A szlovák oldalon sikerült kocsival a temetőig eljutni, majd onnan a temetőt és a kőbányát balról kerülő földúton, majd ösvényen a láda közelébe kerülni. A bozótban már csak az alázat segített, négykézláb sikerült a ládáig eljutni. Kifelé persze már találtam jobb utat is. A történelmi események ismeretében már érthető a ládának az Ipoly túloldalán történő elhelyezése is.
Ladánybene koncertre érkeztünk a városba, de nem hagytuk ki a helybéli ládát sem. Sajnos esett az eső, de így is nagyon érdekes volt a második pont megkeresése. Szerintem nem is olyan vészesek a tüskék!
A szobrot könnyen megtaláltuk, de a dobozzal meggyűlt a bajunk, ill. valójában az odavezető úttal...sikerült a legszúrósabb bokrokon át megközelíteni... Mindenesetre érdekes volt, hogy életemben most először láttam olyat, hogy nem a doboz volt faágakkal és avarral takarva, hanem a doboz takarta a fadarabokat és az avart :D Helyreraktuk logolás után. Ez volt a 142. találatunk. Köszi!
Egy esküvőn voltunk Balassagyarmaton, másnap kerestük meg a ládát. A 2. pont eléggé szúrós hely, a láda nem nagyon van álcázva, bár a kutya se megy be a tövisesbe, így nem is baj. A kilátás viszont jó.
Balassagyarmaton éltem 20 éves koromig, úgyhogy ez a láda nagy örömömre szolgált. Bár szerintem, ha már egy multit rakott ide a rejtő, sokkal több érdekes helyre elvezethette volna a kessereket. Egy sétát megért volna a Palóc-múzeum a Nagyligettel, meg a Madách szobor is.
A láda borzalmas bozótosban van szerintem. Lehet, hogy ide inkább ősszel kell elmenni kiskosárral, mert rengeteg a csipke, meg a kökénybokor. Egyébként biciklivel tekertem fel a hegyre, amit visszafelé aztán tolhattam végig egy kellemes defekt miatt, de megérte.
Kösz a rejtést.
Ipolytarnócra indultunk és útba ejtettük ezt a pontot. A két pont között nem találtunk összefüggést, talán nincs is. A láda környezete viszont nagyon tetszett. Egy ajánlott parkolót , és a második pont környezetét bemutató képeket is hiányoltunk a ládaoldalról. Mi a N 48° 05.579' és E 19° 17.485' koordinátánál egy temető parkolójában hagytuk az autót, és onnan toronyiránt mentünk. A kőmező sikert aratott.
Első külföldi találatom. Hiányoltam a leírásból a második pont megközelíthetőségét. Kis keringés után végül a temető mellett parkoltunk, onnan sétáltunk fel a dombtetőre. Az utolsó métereken a szúrósba már csak ier ment be, nekem elég volt gcszugy-nél.
Mai ládázásunk 8. s egyben utolsó állomása. A ládikót kerestük meg előbb, eléggé szívtuk a fogunkat a szúrós bokrok között, de az elöttünk járók is igencsak ezt tehették, mert nem vitt kitaposott ösvény a láda felé. A kilátás szép, a répce virágzik (az is szép :) ). A városban nem sokat időztünk, siettünk haza. Réka, Lencsi, Zsoltika, Fazék
A bicikli versenyre mentünk és ezzel köttük össze a keresést.
A rejtek kissé nehezen közelíthető meg a sűrű aljnövényzet miatt,
nemárt vinni egy erős kabátot amit a kökénybokrok nem szakítanak ki.
Kezdődött azzal, hogy vendégségbe mentük Balassagyarmatra. Volt még egy kis idönk, így hát a 2. pontra látogattunk el elsőként.
Egy kicsit dobbant a szívem a határátkelésnél... Belegondondoltam, hogy végül is ez is Magyarország volt.
Az úton a láda felé találtam egy döglött vaddisznót. Azaz csak a maradékát... csak a szőre, az állkapcsa és pár csontja maradt meg... A dozoz megtalálásáért cserében kaptam viszont jó pár tüskét a tenyerembe, mikor megpróbáltam a közelébe jutni.
Ebéd utáni szieszta keretébe kerestük fel az első pontot. A szobor nekem nagyon tetszett.
Összességében megnyerete a tetszésemet a "két" országon át tartó keresés. Talán fél órán át többet nem kellett fordítani a két pont levadászására :-)
Egy csoportos keresés/megtalálás - A Ceglédi Közgazdasági és Informatikai szakközépiskola túra csapatával együtt.
A második pont egy nagyon szúrós bokorrengeteg közepén volt - sajnos estére értünk oda, ezért még nehezebb volt megtalálni. - jó párszor körbe körbe jártunk, aztán nekivágtunk csapatosan a "behatolásra". - egy 20 percnyi keresgélés után a szúrós növényzetben eredményt is hozott :)
Húsvétot megelőző, zsírégető, magányos túrámnak esett áldozatul a legbátrabb város. Régi tartozásom volt a felkeresése. Kissé már zavart a térképemen.
Nos, ennél többet nem is ért. Az 1. pont laza drive-in, egy szobor a sokból. A 2. pont egy jellegtelen domb szúrós bozótosában elpottyantva.
Egy dolog, ami mégis tetszett benne, hogy határ-átlépést igényel a multi teljesítése.
Ebből a ládikából szerintem sokkal-sokkal többet ki lehetne hozni! Akadnak erre más látnivalók, és jobb rejtek is.
Már sötétben indultam - a kutyám kíséretében - a láda keresésére, de azért vittem fejlámpát, az elem ép hogy kibírta. Elég jó volt a holdak állása, úgyhogy sikerült megtalálnom. Egyfajta tesztnek is szántam, a "vak" navigálásra. A szobor nagyon szép, bár nekem nem volt új, én itt születtem:) A jövőben érdemes lenne fejleszteni a multiládát, mert van a városban - nem is messze a szobortól - egy emléktábla, amiből sok minden kiderül a Civitas Fortissima történetéről.
Újra itt! :o)
Pontosan egy évvel ezelőtt találtam meg ezt a ládát! :o)
Esős, havas esős, ónos esős, jeges esős nap az ország északi részén Togo vezetésével, Belga, L@zy, lelcache, SagiK és scele társaságában! :o)
Elsőként ehhez a ládához érkeztünk meg. A sárkányos-szobor mellett jégtelenítettük a járgányt, majd átugrottunk Szlovákiába a második ponthoz. Örömmel gondoltam rá, hogy nekem már nem kell bemásznom a tüskés bokrok közé még egyszer! :o)
Ezúton is köszönöm szépen Togonak az egész napos vezetést, a Többieknek pedig az útitervet és a vidám Társaságot! :o)
Mikor reggel kiléptem a házból és rögtön majdnem dobtam egy hátast, nem gondoltam, hogy ilyen jól fog sikerülni a nap. Gyorsan nekiálltam megkeresni a hóláncot és átláthatóvá tenni az üvegeket. Persze igy jóval a tervezett időpont után sikerült csak utnak tennem magam, és a kocsiba hanyagul behajintott telefonomon már tobzódtak a nem fogadott hivások. A körülményekhez képest próbáltam behozni a lemaradásom.
Mikor végre a teljes csapat a fedélzeten volt célba vettük ezt a ládikát. Apró ficánkolás volt az ut elején, mig belőttem a legnagyobb stabil sebességet, de aztán semmi gondot nem tapasztaltunk az úton. Az első pontra érve levadásztuk a jelszórészletet, és a kocsit megszabadítottuk a fél centis páncélzattól. Ezután irány a második pont és ezzel kipróbáltuk a Sengeni csatlakozás előnyét és átsuhantunk az egykori határállomás bodéi között. Parkolás a temető mellett majd kis séta és vidám logolás a jeges bokrok között.
Ma reggelre az ónos eső hatására szép korcsolyapályává változtak az utak, és minden más is. Ilyen körülmények között még nem kirándultunk, így kénytelenek voltunk megnézni, hogy így is lehet-e? Hát persze, hogy lehet! Hideg is volt, esett is az eső, meg a jéggolyócskák, meg a hó, csúszkáltunk is rendesen, de mégis egy remek napot töltöttem el Belga, Togo, scele, Csigabiga, L@zy és SagiK társaságában. Az első állomásunk ez a láda volt. Az első ponton éppen csak kiugrottunk, leolvastuk a jelszórészletet, lőttem egy-két fotót, és vissza a kocsiba, mert erősen esett a jeges trutyi. A második pontnál már nem úszhattuk meg az elázást. Kilátás minimális volt, de az ónos esőtől az ágakra fagyott jég nagyon szép látványt nyújtott. A dzsindzsa sem karmolt annyira, mert a tüskék is legömbölyített jégsapkát kaptak. :-) A határátlépést már szinte észre sem vettük. Ezt hamar meg fogom szokni!
Bubuval és Lacóval mentünk vonattal, Budapest-Aszód-Balassagyarmat-Vác-Budapest útvonalon, a ládáért. Na persze némi ultizást is megejtettünk a hosszú úton. Meg egy kis sörözést. Szlovákiába simán mentünk, jöttünk. Beherovkát is terveztünk, de az nem jött össze. A temető alatti kocsma nem egy nagy szám, talán próbáljátok egyből a hídfőnél(mi ott nem voltunk). A ládát hosszas keresés után fedetlenül találtuk egy szúrós csipkebokorban. Már a szobor is megérte volna a kirándulást. Az antik mesterek visszaadhatják az ipart. Szuper.
Éppen a Drégelypalánk- Balassagyarmat vasútvonalak (75, 78 szárnyvonalak) megszüntetése ellen készülő tanulmány céljából néztük és fotóztuk végig a vonalat. Sajnos a Fehér-hegyre már nem jutottunk fel, így csak a jelszó 1. felét kerestük meg.
Esős időben vágtunk neki a napnak és a ládának, így a második pont után elég szépen nézünk ki. A kicsilányunk e láda kapcsán hagyta el először az országot... igaz nem túl messzire. A ládában találtunk SagiK geocoint.
Cserhati bicikliturank (majdnem) vegen iktattuk be ezt a ladat. Kicsit megremultunk, mert a tobbi kesser tars bejegyzesei alapjan nem tunt egy konnyu predanak (persze mar csak a helyszinen, a temetonel olvastuk oket :) es meg elottunk allt a hacabiciklizes Szecsenybe. A bozot tenyleg szur, de osszessegeben nem annyira nehez a megtalalas, foleg Ajtony bejegyzeset olvasva.
A kocsi a temetőnél járt, ment a légkondi, hogy feleségem meg ne főjön. Üzemanyag már alig-alig volt, drukkoltam, hogy kúthoz érjek vele. A bozótosban rövid keresés során nem leltem meg a ládát.
Kérem a fényképek alapján az elfogadást!
Köszi Zergi
Egy kis izelítő az új Európából! A határon még most is határ- és vámőrség teljesíti felelősségteljes munkáját. Ideát korrektség: a határ közelében feliratok magyar, angol és szlovák nyelven; odaát szlovák, angol (idáig rendben!) és német nyelven...német autókat átlépni persze nem láttunk, csak magyarokat; de bizonyára jó érzés szlovák barátainknak ez a megoldás. Warszawa (újabban Zerind) kis csapatával rugaszkodtunk a tótgyarmati hegynek.
A temető sarkán tábla: ZÁKAZ SYPAT' SMETÍ. No, mondom biztosan tilos az átjárás! Másfelé mentünk, tüskebozótokba bonyolódtunk. Végül akár Zákaz, akár nem, innen lehet elérni a tüskés rejteket (előbb fel, majd jobbra, majd balra egy nagy kanyar a szekérúton, és már ott is vagyunk). Szlovákiai rokonok később megfejtették számunkra a feliratot: SZEMETET LERAKNI TILOS! Úgyhogy erre menjetek. (És ne rakjatok le szemetet...éppen elég csúf a döglött vaddisznó maradványa útközépen)
A környezet értékelését javítja a magas művészi színvonalú 1. állomás!
A mai napon legszívesebben Csíksomlyón lettem volna, második legszívesebben a Kaposvár - Paks meccsen, ehelyett Balassagyarmaton voltunk a nagyszabású Balogh családi találkozón. Az Ipolytól néhány tíz méterre levő házban voltunk, így gyalog mentünk át a túloldalra. Kár, hogy a leírásból semmi nem derül ki, hogy hogyan lehet feljutni a ládához! Elég sokat tévelyegtünk, a temetőn vágtunk át (ahol persze a legtöbb név magyar, de sokszor még az idegen nevek fölé is magyarul van odaírva, hogy ,,itt nyugszik''), följebb egy döglött vaddisznóba majdnem bele is léptem, vissza is kellett fordulnunk sűrű tüskebozót miatt, de azért valahogy csak meglett! Nem rossz a kilátás, de azért mégis a virtuális pont jobban tetszett. Örülök, hogy felhívtad rá a figyelmet egy ládával! Csak az a kár, hogy utána meg a helyes Tótgyarmat helyett a helytelen ,,Szlovákgyarmat'' elnevezést használtad...
A ládában találtunk egy SagiK geoérmét, de benne is hagytuk, mert nem volt nálunk cseretárgy.
Sajnos nem sikerült megküzdenünk a kökénnyel vagy vadrózsával vagy szederrel, a rohamos sötétedésben egyre csak szaggatta ruhánk, bőrünk, a GPS meg csak forgott, ahogy kerengtünk az egyre sötétebb rejtekhely körül... De legalább megtaláltuk, hol lehet felmenni a hegyre!A zseblámpa a virtuálisnál hasznunkra volt, de hát egy fél jelszó...
Azért jó volt! A városnak van egy utánozhatatlan bája, az esti fények a Fehér-hegyről oldották a tüskék okozta fájdalmat
Nemcsak a wap-barát, úgy általában a megközelítés leírásának teljes hiánya a fájó - a tüskék mellett. Én pl. először hátulról, a Nagykürtös felőli úttól próbálkoztam, kevés sikerrel. A radpeter logjában említett temetőhöz tehát az N 48° 5.558' E 19° 17.276' pontban érdemes felkanyarodni egy keskeny aszfaltúton, valóban ott lehet a legközelebb jutni a láda feltételezett helyéhez.
A láda pontjára több oldalról ránavigáltam, sokszor hason kúszva, végül a homokfalon felmászva. Láda nuku. Kilátás onnan úgyszintén kevés. A vonat viszont már indult, így elegem lett az egészből, ráadásul hanyatt leestem a homokfalról, úgyhogy most itt ülök otthon és szedegetem ki a tüskéket a fenekemből. :/
A SagiK fotóján szereplő kövek alatt pl. sokkal kellemesebb rejteket lehetne kialakítani. Előbb csatolják vissza a területet Magyarországhoz, mint azokat a köveket bárki piszkálná. Teljesen biztonságos lenne és mellette ugyanúgy lenne kilátás - már a temetőtől is van.
Nem értem, hogy ha valaki be akarja mutatni a várost, ahol lakik, akkor miért jó az neki, ha minden kessernek egy szúrós bozót jut eszébe róla, de biztos megvan ennek is a koncepciója.
Családi kirándulás, Balassagyarmat környékén kerestünk fel egy-két nevezetes helyet.
A kilátás a hegyről nagyon szép. Sokszor megfordultunk már a városban, de ebből a szemszögből még soha nem láttuk. Jó ötlet volt ide rakni egy pontot.
A rejtés a szúrós bokrok között viszont nem túl szerencsés. Sikerült néhány karcolást begyűjteni. Egyébként könnyű találat lett volna...
O.K.! [wapon beküldött szöveg]
SagiKal és Csigabigával közösen.
Az első pont gyors letudása után mentünk letudni a határ tulsó oldalán elrejtett ládát. Mostanában többször előfordult hohy egy börzsönyi ládázás után Párkányban költöttük el szerénynek nem mondható ámde jól megérdemelt vacsoránkat, vagy egyéb híd hiányában az esztergomi hídon rövidítettünk az utunkon. Lassan meg kéne szokni a határok ilyen laza átjárhatóságát, de még mindíg, mikor megközelítek egy határátkelőt ott ül a gombóc a gyomorszájban mint a nyolcvanas években. Érdekes ez most is így volt, peig olyan jót bénáztunk a határátkelőnél. Az összes igazolvány a csomagtartóban volt mikor begördültünk és jó idő volt mire mindenki megtalálta a magáét.
A láda könnyedén meglett, a TOPO némileg átnyúlik a vonal túloldalára. A temető mellett parkoltunk és nhányszáz méteres sétával már eredményesek is voltunk. A környezet egy kicsit szúrós!
A wap barát leírás hiánya magyarázza a webes felület alacsony pontozását.
O.K! [wapon beküldött szöveg]
Egész napos tekergés radpeter és SagiK társaságában!
A szobor tetszett, a láda rejteke nem igazán. Nem volt kellemes a szúrós dzsindzsában. Hiányolom az oldal elejéről a wap-barát leírást!
Viszont számomra új dolgokat is megtudtam belőle, köszönöm!
Ezúton is köszönöm szépen radpeternek az egész napi szállítmányozást! :o)
A talapzat hátulján elnéztem a három betűt, csak itthon derült ki hogy nem jó, pedig biztos voltam benne.
A hegyen a ládát szanaszét szórva találtam meg.
A korábbi logokkal ellentétben szerintem nincs olyan nagy burina, csak a megfelelő "bejáratot" kell megtalálni.
A kilátás nem volt a legprofibb, igen párás volt a horizont.
Egy Ajnácskő környékére szervezett túrára menet gyűjtöttük be. Reggel a magyar oldalon mentünk, ekkor a b.gyarmati pontot kerestük fel. Nekem tetszik a szobor és a kis park is, ahol áll. Miután kitúráztuk magunkat és jól el is áztunk, hazafelé jövet mozdultam rá Frédivel a ládára. Hát ...! Már a dombra vezető út sem volt semmi: csalán, szeder, galagonyás stb. A toronynál szerencsére ragyogó napsütés volt. A megadott koordinátákra mentem, s a gép jelezte is, hogy 1 m-re vagyok a láda helyétől. Igen, csak a helyétől, mert a láda nem volt sehol. Ekkor jutott eszembe, hogy lehet, hogy a másik koo. a jó. (Még szerencse, hogy azokat is felírtam.) Ezek jó 20 m-rel odébb mutattak. Egy még nagyobb mocorkás közepébe, ahonnan a vaddisznó is síkítva menekül. Még Frédinek is kijutott a tüskékből. A lényeg: a láda ott volt, egy csipkebokor tövében. A helyes koordináták, ahol a láda tényleg megtalálható: N 48° 05,688' és E 19° 17,582'. Nagyon jó a kilátás. Látni a Börzsönyt, a Naszályt és még a Szanda kettős kúpját is. Csak a bozótharc ne lenne. Lefelé jövet találtam egy utat, ami a temetőhöz vezetett. Ezen átballagtam, majd egy lefelé menő út követése közben (tudtomon és akaratomon kívül) magánlakot sértettem. A tulaj éppen szőlőt kötözött a kertben. Elmagyaráztam a helyzetet, mire ő nagyon készségesen kiengedett. Ennek ellenére ne kövessétek a példámat.
A húsvéti ünnepeket a közelben töltötte a csapat. A balassagyarmati multi begyűjtését a finom ebéd utánra időzítettük, hogy lemozogjuk a kalóriákat. Az első pontot könnyen abszolváltuk, ám a második már kifogott rajtunk. A rejtő telefonos segítségét követően egy az eredetileg jelzett koordinátánál kicsit lejjebb lévő ponton találta meg Pityulínó a ládát. Miután a lányoknak már nagyon elegük volt a tüskés bozót túrásából, inkább a napozást választották, amíg a rendíthetetlen ládavadász a nyomára nem akadt a ládának. Pazar volt a kilátás a domboldalról.
A Csitári forrás után ebédelni tértünk vissza Horpácsra. Ebéd után viszont levezetésképpen egy városi multi nagyon jól jön. Nocsak, hát itt van a szomszédban Balassagyarmat, és van ott egy multi! Nosza, start!
Az első pont szinte kocsiból meglett. Utána irány a város "szlovák oldala". Még viccelődtünk, hogy mit fognak szólni a határőrök, ha 10 perc múlva jövünk is vissza. Hát ez nem jött be. A "tüskevár" ugyan gyorsan meglett, de láda helyett csak ládahelyet találtunk. A lányok hamar feladták, és kifeküdtek napozni. Én még néhányszor átfésültem a bozótot, de semmi. Mivel közönség nem volt, nem tudtunk közönség segítséget kérni. A számítógép sem felezte meg a lehetőségeket, maradt hát a telefonos segítség. Hívjuk fel a rejtőt! Kiderült, hogy a ládát már előző nap is keresték, de hasonló eredménnyel. Egy január végi logbejegyzés szerint viszont a láda koordináták nem jók. Stimmel. Új koo bepötyög, irány kicsit arrébb, kevesebb tüske, több siker.
A láda meglett. A logfüzet bejegyzése szerint az előző napi csapat is megtlálta.
A csúcsról a kilátás csodálatos. Érdeke képet mutatott a szinte párhuzamosan kanyargó két műút a határ két oldalán.
Ezek után úgy döntöttünk, megérdemlünk egy fagylaltot. Balssagyarmaton el is nyaltuk.......mert megérdemeltük.....
Ötletesnek tartom a "határokon átívelő" rejtést.
Útban a 2. pont felé, a temető alatti füves domboldalon rengeteg csigát láttunk.
A kilátás príma, de könyörgöm, miért kell a ládát egy tüskésretva mélyére rejteni? A kékkői láda, amit szintén ez a csapat üzemeltet, sokkal kellemesebb.... (mondhatni tökéletes)
Öcsémet látogattuk meg Balassagyarmaton, és mivel szép idő volt, elmentünk vele ládászni is. Tetszett, hogy a határ két oldalán van a multi két pontja.
Mikicachékkel közös túra.
A hűvös reggel már Balassagyarmaton talált minket. A szobor egyszerű volt, bár egy kicsit nehezen olvasható.
Utána irány Szlovákia. A temető és az ösvény is hamar meglett, utána pedig a láda is. Miki találta meg.
Magunk részéről ajándékcsere nem történt!
A dombról a városra és környékére nyílik kilátás, ha éppen nincs olyan párás- ködös idő, mint nekünk jutott.
Mindent összevetve nem igazán hozott lázba ez a multi. Hogy miért, nem tudom. Talán a hűvös levegő...?
A multi első pontjánál találkoztunk snake-ékkel, majd egész nap együtt ládáztunk. Ma a Szlovákiában rejtett ládák egy részének megtalálása volt a cél.
Ugyan nem igazán értettük, mi köze van e multi két pontjának egymáshoz, meg azt sem, hogy miért pont ide került a láda, de ha csak azért, mert innen van kilátás a multi első pontját rejtő szobornak, akkor az bejött:-)
Anikó és Miki
Dunakeszi-Nőtincs-Romhány-GCrkfa-Balassagyarmat-GCcivi-Szlovákgyarmat-GCelap-Érsekvadker-Vác-Dunakeszi 185 km kerékpárral
Az első pont megtalálása gyerekjáték volt. A jelszó kibogarászása után ért az első meglepetés. Hátsó defekt. (Aznap még kettő volt) Gyors belső csere, majd irány Szlovákgyarmat. A Fehér dombra a feljutás már nem ment olyan könnyen. Körbejártam a hegyet de elsőre a temetőből való feljutást elvetettem. Végül a helyiek segítettek rajtam, akik megmutatták a temető végében induló alig észrevehető ösvényt (lat= 48-05.610 lon=19-17.538) ami hamarosan egy növényekkel sűrűn benőtt szélesebb földútba torkollik.
A ládán tényleg nincs sok álca , de a koordinátái halál pontosak. Mikor a vevő egy métert mutatott a csalitban körülnéztem és a lábam előtt volt.
A kilátás lenyűgöző a dombról.
A 2. pontért megérte. Csáb nevű községtől gurultam visszafelé Tótgyarmatra, feltekertem a temetőhöz, majd innen tovább egy földúton, ami egy mobil bázisállomáshoz vezet. Útközben geológiai érdekességeket láttam.
A láda gyakorlatilag rejtetlenül volt, de épségben. Logoltam, vetettem néhány szomorú pillantást az Ipolyra, mint "határfolyóra", majd visszajöttem Bgyarmatra a jelszó 1. feléért.
Örülök, hogy dr Bubó elvezetett a Fehér hegyre, valóban gyönyörű a kilátás és szokatlan a nézőpont! Külön köszönöm dr Bubónak, amiért egy szóra teljesen ismeretlenül a segítségemre sietett, és így belekóstolhattam a játék izgalmába és örömébe!
Az első pont nagyon drive-in, de tetszett. A másodikkal kombinálni jó ötlet volt. A kilátás szép. A temetőnél parkolva szépen S alakban fel lehet sétálni a domb tetejére - minden erölködés nélkül.
A naaaaagy "kék Luft" után vigasz knédli következett természetesen a szomszédoknál - majd jöjjön a ládika, ha már útra keltünk érte. A gyilkos szobor igazán szép, bár ez inkább kedves játéknak tűnik - amolyan műbalhénak:o))... legalábbis amazonunk arcvonásaiból ez tűnik ki.
Kellemes kis séta volt a ládikához, hamar megleltük... köszönjük, Imik.
A karácsonyi beigli, hal, töltöttkáposzta és egyéb evészetek után újra kinn a természetben, gyerekcsapattal - 1.
A cserhátból ezt a két ládát hagytuk meg gyalogos kirándulásra (GCCIVI, GCELAP). A kora reggeli busszal érkeztünk, végigsétáltunk a városon, át a határfolyón (?), majd irány a dombtető. Még a városban mellénk szegődött egy kedves helybeli kutyus, aki egészen visszafelé elkísért, és később egy másik csapattal újra visszament szlovák oldalra :-).
A lelkes csapatnak nem okozott gondot a láda megtalálása. Szép, csendes derengő időt hozott a nap, logolás után visszasétáltunk a városba, majd tovább az égerláp felé.
Sziasztok!
Mindenkit szertenék megnyugtatni, aki nem ismeri a szlovák nyelv rejtelmeit (magamat is beleértve), hogy a temetőnél látható szöveg
jelentése egyszerűen csak ennyi: SZEMETELNI TILOS!
A fordításért köszönet kedves barátomnak: DéZének!
1 éves szülinapi HECTour első szlovák ládája. A túrára egy geopárd jellegű lény is velünk tartott.
Felvettem Cirby-t Hatvanban, és sikerült elsőnek Balassagyarmatra érkezni, aztán befutott a csapat többi része is nemsokára. Addig elég kihalt volt a város:-) Üdvözöltük egymást, utána megnéztük a szobrot, és leolvastuk a jelszót. Ott és akkor nekem nem annyira tetszett, de így utólag nézegetve a képeket, azért ez egy igen jól eltalált szobor.
Mivel Zsalaber jóvoltából a láda nem egy POI, ráadásul a multi2 odaát van, neki is indultunk frissen a hagyományörző szlovák túra első dobozának. A Szlovákgyarmati temetőnél parkoltunk, ahol hirtelen felbukkant a geopárd jellegű lény is. A tömeges logolás keretében először ennél a logbooknál alkalmaztuk a HECT-pecsétes bélyegzőt, és a HECT saját megtalálások-naplóját. Sajna a kilátás ködös volt. Ezen bemelegítő láda után megindultunk Kékkő irányába.
ui.: Önmagában a szobor még nem lenne geoláda, köszönet a második pontért Zsalaber-nek. A webes megjelenítésen lehetne javítani, ez a bátor város megérdemelné a jobb prezentációt.
HECT [wapon beküldött szöveg] 1 és 1.5 A hétvégi bevetés találkozási pontja, és egyben a határ túloldalán lévő ládával megkoronázva, az első találat. Én a bánya felé haladtam, mivel nem tudok tótul, és nem értettem a figyelmeztetést. Biztos azt akarták írni, hogy veszélyes, vagy valami hasonló, pedig egy remek földút vezet fel, amit láthatólag még használnak is. Érdekes, hogy a bánya nincs teledobálva szeméttel. Hogyvanez?
Szülinapi HECT balhé találka helye.
Rengetegen vagyunk. A kilátás rossz, Harry Potter varázsol, de hiába. Szegényt majdnem egy bokron hagytuk, ezért bosszúból gonosz guzmilénnyé változott.
A nalpót szépre rondítottuk.
A HEKTúra első állomásaként közös megtalálás gps nélkül (részemről). Az első pontnál egy rendőr randán nézett, de csak köszönni mert. A másodiknál a temető előtt parkoltunk majd közösen felkutattuk a ládát. Visszafelé találkoztunk a Magpet által említett lényel, mely akár geopárd is lehetett.
Az ünnepi HECT bevetés első állomása. Még minden csendes, semmi ordibálás, nyugodt légkörben lépjük át a határt. A túloldal is szép, kissé ködös, de a láda rendben van. Hat autóval megyünk, olyan forgalmat csinálunk, amit már rég látott a felvidék.
HECT kerek évforduló!
A félelmetes tempóban száguldó Sárkánnyal érkeztünk, a fedélzeten doGmAI és VonósTamás. A balassagyarmati rendőrkapitányság parkolójában egyesültek csapataink (szegény őr nem mert szólni, hogy az nem közparkoló). A Szkodzs csomagtartójából elő- és leleplezésre került a HECT fetisizmus két újabb gyöngyszeme: a kétszínű HECT-Pecsét és a bordó bársonykötésű HECT-Napló. Gyakorlati alkalmazásukra elsőként a láda második pontjánál került sor.
Jó ötlet volt kiegészíteni a ládát az elcsatolt területre mutató ponttal, kevésbé párás időben nagyon jó lehet a kilátás.
A láda webjére ráférne még pár kép. Ha a rejtőnek nincs, szívesen küldünk néhányat.
Barbárka és Mudman
PS: Pár éve jártam erre utoljára, emlékezetes túránk alatt háromszor kaptunk defektet, abból kettőt a tótoknál.
A HECT szülinapi bevetésének első állomása. Út közben egy benzinkútnál gyűlt a nép, reggeli, és néhány hangulat-piktúra. Aztán tilosban parkoltunk a rendőrség előtt, de nem féltünk. Mindkét pont könnyedén meglett. A HECT logbélyegző első éles használata ennél a csészénél történt meg, de nem csak a logbookba lett pöcsétezés, hanem az egyik tagra is rá. Az autókhoz visszatérve egy rendkívül furcsa lény is tiszteletét tette körünkben.
Fülek és Kékkő felől érkezvén először a ládához mentünk, amelyet Tom ismét egy szemvillanással előbb fedezett fel. Nem valami szenzációs rejtés, az álcát egy nagyobb szellő bármikor elviszi. A kilátás érdekes a kanyargó Ipoly-medret szegélyező zöld sávval és a ("légiesült"?, EU?) határ két oldalán futó úttal. A szobor tetszett, a város bebarangolására sajnos nem jutott idő.
Jalsóval és Mihullal Szlovákiában 3/3.
Szép a rálátás a határátkelőre (az Ipolyra) és a szlovákgyarmati temetőre.
Mhul közeli ismerőse a szobrot formáló művész, de az alkotása ettől függetlenül lenyűgöző!
Nagyon kár, hogy 80 km van a Civitas Fortissima.
Krisz&ÖregTom
Augusztus 20-án GCELAP felé menet megálltam megkeresni az emlékművet. A városközpont ünnepségek miatt lezárása egy kicsit nehezítette a közlekedést, de a megtalálással nem volt gond. Mikor hazaértem akkor derült ki, hogy a láda multivá alakult.
Ma visszatértem a jelszó második feléért. A felmerülő nehézségeket csak magamnak (rövid nadrág, szandál) köszönhetem. Szép idő, jó rejtés, szóval kellemes túra volt.
Ez az egy dombocska tartja bennem a lelket az Ipolymenti-síkságon, ezért szeretem. Bubo doktor barátomnak segítettem egy kicsit és mivel sokat járok ki a ládához, most belogolok.
Vegyesek az érzelmeim. Csak gratulálni tudok a multivá alakításért, de azért "ideát" többet is be lehetne mutatni a városból. Talán "odaát" is. Bár az nekem jóval kisebbnek, falucskának tűnt. Aki nem akar szívni a bozóttal, mint én, mikor átért, balra, (nem Nagy Kürtös felé), és a temetőhöz fel. Ott meg lehet állni, és van út felfelé.
Ez a láda is alkalmas rá, hogy a magyarság történetének ismeretlen story-jával találkozzunk. A szobor és a város is szép, de igazán egyedit nem láttam. A második doboz megszakított egy hosszú sorozatot. Több mint 15 éve nem voltam külföldön. Hát most igen. Vagyis inkább meglátogattam az új magyargyarmatot... Mert már egy ország vagyunk, nemde?
Különben, ha valaki arra jár, megleshetné a temetőtől balra lévő három szavas táblát, és elmesélhetné, hogy mit tilt... Mert sajnos nem értem, így lehet, hogy tilosban jártam, pedig onnan indul fel a földút a dobozhoz.
A jelszó fele már korábban megvolt, azonban idő hiányában akkor a szlovák oldal kimaradt az életünkből. Ezt pótolandó megcéloztuk a túloldalt és olyan hirtelen kerültünk a határra, hogy már nem is maradt más választásunk mint a túloldali hegy. Némi vezetéstechnikai bemutató után landoltunk a temetőnél és megkerestük a ládikát.
A Magas-Tátrában töltöttük a hétvégét. Hazafelé jövet erre jöttünk. Mivel a wapot csak Balassagyarmaton néztük meg, az 1. pont után vissza kellett menni ismét szlovák oldalra. Szép a kilátás a ládától! Ez volt a 600. megtalálásom! Ünneplés később:-)))
Gyönyörű a kilátás Balassagyarmatra. Kétszer mentünk ahatáron oda-vissza, azt hitték nem tudjuk melyik országba akarunk menni. Közös megtalálás keva, zsorzs, eMmA, csaby, kiscica
A Magas-Tátrából jöttünk hazafelé. A határőrök biztosan hülyének néztek minket, ahogy oda-vissza járkálunk a határon :))
Szép a kilátás a hegyről, a szobor is tetszett.
Második első megtalálásom :-)
(bár most kraxy nélkül)
A virtuális ládák 99%-a nélkülözi azt ami miatt keresgélem a valódiakat, ezt nem tudtam kihagyni :)
Ha lesz meglepetés, akkor visszasétálok, bár bármiféle ládika sorsa bizonytalan, logolni tuti nehéz lesz :)
Ha kicsit érdekesebbé akarjátok tenni a megtalálást akkor várjatok pár napot addig ne keressétek ,mert Zsalaber hívott , hogy kicsit mozgalmasabbá tegyük számotokra a ládát.